|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Četveročlana porodica Muminović živi u šest k...
6.3.2012 6:23:25   
ElmaB
Četveročlana porodica Muminović živi u šest kvadrata
Četveročlana porodica Muminović iz Donjih Rainaca kod Kalesije živi u šest kvadrata. Kako nam kaže Mujo Muminović, ni sam ne zna kako i od čega preživljavaju sve ove godine.
"Težak je život koji sada živim, nema se posla. Živim sa suprugom i dvoje djece. Nemam nikavih primanja, ni dječijeg doplatka, zato što mi jedno dijete nije upisano u knjigu rođenih", govori Mujo Mumnović na početku razgovora.

Kako kaže, ljeti zaradi oko 250 KM ukoliko ga neko zovne da radi i s tim novcem kupi malo hrane za zimnicu.

"Ali i to je rijetko. Ja volim raditi i volio bih da imam neki stalni posao. Ali, svako voli u najam uzeti sposobnijeg i mlađeg čovjeka. Ovo je život od danas do sutra. Po čitavu noć ne mogu zaspati, ubi me psiha...", kaže Mujo.

Muminovići žive u sobi trošne kuće bez WC-a.

"Kupamo se samo ljeti na rijeci Spreči. Zimi se brišemo mokrim peškirima. Ovom djetetu koje ide u drugi razred nemam za šta kupiti sendvič tako da u školu nerijetko ode gladan. Nekoliko puta su mi isključivali struju, jer nemam čime platiti. Evo, sada imam već dva računa za platiti i čekam da mi je dođu isključiti", kaže Mujo.

Kaže, živi dan za danom. Često i sam zaspi bez večere kako bi njegova djeca imala šta jesti prije spavanja.

"Po dva dana mogu trpjeti glad. Ponekad kažem 'Daj Bože da se umre, da neko pomogne ovim ljudima'. Ja bih zahvalio svakome ko mi može pomoći. Ako neko ne može, hvala i njemu", kaže Mujo na kraju. Porodicu Muminović možete dobiti na broj telefona 061/389-472
Ukoliko želite novčano pomoći porodici Muminović, možete to uraditi na sljedeće žiroračune:

Devizni račun
SWIFT: TBTUBA22 -IBAN BA 391321410346195267 - Partija 103461952 Muminović Mujo, BiH.

Tekući račun
NLB 132-730-00000005-66 BR.R 1321402011326125





user posted image user posted image



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.

Neposredna veza do poruke: 1
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *