|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Upala uha kod beba
10.3.2013 9:35:00   
Daliyah92
Cesto mi se desi da hocu nesto pitati a ne mogu pitanje svrstati ni u jednu temu. Ako slicna tema vec postoji, sorry, ali ja je nisam nasla user posted image Stavila sam bas ovaj naslov tako da tu mozemo postaviti pitanja koja ne mozemo svrstati u druge teme a nisu ni za otvaranje nove teme. Ima slicna tema za djecu, ali to je za djecu malo vecu, a ovo za bebe user posted image Voljela bih da temu ne zakljucavate. Nije fer da ima ovakva tema za djecu a da nema za bebe user posted image

Sad da pitam. Moja beba je prije otprilike 3 sedmice pocela se dirati po usima, kao malo prsticima pa onda i cijelim dlanom zacepi uho i to mu godi. Bili smo kod dr. i on mu malo ocistio usi i dao mu sirupe. Malo je bio prestao, i opet poceo ponekad dirati desno uho. Nisam ga vise vodila doktoru jer je on rekao da nema upale nikakve, da je to mozda samo od ove prasine. Ne bole ga usi, samo ih malo ceska. Sta bi moglo biti? Da ga vodim kod dr. opet...?

< Poruku je uredio Hanady RR -- 10.3.2013 13:48:10 >


_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Upala uha kod beba
11.3.2013 8:42:56   
mamaibabo
ej draga sto se tice uha uh mi smo ti s tim imali bas problema ,vec sam pisala o tome na temi beba nece da jede, u principu bebe kad ih boli uho nemogu da gutaju ide to al gutljaj po gtljaj uz plac,
i moja r.ovih dana stalno dira ljevo uo pa sam kontala danas popodne vodit je kod dr.
i da da nezaboravim nam dr.specijalista za uho,grlo,nos nije davla nikakav antibiotik,isli smo na ciscenje usijucesce i neznam kako se to zove al je gazu potapala u to (znam da ima 3% alkohola) i provlacila jest da je bio sporiji oporavak al hvla Bogu super je vec nakon prvog ciscenja gutala user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Upala uha kod beba
11.3.2013 8:48:19   
Blue rose RR
Jesi li radila bebici bris uha?
Kod mene je kći imala bakterije u ušima, i od toga su je uši svrbile. Takođe smo išli na čišćenje ušiju, i nakon čišćenja su joj stavljali geramicin.
Mada ja mislim da stavljanje bilo čega u uši ovisi od vrsti bakterije ili gljivice.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Upala uha kod beba
11.3.2013 9:18:30   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Jesi li radila bebici bris uha?
Kod mene je kći imala bakterije u ušima, i od toga su je uši svrbile. Takođe smo išli na čišćenje ušiju, i nakon čišćenja su joj stavljali geramicin.
Mada ja mislim da stavljanje bilo čega u uši ovisi od vrsti bakterije ili gljivice.

nama dr nije radila bris na pocetku tek po zavrsetku ijecenja al moze it da nije davala antibiotike jer moja r.je izasla iz bolnice s mrsom mada s uhom smo imali problem s nepuna 4 mjesecauser posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Upala uha kod beba
11.3.2013 9:20:51   
mamaibabo
neznam gdje pitati pa cu ovdje jel neko imao problema s visokim eritrocitima user posted image user posted image user posted image user posted image
molim vs ja vec ludim guglala i guglala i nista user posted image user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Upala uha kod beba
11.3.2013 11:26:49   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Jesi li radila bebici bris uha?
Kod mene je kći imala bakterije u ušima, i od toga su je uši svrbile. Takođe smo išli na čišćenje ušiju, i nakon čišćenja su joj stavljali geramicin.
Mada ja mislim da stavljanje bilo čega u uši ovisi od vrsti bakterije ili gljivice.



Ja mislim da moju bebicu isto svrbi. Godi mu kad ma zacepim usi sa dlanovima ili ga onako ceskam po usima. Mozda su bakterije. cudno mi da dr. nije nista rekao, samo da je sve ok i dao mu sirupe, ali je i procistio malo usi i to je to. Odvest cu ga jos jednom. Iako sad vec 2-3 dana ne dira usi pa ne znam dal da ga vodim ili ne. A poceo ih je jednom dirati poslije kupanja, pa sam mislila da je od vode iako ja pazim, a i dr. kaze da to nije od vode. Vidjecu jos poslije kupanja danas ako ih bude dirao mozda ga opet odvedem.

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Upala uha kod beba
11.3.2013 11:30:46   
Blue rose RR
Ja ti iskreno savjetujem da uradiš bris uha, ali odmah traži i bris grla i nosa. S obzirom da su ti kanali povezani, moguće je da je baketija iz nosa npr. došla do ušnog kanala.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Upala uha kod beba
7.6.2013 15:34:22   
Naida_Saa
Helppp :))) nisam vezana za ovu temu ali trebam pomoc iskusnijih mama..naime, moje bebche je rodjeno sa malo uvijenim prsticima (a to su palcevi)..bili smo kod pedijatra koji nam je rekao da samo stavljamo rivanol na prstice jer su se samo zacrvenili kako su noktici krenuli darastu..medjutim, na lijevoj nozi je to uredu ali na desnoj se noktic poceo kriviti i urastati..nikako ne mogu da rijesim problem..strahe me da to ne naraste u jos veci probelm :( otovrena sam za bilo kakve prijedolge..jer mi je pedijatar na go..hvala

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Upala uha kod beba
7.6.2013 16:04:03   
djoisa
pa ima u domu zdravlja neki drugi pedijatar?

nemoj to sama da diras

(odgovor članu Naida_Saa)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *