|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Otvaranje porodiljskog na dan poroda
4.10.2011 9:07:56   
sunid
Moze li mi neko reci kako ide procedura oko otvaranja porodiljskog poroda i je li moguce da se otvori na dan poroda?Cula sam da se otvara 28 dana prije poroda ali da moze i na taj dan. Ja sam inace na trudnickom bolovanju jer imam rizicnu trudnocu pa bi mi najbolje odgovaralo da otvorim porodiljski na sami dan poroda:),ali ne znam kako ide ta procedura. Vodim trudnocu na Jezeru, a cula sam da porodiljsko moram otvoriti na Otoci?
Zahvalna sam za bilo kakvu info user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
4.10.2011 9:27:23   
mamana
Možeš otvoriti porodiljno na dan poroda. Ja sam tako uradila, koristila sam godišnji do poroda. Kad se porodiš sa otpusnicom iz bolnice odeš u dom zdravlja koji pripadaš. Oni će ti upisati u knjižicu datum i to je to. Dobiješ još jedan papir u koji ćeš nositi u općinu da regulišeš naknadu.

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
4.10.2011 9:32:47   
Lady26
Ja sam ostala u bolnici 03.12. i svekrva mi otisla otvoriti bolovanje, rodila sam sutradan...
Doduse to je bilo 2009. mada mislim da se nista nije promijenilo...
Ne bi trebalo biti problema, Mamana ti je objasnila proceduru user posted image da ne ponavljam...
Sretno user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
4.10.2011 9:50:22   
mamina princeza
i ja se isto pitam ... i ja sam na cuvanju trudnoce na bolovanju i nisma sigurna kako ide ... ako mozes regulisati odmorom supe rkod mene u firmi to bas ne ide tako pane vjerujem da cu moci. prolsi put prije 3,5 godine u istoj situaciji nisam mogla nego islo komisijsko trudnicko do 28 dana prije a onda otvorila porodiljsko.

najbolje varijante su odmor pred sam porod pa onda otvoriti pordoiljsko ko moze:))


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
4.10.2011 9:55:38   
mamana
Iskoristite odmor, ako možete, jer na taj način stičete pravo na regres.


< Poruku je uredio mamana -- 4.10.2011 9:56:01 >

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
4.10.2011 9:57:03   
sunid
Hvala vam, znaci definitivno cekam dan poroda pa kad se porodim nek muz ide u Dom zdravlja da mi otvori porodiljskouser posted image
Ja sam neki dan bila na komisiji i produzili mi bolovanje jos 60 dana,a to je 15 dana prije termina,a rekli su mi da razliku tih dana moze doci muz ili bilo ko drugi da ce mu oni produziti i za tu razliku dana tj. sve do otvaranja porodiljskog. Mislila sam ja odmah otvoriti porodiljski tih 15dana prije termina,ali kad kontam to je 15 dana manje sa mojom bebacom, ako Bog da, kad budem trebala poceti raditi, pa bolje da iskoristim i tih 15 dana user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
4.10.2011 10:00:53   
sunid
Odmor od ove godine sam vec iskoristila:),ali planiram kad mi istekne godina dana iskoristiti i odmor od te (sljedece) godine,kazu da se i to moze user posted image

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
4.10.2011 18:18:44   
Crvena
IZVORNA PORUKA: sunid

Odmor od ove godine sam vec iskoristila:),ali planiram kad mi istekne godina dana iskoristiti i odmor od te (sljedece) godine,kazu da se i to moze user posted image


Prije svega zelim ti lagan porod i da sve prodje ok. Ja sam porodiljsko bolovanje pocela koristiti od dana porodauser posted image , a obavezno iskoristi i godisnji to je idealna prilika da sto duze boravis sa svojim mirisnim paketicemuser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
5.10.2011 8:16:35   
sunid
Hvala ti Crvena,ako Bog da, jedva cekam user posted image
Iskoristit cu sve sto mognes, znas kakvi su privatnici, zato me i zanima na sta sve imam pravo.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
5.10.2011 8:21:33   
chuci
koliko se ja sjećam ako si na bolovanju zbog čuvanja trudnoće onda MORAŠ otvoriti trudničko 28 dana prije termina. znači ne možeš biti na bolovanju do dana poroda pa onda otvoriti trudničko bolovanje.
jedini način je bio da prekineš bolovanje i uzmeš godišnji, pa onda možeš sa godišnjeg ići na trudničko, ako imaš dovoljno godišnjeg da budeš do dana poroda.
možda se javi neka od pravnica pa ti potvrdi ovo.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
5.10.2011 8:31:01   
taurus
meni su na komisiji u januaru rekli da je došlo do izmjena i da sada ginekolog može otvoriti porodiljsko sa danom poroda a ranije jeste bilo 28 dana prije termina
sve je stvar dogovora između tebe i tvog ginekologa

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
5.10.2011 9:32:49   
sunid
Meni je komisija prije par dana dala 60 dana i vidjeli su da to zavrsava 15 dana prije poroda,valjda bi mi oni rekli da moram 28 dana prije termina otvoriti porodiljsko i dali bi mi mozda samo jos 30 dana bolovanja? Nemam pojma, pokusat cu se raspitati i u domu zdravlja na Otoci, gdje pripadam, jest da su one sestre neljubazne al pokusat cu:)

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
5.10.2011 9:34:53   
taurus
ovo što sam ti napisala je info iz januara ove godine
i ne raspituj se kod sestara već pitaj dr direktno
meni je mm otišao par dana nakon poroda u skerlićevu i dr mi je otvorila porodiljsko

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
5.10.2011 9:43:52   
sunid

IZVORNA PORUKA: taurus

ovo što sam ti napisala je info iz januara ove godine
i ne raspituj se kod sestara već pitaj dr direktno
meni je mm otišao par dana nakon poroda u skerlićevu i dr mi je otvorila porodiljsko


To je svježa info :)
Pitat cu ja svakako i doktora, ali uvijek mi komplikuju jer trudnocu vodim na Jezeru,a bolovanje moram otvariti na Otoci,pa onda ovi na Otoci sta god im kazem da mi je rekao doktor na Jezeru oni komplikuju i ne prihvataju to, znas kako to kod nas ide :(

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
5.10.2011 15:20:09   
Vodolija83
Ja sam vam napisala fresh info na temi Razgovori u ocekivanju,nisam vidjela da je ovdje otvorena tema,pa eto mozete procitati.

_____________________________

Nase maleno sunceto :))) 25.10.2011. 19h

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
5.10.2011 15:58:52   
sunid

IZVORNA PORUKA: Vodolija83

Ja sam vam napisala fresh info na temi Razgovori u ocekivanju,nisam vidjela da je ovdje otvorena tema,pa eto mozete procitati.


super:) hajd molim te stavi link da ne trazim,pliiiiiiiiizuser posted image

(odgovor članu Vodolija83)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
5.10.2011 18:51:40   
Vinetu
Ja sam na trudničko bolovanje otišla već u četvrtom mjesecu trudnoće, također zbog rizične trudnoće.  Moja dr. u domu zdravlja mi je otvorila porodiljsko na dan poroda, iako sam ja insistirala ranije, jer sam mislila da tako treba.  Ona mi je objasnila da je bolje na dan poroda.  Bitno je samo obratiti se svom dr ginekologu u domu zdravlja kojem pripadaš, ne mora to biti Otoka.

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
5.10.2011 20:49:23   
sunid

IZVORNA PORUKA: Vinetu

Ja sam na trudničko bolovanje otišla već u četvrtom mjesecu trudnoće, također zbog rizične trudnoće.  Moja dr. u domu zdravlja mi je otvorila porodiljsko na dan poroda, iako sam ja insistirala ranije, jer sam mislila da tako treba.  Ona mi je objasnila da je bolje na dan poroda.  Bitno je samo obratiti se svom dr ginekologu u domu zdravlja kojem pripadaš, ne mora to biti Otoka.


A gdje si vodila trudnocu?
Ja pripadam u Dom zdravlja na Otoci,ali trudnocu vodim na Jezeru zbog komplikacija koje sam imala na pocetku.
Definiitivno onda cekam da se porodim pa neka mm ide da mi otvori porodiljsko user posted image

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
5.10.2011 23:20:48   
Vodolija83
IZVORNA PORUKA: sunid


IZVORNA PORUKA: Vodolija83

Ja sam vam napisala fresh info na temi Razgovori u ocekivanju,nisam vidjela da je ovdje otvorena tema,pa eto mozete procitati.


super:) hajd molim te stavi link da ne trazim,pliiiiiiiiizuser posted image

Evo na ovoj stranici imas moj post user posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/m_816065/mpage_1284/key_/tm.htm


_____________________________

Nase maleno sunceto :))) 25.10.2011. 19h

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
5.10.2011 23:37:32   
RICI
sunid sa otpusnim pismom tvoj mm ide kod tvog ginekologa na Otoci i otvara ti se porodiljsko sa datumom poroda.

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
6.10.2011 7:36:27   
sunid

IZVORNA PORUKA: Vodolija83

IZVORNA PORUKA: sunid


IZVORNA PORUKA: Vodolija83

Ja sam vam napisala fresh info na temi Razgovori u ocekivanju,nisam vidjela da je ovdje otvorena tema,pa eto mozete procitati.


super:) hajd molim te stavi link da ne trazim,pliiiiiiiiizuser posted image

Evo na ovoj stranici imas moj post user posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/m_816065/mpage_1284/key_/tm.htm



Jucer pregledala ovu temu a nisam vidjela user posted image

Joj sad sam se razocarala,znaci definitivno ako sam sad na bolovanju ne mogu otvoriti porodiljsko sa danom poroda user posted image , jer godisnji sam vec iskoristila user posted image

(odgovor članu Vodolija83)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
6.10.2011 14:28:34   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: sunid
IZVORNA PORUKA: Vinetu
Ja sam na trudničko bolovanje otišla već u četvrtom mjesecu trudnoće, također zbog rizične trudnoće.  Moja dr. u domu zdravlja mi je otvorila porodiljsko na dan poroda, iako sam ja insistirala ranije, jer sam mislila da tako treba.  Ona mi je objasnila da je bolje na dan poroda.  Bitno je samo obratiti se svom dr ginekologu u domu zdravlja kojem pripadaš, ne mora to biti Otoka.

A gdje si vodila trudnocu?
Ja pripadam u Dom zdravlja na Otoci,ali trudnocu vodim na Jezeru zbog komplikacija koje sam imala na pocetku.
Definiitivno onda cekam da se porodim pa neka mm ide da mi otvori porodiljsko user posted image

Pripadam DZ Stari Grad, trudnoću vodila tu i privatno kod dr koja radila na Koševu (sada na Jezeru).  Dr. u Domu zdravlja je ta koja otvara bolovanje.  Onog dana kad se porodiš (ili nakon par dana), neka tvoj muž ode doktorici u Dom zdravlja kom pripadaš i neka ti otvori porodiljsko bolovanje.  S obzirom na to da se radi o čuvanju trudnoće, u slučaju rizične trudnoće, nema potrebe da otvaraš porodiljsko bolovanje prije nego se porodiš... jer si već na bolovanju - trudničkom.  (Nadam se da si shvatila šta je pisac htio reći : ))
Za one koji nemaju rizičnu trudnoću i koje ne moraju ranije na bolovanje, postoji taj period od 28 dana pred porod kad one već mogu uzeti porodiljsko bolovanje.
Nije mi jasno ovo Vodolijino iskustvo, jer sam ja upravo to uradila i to na nagovor doktorice iz Doma zdravlja.  Ona mi je ba rekla da to moe... Dakle, otila sam na bolovanje/uvanje trudnoe u etvrtom mjesecu trudnoe, a porodiljsko mi je otvoreno na dan poroda!
Ne znam... moda je dolo do nekih izmjena u zakonu tokom ove dvije-tri godine.user posted image

< Poruku je uredio Vinetu -- 6.10.2011 14:33:02 >

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
6.10.2011 14:40:37   
sunid

IZVORNA PORUKA: Vinetu

IZVORNA PORUKA: sunid
IZVORNA PORUKA: Vinetu
Ja sam na trudničko bolovanje otišla već u četvrtom mjesecu trudnoće, također zbog rizične trudnoće.  Moja dr. u domu zdravlja mi je otvorila porodiljsko na dan poroda, iako sam ja insistirala ranije, jer sam mislila da tako treba.  Ona mi je objasnila da je bolje na dan poroda.  Bitno je samo obratiti se svom dr ginekologu u domu zdravlja kojem pripadaš, ne mora to biti Otoka.

A gdje si vodila trudnocu?
Ja pripadam u Dom zdravlja na Otoci,ali trudnocu vodim na Jezeru zbog komplikacija koje sam imala na pocetku.
Definiitivno onda cekam da se porodim pa neka mm ide da mi otvori porodiljsko user posted image

Pripadam DZ Stari Grad, trudnoću vodila tu i privatno kod dr koja radila na Koševu (sada na Jezeru).  Dr. u Domu zdravlja je ta koja otvara bolovanje.  Onog dana kad se porodiš (ili nakon par dana), neka tvoj muž ode doktorici u Dom zdravlja kom pripadaš i neka ti otvori porodiljsko bolovanje.  S obzirom na to da se radi o čuvanju trudnoće, u slučaju rizične trudnoće, nema potrebe da otvaraš porodiljsko bolovanje prije nego se porodiš... jer si već na bolovanju - trudničkom.  (Nadam se da si shvatila šta je pisac htio reći : ))
Za one koji nemaju rizičnu trudnoću i koje ne moraju ranije na bolovanje, postoji taj period od 28 dana pred porod kad one već mogu uzeti porodiljsko bolovanje.
Nije mi jasno ovo Vodolijino iskustvo, jer sam ja upravo to uradila i to na nagovor doktorice iz Doma zdravlja.  Ona mi je ba rekla da to moe... Dakle, otila sam na bolovanje/uvanje trudnoe u etvrtom mjesecu trudnoe, a porodiljsko mi je otvoreno na dan poroda!
Ne znam... moda je dolo do nekih izmjena u zakonu tokom ove dvije-tri godine.user posted image


Kontam ja pisca oko bolovanja trudnickog i porodiljskog user posted image te termine sam davno razgranicila :)
Ma otici cu doktorici u DZ gdje pripadam (iako tamo nemam svoju dr,naci cu neku koja ce mi na kraju krajeva morati otvoriti porodiljsko pa kad god :)),i pitati, jer ne bih se iznenadila da i one rade po svom kako koja hoce, kod nas me nista vise ne moze iznenaditi-
U svakom slucaju hvala vam svimana iskustvima vidjet cemo kakvo ce biti moje:)

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
6.10.2011 14:43:19   
Vinetu
Upravo tako, otiđi i raspitaj se iz prve ruke.  Meni je u Domu zdravlja Stari Grad trudnoću  vodila dr. Shehadeh Manwa.  Mislim da ona sada radi na Otoci, pa je možeš potražiti. 
Sretno!

(odgovor članu sunid)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Otvaranje porodiljskog na dan poroda
10.12.2011 9:10:52   
Scila
Evo  nisam pravnik ali se kužim za vlastite potrebe gdje i šta tražit i nać. Do 2000. je bilo da se mora na porodiljno bolovanje 28 dana prije ali izmjene  kažu da tako više ne mora.
("Sl.novine F BiH", broj 32/00) Zakon o radu -Čl. 27. " Clanak 55. mijenja se i glasi: "Za vrijeme trudnoce, poroda i njege djeteta, zena ima pravo na porodiljski dopust u trajanju od jedne godine neprekidno. Na temelju nalaza ovlastenog lijecnika zena moze otpoceti porodiljski dopust 28 dana prije ocekivanog datuma poroda. Zena moze koristi kraci porodni dopust, ali ne krace od 42 dana poslije poroda."
Prema tome nema tu  zdravstvo šta filozofirat, zakon je zakon.
 

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *