|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:15:42   
zeze
Citam vas bez daha user posted image user posted image

JA sam svojoj mami isto otisla odmah s bracnog.

Bila sam u ovoj godini na 2 svadbe ono skromne i primjetila sam da od mladinih niko nije bio osim kume koja se zadrzala nekih 2h (mislim na drugarice ) . To mi je bas cudno bilo. Na moju i naknadno dolazili hah.


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:17:33   
zeze
Kod nas se pogaca podijeli djevojkama i momcima kao da i oni brzo se ozene i udaju user posted image user posted image

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:18:54   
bebacha
na moju svadbu su isli i moji roditelji,djedovi,nene i ostali.svi zajedno slavili

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:19:26   
raja_ringe
heheh što se ismijah.. super tema.. naumpalo mi je nešto, kada se moja mama udala u njenom mjestu je običaj da mlada pomete stepenište prvo jutro. I tako moja mama (na nagovor svojem mame) poranila, a moj rahmetli djed (od oca otac, koji inače nije opterećen običajima, a nije sigurno ni znao za ovaj) krenuo u wc i vidio mamu kako mete i rek''o joj:''Šta bona radiš ovako rano, idi odspavaj''.  :)



< Poruku je uredio raja_ringe -- 21.12.2011 14:20:43 >


_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:20:13   
bananica
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: salmy

Ja nemam pojma odakle nam obicaji zastava? to je meni toliko ruzno i seljacki da nemogu shvatiti omladinu sto pristaje na te gluposti.Fol je sto ih vise,to boljeuser posted image user posted image user posted image  crna zelena,crvena....ma fuj




za zastave se slazem , i meni je to skroz bespotrebno i totalno bezveze, hajd eto jedna, zastava BiH i nista vise

A sto ce i BIH?pa ne igra reprezentacijauser posted image  



user posted image user posted image user posted image sta ja znam, ako eto neko hoce zastavu, ne moze bez nje, onda mi je ta jedino podnosljiva

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:30:09   
lepetetka
Kod nas bila mala svadba, 18 ukupno čini mi se,..ja te velike ne volim pogotovo kada sam ja u pitanju, kada se neko drugi udaje ili ženi svejedno mi, ali ja nisam htjela veliku svadbu...Na mojoj su bili meni dragi ljudi, koje zaista volim i cijenim, nisam nikoga pozvala onako radi reda da je više vojske :) Da se opet udajem opet bih isto jer baš ne volim naizmjerno grljenje i ljubljenje od 100 duša... Od običaja je bilo jedino jedno bacanje na kitnju, i cvijećem se zakitili auti..... Od mojih je išao moj brat, kuma, dva rođaka i rodica,... I od mm je bila pretežno mlađa raja.. Došli po mene, u opštinu, džamiju, pa u restoran.. Nije bilo harmonike i kola, nije bilo zastava, nije bilo iznude novaca ljudima sa po 5 bacanja user posted image , fin ručak, zabavna muzika, bila je čini mi se i pokoja normalna narodna od Harisa i Halida, svekrvu nemam, nisam nikome išla, nisam ljubila ruke, pragove, sama sam unijela Kur'an koji mi je u džamiji efendija dao.. nisam ni djecu vrtila a evo dvoje hB imam... Bilo mi je teško vidjeti roditelje na polasku, babo pocrnio, pomodrio, mama se rasplakala, dedo rahmetli plače ko dijete...
Eto da sam znala da će mi to teško pasti i njih bi pozvala u svatove, al hajd reko stari su a bilo je ljudi i kod kuće još što su došli da me isprate pa eto da ne ostanu sami..

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:32:46   
salmy
Ja odavno nisam cula da neko "zove na rogove"

Sjecam se ko djete u mahali,stalno se islo i zvalo:masallah masallah..dobismo to i to od tog i tog.... hvala tom i tom.....to mi je superuser posted image

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:36:14   
lepetetka

IZVORNA PORUKA: salmy

Ja odavno nisam cula da neko "zove na rogove"

Sjecam se ko djete u mahali,stalno se islo i zvalo:masallah masallah..dobismo to i to od tog i tog.... hvala tom i tom.....to mi je superuser posted image

Jeste ovog se i ja sjećam ali ovo sada ne bi išlo,... prije čovjeku odnesi peškire , košulju i tako te gluposti i oni zadovoljni, a danas ljudi hoće mašine, regale itd. sve se ne gleda u kesu a svi gledaju , kažu vidi šta mi je donio user posted image user posted image hebo ga peškir user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:43:19   
veeseelaa
jah i rogovi su nidje veze user posted image ja i brat sad kad smo ukrovili vikendicu svim majstorima koji su radili na krovnoj konstrukciji kupismo po košulju hahahah znam da su nas prozivali stalno te niste na ploču okrenuli jagnje te niste za krov okrenuli jagnje
kaže moj buraz pa nama bi stado trebalo kad bi na sve i svašta okretali janje user posted image
a to zvanje na rogove no no i još kad okače peškire i košulje koje su dobili od komšija da umreš od smijeha
navodno se ti darovi podijele radnicima, ne ostaju ukućanima

a tek kad onaj najrogatiji lik počne da se dere "donio košulju Mujo Mujić, hvala mu, da Bog da mu žena sina rodila" user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 21.12.2011 14:44:42 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:45:40   
zeze
IZVORNA PORUKA: bebacha

na moju svadbu su isli i moji roditelji,djedovi,nene i ostali.svi zajedno slavili


Na mojoj svadbi su bili brat, snaha , sestra, zet i djeca. Moje drugarice s kojima sam se druzila i druzim. M rodbina, prijatelji. Bas je super bilo. Nebi mogla zamisliti svoju svadbu bez svojih drugarica.

I jos jedan obicaj svekrva je poslala kesu mojoj mami. Nije mi bilo jasno sto, kad kazu obicaj user posted image


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:49:43   
salmy
Ja sam sjedila u krilu rođakovoj zeni,i nemaju djeceuser posted image ta mu zena umrla,ozenio se poslije 3 godine,i nema ni sa ovom djece.Ja koji sam ja pehuser posted image

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:59:12   
lepetetka
Ma ja sam imala dijete od jetrve na svadbi 1 god. mu bila, ali nisam htjela nikoga vrtiti, hehe, a evo dvoje djece hB imam , ma kakvi to su sve babine gatke, nikakve to veze nema...
Mene nerviraju mnogobrojna bacanja na svadbama, nije da mi je žao, ali čovjek ne zna više šta da očekuje, te baci na kitnju, na šerbe, na hranu, na kafu, ma na sve živo... Mi svojim svatovima rekli biće jedno na kitnju i tako je i bilo.. Ja koliko planiram nekome baciti bacit ću pa da li to dala u jednom bacanju ili u 5 user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Obicaji
21.12.2011 15:00:28   
hatepsut
Ja sam mami otisla na povratku s bracnog..kaze sveki,aa kako cete bez nas...sta ima bez vas..ja islo mojoj mami...

A to rogovi,ovdje gdje sam ja to se prati ali kad se kuca na novo pravi...doneses salvete,peskir i sl. i meni smjesno ti radnicu vicu nesto pa kad donoses poklon oni se jadni deru na sva glas i zahvaljuju tom i tom na poklonu..pa kud svi tu i imali mujo..tako i ja user posted image ali samo oko moje kuce..prosle godine ovdje blizu se pravila kuca,..i ja odnijela kafu,sok i kolac...i naravno 2 peskira user posted image


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Obicaji
21.12.2011 15:01:18   
jasmin
Ja sam na svojoj svadbi od obicaja samo med pojela,pa muz.No,nisam znala da je to od obicaja,to mi se nekako u onom bunilu spontano desilo :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Obicaji
21.12.2011 15:04:03   
Rabi
IZVORNA PORUKA: jasmin

Ja sam na svojoj svadbi od obicaja samo med pojela,pa muz.No,nisam znala da je to od obicaja,to mi se nekako u onom bunilu spontano desilo :).

jasmin ti ne pratis obicaje nikakveuser posted image
a obilazis li svoje najmilije prvi dan Bajrama ili ako imas nekoga ko je preselo ides li  na mezar ...za bajram? Ili ovo nije obicajuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Obicaji
21.12.2011 15:07:14   
salmy
Koliko znam nama zenama je zabranjeno ici na mezar,ili ako odes moras biti prikladno obucen?

Jasmin sukni nam kojuuser posted image

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Obicaji
21.12.2011 15:08:38   
Rabi
ja mislim da svi mi donekle uvazavamo i pratimo neke obicajeuser posted image
Ok za neke gluposti nemoj rezati nokte sad vec tad...nemoj se kupati sad vec tad....Ne peri ves tad ne valjauser posted image
a kad pitas sto ne valja...kaze ne znamuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Obicaji
21.12.2011 15:10:40   
Rabi
IZVORNA PORUKA: salmy

Koliko znam nama zenama je zabranjeno ici na mezar,ili ako odes moras biti prikladno obucen?

Jasmin sukni nam kojuuser posted image


Pa zato sam se njoj i obratila, jer znam da je upucenija, ali i da je to obicaj...E sad drugi par opanaka dal' idu muski ili zene! Ne bitno, pricamo o obicajuuser posted image



_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Obicaji
21.12.2011 15:11:22   
salmy
IZVORNA PORUKA: Rabi

ja mislim da svi mi donekle uvazavamo i pratimo neke obicajeuser posted image
Ok za neke gluposti nemoj rezati nokte sad vec tad...nemoj se kupati sad vec tad....Ne peri ves tad ne valjauser posted image
a kad pitas sto ne valja...kaze ne znamuser posted image

 nokte ne velja rezati nocu,jer ces se posjeciuser posted image user posted image   

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Obicaji
21.12.2011 15:17:10   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Rabi

IZVORNA PORUKA: jasmin

Ja sam na svojoj svadbi od obicaja samo med pojela,pa muz.No,nisam znala da je to od obicaja,to mi se nekako u onom bunilu spontano desilo :).

jasmin ti ne pratis obicaje nikakveuser posted image
a obilazis li svoje najmilije prvi dan Bajrama ili ako imas nekoga ko je preselo ides li  na mezar ...za bajram? Ili ovo nije obicajuser posted image



Obilazim rodbinu,prijatelje,komsije za bajram,ali zbog vjerskog obicaja i prakse da se svi radujemo i zajedno provodimo nase praznike.Na mezarje ne idem za bajrame,ovako ponekad,poselamim stanovnike kaburova,proucim dovu koja je propisana i to je sve.
salmy,nije zenama zabranjeno ici na mezarje.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Obicaji
21.12.2011 15:19:45   
Anoniman
evo jedan extra obicaj user posted image

zet se veze za noge kad prvi put dodje kod familije od mlade user posted image user posted image





< Poruku je uredio triputmama -- 21.12.2011 15:26:36 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Obicaji
21.12.2011 15:19:54   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: lepetetka


IZVORNA PORUKA: salmy

Ja odavno nisam cula da neko "zove na rogove"

Sjecam se ko djete u mahali,stalno se islo i zvalo:masallah masallah..dobismo to i to od tog i tog.... hvala tom i tom.....to mi je superuser posted image

Jeste ovog se i ja sjećam ali ovo sada ne bi išlo,... prije čovjeku odnesi peškire , košulju i tako te gluposti i oni zadovoljni, a danas ljudi hoće mašine, regale itd. sve se ne gleda u kesu a svi gledaju , kažu vidi šta mi je donio user posted image user posted image hebo ga peškir user posted image

e ovog se i ja sjecam to je bilo i kdo nas ali vise nije :)))


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Obicaji
21.12.2011 15:20:50   
jasmin
Uostalom,postoje obicaji koji se ne kose s vjerom,to i radim,evo bas kao ovaj bajramski obilazak,i ono sto se kosi,kao ovo ostavljanje hrane i vode 40 dana kad neko umre,s cime se ne slazem i ne radim to.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Obicaji
21.12.2011 15:23:52   
salmy
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Rabi

IZVORNA PORUKA: jasmin

Ja sam na svojoj svadbi od obicaja samo med pojela,pa muz.No,nisam znala da je to od obicaja,to mi se nekako u onom bunilu spontano desilo :).

jasmin ti ne pratis obicaje nikakveuser posted image
a obilazis li svoje najmilije prvi dan Bajrama ili ako imas nekoga ko je preselo ides li  na mezar ...za bajram? Ili ovo nije obicajuser posted image



Obilazim rodbinu,prijatelje,komsije za bajram,ali zbog vjerskog obicaja i prakse da se svi radujemo i zajedno provodimo nase praznike.Na mezarje ne idem za bajrame,ovako ponekad,poselamim stanovnike kaburova,proucim dovu koja je propisana i to je sve.
salmy,nije zenama zabranjeno ici na mezarje.
 da ne idemo ot,ali vjecito se govorilo kako je zenama zabranjeno?? mozda na nekoj drugoj temi,ali me zanima ??

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Obicaji
21.12.2011 15:25:02   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: *pcelica*

I meni su dali pogacu i kur'an. Prag nisam ljubila nasli smo kompromis samo sam se malo sagnula user posted image To su mi objasnili kao da je taj poljubac simbolika da ja zavolim ovu kucu kao svoju i da budem dobra domacica user posted image Meni nista nije jasno ali eto takav sam odgovor dobila


meni su dali kuran u desnu ruku a svekrva je prosipala neku vodu ispred nas user posted image user posted image user posted image user posted image mm kad nije poludio meni bilo smjesno , nisma ljubila prag niti koga.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *