|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dzem
30.5.2009 10:13:16   
Anoniman
Da li neko pravi dzemove????
Ako da, bilo bi lijepo da podijelimo neke recepte i za to.
Ja sam nedavno za cheesecake pravila preliv od jagoda ukuhan sa secerom, i kontam kako bi to da se jos malo ukuha bio super dzem.
A juce sam za palacinke skuhala maline i jagode sa secerom, to je bilo ekstra, pa mi je to dalo ideju za dzem. Mozda treba sacekat onu zadnju turu jagoda pa od toga pravit, kad budu malo jeftinije. Moja kcerka nema sanse da pojede kupovnu marmeladu ili dzem, a ono sto je mama moja pravila i ovo od juce joj se svidja.

Nasla sam na internetu kako se moze upakovati bez konzervansa, a da mogu stajati.

Ako neko zna nesto korisno, nek podijeli s nama.
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dzem
30.5.2009 10:16:26   
Skvo RR
Ja ti nisam od tog posla user posted image user posted image user posted image , ali pitat cu svekrvu za recept, pa cu ti postaviti...ona je expert za dzemove..

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dzem
30.5.2009 10:17:20   
tea lana
moja mama pravi od malina sirup nije to ono za sok,nego bas kao sos za palacinke,preko sladoleda i suhih kolaca.Kasnije cu ici kod nje pa cu je pitati za recept,a i ja sam jedna od onih koja ne voli ni djem,ni marmeladu bilo kupovnu bilo domacu,sem one od bruznice jer je kisela i tog sirupa od malina.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dzem
30.5.2009 10:23:02   
Anoniman
Moja mama pravi sokove od maline, kupine i drenjka. A dzemove od svega.

A volila bih cuti jos nesto. Nisam ni ja do sad bila od toga, ali zbog djece hocu, doduse do sad mi je mama pravila, ali sad sam joj rekla da cu ja njoj pravit, a da ona odmara

TeaLana, hajde molim te vidi za taj sirup. To mi bas zvuci interesantno

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dzem
2.6.2009 10:19:55   
Anoniman
pa maida ako imaš pekač, on ima program za džem, a u knjižici i recept.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dzem
2.6.2009 10:24:09   
tea lana
maida28 ajde napisem ti cim mama dodje sa posla da mi izdiktira recept

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dzem
2.6.2009 10:26:46   
Anoniman
Imam pekac, ali samo jedan recept, ali ima jos nekih fazona da cujem.
Tea, hvala ti.

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dzem
2.6.2009 10:38:24   
Anoniman
eh super! ja stvarno nemam iskustva. znam kad je mama pravila bestilj, pravila je bez konzervansa, ono okrene pa vakumira tegle dok je vruće i onda ih čuva, a znala je i zamrzavati, pa vaditi.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dzem
2.6.2009 10:43:27   
Anoniman
I moja mama to stalno pravi, ali ona stavlja cini mi se u vruce tegle, ali bas citavu tehniku ne znam. Ali to cu definitivno pravit. Sad svako malo ukuham jagoda, pa to koristimo za palacinke, preliv za tortu i jedemo kao dzem za dorucak. I merjem se bas svidja. A kad se njoj svidja ja bih to onda pravila dan-noc nije mi mrsko

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dzem
2.6.2009 10:48:22   
Anoniman
pa da, prvo "ispeče" tegle.:)
A baš mi je drago da mala hoće, osjete djeca šta je šta.user posted image Javi ako uspiješ i slikaj naravno.:)

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dzem
2.6.2009 14:57:19   
tea lana
1 kg malina
1 kg šećera

Maline dobro oprati pod mlazom hladne vodeocijediti pa od cijele količine napraviti sok (možete koristiti sokovnik ili multipraktik). Ovaj sok ostaviti u hladnjaku preko noći.Drugi dan procijediti sok tako da odvojite sam sok od koštica i kožice. Najbolje je koristiti gazu kroz koju ćete moći iscijediti sav sok, dok će koštice ostati u gazi.U tako iscijeđen sok staviti u lonac s debelim dnom  i dodati šećer.

Boce ili tegle u kojima ces cuvati sirup treba oprati osusiti i zagrijati na tenperaturi od 50stupnjeva.Vruc sirup staviti u tople boce i tegle i tek kad se ohladi zatvoriti.Moze stajati do godinu dana.A od ostataka malina moze se napraviti dzem.

Bitno je koliko malina toliko i secera,isto ovo mozete odraditi i sa jagodama,kupinama.
Mama je isto ovaj recept skinula sa neta pa mozda nadjete jpos koji ali meni je ovaj super jer je gust,a mozete ga koristiti i kao sok.A od ostataka napraviti dzem ili slatko.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dzem
2.6.2009 15:14:13   
Anoniman
Pa da, taj isto i moja mama pravi. Hvala tiuser posted image

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dzem
4.6.2013 10:40:27   
Mya_81 RR
S obzirom da zelim komadice u dzemu, ako su manje jagode u pitanju je li ih treba uopce rezati dalje ili da ih ostavim cijele? davno je bilo kad sam zadnji put pravila, vise se ni ne sjecam user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dzem
4.6.2013 10:42:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

S obzirom da zelim komadice u dzemu, ako su manje jagode u pitanju je li ih treba uopce rezati dalje ili da ih ostavim cijele? davno je bilo kad sam zadnji put pravila, vise se ni ne sjecam user posted image
ako su sitne nemoj rezati...
dok pošećeriš i dostoje sa nekoliko mjenšanja one će se smekšati biće mali komadići

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *