|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
28.8.2011 15:04:44   
Bebica11
o Bajramskim "dernecima"

http://dawabih.blogger.ba/arhiva/2011/08/19/2843331

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 1926
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
29.8.2011 20:54:09   
Ilhana RR
Ispostismo i ovaj poslednji dan ovog Ramazana, nekako mi je ovaj ramazan bio prelijep i prebrzo je proslo.

Sutra Bajram ako Bog da, jedva sredi da budem slobodna al uspijedo i to uz Allahovu pomoc. Nekako me sam misao pocne da gusi, sad bi plakala iz sveg glasa kako mi je zao sto za ovaj dan nisam dole.

Pravim malo prije baklavu i govori mi cerkica "Mama, hocu li i ja ako Bog da kad porastem praviti baklavu za bajram da mi ti dodjes da je rucas" srce mi je bilo ko tepsija kad mi to rece... mislim, shvatila je sta je nase =)

Zene moje mile, bilo mi je lijepo i ove godine se druziti sa vama na ovoj temi a naravno i na ostalim. Do naredne godine citamo se i pisemo se na drugim temama, da nam bude lijepo i na ostalim temama sa velikim mirom i veseljem kao sto je i ova.

Ljubim vas i selam svima

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 1927
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
29.8.2011 21:58:42   
Lulu_08
Kao prvo zelim svim postacima pa i svim ljudima na ovom svijetu, pripadnicima Islamske vjeroispovjesti da u miru, slozi i ljubavi docekaju sutrasnji praznik Bajram.

Obzirom da sutra vjerovatno necu do kasno uvecer biti online, od mene iskrena cestitka BAJRAM SERIF MUBAREK OLSUN!


Salla Alejke

user posted image



_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 1928
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
29.8.2011 22:04:37   
Honey3
Djana divna ilahijauser posted image
evo ispratismo naseg dragog gosta,bilo je lijepo i kratkouser posted image da Allah dragi ukabuli post svim postacima i da u zdravlju,rahatluku i Allahovom rizaluku docekamo ih jos puno,aminuser posted image
mislim da i ja ovo dana necu biti bas nesto prisutna pa unaprijed svim forumasicama islamske vjeroispovijesti zelim"BAJRAM SERIF MUBAREK OLSUN"user posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 1929
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
29.8.2011 22:13:53   
Lulu_08
He was Muhammad salla Allahu 'alayhi wa sallam

Ova je jedna od onih koja pogadja tacno u user posted image

Sami Yusuf - Al Mu'Allim

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1930
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
30.8.2011 16:31:47   
Bambi09
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
I ode nas najdrazi gost... Tuzna sam... Al molim dragog Boga da nas pozivi i da dobrog zdravlja da docekamo i slijedeci najdrazi gost i da slijedeci bude jos bolji i da slijedeci vise ispostim...
Kao sto Ilhana rece, divno je druziti se na RR uz taj predivni Ramazan kad se osjecamo sve kao jedna...
Svim predivnim zenama islamske vjeroispovijesti zelim Bajram Serif Mubarek Olsun... U zdravlju i veselju da provedete ovaj praznik i da docekamo jos puno Ramazana i Bajrama zajedno user posted image


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 1931
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
30.8.2011 18:22:30   
jasmin
Bio mi je ovo najljepsi ramazan i ja jedva cekam sljedeci :(.Zao mi je sto je sve proslo kao treptaj oka,ali i sam zivot je takav,koliko god da zivimo,ucinice nam se kao da smo samo kratko zivjeli.Molim Allaha da nas usmrti kao iskrene muslimane i da nas obraduje dzennetom i gledanjem u Njegovo lice.Amiin!

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 1932
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
31.8.2011 23:07:32   
Zejnebb
Jasmiinnn user posted image
I meni je zao,ovo mi je bio najbolji i najispunjeniji ramazan elhamdulillah,dzematski iftari,nocni namazi,ucenje Kur ana,nasmijana lica... jedva cekam inshallah drugi,molim Allaha da nas pozivi i da nam bude jos bolji od ovog,amin

user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1933
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.7.2012 10:54:04   
mamine oci
drage moje samo da vas poselamim,blizi nam se Ramazan InsAllah jedva cekam, bas se radujem i druzenju sa vamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 1934
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.7.2012 11:16:07   
shpagica
Jos malo insAllah jedva cekam ideje i recepte za iftare :)  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1935
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.7.2012 11:21:09   
jasmin
I ja jedva cekam.Bice mi neobicno,jer nisam u mojoj Medini,ali Boze moj,gdje god da smo,ramazan je ramazan.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 1936
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.7.2012 11:43:59   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: jasmin

I ja jedva cekam.Bice mi neobicno,jer nisam u mojoj Medini,ali Boze moj,gdje god da smo,ramazan je ramazan.


bil hajr seko

svi bolujemo za Medinom al dace Allah ins prilike

gdje si sad u Sa

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1937
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.7.2012 12:28:54   
Medić*
Zeljno ocekujemo najdrazeg nam gosta Ramazan. Pripreme se polako privode kraju, kuca spremna, okrecena, ociscena, sve cakum pakum. Jos malo vecu nabavku ovih dana aBg.

Molimo dragog Allaha da nam olaksa u svakom pogledu nadolazeci mjesec, da ga uljepsa i ukabuli nam svaki momenat posvecen ovom velicanstvenom mjesecu, oprosti grijehe i ojaca nas iman/islam.

Posebno me raduje moje malo pile koje ce sa sa babom svojim sto cesce ove godine u dzamiju, na namaz i mukabelu. Pa ce ici u pekaru i cekati red za mirisljive somune dok mama postavlja siniju i ceka ih. Sjecam se njegovog osmijeha dok nosi somune, zajednicko iscekivanje i stajanje na krevetu uz prozor osluskujuci zvuk topa i njegov gutljaj vode kao da posti user posted image

Radujem se druzenju na ovoj temi sa nasim ringerajicama, radujem se odlasku svojoj nani u drugoj polovini ramazana i danima provedenih sa njima, radujem se i Bajramu i zajenickom doceku sa porodicima nasim. Sve me raduje o ovom nadolazecem mjesecu. Elhamdulilah.

Jasmin vjerujem da je ramazan u Medini nesto posebno. Inshalah da docekamo i mi to zadovoljstvo. I ovdje ce ti kao sto kazes aBg biti lijepo user posted image user posted image user posted image



< Poruku je uredio medic slatki -- 10.7.2012 12:29:35 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 1938
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
10.7.2012 12:38:59   
rerica

IZVORNA PORUKA: mamine oci

drage moje samo da vas poselamim,blizi nam se Ramazan InsAllah jedva cekam, bas se radujem i druzenju sa vamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

potpisujem sve......user posted image user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1939
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
17.7.2012 13:20:45   
jasmin
Ovaj dragi gost je skoro pred vratima,a tema nam je neaktivna.Nadam se da cemo i ove godine uzivati na ovoj temi i ispunjavati jedna drugu ajetima,hadisima i lijepim rijecima.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 1940
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
17.7.2012 13:46:17   
ananas_ze
jasmin hocemo aBd, valjda su svi u predramazanskom poslu, pa se niko ne javlja, ja se nadam da cu stici sve zavrsiti do cetvrtka aBduser posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1941
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
17.7.2012 14:21:18   
Alma_27
Drage moje, jedva cekam posebno sto nisam postila od 2008. Dvije trudnoce i jednom sam postila samo jedan dana vise nisam mogla zbog male bebe.


Malo se brinem zato sto sam ispala iz kontinuiteta ali navikne se covjek. Ako imate neke fine recepte za sehur, podijelite ih samnom user posted image . Sta vas drzi sitim? Ja za sehur izbjegavam slatko i previse masno. volim meso, bademe, sir, zitarice. Kako se pravi psenicna kasa? Navodno se nista ne kuha user posted image za iftar jedem sve user posted image

Evo i jedna fina stranica sa preporukama http://americanmuslimmom.com/recommended-ramadan-diet



Ja sam juce skoro sve po kuci pospremila i oprala. Da za Ramazan radim samo minimalno pa opet pred Bajram ako Bog da.


Sjetih se jednog od najljepsih trenutaka kad sam jedne godine lezala u krevetu pred spavanje zadnji dan posta. Kakav divan osjecaj kad ispostis Ramazan! Kao da je s mene skinut neki teret i briga i kao da svi mogu vidjeti kako sam ja drugacija nego prije Ramazana user posted image

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 1942
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
17.7.2012 23:38:19   
enno
Ahlan wa sahlan ya Ramadhan. Drago mi je :) Ali ove godine onda necu moci biti na bajram namaz a elhamd bila sam na bajram namaz prosle god. Kako god...neka nam Allah primi nase ibadete i oprosti grijehe. Amin. Suprug moj ide na umru za par dana , bude tamo 15tak dana. Ja u zavidim ali sta cu, imam malu bebu tek 3 mjeseca. Bice prilika za mene inshaAllah.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1943
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.7.2012 14:11:37   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Alma_27

Drage moje, jedva cekam posebno sto nisam postila od 2008. Dvije trudnoce i jednom sam postila samo jedan dana vise nisam mogla zbog male bebe.


Malo se brinem zato sto sam ispala iz kontinuiteta ali navikne se covjek. Ako imate neke fine recepte za sehur, podijelite ih samnom user posted image . Sta vas drzi sitim? Ja za sehur izbjegavam slatko i previse masno. volim meso, bademe, sir, zitarice. Kako se pravi psenicna kasa? Navodno se nista ne kuha user posted image za iftar jedem sve user posted image

Evo i jedna fina stranica sa preporukama http://americanmuslimmom.com/recommended-ramadan-diet



Ja sam juce skoro sve po kuci pospremila i oprala. Da za Ramazan radim samo minimalno pa opet pred Bajram ako Bog da.


Sjetih se jednog od najljepsih trenutaka kad sam jedne godine lezala u krevetu pred spavanje zadnji dan posta. Kakav divan osjecaj kad ispostis Ramazan! Kao da je s mene skinut neki teret i briga i kao da svi mogu vidjeti kako sam ja drugacija nego prije Ramazana user posted image

user posted image i ja tako , kad kazu nije mi do jela a kad se sedne za iftar bogami moze se pojesti
meni tako prvih dana ondapolako gubim apetit
inace

ima tema sehuri/iftari jos malo pa ce se opet a.B.d aktivirati
hairli blizi nam se Ramazan ,

(odgovor članu Alma_27)
  Neposredna veza do poruke: 1944
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.7.2012 15:10:41   
Alma_27
Bas tako user posted image
Jednom me je majka (mamina mati) kad sam tek pocela postiti poslala po ramazanske lepine i ja stojim ispred pekare i razmisljam kako nista na svijetu ne mirise lijepo kao vruc hljeb. Kasnije sam najljepsim mirisima dodala i miris bebe user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1945
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.7.2012 17:07:55   
mamaajna
EVO JEDAN TEKS O DOCEKU RAMAZANA
Deset načina kako dočekati ramazan
Submitted by Sebil on Thu, 2011-07-28 11:21. Tekstovi


Preveo i prilagodio; Sanel Ramić, prof.

Allahu, Gospodaru svjetova! Neka je selam i salavat na najodabranijeg poslanika Muhammeda, sallallahu alejhi ve sellem, na njegovu porodicu i ashabe. Ovo pismo upućujem svakom onom muslimanu koji dočekuje ramazan u zdravlju i snazi, kako bi ga iskoristio u pokornosti Stvoritelju. Pokušao sam u ovom tekstu da objasnim načine i sredstva koja će pobuditi imansku motivaciju za što većim činjenjem ibadeta u ovom plemenitom mjesecu. Molim Allaha, azze ve dželle, da nam podari uspjeha i učini da ovo djelo bude iskreno u Njegovo, subhanehu ve te'ala, ime!

Pitanje: Koji je ispravan način da se dočeka ovaj plemeniti mjesec?

Musliman ne treba da dozvoli sebi da propusti hajrate i dobra djela, posebno ako se radi o određenim danima koji su potvrđeni da se u njima djelo vrednuje mnogo više od drugih dana i mjeseci, naprotiv treba da se natječe u činjenju dobrih djela, kako kaže Allah, tebareke ve te'ala:
وَفِي ذٰلِكَ فَلْيَتَنَافَسِ الْمُتَنَافِسُونَ
"I neka se za to natječu oni koji hoće da se natječu!" (Prijevod značenja El-Mutaffifun, 26.)
Zato, dragi brate, potrudi se da dočekaš ramazan na sljedeći način:

1. Dova

Trebaš doviti Allahu da ti omogući da dočekaš ramazan u zdravlju i rahatluku, kako bi bio poletan u izvršavanju ibadeta, poput posta, namaza, zekata i zikra. Prenosi se od Enesa ibn Malika, radijallahu anhu, da je rekao: "Kada bi nastupio mjesec redžeb, Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, učio bi dovu: ‘Allahu, podari nam berićet u mjesecu redžebu i ša'banu i omogući nam da dočekamo ramazan!’" (Hadis bilježe imam Ahmed i Taberani)

Naši dobri prethodnici imali su običaj moliti Allaha da im omogući da dočekaju ramazan, a poslije ramazana da im Allah primi dobra djela, koja su radili u ramazanu. Kada izađe mlađak, reci kao što je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, govorio:
"Allah je najveći, Allahu, učini da nam ovaj mjesec nastupi u sigurnosti i imanu, miru i islamu, te pomoći u onome što Ti voliš i čime si zadovoljan. Naš Gospodar i tvoj Gospodar (Mjeseče) jeste Allah." (Hadis bilježi Tirmizi, a vjerodostojnim ga je ocijenio Ibn Hibban)

2. Zahvalnost Allahu što ti je omogućio da dočekaš mjesec ramazan

Rekao je imam En-Nevevi u knjizi "El-Ezkar": "Znaj da je pohvalno (mustehab), svakom onom kome se ponovi neka od vidljivih blagodati, ili otkloni neka od vidljivih nedaća, da učini sedždu zahvalnosti Allahu, te'ala, ili da Ga pohvali kako Njemu dolikuje."

Od najvećih Allahovih blagodati prema robu jeste da mu omogući da Mu ispravno robuje i ibadet čini. Nema sumnje da je dočekati ramazan u zdravlju velika Allahova blagodat prema čovjeku, i zato treba zahvaliti Allahu koji mu je podario tu blagodat: "Hvala Allahu neizmjernom zahvalom, hvala Ti koliko dolikuje veličini Tvoga lica i moći Tvoje vladavine!"

3. Osjećaj sreće i radosti zbog nastupanja mjeseca ramazana

Prenosi se da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, imao običaj da obraduje ashabe, nagovještavajući im dolazak ramazana, riječima: "Došao vam je mjesec ramazan, mjesec bereketa, mjesec koji vam je Allah propisao da postite, u njemu se otvaraju vrata Dženneta, a zatvaraju vrata Džehennema…" (Hadis bilježi Ahmed) Naši ispravni prethodnici posvećivali su veliku pažnju mjesecu ramazanu, radovali su se njegovom dolasku. A zar ima veće radosti od vijesti da se mjesec ramazan bliži, mjesec svakog dobra, mjesec Allahove milosti!

4. Jasno pripremljen plan i čvrsta odluka da se mjesec ramazan maksimalno iskoristi u hajru

Mnogi ljudi, pa čak i oni koji se više pridržavaju vjere i njenih propisa, imaju jasno i precizno pripremljene dunjalučke planove, ali je malo onih koji imaju pripremljene ahiretske planove. Razlog tome je nedostatak shvatanja uloge jednog vjernika na ovom dunjaluku, ili zaborav i nemarnost prema mogobrojnim šansama koje Allah, subhanehu ve te'ala, pruža robu da iskoristi u hajru i odgoju samoga sebe, kako bi ostao čvrst i ustrajan u svojoj vjeri.

Primjer jednog preciznog ahiretskog plana je planiranje kako iskoristiti ramazan u što većem ibadetu. Musliman treba da pripremi sebi plan i program kako bi iskoristio dane i noći mjeseca ramazana. Ovaj tekst koji čitaš, pomoći će ti da iskoristiš mjesec ramazan u pokornosti Allahu, te'ala, inšallah!

5. Čvrsta i iskrena odluka da se vrijeme ramazana iskoristi u činjenju dobrih djela

Ko bude iskren prema Allahu, Allah će mu olakšati puteve dobra i pomoći će mu da čini ibadete. Allah kaže:
فَلَوْ صَدَقُوا اللَّهَ لَكَانَ خَيْرًا لَّهُمْ
"…bolje bi im bilo da su prema Allahu iskreni." (Prijevod značenja Muhammed, 21.)

6. Potrebno je da imamo znanje o propisima koji su vezani za post.

Obaveza je muslimanu da obožava Allaha sa znanjem, i nema opravdanja za svoje neznanje kada su u pitanju obaveze (farzovi), koje je Allah propisao Svojim robovima. Od tih farzova je i post ramazana, zato musliman treba da uči i izučava propise vezane za post, prije nego ramazan počne, kako bi njegov post bio ispravan i primljen kod Allaha, azze ve dželle. Allah kaže:
فَاسْأَلُوا أَهْلَ الذِّكْرِ إِن كُنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ
"Zato pitajte učene, ako ne znate vi! " (Prijevod značenja El-Enbija, 21.)

7. Trebamo dočekati ramazan sa čvrstom odlukom da ostavljamo sve vrste grijeha, sa iskrenim pokajanjem od svih grijeha koje smo počinili, i odlukom da se više nećemo vratiti istim.

Mjesec ramazan je mjesec pokajanja, onaj ko se ne pokaje u ramazanu, pa kada će onda? Allah, tebareke ve te'ala, kaže:
وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعًا أَيُّهَ الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ
"I svi se Allahu pokajte, o vjernici, da biste postigli ono što želite. " (Prijevod značenja En-Nur, 24.)

8. Duševna priprema za doček ramazana, kroz čitanje knjiga, letaka, slušanje predavanja, koji pojašnjavaju vrijednost ramazana i propise vezane za post.

9. Priprema za da’vetske aktivnosti, a neke od njih su:

a) davanje savjeta svima kojima su potrebni;
b) dijeljenje brošura, letaka vezanih za ramazan;
c) spremiti neki ramazanski poklon, npr. upakovati neku knjigu i pokloniti nekom kome je potrebno, a na njoj napisati ramazanski poklon;
d) ukazivati na siromašne, i podsticanje na udjeljivanje sadake i zekata njima.

10. Dočekati ramazan sa novim, čistim i blistavim stranicama:

a) sa iskrenim pokajanjem Allahu;
b) sa slijeđenjem i uz pokornost Poslaniku, sallallahu alejhi ve sellem, u onome što je naredio i klonjenjem onog što je zabranio;
c) dobročinstvo prema roditeljima, bližnjim, ženi, djeci, kao i briga o očuvanju rodbinskih veza;
d) opća korist za zajednicu u kojoj živiš, kako bi bio dobar i društveno koristan. Rekao je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem: "Najbolji od ljudi je onaj koji im najviše koristi. "

Svaki musliman treba ovako dočekati ramazan: poput žedne zemlje kojoj je potrebna kiša, bolesnika kojem je potreban doktor da mu dadne lijek, poput iščekivanja voljene osobe koja je odsutna, a treba da dođe.

Allahu dragi, omogući nam da dočekamo ramazan, i primi ga od nas, Ti si Onaj koji sve čuje i zna! Amin!

Autor teksta: Šejh Halid ibn Abdurrahman ed-Durvejš

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1946
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2012 10:05:51   
Super Beba
Drage moje, evo dolazi nam najdraži gost.
Ja vam od srca želim Ramazan Mubarek Olsun i radosne dane i lak post. Da nam Allah dž.š. da snage i sabura.

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 1947
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2012 10:09:12   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Super Beba

Drage moje, evo dolazi nam najdraži gost.
Ja vam od srca želim Ramazan Mubarek Olsun i radosne dane i lak post. Da nam Allah dž.š. da snage i sabura.

Potpisujem!
Amin

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 1948
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2012 10:20:18   
hatepsut
Ramazan Sreif Mubarek Olsun !
Ja sam s jedne strane tuzna,necu moci da postim,a druge strane radosna jer nam ovaj mubarek mjesec sa sobom donosi malo mace aBd.bas moja bebe ceka Ramazan pa da se rodi.uglavnom K. se priprema ko da posti ,kaze ici ce na teraviju aBd.
Jel' imate neke psoebne adete/obicaje uoci Ramazana ?Moja nena je uvijek pravila halvu pa i ja eto mad anisam nigdje procitala al' eto kao lijepo je da halva zamirise kucom.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1949
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
19.7.2012 10:25:10   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Ramazan Sreif Mubarek Olsun !
Ja sam s jedne strane tuzna,necu moci da postim,a druge strane radosna jer nam ovaj mubarek mjesec sa sobom donosi malo mace aBd.bas moja bebe ceka Ramazan pa da se rodi.uglavnom K. se priprema ko da posti ,kaze ici ce na teraviju aBd.
Jel' imate neke psoebne adete/obicaje uoci Ramazana ?Moja nena je uvijek pravila halvu pa i ja eto mad anisam nigdje procitala al' eto kao lijepo je da halva zamirise kucom.


ovo je moja hidzretska godisnjica od pokrivanjauser posted image user posted image

nemam neki obicaj, osim sto zanijjetim i skontam u sebi sta planiram ovaj Ramazan da uradim da bih se poboljsala u imanskom smisluuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 1950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *