|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pogresna dijagnoza pedijatra
26.9.2008 16:37:22   
jasmina_mm
Drage mame interesuje me da li ste imali problema sa pogresnim dijagnozama pedijatara i kako postupiti u takvoj situaciji. Da li samo promijeniti pedijatra ili ici i korak dalje.
Prije nepunih pet dana vodila sam sina na kontrolu i dr u Vrazovoj su mi rekli da mali ima gnojnu anginu i dali mu Pancef sirup da pije, a koji cesto izaziva proliv pa i uz Pancef su mi dali i taj sirup za proliv. Takodje su mi rekli da mu izvadim bris grla i nosa, ali da mu odmah pocnem davati sirup a da nista ne govorim onima sto rade briseveuser posted image . Meni je to bilo malo sumnjivo i djetetu nisam dala sirup vec sam ga prvo odnijela da mu uzmu bris. Takodje na djetetu nisam vidjela ama bas nikakve simptome bolesti pa sam ga odnijela kod druge pedijatrice koja je rekla da dijete nema gnojnu anginu i da je dobro sto mu nisam dala sirup. Evo danas sam dobila nalaze briseva koji su sasvim uredni i toliko sam bijesna na dr-e u Vrazovoj kojima inace ovo nije prva pogreska pa ne znam sta da radim. Interesuju me vasa iskustva sa pedijatrima i sta uciniti u takvoj situaciji.

< Poruku je uredio Hanady RR -- 13.5.2010 23:08:32 >


_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
26.9.2008 16:57:13   
Anoniman
a mogu li znati koji je dr u pitanju u Vrazovoj?

(odgovor članu jasmina_mm)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
26.9.2008 16:59:41   
jasmina_mm
ovu dijagnozu je pogrijesio dr Adnan

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
26.9.2008 18:32:45   
mamsi
Žao mi je što imaš takvo iskustvo,nažalost i mi imamo puno iskustva s pedijatrima i prije sam im slijepo vjerovala,sad više ne,vodim ga doktoru samo kad stvarno milim da mora ili kada ide na redovnu svoju kontrolu.Dosta pedijatara smo promijenili i sad ima samo jedna kojoj vjerujem.A drago mi je što si tako postupilauser posted image

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
26.9.2008 18:35:52   
mamyca
Bravo za tvoj postupakuser posted image .Ja jos nisam imala takav slucaj i nadam se da ga necu ni imati.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
26.9.2008 21:20:08   
Ivona
Draga,moja bebica nije imala ni 2 mjeseca,kada je isprimala 9 injekcija(antibiotici).Lijecili su je od bronhitisa...Zbog toga je dobila proljev,pocela slabije jesti i postala anemicna.
Ispostavilo da da uopste nije imala bronhitis,jer je apsolutno isto disala i prije terapije,i u toku terapije i nakon terapije.
U sustini,nema nikakvih problema sa disanjem,nego ima urodjen laringealni stridor (sto bi ovako laicki znacilo:hrskavice na glasnim zicama nisu totalno srasle,70% novorodjencadi se radja s tim,apsolutno je bezopasno i spontano prolazi izmedju 6-12 mjeseca zivota) i zbog toga se cuje zvuk hroptanja.

Kada sam sve ovo skontala,doslo mi je da ih pobijem!!!

Od tada sve sto mi kazu,provjerim bar na jos jednom mjestu.

Evo jos jedan primjer:Kada smo bili u savjetovalistu sa tri mjeseca,dr. je savjetovala da Seleni pocnem lagano uvoditi sokice i kasice,jer pije adaptiranu mlijecnu formulu.
Danas smo bili na vakcini i druga dr. je rekla:"Ni slucajno do 6-tog mjeseca!"

user posted image  user posted image  user posted image



_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
26.9.2008 21:27:49   
ja
Draga jasmina slicni smo problema imali bas sto se tice Vrazove ali kao sto si vec rekla ja poslusam savjet jos jednog pedijatra pa onda uzimam lijek...sto se tice dr tamo jedino kome vjerujem je dr Aida H. jest da je spora i detaljna ali zna saslusat i detaljno obajsniti roditeljima sta da rade ...posto nas vecina kada idemo tamo smo izgubljeni i u strahu sta je sa djetetom....moj ti je savjet promjeni pedijatra posto sam inace i cula za dr Adnana da nije bas dobar....sretno

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
26.9.2008 21:42:13   
Romali
Jasmina, prije svega- svaka čast za tvoju reakcijuuser posted image . Naravno da je sumnjivo da ne spominješ kod uzimanja brisa šta dijete već pijeuser posted image . Ne znam baš kakva je situacija u Mo., jer je mom user posted image tek 5 mjeseci i dosad, hvala Bogu nije bilo većih problema. Znam da moja sestra i svi oko mene koji imaju djecu uglavnom vjeruju samo jednom pedijatru, dr.Veli . Tako da sam i ja danas svog Omara kod njega vodila radi kašlja, bez ikakvih dr.simptoma. Detaljno ga je preslušao, sviđa mi se njegov odnos prema pacijentu, sugerisao mi je nastavak isključivog dojenja do 6.mj. Znači, sve ok. E sad, ako ikad posumnjam da nešto nije uredu, ako ne budem zadovoljna pristupom i pregledom, naravno da ću ići kod dr.pedijatra. Pa niko me nije vezao za jednoguser posted image . Ma prije svega, nadam se da nam neće puno trebati, da će mojuser posted image biti jak i zdrav.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
26.9.2008 22:00:39   
Crvena
Nije mi jasno kako tako mogu pogrijesiti. A antibiotik se ne daje dok se ne uradi bris. Svastauser posted image
Tebi svaka cast, dobro si postupila. Nadam se da je Benjamin sada dobro.


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
26.9.2008 22:03:14   
Crvena
Draga Ivona, mogu zamisliti kako si se osjecala dok je tvoja bebeica primala injekcije. A tek kad si saznala da je sve to bilo bez potrebe (grr...)

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
26.9.2008 22:50:13   
jasmina_mm
drage moje hvala vam na odgovorima i morala sam tako postupiti jer je u pitanju zdravlje mog jedinog djeteta i sve sto mi je sumnjivo ubuduce cu dobro preispitati. Ja sam vise slomljena od sikiracije od raznih nalaza, cak su mu jednom pogrijesili tezinu za citav kilogram sto je kod bebe enormno veliko pa sam morala citavu listu nalaza uraditi da bi se ispostavilo da je sve u redu da bi dijete moglo primiti vakcinu. Vise ne znam sta da radim jer sam za ovih nepunih 12 mjeseci nahodala se po ljekarima i isikirala dok nisam shvatila da mi je najbitnije primjetiti na djetetu da li ima bilo kakvih simptoma. U Vrazovu ga moram voditi dok ne isprima vakcine jer mu je tu karton, a inace za sve ostalo ga vodim kod druge pedijatrice koja je sto posto provjerena i fantasticna. Ali eto i vama novim mamama nek bude pouka ovo moje iskustvo jer kada nisi upucen svasta se moze dogoditi.
Pozzz

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
26.9.2008 22:56:19   
jasmina_mm
Draga,moja bebica nije imala ni 2 mjeseca,kada je isprimala 9 injekcija(antibiotici).Lijecili su je od bronhitisa...Zbog toga je dobila proljev,pocela slabije jesti i postala anemicna.

Draga Ivona mogu samo da zamislim kako si se osjecala, jer ja znam kako sam ja ali sreca pa mu nisam dala sirup koji je dr propisao.
Zelim jos da te pitam da li ti je kcerkica jos uvijek anemicna posto moj Benjo jeste i pije ferum koji mu se vise ogadio jer pije ga vec 4 mjeseca. A zbog te anemije koju nisu uocili na pocetku i on slabije jede, ali je hB opet vesela i razigrana beba. Takodje i on hropinja od samog pocetka (sada vec manje) ali meni su rekli da je to sto je ranije rodjen pa mu nosic nije dobro razvijen, a niko mi nije ni spomenuo taj laringealni stridor.

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
27.9.2008 18:23:25   
amdi
Nekoliko puta mi se desilo da pedijatar pogresno da dijagnozu, tako da ja sad izbjegavam ili odem u krajnjem slucaju. Vrhunac je bio kada je moj sin sa 2.5 godine dobio neopisiv proliv i povracanje, ispostavilo se na kraj da su mu rasle "petice" a nagutao se sirupa i sirupa za enterokolitis

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
28.9.2008 1:05:49   
stella
Promijeni pedijatra.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
28.9.2008 1:12:56   
novi clan
Jednom mi se desilo sa sinom kad je imao sest mjeseci vodila sam ga da vadi nalaze i zamislite da su mi rekli da ima secer. kad sam odvela dijete na pedijatriju ooni se poceli smijati. I naravno da nije nista od toga bilo.
Ja licno vise nista ne vjerujem doktorima jer svaki prica drugacije. Bar je moje iskustvo to pokazalo

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
28.9.2008 1:57:07   
jasmina_mm
IZVORNA PORUKA: stella

Promijeni pedijatra.


to sam odmah uradila ne samo pedijatra vec cijelu ustanovu, samo sto cemo i dalje morati dolaziti tu na vakcine, a za sve ostalo ima drugi pedijatar ali pravi pedijatar koji zna svoj posaouser posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
29.9.2008 9:26:56   
jupajdi
I mi imamo jedno slično iskustvo sa pogrešnom dijagnozom ljekara.
Famozni dr. Lutvo došao nam je kući, jer je Emin bio strašno bolestan, stalno je spavao, imao temperaturu, proliv, dijete skoro pa dehidriralo. I on reče da ima gnojnu anginu i propisao nam Sumamed i jedino što je tačno rekao to su bile one ampule za održavanje prirodne flore. Dijete se nakon Sumameda još više razbolio i dobio je trovanje antibioticima, jer je prije Sumameda pio još jedan antibiotik. Kada smo otišli kod specijaliste za uho, grlo, nos rekao nam je da nema ni traga gnojne angine i da je džaba pio taj lijek koji je usto još i pravo jak. Toliko je povraćao da smo mogli biti zadržani u bolnici, ali eto naša pedijatrica nam je rekla da odmah isključimo sve moguće lijekove i stvarno nakon samo par sati dijete je došlo sebi.
Dr. Lutvo,( penzioner, a još privatno radi ), je možda dobar za stomak, ali za grlo i ostalo je nula.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
29.9.2008 21:02:23   
Amrino
Ja bih zbog svega apelirala na sve majke da ne vode dijete doktoru cim se razboli. Bebi je bolje kuci...puno ljubavi, tusiranje...a tek ako temperatura prelazi 40 i ako traje duze od tri dana onda ici doktoru.
Antibiotici i mnogi drugi lijekovi nanose djetetu vise stete nego koristi.
Temperaturica koja traje tri dana- nije nista strasno.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: pogresna dijagnoza pedijatra
29.9.2008 22:21:32   
jasmina_mm
IZVORNA PORUKA: amrino

Ja bih zbog svega apelirala na sve majke da ne vode dijete doktoru cim se razboli. Bebi je bolje kuci...puno ljubavi, tusiranje...a tek ako temperatura prelazi 40 i ako traje duze od tri dana onda ici doktoru.
Antibiotici i mnogi drugi lijekovi nanose djetetu vise stete nego koristi.
Temperaturica koja traje tri dana- nije nista strasno.



draga amrino i ja sam isto za, ali nakon milion pregleda doktorica nam je rekla da mali zbog suma uzrasta i razvoja ce biti tezak na temperaturi, bice mu je tesko skinuti i da ne smijem cekati da se sam izbor vec ako ne uspijem u kratkom vremenu je skinuti - pravac doktor. Eto bila sam se pravo prepala ali sta cu nek je on meni samo zdravo...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *