|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 20:48:34   
aida.

IZVORNA PORUKA: Aquarius

Hvala vam na riječima podrške. Svaka riječ mi pada kao melem na dušu.
Ali nemojte plakati, molim vas. Znam da su na ovu temu najosjetljivije novopečene mamice i  trudnice, pa mi je žao što sam vas uznemirila ovom pričom.
Bog nas stavlja pred bolna iskušenja, ali nam i daje snagu da ih prebrodimo. E sad, na nama je kako ćemo se postaviti prema tome ( šta god da je u pitanju ).
Dok sam bila djevojka, godinama mi je iznad kreveta visio citat, koji sam napisala na velikom hamer papiru, a pisalo je ovo:
˝Dugo sam hodao svijetom  bos i bez novca, nesretan što nemam cipela.
  Onda sam sreo čovjeka bez nogu i shvatio koliko sam bogat. ˝

I ta me rečenica pratila i kasnije kroz čitav život. Čovjek nekad ne zahvaljuje Bogu na onome što ima, nego se žali ako nešto nema. A svi imamo itekako puno razloga za zadovoljstvo i zahvalnost.
Ja sam se najviše pribrala dok smo još bili u bolnici, a poslije poroda sam zadržana samo 24 sata jer je sa mnom hvala Bogu sve bilo OK.  Muž je povremeno izlazio van da ispuši cigaru, i SVAKI PUT se vratio sa nekom novom pričom. Dok je stajao vani, našao bi još nekog ko puši, i priča bi krenula sama od sebe. Ljudi se lakše otvore nekome ko preživi teške momente jer smatraju da ih bolje razumije. Uglavnom, naslušao se tako teških sudbina: žena koje su umrle na porodu, ljudi sa bolesnom djecom, žena koje porađaju u 6. mjesecu trudnoće zbog visokog tlaka, bore im se za život... Na kraju smo oboje rekli isto - Ne daj bože gore sudbine, jer uvijek ima gore.
Ja sam hvala dragom Bogu ostala živa i zdrava, i još mogu maštati o tome da jednog dana uzmem u naručje svoju bebicu. Imam punu podršku muža ( vjerovali ili ne ima muževa koji u ovakvoj situaciji okrive ženu i okrenu joj leđa). I da ne nabrajam dalje...
Bolno jeste, ali mora se dalje. MORA SE.
Zato drage moje, glavu gore.  Žene nisu ni svjesne koju snagu u sebi nose u sebi. U mnogim situacijama, u kojima većina muškaraca  potone, žena smogne snage i gura dalje.
Ja sad imam svog malog meleka, koji me čeka u DŽennetu, na boljem mjestu od ovog prolaznog svijeta. Naravno da bih ga ja htjela za sebe, ali bi to bilo sebično.user posted image


Svaka ti cast.. Ti-koja si prosla toliku bol, tjesis nas, kojima je zao takve sudbine... Ali, razumijem... Moj otac, i mi uz njega prezivio je strasan period u zivotu prosle godine i isto tako, poput tebe, on sa svoje obje noge amputirane i slijepim jednim okom tjesi nas koji placemo zbog njega!! Svaka cast, hrabrice... user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 20:48:46   
Aquarius
klemzi ne znam šta da ti kažem. Tebi je još teže bilo jer si držala svoju bebu u rukama tako dugo, hranila je, uspavljivala... Tako je gubitak sigurno bio još gori.
Ne daj se dušo. On zna šta je za nas najbolje. I ja sam s mužem o tome pričala. Sigurno bi 100 puta bilo gore da se rodi bolesno dijete i da ga godinama gledamo kako se pati.
Bio je jedan slučaj u mojoj okolini. Žena je rodila sina čije je srce bilo na desnoj strani. Doktori su rekli može živjeti mjesec, može godinu, može nekoliko godina. Dječak je nadmašio njihova očekivanja, i živio je skoro 10 godina, ali je na kraju ipak umro. Ne mogu ni zamisliti tu agoniju. Uvijek ima gore.
Hvala Mu što smo mi zdrave. A svako ima svoju nafaku.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 21:09:54   
AMELIC
Draga Aquarius, ti si jedna veoma hrabra i pozitivna ženica...ja ti se divim...šaljem ti velikiuser posted image user posted image  i nadam se da ćeš uskoro krenuti u novu borbu za user posted image  koja će ubrzo uroditi plodom...inshallah!

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 22:16:11   
mamica
draga moja aqvarius ti mene totalno rasplaka,stvarno ti nikako ne mogu opisati koliko mi je zao... molim dragog Allaha da vam podari sabur, i nagradu za to sto ste prezivjeli i prezivljavate...ti si tako hrabra zena!!! divim ti se 

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 22:25:54   
mamica

Ja sad imam svog malog meleka, koji me čeka u DŽennetu, na boljem mjestu od ovog prolaznog svijeta. Naravno da bih ga ja htjela za sebe, ali bi to bilo sebično.


Ovo sto si napisala bas me dirnulo...svaka ti cast, blago onima koji se u iskusenju strpe i kada im neko od najmilijih ode kazu Inna lillahi ve ina ilejha radziun - svi smo Allahovi i njemu se vracamo.
sve najbolje ti zelim od srca!!!


_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 22:45:48   
malena.

IZVORNA PORUKA: Aquarius

Hvala vam na riječima podrške. Svaka riječ mi pada kao melem na dušu.
Ali nemojte plakati, molim vas. Znam da su na ovu temu najosjetljivije novopečene mamice i  trudnice, pa mi je žao što sam vas uznemirila ovom pričom.
Bog nas stavlja pred bolna iskušenja, ali nam i daje snagu da ih prebrodimo. E sad, na nama je kako ćemo se postaviti prema tome ( šta god da je u pitanju ).
Dok sam bila djevojka, godinama mi je iznad kreveta visio citat, koji sam napisala na velikom hamer papiru, a pisalo je ovo:
˝Dugo sam hodao svijetom  bos i bez novca, nesretan što nemam cipela.
  Onda sam sreo čovjeka bez nogu i shvatio koliko sam bogat. ˝

I ta me rečenica pratila i kasnije kroz čitav život. Čovjek nekad ne zahvaljuje Bogu na onome što ima, nego se žali ako nešto nema. A svi imamo itekako puno razloga za zadovoljstvo i zahvalnost.
Ja sam se najviše pribrala dok smo još bili u bolnici, a poslije poroda sam zadržana samo 24 sata jer je sa mnom hvala Bogu sve bilo OK.  Muž je povremeno izlazio van da ispuši cigaru, i SVAKI PUT se vratio sa nekom novom pričom. Dok je stajao vani, našao bi još nekog ko puši, i priča bi krenula sama od sebe. Ljudi se lakše otvore nekome ko preživi teške momente jer smatraju da ih bolje razumije. Uglavnom, naslušao se tako teških sudbina: žena koje su umrle na porodu, ljudi sa bolesnom djecom, žena koje porađaju u 6. mjesecu trudnoće zbog visokog tlaka, bore im se za život... Na kraju smo oboje rekli isto - Ne daj bože gore sudbine, jer uvijek ima gore.
Ja sam hvala dragom Bogu ostala živa i zdrava, i još mogu maštati o tome da jednog dana uzmem u naručje svoju bebicu. Imam punu podršku muža ( vjerovali ili ne ima muževa koji u ovakvoj situaciji okrive ženu i okrenu joj leđa). I da ne nabrajam dalje...
Bolno jeste, ali mora se dalje. MORA SE.
Zato drage moje, glavu gore.  Žene nisu ni svjesne koju snagu u sebi nose u sebi. U mnogim situacijama, u kojima većina muškaraca  potone, žena smogne snage i gura dalje.
Ja sad imam svog malog meleka, koji me čeka u DŽennetu, na boljem mjestu od ovog prolaznog svijeta. Naravno da bih ga ja htjela za sebe, ali bi to bilo sebično.user posted image



hrabrost i sabur tvoje su najvece vrline.
teska je tvoja sudbina al lijepo si rekla da imas svog meleka koji te ceka u dzenetu. jako mi je zao...al sudbina je to.
nadam se da ces ubrzo uzeti u narucje svoju bebicu koja ce nadoknaditi tvoj gubitak
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 22:49:10   
Apotekarka
Aquarius toliko hrabrosti svaka ti cast...Sretno i cuvaj se

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 23:06:38   
myb@by
Draga Aquarius, ne znam sta da ti kazem sto ostale zene vec nisu rekle. Jako mi je zao tvog gubitka, ali se iskreno i divim tvojoj snazi i hrabrosti. Draga moja zelim ti sto prije da ugledas plusic i da postanes mama.user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 23:10:59   
Kviki
user posted image  Aquarius, zaista ti se divim na smirenosti. Teško mi je i zamisliti kroz šta si prošla... Od srca ti želim da ti što prije život uljepša jedna zdrava user posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 23:13:21   
Anoniman
Aquarius i klemzi, nadam se da su vasi andjeli na nekom boljem mjestu, zelim vam mnogo snage da dobijete ono sto zelite, a hocete aBduser posted image

(odgovor članu myb@by)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
25.10.2010 23:39:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sahara

Aquarius i klemzi, nadam se da su vasi andjeli na nekom boljem mjestu, zelim vam mnogo snage da dobijete ono sto zelite, a hocete aBduser posted image




potpisujem i zelim vam svu srecu ovoga svijetauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
26.10.2010 0:04:12   
idacha
nevjerovatno... nemam rijeci... taaaako mi je zaoooo, da ne mogu misliti kako treba...

aquarius, klemzi... oh, tako mi je zao...

zelim vam od srca sve najljepse u zivotu... kada ste sve to prosle i ostale normalne i tako mudre, hrabre i pametne.. neka su vam srecni svi putevi zivotni...


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
26.10.2010 0:19:34   
iv@ncica
aquarius, klemzi-  tako  mi  je  zao...milsim  da  ne  postoje  rijeci  kojimm se  mogu  ti osjecaji  opisati..znam  da vam  je  tesko..i  ne  mogu  ni  zamisliti  tu  bol...dok se  mi  ovamo  borimo  s  drugim nevoljama  i  problemima  odrastanja..ni svjesni  nekad  nismo   sto  u ziovotu  imamo....zelim  vam  srecu  i  punnnooo  beba....a  anđelima  malim  mir  i  spokojuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
26.10.2010 0:22:30   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: Mirkica
...
sta bi moglo biti je trudnicki secer , meni je u dugoj trudnoci reako moj Diabeticar da trudnicki secer koji se u trudnoci ne prati i ne sprecava moze dovest do smrti bebe , predpostavljam jer beba je bila pravo krupna ali ipak Bog najbolej zna
...

Malo sam skratila post jer ti želim odgovoriti baš na ovo. Šećer nije sigurno, mada ja znam za to i doktor mi je probijao glavu čitavu trudnoću baš tim prokletim šećerom, valjda zato što sam krupnija ( imam viška kilograma ). Prije trudnoće sam radila OGTT ( test tolerancije na glukozu) a čitavu sam trudnoću redovno kontrolisala šećer, koji je, kako je trudnoća odmicala čak padao polako, i u 9. mjesecu trudnoće kad sam radila zadnje nalaze je čak bio 3,5 pa su mi preporučili da jedem češće, bar 10 puta dnevno, manje obroke. A kod težine bebe veliku ulogu igra i genetika. Doktor nam je još u 7. mjesecu govorio da će beba biti sigurno teža od 4 kg. Moj muž je bio težak preko 4 kg kad se rodio kao i njegov brat, a oboje smo jako visoki, ja 180, on 187. I kako neke žene ne mogu roditi bebu preko 4 kg zbog svoje konstrukcije pa ih porode na CR, meni su babice rekle da bih bez problema mogla roditi i veću bebu. Ali kako god, sve ta priča oko pupčane je samo nagađanje, jer niko ne zna šta se dešava u stomaku. Čekamo nalaze obdukcije pa ćemo onda vidjeti šta dalje.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
26.10.2010 0:52:42   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Aquarius

IZVORNA PORUKA: Mirkica
...
sta bi moglo biti je trudnicki secer , meni je u dugoj trudnoci reako moj Diabeticar da trudnicki secer koji se u trudnoci ne prati i ne sprecava moze dovest do smrti bebe , predpostavljam jer beba je bila pravo krupna ali ipak Bog najbolej zna
...

Malo sam skratila post jer ti želim odgovoriti baš na ovo. Šećer nije sigurno, mada ja znam za to i doktor mi je probijao glavu čitavu trudnoću baš tim prokletim šećerom, valjda zato što sam krupnija ( imam viška kilograma ). Prije trudnoće sam radila OGTT ( test tolerancije na glukozu) a čitavu sam trudnoću redovno kontrolisala šećer, koji je, kako je trudnoća odmicala čak padao polako, i u 9. mjesecu trudnoće kad sam radila zadnje nalaze je čak bio 3,5 pa su mi preporučili da jedem češće, bar 10 puta dnevno, manje obroke. A kod težine bebe veliku ulogu igra i genetika. Doktor nam je još u 7. mjesecu govorio da će beba biti sigurno teža od 4 kg. Moj muž je bio težak preko 4 kg kad se rodio kao i njegov brat, a oboje smo jako visoki, ja 180, on 187. I kako neke žene ne mogu roditi bebu preko 4 kg zbog svoje konstrukcije pa ih porode na CR, meni su babice rekle da bih bez problema mogla roditi i veću bebu. Ali kako god, sve ta priča oko pupčane je samo nagađanje, jer niko ne zna šta se dešava u stomaku. Čekamo nalaze obdukcije pa ćemo onda vidjeti šta dalje.


ufff onda ne znam sta da ti kazem meni ej to prvo palo na pamet , ja nisam radila obdukciju jer mi je doktorica rekla da s eu 60 % slucajeva ne sazna tacno sta je , kod mene su sumnjali na CM- virus pa onda na posteljicu (dovod hrane bebi) i kako je ispalo izgleda da je  i bila posteljica jer sam to u drugoj trudnoci cijelo vrijeme pratila tj. Doktori i pila sam tablete za razredjivanje krvi i funcionisalo je Bogu hvala , ja se nadam da ces sazanti sta je jer ipak bude nekako lakse.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
26.10.2010 20:54:37   
Aquarius
Ma i pristali smo da se radi obdukcija zbog sljedeće trudnoće. Da vidimo postoji li neki poseban razlog, pa da to možemo eventualno eliminisati. Mada se ne nadam previše, jer u velikom broju slučajeva jednostavno ne znaju razlog. Kažu: ˝Dešava se˝. Takva sudbina bila i gotovo.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
26.10.2010 21:02:45   
Crvena
Aquarius, divim se tvojoj snazi. user posted image   Svaka cast na saburu.
Od srca ti zelim da sto prije u svom narucju drzis svoju bebicu

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
26.10.2010 22:34:40   
anitaMO
draga moja aquaris ,iskreno mi je žao zbog tebe.ali ti si našla hrabrosti u svom srcu za dalje.zbog toga ti se divimi jako se ponosim tobom.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
26.10.2010 23:52:38   
new mama
Aquarius zao mi jeuser posted image user posted image user posted image , divim ti se na hrabrosti i zelim ti puno srece i da aBd sto prije drzis u narucju  bebicuuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
27.10.2010 10:49:30   
HanaBana
Par dana citam ovu temu i ne mogu da vjerujem koju ti zeno snagu imas, svaka ti cast......Nemam nista posebno reci jer na ovakve situacije ostajem nijema..moja zelja je da slijedecu trudnocu izneses do kraja i drzis svoje dijete u narucju zivo i zdravo!

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
27.10.2010 11:21:46   
Leena
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
27.10.2010 11:34:24   
tinchita
Aquarius, klemzi...
Tako mi je žaouser posted image user posted image user posted image user posted image ...
Vi ste zaista hrabre i snažne žene...Puno sreće vam želim....i da uskoro držite u naručju prelijepu bebicu!


_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
1.11.2010 15:42:45   
lele.vi
Draga aquarius kako si? Bićemo mi dobro akoBog da! Idemo dalje , samo hrabro. Ja imam dobrih i loših dana .Ona noć kad smo se dopisivale je bila grozna ali mi je lakše kada to s nekim podijelim. Ovako ,u svakodnevnoj komunikaciji sa ljudima oko sebe pravim se da sam ok pa tako nema nikakvih komentara.Kako ti podnosiš komentare rodbine 

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
1.11.2010 23:34:39   
Aquarius
Sve ti je to normalno. Dođe i meni žuta minuta, otplačem, i idemo dalje. Tako ti je to u životu. Ja nažalost već imam iskustva s ovim, pa znam da će proći. Kako vrijeme bude teklo tako će i rane na duši zarastati. Samo moraš biti strpljiva i jaka, i radovati se jer si zdrava i možeš planirati novu trudnoću nakon nekog vremena.
A što se komentara tiče, ovaj put su me poštedjeli, jer većina ne zna ni šta bi mi rekla.
Ima tema na forumu, ja sam je i otvorila, znam dobro kako te bole i nerviraju glupi komentari. Nekad je bolje ništa ne reći nego izvaliti glupost.
Evo link:
http://www.ringeraja.ba/forum/Komentari_poslije_poba%C4%8Daja/m_125426/tm.htm

(odgovor članu lele.vi)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
2.11.2010 11:18:59   
MinaMM
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  , tako mi je zao. Divim ti se na snazi user posted image . Svaka druga rijec je suvisna

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *