|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Finansijka pomoc roditeljima
10.5.2012 14:20:54   
EmNe
Zenice drage,pomazete li svojim roditeljima u finansijskom smislu?Vremena su zaista teska za sve nas,plate kasne,penzije male.Uspijete li i pored svojih troskova "pogurati"ponekad i roditelje...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
10.5.2012 14:24:41   
henna ze
ne...moji roditelji poguraju mene..jer je situacija obrnuta..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu EmNe)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
10.5.2012 14:26:17   
malena27 RR
Medjusobno se ''guramo'', zavisi ko je u kakvoj situaciji...user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
10.5.2012 14:34:47   
reallove

IZVORNA PORUKA: malena27 RR

Medjusobno se ''guramo'', zavisi ko je u kakvoj situaciji...user posted image

isto ovakouser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
10.5.2012 14:39:34   
Emmy
Pomažemo, a zauzvrat nam se vraća tri puta više oko djece, kuće, u vidu pomoći koja je neprocjenjiva user posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
10.5.2012 14:45:57   
Hanady RR
Ja i moj suprug imamo tu sreću da u današenjm vaktu imamo lijepo plaćene poslove...
to nam daje mogućnost da pomognemo...
doduše imamo tu ne sreću do od roditelja imamo samo moju mamu...

i pomažemo je i ja i seka...
ona ima svoja primanja i finansijki je neovisna...al mi brinemo o režijama, kavlitetnoj hrani, voću i lijekovima primjerenim njenih godinama da nam bude bolje što dužeuser posted image

a ona ...ona to nama ''vraća'' , čuva nam djecu, pazi i njeguje...
u svemu je ima i nikada nije rekla ne mogu, neću, imama svoje vrijeme...
ona uživa u tome...
i sve da joj ne pomažemo isto bi bilo jer je takva...

također...da je obrnuta situacija...da ona ima novaca više i d anama treba...ona bi također pomagala nama u oba smisla...

sa ove tačke gledišta ja to i ne zovem pomoć...
za mene je to moja moralna obveza...
jer ona je sebi tako život vodila kao udovica sa nama samima da sve radi na način da to tako treba...
i ja sve prema njoj radim tako...

i moj suprug...

Nama je to moralno i noramalno i tako trebauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
10.5.2012 21:01:46   
sabinos

IZVORNA PORUKA: henna ze

ne...moji roditelji poguraju mene..jer je situacija obrnuta..


i kod mene isto.ja bih vise voljela da je obrnutouser posted image

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
10.5.2012 22:23:39   
mamma mumi
Bez obzira na situaciju, redovno svaki mjesec dam odredjenu svotu roditeljima i sretna sam zbog toga.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
10.5.2012 22:33:32   
Ella_H
Ovako kao Hanady smatram to svojom moralnom obaveznom,
u bilo kakvoj situaciji u zivotu jedni druge pomazemo.
U zivotu je i imati i nemati ali zato isto ima ona,
sve se vraca sve se placa, i od svoje djece ocekujem InshaAllah
da mi barem malo posvete paznju kad ostarim, ako ostarim.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
12.5.2012 19:06:57   
Vinetu

IZVORNA PORUKA: Ella_H

Ovako kao Hanady smatram to svojom moralnom obaveznom,
u bilo kakvoj situaciji u zivotu jedni druge pomazemo.
U zivotu je i imati i nemati ali zato isto ima ona,
sve se vraca sve se placa, i od svoje djece ocekujem InshaAllah
da mi barem malo posvete paznju kad ostarim, ako ostarim.


Potpisujem!


(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
20.6.2012 9:57:37   
veeseelaa
moja mama ima solidna primanja i može si priuštiti lagodan život
ja i mm radimo pa i nama ne treba pomoć finansijska

ali mi se redovno "gadjamo" poklonima, kupovinom namirnica i sl jel nam je to gušt

Npr moja mama je nama kupila klimu skoro, kupila nam je na poklon tepihe, store i sl
Mi njoj kupimo takodje slične poklone

Kad god sebi kupujem namirnice i nju nazovem da vidim treba li joj nešto.... na pijacu kad idem uvijek sebi kupim npr 1 kg paprika, 1 kg njoj

Što se tiče svekra i svekrva oni su u još boljoj poziciji od moje mame
oni nisu skloni kupovanju poklona izuzev onog što može stati u ceker, mislim na kafu, sok i slično

ja uvijek uzvratim isto a i prije sam im znala često kupovati odjevne predmete, cvijeće, vazne, sudje i sl
sad sam se kanila tih navika user posted image

Inače, što je mamino i bratovo to je i moje, što je moje i njihovo je
Ne bi mogla živjeti bolje od njih, npr da idem na ljetovanja a da oni sebi ista ne mogu priuštiti
Takvi su i oni, mama je tip koji vazda tutka namirnice, novac i slično user posted image
uvijek me pita imaš li ulja, brašna, šečera, mesa i puni kese kad krenem od nje user posted image user posted image ja se nekad ljutim zbog toga, no ona je samo brižna mama user posted image

a brat je tip koji stalno kupuje poklone i daje novac Ajši, isto ja radim prema njegovoj djeci, tu se ne zna ko je žešći user posted image user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 20.6.2012 9:59:39 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
21.6.2012 15:58:27   
bookah
Lijepo je pomagati roditelje.  Na to ne treba gledati kao na obavezu, vec koliko ko moze.  Cak mislim da to mnogi rade ZA sebe (osjecamo se dobro, nadamo se nekoj nafaci).  Mojim roditeljima fin. pomoc nije potrebna, ali se ovako darujemo kao i druge forumasice.  Mi guramo svekrvu, ona mi cuva dijete.  Mislim da joj to nikad nemogu dovoljno platiti, pa kad nece nekad novac mi donesemo nesto za kucu (krevet, mikrovalnu, itd). 

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
22.6.2012 8:26:03   
Anoniman
Pomažemo koliko možemo, odreknemo se nekih svojih luksuza rad njih i jednih i drugih. mm roditeljima smo otplatili kredit koji su imali, evo ove godine smo im obezbjedili drva za zimu i mojim i njegovim, halal bilo... ne volim nešto o tome nekako se bojim da pogrešno ne zazvuči. Uglavnom ako imamo il bez nečeg možemo odreknemo se rad njih.

(odgovor članu bookah)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
22.6.2012 8:34:44   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pomažemo koliko možemo, odreknemo se nekih svojih luksuza rad njih i jednih i drugih. mm roditeljima smo otplatili kredit koji su imali, evo ove godine smo im obezbjedili drva za zimu i mojim i njegovim, halal bilo... ne volim nešto o tome nekako se bojim da pogrešno ne zazvuči. Uglavnom ako imamo il bez nečeg možemo odreknemo se rad njih.


diiiiivnoooo

ja kad ocijenjujem čovjekov karakter na prvo mjesto gledam kakav je prema svojim roditeljima, sa djecom koja ne skrbe, ne poštuju i ne pružaju ljubav svojim roditeljima ne želim da se družim
Ti si divna kćerka user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
22.6.2012 8:38:24   
palachinken
Bogu hvala pa nikom, ni nama ni njima, finansijska pomoć nije neophodna. Uvijek može bolje, ali ne naumpada mi primati donacije za neke luksuze, nego se pokrivamo koliko nam je jogran dug.
Ukoliko bude potrebno, niti ću brojati niti prezati, pa poBogu, porodica smo! Također, i oni su tu za nas ako nam kad bude trebala novčana injekcija. To je meni prirodno i normalno.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
22.6.2012 11:19:49   
Blue rose RR
Sad nešto kad razmišljam, roditelji su nam (i meni i mm) izuzetno važni, odmah poslije kćerke.
Čak i kad razmislim više volim njima njego sama sebi.
Uvijek mi misao:"Šta ću/ćemo ja/mi bez njih kad  "presele" "( neka su nam živi i zdravi još stotinu godina).

Volim da ih činim sretnim, pa ne bitno je li to u pitanju finansijska pomoć ili poklon.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
22.6.2012 11:21:04   
teacher75
nismo do sad pomagali jer imaju vece plate od nas, vise su oni nas pomagali, a kad im zatreba naravno da hocemo

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
22.6.2012 12:53:18   
smajli80
Kako bi bilo lijepo da imam svoje roditeljeuser posted image pa da ih mogu pomoći.Ali nažlost nemamuser posted image user posted image .

Imam samo sveki(svekar je takođe preminuo) i njoj pomažemo koliko možemo a i ona nas.Živi na selu i redovno nam daje meso, mlijeko,povrće.
A mi njoj uvjek kupimo nešto od gardarobe i platimo poneki račun.Ima ona svekrovu penziju ali eto čisto iz neke zahvalnosti i poštovanja.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
22.6.2012 14:54:53   
Anoniman
mojim roditeljima ne pomazem a ni oni meni.Kad je moj otac bio pun ko brod-sve je spisko na sebe i na ku*ve ,nije se potrudio da meni i sestri ostavi po 1000 maraka sa strane da nam se nadje.
mama rijetko kupi nesto meni il mom djetetu,ona gura sestru mlađu a mene ko hebe,ni na jedan rođendan nisu dosli mom djetetu,imali su da krece a za rodjendan mog djeteta nisu imali ni 20 maraka.uostalom niko nista nije ni ocekivao osim da dodju,svekrva je drugacija-posalje,uvijek da para,ako nista pita imamo li.Moji se uglavnom sjete mene kad prigusti negdje,kad se posvadjaju,kad treba nekome kukat kako se nema itd.ovako kad im sve stima znaju me ne nazvati po 5 dana,a lafo sve parola "ludi su za mojim djetetom"

(odgovor članu smajli80)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
25.6.2012 12:03:06   
sabinos

IZVORNA PORUKA: Anoniman

mojim roditeljima ne pomazem a ni oni meni.Kad je moj otac bio pun ko brod-sve je spisko na sebe i na ku*ve ,nije se potrudio da meni i sestri ostavi po 1000 maraka sa strane da nam se nadje.
mama rijetko kupi nesto meni il mom djetetu,ona gura sestru mlađu a mene ko hebe,ni na jedan rođendan nisu dosli mom djetetu,imali su da krece a za rodjendan mog djeteta nisu imali ni 20 maraka.uostalom niko nista nije ni ocekivao osim da dodju,svekrva je drugacija-posalje,uvijek da para,ako nista pita imamo li.Moji se uglavnom sjete mene kad prigusti negdje,kad se posvadjaju,kad treba nekome kukat kako se nema itd.ovako kad im sve stima znaju me ne nazvati po 5 dana,a lafo sve parola "ludi su za mojim djetetom"

ja ovo ne kontam?zar ima takvih roditelja?tuzno

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
25.6.2012 14:26:36   
Anoniman
Nekad su mi znali starci "uvaliti" koji dinar, danas ne. Moj otac otkako je napustio mamu, vjerujem da se ni ne sjeti da ima djecu i od djece djecu, al nejse. Ima svoju firmu i hB ima novca, al šta vrijedi kad mu taj novac ne donosi sreću. Mm super zarađuje i hB nije nam potrebno ništa, sad više ja mami uletim pokoji dinar, čisto da "prisloni" uz penziju, sad smo joj mm i ja platili ljetovanje. Njegovim starcima kupujemo namirnice mjesečno, ponekad neke kućanske aparate ili platimo neke popravke auta, ponekad i neke račune. Rasporedimo kad šta i koliko kome treba.

(odgovor članu sabinos)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
25.6.2012 14:41:27   
MicoTico
Hvala Bogu, ne moram pomagati finasijski roditeljima, a ni oni meni. Da me se pogrešno ne shvati, uvijek bi im pomogla kad bi zatrebalo, ali moji dobro zarađuju, čini mi se i više nego ja i mm. Što se tiče mm-ovih, svekar ima veću penziju nego ja platu, a sveki radi u inostranstvu.
Kupujemo si međusobno poklone, sitnice, i moji i mm-ovi najviše kupuju našoj djeci, a i jedini su im unučići pa vole da im udovoljavaju. Ja najčešće mami kad naletim na nešto što znam da će joj se svidjeti, kupim bez nekog povoda , ali i ona meni isto tako. Sveki poklonim bon za neki kozmetički tretman kad dođe u BL, ona to obožava, a meni nije neki trošak. Svekar mi svake godine nabavi drva za zimu i odbija da mu damo novac, to nas on kao časti.
Moji češće pomažu moju seku, jer ona ima baš malu platu, pa joj i ja ćušnem neku kintu, da joj se nađe.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
25.6.2012 15:09:33   
veeseelaa



IZVORNA PORUKA: Anoniman

mojim roditeljima ne pomazem a ni oni meni.Kad je moj otac bio pun ko brod-sve je spisko na sebe i na ku*ve ,nije se potrudio da meni i sestri ostavi po 1000 maraka sa strane da nam se nadje.
mama rijetko kupi nesto meni il mom djetetu,ona gura sestru mlađu a mene ko hebe,ni na jedan rođendan nisu dosli mom djetetu,imali su da krece a za rodjendan mog djeteta nisu imali ni 20 maraka.uostalom niko nista nije ni ocekivao osim da dodju,svekrva je drugacija-posalje,uvijek da para,ako nista pita imamo li.Moji se uglavnom sjete mene kad prigusti negdje,kad se posvadjaju,kad treba nekome kukat kako se nema itd.ovako kad im sve stima znaju me ne nazvati po 5 dana,a lafo sve parola "ludi su za mojim djetetom"



anonimna žao mi je user posted image
često sam čula te izljeve nježnosti prema unučetu a nikad da hediju dadnu, meni to nidje veze al haj
kad počnu onu priču, kako volim unuče, lud/luda sam za njim a ovamo ni čokoladu da kupe, jako tužno
no uzdaj se u se i u svoje kljuse


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Finansijka pomoc roditeljima
8.8.2012 12:09:12   
Ombra
poguram kad mogu i koliko mogu....
sestru takodjer jer sam sad u takvoj situaciji da mogu...mislim na nacin da kupim curici pribor za skolu, ruksak, odjecu itd....inace moj odnos sa sestrom nikad nije bio idealan ali kako smo se obadvije udale nenormalno smo se zblizile...ona mi pricuva i moju curu....obukla je od glave do pete hehehe.....i tako...u biti kao sto neko napisa guramo jedni druge....
anoniman...bas mi je zao to cuti....
ja imam slicnu situaciju sa muzevljevom sestrom koja se ponasa kao da joj on nije brat....uzas...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *