|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spavanje tokom noci
25.11.2010 0:47:22   
idacha
N_N, sta dajes za veceru? ne znam zaista ima li kakve veze, ali moja snaha je tako deverala, dok nije dobila savjet da ne daje puno maloj za veceru da jede i da bude laksa hrana... bilo je bolje... mada, to kod vas traje prilicno dugo, vjerujem da se i sam organizam djeteta vec navikao na taj ''tempo''...
sretno, mila...


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Spavanje tokom noci
25.11.2010 0:56:05   
N_N
idacha, on večera oko 19h (inače ima i predobar apetit user posted image ), u krevetu (u 21h) popije mlijeko - 250 ml. Sumnjali smo mi i na to - da je možda gladan ili prejeden pa mijenjali i pokušavali svašta ali ništa....
myb@by javi ima li efekta, ma nema te stvari koju ne bih probala, baš mi je došlo 5-12.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Spavanje tokom noci
25.11.2010 0:59:39   
Hannan
NN,  kao da sebe citam od prije neke dvije godine.Znaci isto ili neke male razlike...skoro od pocetka spavanje skupa, dojenje 11mj...prestao dojiti kontam sad ce prestati i budjenje..izbjegavanje mlijeka u noci, pustanje da place...i tjerali smo se do 2g i 4mj.  tada nekako, koji dan prije muz je otisao na put, i ja puna samopouzdanja odlucim e momak veceras i naredno vijeme spremna sam na nespavanje ali ovo vise ne ide...i gle cuda budim se ujutro naspavana, sunce sija...nekih 9-9:30 i od tad je sve doslo na svoje...da napomenem da smo nastavili spavati u istom krevetu i ne znam kako cemo  se rastati, kad bude trebalo, a vec trebauser posted image
Ne znam sta pametn oda ti kazem, nemam metode jer sma ih sve isprobala a ni jedna nije uspjela.Njemu nije bio problem nigdje spavati, mama, seka, sveki, zaova  ali mora neko s njim u krevetu.
Mogu ti pozeljeti samo puno srece, da ne potraje kao kod mene, nego vec sutra da te pusti da pajkis cijelu noc.

Da napomenem i ovo sa hranom, sumnjala sam te gladan, te previse, pokusavala svasta za veceru davati, mijenjati vrijeme vecere ali on se budio isto kao tvoj popije mlijeko, kasnije samo vodu, i nastavi spavati...nekad cak se ni ne probudi samo place i zine...mafije male.

Muby, kod moje zaove je takva situacije probudi se u 2-3-4h i budan po 2h horan za igru...ja neki dan htjela da ga dovedem sebi da spava ali nema sanse nece on bez nje...ja sma imala barem  tu srecu pa je htio svakome na spavanje pa sma to koristila kad prigusti.

< Poruku je uredio Hannan -- 25.11.2010 1:10:42 >


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Spavanje tokom noci
25.11.2010 1:07:13   
N_N
IZVORNA PORUKA: Hannan

i tjerali smo se do 2g i 4mj.  tada nekako,



user posted image user posted image user posted image  ovo me nije ni malo utješilo user posted image user posted image
Ej znaš šta, on je 2,3x spavao kod roditelja mm, isto se budio po nekoliko puta ali nije plakao. Kaže sveki digne se, razgleda po sobi ko ima, popije vodu ili sok i nastavi spavati.
Mah, šta mi drugo preostaje nego da čekam i nadam se da će što prije doći noći bez buđenja.
Tvoj kao da je znao šta je mama naumila pa te preduhitrio user posted image
Hvala ti puno, ipak nekako bude lakše kad pročitam da je još neko imao isti "problem".

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Spavanje tokom noci
25.11.2010 11:44:31   
tekja
N_N, evo samo da se i mi tuspasimouser posted image , da ti bude lakse...sve isto, kao da su moje rijeci kad kazes: eh da se budi 3 puta u toku noci bilo bi super... dakle mi imamo 16 mjeseci, nikad nije prespavao noc, budi se izmedju 5-10 puta, posto jos doji, samo uzme siku u usta, sklopi oci i nastavi spavati, uopste ne doji, ako probam dati sta drugo umjesto sike, nastaje neizdrziva vriska i tada se totalno razbudi...helem nejse, ja ne radim, pa uspijevam da funkcionisem, dok kad sam Bog zna. Nemam ti nikakav savjet, da imam, pomogla bih sebiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Spavanje tokom noci
26.11.2010 11:09:27   
mzmarija
Mom malcu 18 mj. i isto tako do ludila me doveo sa spavanjem tj.nespavanjem u krevetac neće,zaspe on al se budi svako 20 min. sve sam probala al nema efekta hoće sa nama da spava,pa sam neku večer u 00.00 sati rastavljala krevetac,skinula onu jednu stranu i primakla ga svojoj strani kreveta i to je njemu bilo fora oduševio se kada je to vidjeo,imala sam osjećaj da ima fobiju od toga sto je zatvoren,sad je dobro sto hoće tu da spava još se budi,al više je kašalj za to odgovoran pa se nadam da će početi i bolje spavati....

_____________________________

Bebać dosao 20.03.2009

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Spavanje tokom noci
10.12.2010 21:30:33   
Meri29

IZVORNA PORUKA: tekja

posto jos doji, samo uzme siku u usta, sklopi oci i nastavi spavati, uopste ne doji, ako probam dati sta drugo umjesto sike, nastaje neizdrziva vriska i tada se totalno razbudi...helem nejse, ja ne radim, pa uspijevam da funkcionisem, dok kad sam Bog zna. Nemam ti nikakav savjet, da imam, pomogla bih sebiuser posted image user posted image user posted image


ovo kao da sam ja pisalauser posted image Nece da spava bez mene, ako ja lezim u krevetu moze prespavati cijelu noc (ako je i sika u blizini), a ako sam ja, kao npr. sad, za kompjuterom, svakih pola sata ce se buditi. Tada moram leci pored nje dok se ponovo ne uspava. Kontam da mi nema pomoci dok ne prestanemo sa dojenjem, a to nece biti skoro

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Spavanje tokom noci
15.12.2010 23:39:57   
sabinos
uh mislim da ovo nema veze sa dojenjem.moj nije htio da doji od prvog dana..nece pa nece...i od tada pije mlijeko iz flašice i dan-danas je tako,ima 15 mjeseci.probudi se popije malo mlijek,zavuče se meni do mog stomaka,ja ga zagrlim i tako bi spavao cijelu noć i cijeli dan.ako nisam tu budi se stalno.u prosjeku u toku noći najmanje 4 ili 5puta.i ja se nadam da ću dočekati tu noć da je on prespava.sreća pa ne radim a inače....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Spavanje tokom noci
15.12.2010 23:44:52   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Meri29


IZVORNA PORUKA: tekja

posto jos doji, samo uzme siku u usta, sklopi oci i nastavi spavati, uopste ne doji, ako probam dati sta drugo umjesto sike, nastaje neizdrziva vriska i tada se totalno razbudi...helem nejse, ja ne radim, pa uspijevam da funkcionisem, dok kad sam Bog zna. Nemam ti nikakav savjet, da imam, pomogla bih sebiuser posted image user posted image user posted image


ovo kao da sam ja pisalauser posted image Nece da spava bez mene, ako ja lezim u krevetu moze prespavati cijelu noc (ako je i sika u blizini), a ako sam ja, kao npr. sad, za kompjuterom, svakih pola sata ce se buditi. Tada moram leci pored nje dok se ponovo ne uspava. Kontam da mi nema pomoci dok ne prestanemo sa dojenjem, a to nece biti skoro

da se prijavim u klub kod nas isto samo kod mene ce se buditi dva do tri puta i ako vidi da smo ja i sika tu nastavi posle treceg budjenja spava dobro .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Spavanje tokom noci
16.12.2010 9:04:30   
chuci
i mi smo u klubu noćnih buđača (što mi je smiješna ova riječ user posted image ). nama nije problem spavanje, ali se budi po 10-15 puta, ustane ove mamaaa, babiiii, dok neko od nas ne odgovori molim, onda traži dojiii. i dok doji zaspi, pa je ja vratim u krevetić, i sve tako. noćas je ustala jedno 15 puta. iako ima noći da ustane i po 4-5 puta. priča je uvijek ista. ako joj ne odgovorimo onda ide plač i deranje. ako joj dam pipu izvadi je iz usta i baci što jače može. nekada, urijetko je ostavim kod nas u krevetu, ali opet se probudi nakon nekog vremena, kao da je i sam spavala, a ja ne volim kad je s nama u krevetu jer se tada i ja i mm probudimo ukočeni jer ne mrdamo dok spavamo, valjda instinktivno.
uglavnom. kanim se da sprovedem onaj plan pusti je 3 noći neka plače, ne daj nikako, ali mi uvijk bude žao.
nekada je ja zaružim ko fol, i kažem da odmah mora leći i spavati ljutitim glasom. nekad upali i legne, češće ne upali i počne se derati babiiiiii.

uglavnom ni meni nije jasno kako mogu biti nasmijana na času u 8 ujutro, poslije 10 i više buđenja u toku noći. ali eto duram nekako. što neko ranije napisa. pitanje je dokada ću moći.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Spavanje tokom noci
16.12.2010 10:10:03   
teacher75
IZVORNA PORUKA: chuci

i mi smo u klubu noćnih buđača (što mi je smiješna ova riječ user posted image ). nama nije problem spavanje, ali se budi po 10-15 puta, ustane ove mamaaa, babiiii, dok neko od nas ne odgovori molim, onda traži dojiii. i dok doji zaspi, pa je ja vratim u krevetić, i sve tako. noćas je ustala jedno 15 puta. iako ima noći da ustane i po 4-5 puta. priča je uvijek ista. ako joj ne odgovorimo onda ide plač i deranje. ako joj dam pipu izvadi je iz usta i baci što jače može. nekada, urijetko je ostavim kod nas u krevetu, ali opet se probudi nakon nekog vremena, kao da je i sam spavala, a ja ne volim kad je s nama u krevetu jer se tada i ja i mm probudimo ukočeni jer ne mrdamo dok spavamo, valjda instinktivno.
uglavnom. kanim se da sprovedem onaj plan pusti je 3 noći neka plače, ne daj nikako, ali mi uvijk bude žao.
nekada je ja zaružim ko fol, i kažem da odmah mora leći i spavati ljutitim glasom. nekad upali i legne, češće ne upali i počne se derati babiiiiii.

uglavnom ni meni nije jasno kako mogu biti nasmijana na času u 8 ujutro, poslije 10 i više buđenja u toku noći. ali eto duram nekako. što neko ranije napisa. pitanje je dokada ću moći.


draga, bas ti je zeznuto! mi smo uveliko smanjili i budjenja i dojenja tokom noci, desi se nekada da se samo jednom probudi da doji, nekada je cak uspijem zavarati cucom pa nastavi spavati, a nekada se probudi tokom noci 2-3 puta ali odmah nastavi, ili se sama smiri ili joj dam cucu. doduse kod nas jos nema nijednog zubica, pa ne znam kakva ce biti situacija kad pocnu zubici, mozda se vratimo na samo pocetakuser posted image nadam se da necemo...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Spavanje tokom noci
20.12.2010 17:30:34   
tekja
IZVORNA PORUKA: chuci

i mi smo u klubu noćnih buđača (što mi je smiješna ova riječ user posted image ). nama nije problem spavanje, ali se budi po 10-15 puta, ustane ove mamaaa, babiiii, dok neko od nas ne odgovori molim, onda traži dojiii. i dok doji zaspi, pa je ja vratim u krevetić, i sve tako. noćas je ustala jedno 15 puta. iako ima noći da ustane i po 4-5 puta. priča je uvijek ista. ako joj ne odgovorimo onda ide plač i deranje. ako joj dam pipu izvadi je iz usta i baci što jače može. nekada, urijetko je ostavim kod nas u krevetu, ali opet se probudi nakon nekog vremena, kao da je i sam spavala, a ja ne volim kad je s nama u krevetu jer se tada i ja i mm probudimo ukočeni jer ne mrdamo dok spavamo, valjda instinktivno.
uglavnom. kanim se da sprovedem onaj plan pusti je 3 noći neka plače, ne daj nikako, ali mi uvijk bude žao.
nekada je ja zaružim ko fol, i kažem da odmah mora leći i spavati ljutitim glasom. nekad upali i legne, češće ne upali i počne se derati babiiiiii.

uglavnom ni meni nije jasno kako mogu biti nasmijana na času u 8 ujutro, poslije 10 i više buđenja u toku noći. ali eto duram nekako. što neko ranije napisa. pitanje je dokada ću moći.



joj slatkouser posted image  kakoo su namazaniuser posted image ...mi se moramo pohvaliti da ide nabolje, sada uglavnom dva budjenja ima, evo vec desetak danauser posted image  doduse spava od 8 do 7, pa mi je to okuser posted image ,a mislila sam da nece nikad odspavat 5 sati u komadu!

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Spavanje tokom noci
20.12.2010 17:34:43   
marny
moj se budi po noći, jednom brojala, 12x , a idem ujutro raditi, al eto i to ćemo izdržatiuser posted image

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Spavanje tokom noci
2.1.2011 8:38:56   
mama dada
IZVORNA PORUKA: mamsi

Prošla sam to sve i još ponekad prolazim kroz to.Kenan je od početka spavao u svom krevetiću,i onda je pred prvi rođendan prvi put zaglavio u bolnici.Kad smo se vratili kući bio je istraumatiziran i po cijelu noć se budio,plakao,vrištao,onda ja ustanem tješim ga,mazim...i žao mi ga bilo i tako ga prebacim kod nas na bračni krevet jer mi je bilo lakše tako tad(a sad znam da nije) i tako noć po noć i on se preselio kod nas.Uspjela sam ga jedva odviknuti i onda opet bolnice i ista priča.I onda je meni jednu noć pukao film jer sam se poželila naspavati bez da on skače cijelu noć po meni i vrattila ga u krevetić,bilo je teško prvih par noći ali se navikao i sad spava u krevetiću,a samo kad je bolestan kod nas

A ne valja da dijete spava između roditelja jer se jedan može okrenuti i nezgodno pritisnuti bebu pa je ne daj Bože povrijediti

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Spavanje tokom noci
2.1.2011 8:46:08   
mama dada
 Drage moje sličan problem imam i sama, moj bebać spavao je u krevetcu prvih mjesec i po života, a onda bolnica, te da je bliže meni....Sada je tatu izgurao iz kreveta, on gospodari na bračnom krevetu, cijelu noć puza u svim smjerovima, tako da je moje spavanje davno zaboravljena stvar. A da situacija bude gora, neće u krevet prije ponoći, ukoliko zaspi prije, ne gine nam buđenje oko 2-3 i gledanje BUMBE. Ima 11 mjeseci, po danu nikako neće piti mlijeko, al zato se noću budi  često, popije nekoliko gutljaja i ponovo zaspi...uh kad ćemo se mi naspavatiuser posted image

(odgovor članu mama dada)
Neposredna veza do poruke: 40
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *