|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: hodalica
20.4.2013 0:41:03   
zeze

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: chuci

ne satima odjednom. nego jedan sat ujutro, dok mama obavi wc, pospremi i dadne djetetu doručak jer je baš nagodno nogom ga držiš u mjestu ono sjedi i igra se onim džidžama. ona dijete izvadi malo, odspava i tako pa kad se probudi ide pola sata u hodalicu, dok mama skuha svjež ručak za bebu, i nahrani je. onda malo izađe jer nije zdravo da stalno bude u hodalici, pa poslije pola sata djetetu dosadno pa ga opet stavi jer mu je zabavno u hodalici i igra se još pola sata sat. pa druga tura spavanja. pa ponovo kad ustane ide u hodalicu jer je tu nagodno dok mama kuha ručak i malo odmori jer je već popodne i umorila se oko svega sa djetetom, nahrani presvuci i tako to. ma da ne nabrajam. i onda kad se sabere dnevni boravak u hodalici prelazi 3-4 sata.
i sad je djetetu 8 mjeseci fura u njoj ko veliko, i baš voli pa zašto mu uskratiti nešto što voli.

chuci,ovaj tvoj post (kao i prethodni u kojima isto tvrdis) su jasan dokaz da si fulila raju user posted image . Ovdje su svi,barem velika vecina koji su koristili hodaljku radili dosta dosta manje radno vrijeme u `hodaljka eri`. Zato nema smisla da se komentarise o necemu sto nije radjeno. Bas ne valja tako misliti o mamama...u smislu da su ovako strasno postupaju prema djetetu. Meni je ovo strasno user posted image .


Nazalost ima ovakvih mama.
Ja otisla kod drugarica, njena djevojcica u hodalici a tad nije imala ni 5mj. Izvadim je da se malo poigramo, gore dole i stavim je ja da sjedne. Kad ona mene opominje, eto ne sjedi ona jos user posted image , ma da, a reko sta ti radi hodalici? user posted image

Usput, mi nismo koristili hodalicu.

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: hodalica
20.4.2013 5:43:05   
Bebica11
evo i ja da se javnem:)

Inace sam PROTIV hodalica, i bolje je ko moze bez njih, probacu s drugim djetetom bez nje, sa prvim nisam dala nisam nisam i nekad sa 8,5mj popustim i nabavim jer je N puzala i stavljala sve s poda u usta, dirala kablove, cista mira nije imala a jako je slabo spavala, cesto je bila razdrazljiva ako je spustim na minut zacene se (5mj imala grceve i navikla na ruke) u hodu bih je stavila kad ujutro idem u wc 3min otvorena vrata gleda u mene jos pjevam da ne place u hodi haha, i na podne namaz kad abdestim opet brzinom svjetlosti i klanjam podne....rucak nikad nisam uspjela napraviti a da ona hoce biti u hodi i danasdan rucak u pet pravim kad se mm vrati samo njoj skuham supicu il nesto brzinski prije....
Eh i to je trajalo jedan mj dva dok nije pocela da se izvija i penje iz hode i prohodala je sa 10mj bez padova hB, ispravno,zdrava,prava hB
.
To ne znaci da treba koristiti hodu....mislim da ima onih koje puste djecu satima u njoj, al hB rijetke su, a ni djeca nece i ne vole hode, npr moja N nikad duze od 5min nije ni htjela odmah vriska plac ...vadi:)))

.
Kod nas je kljucni faktor bio njen temperament nisu sva djeca ista, ja neki dan gledam komsija voza dijete od 8mj ono gleda suti u kolicima, moja N se izvijala, vristala, samo na ruke je htjela :) kako je prohodala ja sam se razrahatila hB(eto zamislite dok druge mame kukaju sto trce za djecom kad prohodaju meni je prva god bila tako haos da sam se razrahatila kad je dijete prohodalo:)))

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Rosaina)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: hodalica
20.4.2013 5:58:17   
Bebica11
ps. POtvrdila bih samo ono sto rece Jasmin dijete(bar je moje tako radilo) il sjedi il stoji u hodi nikako oboje, ako koraca i stoji nema sanse da sjedi il ako sjedi ne hoda... Eh sad ona je bas veca bila mozda kod manje djece kod koje su krace noge moze oboje...ne znam...
!
Al svakako mrzim dubkove, hode, one 'kaFeze' (sto ih zovu 'vrtici') ....itd
Bolje je bez toga

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 303
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *