|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  242 243 [244] 245 246   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
12.12.2011 23:19:59   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Ninushka

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Ima ova jaffa u slikama kako se pravi na temi torte kod nas...u pravu je ninuska super je i mnogo dobra pod fondatuser posted image


i mnogo, mnogooo ukusna....jedva čekam neki rođendan opet, ispod fondanta-opet Jaffa....

Neki dan razmišljam koliko je samo žena zbog ove teme na RR počelo s ovim fondantom-čudom, nikada se ne bih usudila na to da to nisam vidjela od vas ženica ovdje, stvarno super stvarčica. Divne ste, sve vi što pravite čaroliju od ovoga...Hvala vam....


Ilhana RR kriva je za sve..njojzi hvalauser posted image user posted image

Rukajja super ideja za šablone...moram kopirat do tebe šta ćuuser posted image sviša mi se opasnouser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ninushka)
Neposredna veza do poruke: 6076
   RE: Fondant
12.12.2011 23:26:25   
rukajja
naravno i ja se zahvaljujem svima koje su pisale i svojim iskustvom doprinijeleuser posted image user posted image

hanadi- slobodno, dargo mi je da ti se svidjauser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6077
   RE: Fondant
13.12.2011 10:55:22   
minie
Onda probam i ja ovu jaffa tortu, a inace imam i ja jednu svoju koju pravim sa jaffa keksom i svi budu odusevljeni. Ako uspije ovaj fondant i naredne sedmice pravim dvije torte, sebi za rodjendan i snahi za bozic. Necu izlaziti iz kuhinje user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu rukajja)
Neposredna veza do poruke: 6078
   RE: Fondant
14.12.2011 21:18:43   
ElmaB
Ovom tortom jedna naša forumašica će večeras u ponoć čestitai svome mužu četvrtu godišnjicu braka!user posted image

user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 6079
   RE: Fondant
14.12.2011 21:59:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Ovom tortom jedna naša forumašica će večeras u ponoć čestitai svome mužu četvrtu godišnjicu braka!user posted image

user posted image



elma super torta user posted image user posted image

a forumasici zelim  sve najlepse povodom godisnjice user posted image

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 6080
   RE: Fondant
14.12.2011 22:00:08   
ElmaB
Hvala user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6081
   RE: Fondant
15.12.2011 22:16:02   
minie
Drage moje,

Je li neka od vas u posljednja dva - tri dana kupovala glicerin u Eurofarmu? Ja veceras kupila u onom na Ilidzi gdje im je i poliklinika i malo je reci da je radila jedna izgubljena farmaceutkinja. Dok je skontala sta hocu, sto godina joj trebalo. Ugl dobila sam u smedjoj flasici 100 ml Glicerola (bijela naljepnica), ali mi je naplatila 8 KM user posted image , a ne 3 kao sto ste vi kupovale. Ja mislim da sam dobila ispravan proizvod, ali po skoro tri puta vecoj cijeni user posted image . Inace sutra idem u nabavku ostatka materijala, pa u subotu tortica, a u nedjelju ukrasavanjeeee user posted image

Mogu li ja napraviti i fondant u subotu, a u nedjelju ga staviti preko torte? Hoce li mi se stvrdnuti?


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 6082
   RE: Fondant
15.12.2011 22:24:24   
palachinken
minie, samo ga zamotaj u plasticnu foliju i stavi na sobnu temperaturu. Kad budes htjela opet raditi s fondanom, malo ga premijesi do zeljene tvrdoce.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 6083
   RE: Fondant
15.12.2011 23:42:58   
minie
Hvala palacinken user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 6084
   RE: Fondant
17.12.2011 12:38:20   
dush
Palachinken, ja jedva cekam da ti opet pocnes praviti torte user posted image

Ostale zenice, user posted image user posted image user posted image za tortice!!!!

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 6085
   RE: Fondant
17.12.2011 15:15:19   
dzeni_nl
Dugo nisam bila na ovoj tebi, ali sad imam jedno ptanje.

Ima li itko ideju kako da napravim tortu sa slikom Justin Bieber, a da nije puno komplikovana? Nedavno sam negdje vidjela sliku sto je neko pravio i cinila mi se bas onako lagana, ali sad ne mogu da je pronadjem nikako.

Molim vas ako ko ima kakv prijedlog treba mi do iduceg vikenda.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 6086
   RE: Fondant
18.12.2011 12:09:55   
Ninushka
uhhh neka ti je sa srećom s Bieberom ;) Ti si si zadala pravi posao....

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 6087
   RE: Fondant
18.12.2011 17:42:40   
ElmaB
ustin Bieber
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Dugo nisam bila na ovoj tebi, ali sad imam jedno ptanje.

Ima li itko ideju kako da napravim tortu sa slikom Justin Bieber, a da nije puno komplikovana? Nedavno sam negdje vidjela sliku sto je neko pravio i cinila mi se bas onako lagana, ali sad ne mogu da je pronadjem nikako.

Molim vas ako ko ima kakv prijedlog treba mi do iduceg vikenda.



Recimo ovakvu ali da ti neko kompjuturski napravi jestivu sliku. U Sarajevu te slike po narudžbi radi samo Kup slastičarna na Dobrinji. Ili pitaj Višnju ona je svojevremeno od nekoga naručivala te slike. user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 6088
   RE: Fondant
18.12.2011 17:51:53   
bebacha
evo moja prva torta po narudzbiuser posted image

user posted image


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 6089
   RE: Fondant
18.12.2011 18:04:01   
ElmaB
Bravo!!!!user posted image Pošto je prva,mali sitni nedostatci su ti oprošteni! user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 6090
   RE: Fondant
18.12.2011 18:09:53   
palachinken

IZVORNA PORUKA: dush

Palachinken, ja jedva cekam da ti opet pocnes praviti torte user posted image

Ostale zenice, user posted image user posted image user posted image za tortice!!!!


user posted image user posted image Imam ja jednu čokoladnu torticu, eno je spava ljubigamajka, pa mi ni jedna druga ne pada na um trenutno, hocu da se nauživam s njim ovo malo dok sam na porodiljskom.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 6091
   RE: Fondant
18.12.2011 20:10:20   
blur 77
Zenice drage, potpuno ste me zarazile ovom temom, vasim umjecem i idejama, mjesecima pratim sta radite, gledam slike i uzivam. I jako zelim da pokusam i ja. Cak sam kupila razne oblike za figurice. Dobra sam sa tortama ali mi ukrasavanje jako lose ide, a ovaj fondant mi se cini lakim za rukovanje. E sad...Nijesam u prilici doci do glicerina, mogu samo raditi sa bobama, a nasla sam i gotov fondant 1 kg kosta 10 eura, sta mislite je li to povoljno?  Mene zanima koliko mi treba fondanta za jednu tortu malo visociju. I treba mi recept neke tortice koja ide pod fondant, vidim dale ste predlog jaffa torta, rado bih je pravila, ali nemam jaffu user posted image . Moj plan je napraviti tortu mojoj bebici za prvu NG. Racunam na vasu podrsku! Ljub



_____________________________

Van mene dosta boja zivi, Van mene katkad sve i posivi, ili se smraci i naoblaci. Dobro je zato sto postoje i ove moje lepse boje. I neki osmeh suncan i plah. I vetar necujan kao dah.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 6092
   RE: Fondant
19.12.2011 8:37:52   
palachinken
Blur, ne znam gdje si, ali mislim da je kg šećera u prahu i 3 kesice boba jeftinije od 10e? Treba ti cca 1kg fondana (to je od jedne mjere po receptima) i mozes prekriti tortu i ukrasiti je figuricama i djidjama. Radi reform tortu ili bilo koju sa čvrstim filom i korama. Prije fondana, premazi cijelu tortu butter creamom. Za prvi put, razvaljaj fondan kojim ćeš prekrivati malo deblje, 3-4mm, da ti ne bude grbav. Eto, ako jos sta treba, viči

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu blur 77)
Neposredna veza do poruke: 6093
   RE: Fondant
19.12.2011 9:49:42   
Rabi
IZVORNA PORUKA: blur 77

Zenice drage, potpuno ste me zarazile ovom temom, vasim umjecem i idejama, mjesecima pratim sta radite, gledam slike i uzivam. I jako zelim da pokusam i ja. Cak sam kupila razne oblike za figurice. Dobra sam sa tortama ali mi ukrasavanje jako lose ide, a ovaj fondant mi se cini lakim za rukovanje. E sad...Nijesam u prilici doci do glicerina, mogu samo raditi sa bobama, a nasla sam i gotov fondant 1 kg kosta 10 eura, sta mislite je li to povoljno?  Mene zanima koliko mi treba fondanta za jednu tortu malo visociju. I treba mi recept neke tortice koja ide pod fondant, vidim dale ste predlog jaffa torta, rado bih je pravila, ali nemam jaffu user posted image . Moj plan je napraviti tortu mojoj bebici za prvu NG. Racunam na vasu podrsku! Ljub



Ti bi fondanom samo prekrila tortu, je li?
Za prekrivanje malo visocije tortice, mislim da ti je dovoljan 1kguser posted image
A ja sam jednom pravila jaffa tortu pod fondant i sve mi se raspuzilo jer se jaffa umace u juice i onda slaze....a ''''voda''''/juice i fondan se ne druze nikakouser posted image Jer se fondant topi!
Ja sam za Ajsin rodjendan pravila nesto iz glave, pravila sam tortu od vise razlicitih recepatauser posted image
Ako hoces ja ti posaljem pp kako sam pravila! Bila je odlicna, tako kazuuser posted image
Ljubim i ja tebe i tvoju princezu majusnuuser posted image
I da, nije ti skup ovaj fondan 10 eura...kod nas ovdje 1kg kosta 15-16km...Malo jeftinije...mozda nekih 1,5 eurauser posted image

< Poruku je uredio Rabi -- 19.12.2011 9:52:18 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu blur 77)
Neposredna veza do poruke: 6094
   RE: Fondant
19.12.2011 9:54:02   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: blur 77

Zenice drage, potpuno ste me zarazile ovom temom, vasim umjecem i idejama, mjesecima pratim sta radite, gledam slike i uzivam. I jako zelim da pokusam i ja. Cak sam kupila razne oblike za figurice. Dobra sam sa tortama ali mi ukrasavanje jako lose ide, a ovaj fondant mi se cini lakim za rukovanje. E sad...Nijesam u prilici doci do glicerina, mogu samo raditi sa bobama, a nasla sam i gotov fondant 1 kg kosta 10 eura, sta mislite je li to povoljno?  Mene zanima koliko mi treba fondanta za jednu tortu malo visociju. I treba mi recept neke tortice koja ide pod fondant, vidim dale ste predlog jaffa torta, rado bih je pravila, ali nemam jaffu user posted image . Moj plan je napraviti tortu mojoj bebici za prvu NG. Racunam na vasu podrsku! Ljub




relano za jednu tortu 1 kg fondanat može ti biti da je i prekriješ i napraviš nekoliko dždiža na njojuser posted image
kod nas imaš ženice koje naparve fondnat domaći glicerinski i pordaju 1kg= 10 Km (5E)
a realno 1kg tj. jedna mjera istoga d akupiš materijal i imaš za nekoliko puta po jednoj torti te dođe pkp 4-5 KM...
tako da to 10 eura je meni previše relano gledajući...

torte ispod trebaju biti čvršće...imaš ih dosta i na temi torte ovdje, meni je recimo santa monika pravo visoka bila i super je...
reform torta nije visoka sem ako ne radiš mjeru i pol...i ona je super pod fondat
također azzure čokoladna torta koju možeš naći negdje s početka teme toret...ona je i visoka i da se regulisati visina torte u zavisnosti koliko kora radiš...ukusna a super pod fondat...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu blur 77)
Neposredna veza do poruke: 6095
   RE: Fondant
19.12.2011 10:38:11   
minie
Drage moje,

Ja napravila (i mm mi je malo pomogao) svoju prvu fondant tortu za prvu godisnjicu braka, koja je bila jucer, i jako sam zadovoljna kako je ispala.

Hvala svim zenicama na savjetima.

A evo i slikeuser posted image
user posted image




_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6096
   RE: Fondant
19.12.2011 12:13:32   
blur 77
Hvala cure drage! Ovako, odlucila sam pravit reform, ipak je isprobna dosta puta, pa cu pojacati mjeru! A za fondant cu odluciti, mozda oprobam sa bobama. Rabi, stavicu i preko mozda neka srculencad. Ljubimo mi tebe i tvoju djecicu. Za sve sto mi zaskripi pitam vas. Valjda mi ispadne dobro, pa cu staviti sliku da vidite.
Minie, predivno ti je izasla tortica


_____________________________

Van mene dosta boja zivi, Van mene katkad sve i posivi, ili se smraci i naoblaci. Dobro je zato sto postoje i ove moje lepse boje. I neki osmeh suncan i plah. I vetar necujan kao dah.

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 6097
   RE: Fondant
19.12.2011 12:25:23   
blur 77
U stvari, Rabi, ipak mi posalj recept torte na fb, sad je gledam i stvarno je fantazija. Stavi slike obavezno! Ja bih samo jedan sprat, da se ustelim, pa bih onda za rodjendan bas obìvakvu kao A rodjendansku!

_____________________________

Van mene dosta boja zivi, Van mene katkad sve i posivi, ili se smraci i naoblaci. Dobro je zato sto postoje i ove moje lepse boje. I neki osmeh suncan i plah. I vetar necujan kao dah.

(odgovor članu blur 77)
Neposredna veza do poruke: 6098
   RE: Fondant
19.12.2011 14:39:03   
dzeni_nl
Elma hvala za pridlog. MM je ve nparvio slike djevojcica sa doticnom, ali to ce mama od djevojcica da naruci sa jestivom slikom. A ja sam im htjela nesto malo drugacije da napravim i sa fondantom. Mislim da ce to biti nka njegova slika u okviru ili tako nesto.

Imam jos jedno ptanje. Mjesto na koje trebam da nosim tortu je udaljeno nekih 2h voznje autom i ako ja tortu zavrsim kod kuce hoce li joj ista biti dok je van frizidera, ili je bolje da ja to zvarsim tamo kad dodjem?


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 6099
   RE: Fondant
19.12.2011 14:45:31   
palachinken

IZVORNA PORUKA: minie

Drage moje,

Ja napravila (i mm mi je malo pomogao) svoju prvu fondant tortu za prvu godisnjicu braka, koja je bila jucer, i jako sam zadovoljna kako je ispala.

Hvala svim zenicama na savjetima.

A evo i slikeuser posted image
user posted image




Baš je lijepa i uredna, svaka čast!

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 6100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  242 243 [244] 245 246   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  242 243 [244] 245 246   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *