|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 2:14:53   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: zaha

ima li ko budan?user posted image
ja evo malo ibadetila i cekam sehur,nemam radi cega leci.Veceras smo bili u Begovoj dzamiji na teraviji,pa ljudi moji koliko naroda ma milina jedna.Mi klanjali 8 rekjata i izasli malo prosetati,pa nemas gdje kafu popiti,sreca pa je vispak postavio svoju dzinovsku dzezvu i bilo je kafe za svijuuser posted image


user posted image


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1901
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 2:16:49   
Honey3
znaci nisam samauser posted image mamine ociuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1902
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 2:18:17   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: zaha

znaci nisam samauser posted image mamine ociuser posted image

nisi draga ja sam svaku noc do sehura budna nocas posebno al slabo pisem na rr nema se vremena,da ti Allah ukabuli dove user posted image


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1903
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 2:23:34   
Honey3
aminuser posted image pa kako izdrzis svaku noc biti budna do sehura,odspavaju li ti djeca ujutro duze pa da i ti mozes sa njima?Ja stvarno sijelim do kasno ali uvijek malo odspavam a sreca i ono malo ujutro zna spavati do pola jedanaest pa mi ne fali snauser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1904
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 2:27:00   
mamine oci
navikla se bude se rano ali mei je taj tempo i bez Ramazana:)fali i meni sna i to dosta al tako nesto nemogu spavat al da ne skrememo s teme jer nije hanuma grad pusa tebi i djeci odoh ja jos malo ucit pa onda pripreme za sehuruser posted image


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1905
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 2:38:33   
Hannan
Ljepojke moje da vas poselamim...niste same, i ova zena je budna.Zalila kahvu, reko mal oranije da popijem, da imam jos malo vremena do sehura za ibadeta.
Zaho ja sad na Tv vidjo iz Begove snimak, Reisova dova subhanallah suze su mi na oci, a naroda ono ni na Bajram namazu nisam dosad vidjela...ja veceras nisam nigdje u dzamiji bila, a rece mi svekrva ona bila s amojim Muazom dzamija dupke puna, bilesi na stepenicama ujagmila mjesto.
I da se malo pohvalim, ovo moje cedo da mi ga Allah cuva, i uputi na Pravi put sa svoje 4,5g je skoro svaku noc na teraviji, i klanja svih 20 rekjata...dnevne da ne pominjem, cika i galama ako ko krene u dzamiju a njega nece da povede.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1906
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 2:44:20   
Honey3
mashallah Hannan za tvog momka velikoguser posted image da nam ih Allah uputiuser posted image moja cura posti sve mashallah a momak preko dana,htio je sve ali se predomislio,dug danuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 1907
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 2:51:49   
Hannan

IZVORNA PORUKA: zaha

mashallah Hannan za tvog momka velikoguser posted image da nam ih Allah uputiuser posted image moja cura posti sve mashallah a momak preko dana,htio je sve ali se predomislio,dug danuser posted image

Masallah, da ti ih Allah cuva i uputi na Pravi put, i svu nasu djecu, d anikad ne skrenu. Ja sam toliko sretna kad vidim njih tako malene a hoce, zele, traze, i zao mi bude kad im neki roditelji ne dozvoljavaju, te melni su, t ene znaju...a djeca nekad bolje od odraslih znaju.Samo ih treba od malih nogu navikavati, a kasnije naviku je skoro pa nemoguce izbrisati.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1908
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 3:04:46   
Honey3
ma naravno od malena se navikavaju,pa kad budu duzni postiti sami ceuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 1909
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 12:00:39   
Zejnebb

IZVORNA PORUKA: niki83

Za mene se nazalost Ramazan zavrsiouser posted image Od jucer ne mogu da postim, a tako mi je zao zbog danasanjeg dana, i ove nociuser posted image Mm otisao u dzamiju, a ja se slabo osjecam, prvo sam uspavala dijete, pa se ispovracala i sad evo sjedim na balkonu i pijem caj od majcine dusice, nadam se da ce mi pomoci..A svima vama koje veceras mozete i planirate ibadetiti zelim da Allah dz.s. uslisi dove! Amin! user posted image


Draga niki to sto si u hajzu ( menstruacija) ne znaci da ne mozes ibadetiti u ovim mubarek nocim,jedino sto ne mozes je obavljati namaz,a nije sav ibadet u namazu,mozes uciti Kur an ne dodirujuci ga,vec s rukavicama ili stavis ga preda se na sto i samo prebacujes stranice s odjecom i naravno sto je najvaznije zikr i mnogo,mnogo cinjenje dova.
Ja evo skor ustala,elhamdulillah pa mi djeca spavaju,i oni se umorili sinoc,sin je zaspao oko 3 a bebaca moja oko pola 2 i evo ih jos spavaju,ona doji i nastavi da spava,tako da ja mogu nadoknadit sto sam bila budna cijelu noc:)
Sinoc je bas bilo nekoliko zena nisu mogle klanjati ali su ucile Kur an i dovile,klanjamo i nocni namaz u dzematu,sinoc smo 10 rekata u dzematu i nekoliko zasebno,onda na sehur popijemo kafu jedemo,malo pricamo i tako,brzo prodje,nije sad duga noc do sehura pa je lakse ostati budan,a i kad imas drustvo nije tesko :)


(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 1910
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 14:20:41   
Honey3
IZVORNA PORUKA: Zejnebb


IZVORNA PORUKA: niki83

Za mene se nazalost Ramazan zavrsiouser posted image Od jucer ne mogu da postim, a tako mi je zao zbog danasanjeg dana, i ove nociuser posted image Mm otisao u dzamiju, a ja se slabo osjecam, prvo sam uspavala dijete, pa se ispovracala i sad evo sjedim na balkonu i pijem caj od majcine dusice, nadam se da ce mi pomoci..A svima vama koje veceras mozete i planirate ibadetiti zelim da Allah dz.s. uslisi dove! Amin! user posted image


Draga niki to sto si u hajzu ( menstruacija) ne znaci da ne mozes ibadetiti u ovim mubarek nocim,jedino sto ne mozes je obavljati namaz,a nije sav ibadet u namazu,mozes uciti Kur an ne dodirujuci ga,vec s rukavicama ili stavis ga preda se na sto i samo prebacujes stranice s odjecom i naravno sto je najvaznije zikr i mnogo,mnogo cinjenje dova.
Ja evo skor ustala,elhamdulillah pa mi djeca spavaju,i oni se umorili sinoc,sin je zaspao oko 3 a bebaca moja oko pola 2 i evo ih jos spavaju,ona doji i nastavi da spava,tako da ja mogu nadoknadit sto sam bila budna cijelu noc:)
Sinoc je bas bilo nekoliko zena nisu mogle klanjati ali su ucile Kur an i dovile,klanjamo i nocni namaz u dzematu,sinoc smo 10 rekata u dzematu i nekoliko zasebno,onda na sehur popijemo kafu jedemo,malo pricamo i tako,brzo prodje,nije sad duga noc do sehura pa je lakse ostati budan,a i kad imas drustvo nije tesko :)


ja koliko znam da se ne moze uciti kur"an niti bilo sta iz kur"ana(sto se zna napamet) osim fatihe, kad osoba nije cistauser posted image

< Poruku je uredio zaha -- 27.8.2011 14:22:46 >


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 1911
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 14:40:57   
Hannan
Zaho, moze se uciti sam ose ne smije dodirivati mushaf...inace kako bi zene koje uce hifz ostale u kontinuitetu ucenja, ako bi morale svako malo praviti pauzu po 4-7 dana, djevojke koje idu u medrese gdje svaki dan imaju casove kiraeta...smije se uciti ono sto se zna napamet, smije uciti iz mushafa ne dodirujuci ga.
Zena u hajzu ne moze na namaz, ne moze postiti, ne moze ulaziti u dzamije u onaj "klanjacki" dio, dok u pomocne prostorije moze, to je ono sto ja znam da ne moze.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1912
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 20:44:58   
Bebica11
Hannan upravu si DJELOMICNO za hifz, i nas su tako ucili i ucile smo u hajzu ALI(ovo je jako bitno ALI!!!) NE SMIJE SE NIJJETITI IBADET s tim ucenjem vec samo cisto radi ponavljanja


(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 1913
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 21:00:10   
Hannan
IZVORNA PORUKA: Bebica11

Hannan upravu si DJELOMICNO za hifz, i nas su tako ucili i ucile smo u hajzu ALI(ovo je jako bitno ALI!!!) NE SMIJE SE NIJJETITI IBADET s tim ucenjem vec samo cisto radi ponavljanja



E to nisam znala , Allah te nagradio, covjek svaki dan nesto novo nauci i sazna.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 1914
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 22:43:06   
Bambi09
Eh ovo nisam ni ja znala... A evo bas sam i provjerila i stvarno pise da se smije uciti ono sto se zna napamet, ali da se ne smije uzimati u ruke Kur'an...
Mene vec lagano hvata tuga zbog odlaska Ramazana... Evo, ostalo je jos 2 dana i gotovo... Iako je i Bajram lijep i veseo, ipak znam da cu opet kao i svaki put, oplakati Bajram... Zato sto mi je zao kad ode Ramazan a i tada najvise osjetim koliko mi fale oni koji nisu s nama... Uhhhh... Necu dalje, rasplakat cu se vec...


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 1915
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
28.8.2011 0:03:10   
Honey3
IZVORNA PORUKA: Hannan

IZVORNA PORUKA: Bebica11

Hannan upravu si DJELOMICNO za hifz, i nas su tako ucili i ucile smo u hajzu ALI(ovo je jako bitno ALI!!!) NE SMIJE SE NIJJETITI IBADET s tim ucenjem vec samo cisto radi ponavljanja



E to nisam znala , Allah te nagradio, covjek svaki dan nesto novo nauci i sazna.
user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 1916
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
28.8.2011 0:05:47   
ananas_ze
tada najvise osjetim koliko mi fale oni koji nisu s nama... Uhhhh... Necu dalje, rasplakat cu se vec...
suosjecam ne daj se Bambi09

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1917
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
28.8.2011 0:13:39   
canim
Pitanje Esselamu alejkum!
Interesuje me šta od Kur'ana smije učiti žena u vrijema hajza (da li je dozvoljeno učiti nešto što znamo napamet?) Kada stavljam djecu na spavanje obično im učim naglas, da li mi je to zabranjeno u vrijeme hajza, da li je čak zabranjeno dirati levhu ili citirati kur'anske ajete odnosno njihov prevod? Da li je dozvoljeno pratiti nečije učenje Kur'ana a da se pri tome Kur'an ne dira? Ista pitanja važe i za stanje nifasa, hoće li porodilja čekati prestanak nifasa da bi svome novorođenčetu učila, da li joj je dozvoljeno učiti išta i počinjati svoje poslove sa bismillom?
Hvala Vam na Vasem trudu  i neka Vas Uzviseni za njega nagradi   Odgovor Žena u hajzu treba izbjegavati učenje Kur'ana i dodirivanje mushafa, što je stav većine pravnih škola. U slučaju potrebe, kao npr. u školi, mektebu, kod učenja hifza i sl. dozvoljeno je napraviti izuzetak. Diranje levhe nije zabranjeno niti citiranje prijevoda ajeta. Citiranje ajeta u originalu ima isti tretman kao i njihovo učenje. Slušanje učenja Kur'ana nije zabranjeno. Učenje dova, Bismille nije zabranjeno. Žena u stanju nifasa se u ovim pitanjima tretira kao žena u stanju hajza.



Pitanje Selam. Ja živim u Austriji i mi imamo svoj džemat. Džamija nam se sastoji od dvije prostorije i male kuhinje, a naš imam živi daleko pa nam stoga dolazi samo petkom i subotom. Upravo zbog toga, zanima nas da li je ženama dozvoljeno u toku mjesečnog ciklusa ulaze u prostorije džamije koju sam pomenula.   Odgovor Esselamu alejkum!
Žene koje imaju mjesečnicu ne bi se trebale zadržavati u džamijskom prostoru u kojem se redovno obavlja namaz (koji je određen za obavljanje namaza, u smislu da je tu mihrab, mimber...). Nema smetnje da borave u sporednim prostorijama, budući da se tu radi o centru koji ima više namjena, a ne samo klanjanje namaza.




(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 1918
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
28.8.2011 0:14:33   
hatepsut
Jos samo 2 dana user posted image Kako mi je brzo proslo vrijeme...Nego zenice kakao ste vi postile?Ja mashAllah.do duse i nemam nekih obaveza,sve sredim poslije iftara i sutra sam rahat.Jutros mi dosla muka,a negdje sam procitala da ako povratis NE namjerno mozes da nastavi da postis,a opet kazu ako povratis punim ustima moras se omrsit,i ja sam sad u ne doumici?user posted image Jel zna neka od vas?A muka mi prije ce bit od pms-a,a moguce je i od trudnoce,inashAllah.No,nisam sigurna jer nema razlike izmedju pms-a i prvih znakova trudnoce,bar kod mene !Selalmim vas i da hairli ispostimo jos ova 2 dana!

Ps.na ovim temam mi fali Jasmin !

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 1919
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
28.8.2011 10:03:36   
Cenzura
Drage moje, jedno pitanje, da li mogu postiti ukoliko radim inseminaciju?sutra ujutro imam zakazanu, pa me zanima.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 1920
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
28.8.2011 11:04:06   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: Cenzura

Drage moje, jedno pitanje, da li mogu postiti ukoliko radim inseminaciju?sutra ujutro imam zakazanu, pa me zanima.



pogledaj ovdje KLIK

(odgovor članu Cenzura)
Neposredna veza do poruke: 1921
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
28.8.2011 11:05:53   
hatepsut
Nije konkretno pitanje koje si ti postavila,ali je slicno !

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 1922
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
28.8.2011 11:19:10   
Cenzura
hvala ti hatepsut, al to nije to ipak, znala sam za gin pregled, ali pošto se radi o jednom vidu odnosauser posted image , zato trebam odgovor.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 1923
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
28.8.2011 11:25:07   
Bebica11
IZVORNA PORUKA: hatepsut

Jos samo 2 dana user posted image Kako mi je brzo proslo vrijeme...Nego zenice kakao ste vi postile?Ja mashAllah.do duse i nemam nekih obaveza,sve sredim poslije iftara i sutra sam rahat.Jutros mi dosla muka,a negdje sam procitala da ako povratis NE namjerno mozes da nastavi da postis,a opet kazu ako povratis punim ustima moras se omrsit,i ja sam sad u ne doumici?user posted image Jel zna neka od vas?A muka mi prije ce bit od pms-a,a moguce je i od trudnoce,inashAllah.No,nisam sigurna jer nema razlike izmedju pms-a i prvih znakova trudnoce,bar kod mene !Selalmim vas i da hairli ispostimo jos ova 2 dana!

Ps.na ovim temam mi fali Jasmin !



Nenamjerno povracanje ne kvari post, dakle ukoliko nije izazvano guranjem prsta u grlo, gledanjem u ruzno i sl. slobodno mozes nastaviti post.

To sam citala od sejha Usejmina a Allah najbolje zna

evo i dopuna:


20- DA LI POVRAĆANJE U TOKU POSTA KVARI POST ILI NE?

Pitanje: Kakav propis je za osobu koju savlada povraćanje u toku posta, je li obavezna napostiti taj dan ili ne? Odgovor: Osoba koju nadvlada povraćanje nije obavezna napostiti taj dan, ali ako bi čovjek uzrokovao povraćanje, obavezan je da naposti dan u kojem je to učinio. Na osnovu riječi Allahovog Poslanika: ''''Koga nadvlada povraćanje nije obavezan napatati, a onaj koji uzrokuje povraćanje obavezan je napostiti dan u kojem je to učinio.'''' Ovaj hadis je zabiljeio imam Ahmed i četverica sakupljača Sunena, sa vjerodostojnim lancem prenosilaca, od Ebu Hurejre, r.a. (Fetve ejha Bin Baza, 15 tom, str. 265)

< Poruku je uredio Bebica11 -- 28.8.2011 11:28:58 >

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 1924
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
28.8.2011 11:32:50   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Cenzura

hvala ti hatepsut, al to nije to ipak, znala sam za gin pregled, ali pošto se radi o jednom vidu odnosauser posted image , zato trebam odgovor.


joj bas je potesko ovo pitanje, na hajr da rijesis aBd, a prije svega da urodi plodom u ovom mubarek mjesecu ako Bog dauser posted image

mozda sperma moze potpasti pod hranjivu materiju koja se ubacuje u tebeuser posted image , ne znam...mozda i nije, trebas malo i to pogledati na netuuser posted image

(odgovor članu Cenzura)
Neposredna veza do poruke: 1925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *