|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 13 [14]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
4.8.2010 16:56:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

kiša zna o čemu pišem, ali da ponovim zbog drugih trudnica, od sedmog mjeseca sam redovno svako jutro pila pomalo maslinovog ulja, od osmog sam jela po hurmu dnevno, ne znam šta bi se desilo u devetom jer sam se ranije porodila, sve to da se lakše porodim, p kada se vratim na taj 1. februar i čujem iskustva žena ja sam odlično prošla. Helem, nekada u januaru prošle godine, javi mom mužu drug da se ženi, krenemo mi u kupovinu odjela sa malodoženjom i zaustavi mene jedna "hamša". Kaže ona meni da me gleda kako sam krupna, kako ću se kutarisati(doslovno), pa da me ona sjetuje(doslovno) savjetuje, ko biva kada krenem u porodilište da polijem vode iz desne muževe cipele, pitam ja jel može iz one u kojima ide na posao, ona se s...ba, da prostite, jeste li vi imale ovakvih iskustava, helem da završim, ne odoh ja na svadbu, porodila sam se 1. 02. a svadba bila 3.02.



Čula sam za otvaranje česme prije poroda,ali baš iz cipele,haha,a to mi dođe ko ono kad neko krene na put dalji treba politi vode za autom fol za sreću  -ma glupost!!!
E jedino za hurmu ne bih rekla da spada u vjerovanja starih nana,ona zaista olakšava porod,a ako se jede na dan samog poroda i ubrzava.
Ja sam s drugom curicom sebi ponijela u bolnicu i jela i jela i jela...i rekli mi da će mi ujutru uključiti drip,a ja se bez dripa porodila u 23:15h i vjerujem da je i hurma dala svoj doprinos tome.

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 326
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
4.8.2010 19:30:54   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

uz duzno postovanje prema nasim nanama/bakama ali ova tema je jedno veliko propagiranje primitivnog razmisljanja...
pokusavam da je posmatram kao mjesto gdje ce me neka glupost nasmijati ali cesto budem bezveze raspolozena kad vidim u sta sve ljudi vjeruju... user posted image user posted image



Debeli potpis!

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
4.8.2010 19:39:33   
R&T@
Sve pokusavam objasniti okolnostima u kojima su one zivjele i nasmijem se....

Ali kad mi jedna rece da ne ljubim dijete u vrat jer ce padati doslo mi da je posaljem znate gdje...user posted image



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
4.8.2010 21:40:08   
tehna
ni meni moja svekrva nije dala da ljubim dijete u vrat jer ce navodno lagati u noge jer nece brzo prohodati a evo moja curica ima 10 godina i jos ni jednom me nije slagala a prohodala je sa godinu dana a ja i dalje moju djecu ljubim gdje ja hocuuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
9.10.2010 21:03:17   
dzeni_nl
zene drage ja imam jedno pitanje.

kada ste vi svojoj djeci prvi put sjekli nokte?

meni je babica rekla da prve dvije sedmice ne sijecem, vec samo da sa turpijicom malo ih isturpijam, a onda poslije 2 sedmice mogu da sijecem sa makazicama.

ja sam svojoj malenoj poslije mjesc dana prvi put to i uradila i jucer kazem svekrv,i sjekla sam joj noktice, a ona ce meni nesmijes joj sjeci nokte to je grijeh, to nesmije da se radi, a ja sam ostala pafff, user posted image nista joj na to nisam odgovorila. sad me bas interesuje da li je to istina?


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu tehna)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
9.10.2010 21:08:28   
jasmin
Mila moja,kazi ti svekrvi da je grijeh pustiti dijete da se ogrebe,a ne otkloniti ono sto se prirodom covjeka uklanja cak i kada je mala bebica u pitanju.Ja sam lagano makazicama uklanjala prije mjesec dana po rodjenju,jer mojima nisu tako ni bili veliki,a da jesu,uklanjala bih cim vidim da su za ukloniti.Bez brige,nisi pocinila grijeh :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
9.10.2010 21:23:09   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: jasmin

Mila moja,kazi ti svekrvi da je grijeh pustiti dijete da se ogrebe,a ne otkloniti ono sto se prirodom covjeka uklanja cak i kada je mala bebica u pitanju.Ja sam lagano makazicama uklanjala prije mjesec dana po rodjenju,jer mojima nisu tako ni bili veliki,a da jesu,uklanjala bih cim vidim da su za ukloniti.Bez brige,nisi pocinila grijeh :).


eh hvala ti jasmin, od jucer cijelo vrijeme razmisljam o tome, ma ne znam ni da napisem kako mi je rekla, kao da je to farzom zabranjeno, ma kazem ti da sam ostala pafff, kad sam joj rekla sta mi je babica rekla i kad smijem, ona kaze ma pusti ti njih, sta oni znaju o nasoj vjeri.user posted image


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
9.10.2010 22:34:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: koka i po

Za djecu koja ne pričaju kažu da je najbolje da im melća(romkinja) dadne nešto iz svoje torbe da pojedu.

Vjerovali ili ne pokazalo se istinito u dva slučaja.Prvi je sa mojim bratom a drugi sa mojim starijim sinomuser posted image

Zato sad ovog drugog ni melća nemože utišatiuser posted image user posted image user posted image

nekazu dzaba stare nene" eh,jesi zabrstio ko da si,jeo iz ciganse torbe"user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 333
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 13 [14]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 13 [14]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *