|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   grcevi kod dojilje tokom dojenja
5.12.2009 23:03:32   
roksalena
Zdravo svima.Ne znam da li se ikome sljedece desavalo ali mnogo bi mi znacilo ako bi neka od vas podijelila sa mnom iskustvo ako je slicno imala.Naime dojim bebu vec puna tri mjeseca i 6 dana i to iskljucivo, dakle nista drugo ne dajem. Svaki put dok je dojim ja imam grceve u stomaku, nesto kao napuhivanje crijeva i kao neko pretumbavanje po stomaku user posted image koje se moze jasno cuti. Ne znam da li je to ok user posted image , posto nigdje nisam nasla da je neko imao iskustva s tim. Kad se govori o grcevima govori se o bebinim grcevima a sta ako majka ima te grceve tokom dojenja?....
Hvala unaprijed...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: grcevi kod dojilje tokom dojenja
5.12.2009 23:43:09   
škorpija
nadam se da će ti se javiti neka iskusnija mama, ali ja sam čula da dojenje pomaže da se ženi vraća maternica na svoje mjesto, ali ne znam da li se to dešava i 3 mjeseca nakon porodauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu roksalena)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: grcevi kod dojilje tokom dojenja
6.12.2009 12:41:56   
scarlett
I mene ovo baš interesuje, jer je i mom user posted image 3,5 mjeseca i ja ne bih nazvala ovo grčevima, ali ono što sam osjećala poslije poroda (kao kontrakcije) i dan danas osjetim, ali naravno mnogo blaže. Ipak me interesuje jeli to normalno i sada. Valjda se maternica do sada vratila na svoje mjestouser posted image
Međutim, možda ima neke veze to što je CRuser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: grcevi kod dojilje tokom dojenja
6.12.2009 12:46:26   
noaa
Bas smo nedavno pricali na jednoj temi o tome,to se desava i onim koje ne doje vise,zakljucismo da se stvari u pupi vracaju na svoje mjesto,eto meni se to ne desava vec 2 mjeseca a rodila sam prije 8 mjeseciuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: grcevi kod dojilje tokom dojenja
6.12.2009 13:22:58   
Amrino
To su kontrakcije. Tokom dojenja se ispusta hormon oksitocin a taj isti hormon izaziva kontrakcije. Naravno to su male kontrakcije ali se ipak osjete.
Tri mjeseca nakon poroda je jos "frisko" i mislim da je materica jos u fazi "vracanja".
Sve je to sasvim normalno, samo se opusti, nadji udoban polozaj dok dojis i vremenom ce se smanjiti.
Zamislite kako je meni user posted image ?
Kontrakcije tokom dojenja su se dosta pojacale otkako sam trudna...I sad se zna potrefiti- kontrakcije, beba me u stomaku buba a i Hamza se navali na mene user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: grcevi kod dojilje tokom dojenja
6.12.2009 13:27:37   
škorpija
amrino ma ti si zmajuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: grcevi kod dojilje tokom dojenja
6.12.2009 13:33:26   
marinčii
ja mislim da je to normalno pošto se i meni dešava a bila sam na kontroli doktor kaže maternica već na svom mjestu,ja nekad imam osjećaj kad stavim ruku na stomak koda još čujem kako mi dole kuca srceuser posted image jesam li luda ili se to još kome dešava,

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: grcevi kod dojilje tokom dojenja
6.12.2009 13:35:54   
Anoniman
marinci,jest se meni to desavalouser posted image user posted image i kod mene se maternica smjestila sad nema tih kucanja al je bilo,imam osjecaj kao da sam trudna pa nesto hoda po tibi.

(odgovor članu marinčii)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: grcevi kod dojilje tokom dojenja
6.12.2009 13:39:35   
sheri
drage moje, i mnei nakon 5,5 mj "nesto hoda" u pupiuser posted image user posted image user posted image user posted image dok dojimo
prestala sam se opterecavati time, mada sam svaki put kontala a sta je sad ovouser posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: grcevi kod dojilje tokom dojenja
6.12.2009 13:41:07   
marinčii
ajde super ja govorim mm meni srce kuca u stomakuuser posted image user posted image on mi veli ajde nwe lupetaj kakvo srceuser posted image user posted image ,znači nisam jedina

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: grcevi kod dojilje tokom dojenja
6.12.2009 13:42:11   
Amrino
Doktor moze otprilike reci da se maternica vratila a li jedino maternica sama zna kada je "dosla na svoje" user posted image user posted image user posted image .
Ugl. to nije nista opasno- naprotiv. Cak je i jako zdravo jer se na taj nacin maternica mnogo brze vraca u prirodni polozaj ali se i "bilda" tj. jacaju se njeni misici.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: grcevi kod dojilje tokom dojenja
6.12.2009 13:46:05   
marinčii
ma glavno da je normalno ,a maternica će već sjest na svoje mjesto za 9 mjeseci,koliko je rasla toliko joj i treba da se vrati u normalu

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: grcevi kod dojilje tokom dojenja
6.12.2009 23:59:56   
MELLI
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

To su kontrakcije. Tokom dojenja se ispusta hormon oksitocin a taj isti hormon izaziva kontrakcije. Naravno to su male kontrakcije ali se ipak osjete.
Tri mjeseca nakon poroda je jos "frisko" i mislim da je materica jos u fazi "vracanja".
Sve je to sasvim normalno, samo se opusti, nadji udoban polozaj dok dojis i vremenom ce se smanjiti.
Zamislite kako je meni user posted image ?
Kontrakcije tokom dojenja su se dosta pojacale otkako sam trudna...I sad se zna potrefiti- kontrakcije, beba me u stomaku buba a i Hamza se navali na mene user posted image user posted image user posted image .

Tebi je super,priznaj.user posted image user posted image user posted image
Ja ti pomalo,ali pozitivno zavidim.Meni fali taj osjećajuser posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: grcevi kod dojilje tokom dojenja
7.12.2009 10:55:24   
roksalena
E hvala svima, sad sam mnogo mirnija kad vidim da se i drugima to desava...A Amrino ti si carica, stvarno ti svaka cast user posted image user posted image user posted image ...

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

dojenje
skorpi

Da li je nekad neko koristio nesto za podsticanje mlijeka i sta ste koristile?

caj (71%)

"neku posebnu hranu" (5%)

nesto trece ;) (25%)


Broj svih glasova: 85

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *