|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znacenje imena
1.2.2012 21:36:52   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: alma80

dali neko zna jeli sajra muslimansko ime ii sta znaci?????????


Ja ću opet reći da ne postoje muslimanska imena....postoje arapska, turska, perzijska.....itd itd.
Moje dijete nosi ime Sajra. turskog je porijekla, i znači: pjesnikinja....ima još jedna značenje: žena sa intuicijom.
I ne znam od kud to da se treba dati muslimansko ime.
To je pogrešan stav!
Sam hadis kaže: Dajite djeci LIJEPA imena!
Ne muslimanska, nego lijepa.
Imena lijepog značenja.
Mirha je arapsko ime, a znate li značenje tog imena?!

(odgovor članu alma80)
Neposredna veza do poruke: 726
   RE: Znacenje imena
1.2.2012 22:02:31   
rose

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: alma80

dali neko zna jeli sajra muslimansko ime ii sta znaci?????????


Ja ću opet reći da ne postoje muslimanska imena....postoje arapska, turska, perzijska.....itd itd.
Moje dijete nosi ime Sajra. turskog je porijekla, i znači: pjesnikinja....ima još jedna značenje: žena sa intuicijom.
I ne znam od kud to da se treba dati muslimansko ime.
To je pogrešan stav!
Sam hadis kaže: Dajite djeci LIJEPA imena!
Ne muslimanska, nego lijepa.
Imena lijepog značenja.
Mirha je arapsko ime, a znate li značenje tog imena?!


ja sam se vodila ovim...odabrala svojoj curici ime Soraja...sva znacenja koja sam nasla su lijepa...smatra se da je izvedenica od arapskog thurayya i negdje je navedeno da je soraja perzijskog porijekla...mada nadjoh da je cesto u autraliji...elem, znacenja su lijepa (zvijezda, svjetlo, prnceza) i postoji neka simbolika koja se meni svidjela (povezuje i mene i mm sa njom) i nekako sam je dozivjela kao znak,

npr. moja curica i ja smo obje skorpije (2 dana izmedju rodjendana)...mm je bik a soraja je po nekom znacenju, mislim grckom , 6-7 plejada (zvijezda) u sazvjezdju bika

Taurus is composed of two main groups of stars; the Pleiades and Hyades. The Pleiades are a star cluster with eta (η), Alcyone, as the principal star, situated on the shoulder of the Bull, also known as the Seven Sisters and Messier 45, or M45. Traditionally six of the stars are visible to the naked eye, another star is "lost" or "invisible" giving rise to stories and legends explaining the reason. In Japan they are called "Subaru". Their Persian name is "Soraya".

http://www.constellationsofwords.com/stars/pleiades.html

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 727
   RE: Znacenje imena
1.2.2012 22:42:14   
jasmin

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: alma80

dali neko zna jeli sajra muslimansko ime ii sta znaci?????????


Ja ću opet reći da ne postoje muslimanska imena....postoje arapska, turska, perzijska.....itd itd.
Moje dijete nosi ime Sajra. turskog je porijekla, i znači: pjesnikinja....ima još jedna značenje: žena sa intuicijom.
I ne znam od kud to da se treba dati muslimansko ime.
To je pogrešan stav!
Sam hadis kaže: Dajite djeci LIJEPA imena!
Ne muslimanska, nego lijepa.
Imena lijepog značenja.
Mirha je arapsko ime, a znate li značenje tog imena?!


Uz duzno postovanje,postoje.Jer Arapi nisu samo muslimani,vec i krscani,ateisti i td.No,zna se i ovdje da Arapi muslimani daju odredjena imena,shodno obicaju,bas kao kod nas,Arapi krscani drugacija.Eh,sad...kako ko zeli.
http://www.rijaset.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=1690:nadijevanje-imena-klanje-akika-kurbana-i-sunneje-muske-djece&catid=32:ostalo&Itemid=76
U ovom tekstu cete naci da ipak ima prefiks `islamska` imena,dakle dajite djeci lijepa islamska imena.I opet,kako ko zeli :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 728
   RE: Znacenje imena
1.2.2012 22:45:42   
hanabanana
Naravno da nisu svi arapi muslimani.
Moj drug Husein je katolik, Kuvajčanin.

I ja stvarno ne znam kako pojedinci u rijaset_u prevode hadise, ali sam sigurna da hadis ide ovako:
"Vi cete na Sudnjem danu biti prozivani po vaim imenima i imenima vaih oceva. Zato nadjenite svojoj djeci lijepa imena."

< Poruku je uredio hanabanana -- 1.2.2012 22:48:55 >

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 729
   RE: Znacenje imena
1.2.2012 22:48:51   
jasmin

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Naravno da nisu svi arapi muslimani.
Moj drug Husein je katolik, Kuvajčanin.


Tih izuzetaka svugdje ima.No,i kod Arapa je uobicajeno da je Merjem muslimansko ime,a Marija krscansko.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 730
   RE: Znacenje imena
1.2.2012 22:49:23   
klemzi
Je li ime Dunja muslimansko...Jasmin? Ostale cure user posted image
Ime Nadja me takoe zanima user posted image

< Poruku je uredio klemzi -- 1.2.2012 22:55:22 >


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 731
   RE: Znacenje imena
1.2.2012 22:58:13   
hanabanana
Nije muslimansko, jer takva ne postoje.
Dunja ima lijepo značenje - ime rekla bih, bosansko.
Jer je kod nas Dunja = voće.
Jako lijepih karakteristika: u kuću u koju udje, cijelu je osvježi i da joj miris i svježinu.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 732
   RE: Znacenje imena
1.2.2012 23:10:34   
jasmin

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Nije muslimansko, jer takva ne postoje.
Dunja ima lijepo značenje - ime rekla bih, bosansko.
Jer je kod nas Dunja = voće.
Jako lijepih karakteristika: u kuću u koju udje, cijelu je osvježi i da joj miris i svježinu
.

Slozila bih se s ovim.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 733
   RE: Znacenje imena
1.2.2012 23:15:36   
hanabanana
Znam da je OT ali moram reći.
Dosta puta sam htjela,  pa nisam. Ali sada hocu.
Ti i kad oponiraš, a često puta jesi ( i neka si ), radiš to na tako pristojan, nenametljiv način.
To je vrlo rijetko sresti kod ljudi danas, a tu osobinu vrlo cijenim. user posted image

< Poruku je uredio hanabanana -- 1.2.2012 23:17:11 >

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 734
   RE: Znacenje imena
1.2.2012 23:20:42   
jasmin
Hvala :).Primjetim da si temperamentna,da imas jasne stavove,da ih branis i da te drugi postuju.I sama sam negdje slicna,samo malo mladja i manje mudrija i iskusnija,cijenim to,nekada se ne slazem s tobom ali te i ja postujem.

< Poruku je uredio jasmin -- 1.2.2012 23:24:59 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 735
   RE: Znacenje imena
1.2.2012 23:30:28   
Skvo RR
Jeste li procitale uzajamne hvale?user posted image ..Uglavnom OT.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 736
   RE: Znacenje imena
1.2.2012 23:36:06   
hanabanana
Ja sam i rekla da ću ići OT.

user posted image

Znam znacenje imena tvoga sine. Isto ko u čojeka mi u mene. user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 737
   RE: Znacenje imena
2.2.2012 10:37:46   
balasgirl
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Naravno da nisu svi arapi muslimani.
Moj drug Husein je katolik, Kuvajčanin.


Tih izuzetaka svugdje ima.No,i kod Arapa je uobicajeno da je Merjem muslimansko ime,a Marija krscansko.


Ja imam rodicu Mariju i muslimanka je (majka Bosanka - muslimanka, otac Arap - musliman). I pokrivena je. Kako sad to?


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 738
   RE: Znacenje imena
2.2.2012 10:45:59   
Miimy
Pa jel mi moze neko reci ime Adi jel arapsko,tursko sta vec mene bas zanima znam dosta adija koji su muslimani, a nedavno sam cula ime Denijal i prijatno se iznenadila da je muslimansko i jako nam se svidja ....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 739
   RE: Znacenje imena
2.2.2012 10:49:12   
teacher75
zar nije u orginalu danijal?i meni se pravo svidja ali ne i mmuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 740
   RE: Znacenje imena
2.2.2012 10:49:19   
mina23
Cao cure moje, nije me dugo bilo, nestizem od posla :( Mi smo odlucili da ce biti Dilara ako bude djevojcica, a za djecaka jos nemamo user posted image

_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 741
   RE: Znacenje imena
2.2.2012 10:55:49   
balasgirl
IZVORNA PORUKA: Miimy

Pa jel mi moze neko reci ime Adi jel arapsko,tursko sta vec mene bas zanima znam dosta adija koji su muslimani, a nedavno sam cula ime Denijal i prijatno se iznenadila da je muslimansko i jako nam se svidja ....


Za Adi sam našla da je židovsko ime i za dječake i za djevojčice, iako se kod nas daje djeci iz muslimanskih porodica (mali od moje zaove se tako zove). Za Denijal sam čula odavno, rođak mi se tako zove, a ima 30 godina user posted image i koliko znam isto ga daju muslimani (značenje na žalost ne znam). Pregledaj opet po netu, možda šta nađeš vezano za značenje.


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 742
   RE: Znacenje imena
2.2.2012 11:00:55   
mimiE
IZVORNA PORUKA: Miimy

Pa jel mi moze neko reci ime Adi jel arapsko,tursko sta vec mene bas zanima znam dosta adija koji su muslimani, a nedavno sam cula ime Denijal i prijatno se iznenadila da je muslimansko i jako nam se svidja ....

evo o šta kažu o imenu danijal na stranici Islamske zajednice..iako ja znam nekoliko Danijala,kojima su roditelji dali ime zato što je muslimansko??

Ime Danial nije uobičajeno kod muslimana. Prema nekoj tradiciji (nismo sigurni koliko je vjerodostojna), Danial je bilo ime jednog od židovskih Božjih poslanika, i odatle je bilo prihvaćeno i kod nekih muslimana. U svakom slučaju, ne bismo Vam preporučili nadijevanje tog imena, a izbor je u svakom slučaju Vaš. 


_____________________________

12.12. Nejla

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 743
   RE: Znacenje imena
2.2.2012 11:11:44   
sabinos
IZVORNA PORUKA: mina23

Cao cure moje, nije me dugo bilo, nestizem od posla :( Mi smo odlucili da ce biti Dilara ako bude djevojcica, a za djecaka jos nemamo user posted image

nikad nisam cula za ovo ime Dilara


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 744
   RE: Znacenje imena
3.2.2012 7:17:56   
mina23
sabinos, Dilara je perzijsko ime i znaci Allahova miljenica i jos ima lijepih znacenja ukucaj na Google, meni je prelijepouser posted image
sad nam samo jos za djecaka fali, jos neznamo sta je user posted image


_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 745
   RE: Znacenje imena
9.2.2012 13:10:47   
AminaZana
malo sam preletjela vase komentare i pretezno se sve svodi na pitanja DA LI JE MUSLIMANSKO ime...

posto je moj dedo veliki vijernik bio (neka mu Allah podari lijep dzennet) on je uvijek govorio da nikad nije receno da se moraju davati muslimanska imena, nego imena sa lijepim znacenjem...

ja imam prijatelja iz Beca, zajedno smo studirala, zove se Muhammed, ali frajer po cijelu nedjelju provodi u crvki.... takoder znam jednu Mariju, koja je mualima...

eh sad... ovdje u Bosni covjek ne moze biti pametan...

ja sam svojoj kcerki dala ime Zana, jer ima lijepo znacenje, a vecino se to ime daje u Albaniji i zaista me nije briga za ostalo, znam da znaci svjetlost i dakle ima fino znacenje...

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 746
   RE: Znacenje imena
9.2.2012 13:26:21   
niki83
Moja se sestra zove Zana..nikad nije saznala pravo znacenje..Kojeg je porijekla? Na kojem jeziku znaci SVJETLOST?Hvala tiuser posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 747
   RE: Znacenje imena
10.2.2012 9:21:03   
leona81
i moj otac, arap, musliman kaze da muslimanskih imena u sustini nema - sve su to bila arapska imena i prije dolaska islama - on se zove mohammed npr, to je staaaro arapsko ime i prije poslanika je postojalo, kao i poslije...isto tako znam da smo mi razmisljali o muskom imenu jer nismo znali spol bebe i ja sam nasla da je to arapsko ime, tradicionalno ali se u toj verziji daje samo na jugu i nije bilo pohvalno da se daje muslimanima npr vec koptima...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 748
   RE: Znacenje imena
13.2.2012 14:01:08   
AminaZana

IZVORNA PORUKA: niki83

Moja se sestra zove Zana..nikad nije saznala pravo znacenje..Kojeg je porijekla? Na kojem jeziku znaci SVJETLOST?Hvala tiuser posted image


Zana je albanskog porijekla i znaci svjetlost ;)

prelijepo ime i sve Zane koje poznajem su posebne i uvijek nasmijane :) nadam se da je i tvoja sestra takva... :) user posted image

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 749
   RE: Znacenje imena
2.3.2012 7:28:15   
adissa_
meni se svidja ime Noa,a jel to ime muslimansko i sta znaci?

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *