|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
25.8.2011 15:08:46   
koka i po

IZVORNA PORUKA: Bambi09

Meni licno je malo glupavo kad ko pita dal postim il ne postim dal klanjam il ne klanjam... To su stvari svakog individue, samo ta osoba zna razloge zasto nesto radi ili ne radi, da li moze ili ne moze... Sta ko dobiva s tim ako sazna da li neko posti ili ne?!
A po meni gore je lagati i ubjedjivati druge da osoba posti, iako je svjesna da je to laz, nego sutjeti i skloniti se pa jesti ili piti... Moji koji ne poste, sklone se u kucu pa jedu i piju, ili ako sam ja u kuci, sacekaju vrijeme kada odem klanjati pa to vrijeme iskoriste da odrade ono od cega se ja suzdrzavam... Al opet svak ima svoje...




od onoga koga se trebas bojati nemozes se sakriti ...nigdje .
postovanje postaca je vid licne kulture osobe.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 1876
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
25.8.2011 15:15:42   
Honey3
mama alma svaka cast,divim se onima koji rade i posteuser posted image ja kuci citav dan pa i ako moram izaci negdje po ovoj vrucini bas mi ne bude drago ali eto i da radim postila bih....kad covjek cvrsto odluci nema nista sto  moze pokolebati,jedino ne daj Boze bolestuser posted image prodje 25 dana iako je dug dan, opet, bar meni za cas proleti,da nam bude kabul svimauser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1877
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
25.8.2011 15:18:27   
M kao Mama
Ma i ja kažem hvala dragom Allahu, moj tata je cijeli dan napolju, često i putuje, ali posti, mojbrat sada radi treninge sa psima, cijeli dan na poligonu posti, moja nana ima 86 godina posti, znači kod nas je to tako posti se od kada znamo maltene za sebe, jedino nisam postila kada sam bila trudna, sve ostalo hvala dragom Allahu ide, ja kažem bitna je samo volja i želja, sve sotalo Allah dragi daje i pomaže

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1878
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
25.8.2011 15:25:07   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Ma i ja kažem hvala dragom Allahu, moj tata je cijeli dan napolju, često i putuje, ali posti, mojbrat sada radi treninge sa psima, cijeli dan na poligonu posti, moja nana ima 86 godina posti, znači kod nas je to tako posti se od kada znamo maltene za sebe, jedino nisam postila kada sam bila trudna, sve ostalo hvala dragom Allahu ide, ja kažem bitna je samo volja i želja, sve sotalo Allah dragi daje i pomaže


Post mi je kao konopac, kao spasilački pojas. Kad me gluposti i gužva života ponesu pa zaboravim na važne stvari za dušu, post i ramazan me trgnu. Ne daj Bože da ne mogu postiti. Kad sam spriječena ništa mi nije kako treba.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1879
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
25.8.2011 15:25:34   
Mjeseceva Pratilja
Čuj glas naja (frule) kada zbori,
na rastanke se tužno žali:
Od tršća kad me otkinuše,
i muško i žensko, za vriskom mojim, zacviliše.
Zbog rastanka bih prsa da raspuknem,
bol čežnje za sastankom da opišem.
Tko god se udalji od izvora svojega,
opet zatraži trenutak povratka svojega.
U svakom društvu sam glasno tugovao,
s dobrim i lošim osobama zasjedao.
Svako je po svom nahođenju samnom drugovao,
a niko za mojim tajnama nije tragao.
Moja tajna nije daleko od moje tužbe,
ali šta kad u oku i uhu nema svetlosti te.
Nit' je tijelo od duše skriveno, niti duša od tijela,
ali šta kad se ne zna pravilo duhoviđenja.
To nije zrak već je plamen što iz naja hukti,
ne bilo onoga u čijem biću ova vatra ne bukti.
To je vatra ljubavi što naj obuzme,
to ljubav provrije kad se vino zagrije.
Nije dobar drug tko se drugarstva odrekne,
čiji zaklon naše zaklone odmakne.
Ništa nije, kao naj, i otrov i lijek,
niti ima nešto, osim naja, tako blisko a čezne uvijek.
Naj pripoveda o putanji krvavoj,
o ljubavnoj priči Medžnunovoj.
Ova svest, osim besvijesti, nema drugog tajnika,
kao što ni jezik, osim uha, nema kupca drugoga.
U našoj su žalosti dani zanoćavali,
u izgaranju smo naše dane provodili.
Ako nam ovako dani prođu, za nas bojazani nema!
Al' nam Ti ostani! Tvoja lepota je nenadmašna.
Svako se osim ribe zasiti vode svoje,
kome blagodati nestane, dani mu se odulje.
Stanje pečenog nijedan sirov neće shvatit,
zato je bolje priču skratit i sve pozdravit..


_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1880
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
25.8.2011 15:27:41   
Honey3
moj brat svaki dan dolazi iz Kaknja u Sarajevo,radi kao elektricar i posti,jedva kuci stigne na iftar ali on ne moze drugacije,pa kad ja ozednim samo mi on naumpadne...zaho poklopi seuser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1881
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
25.8.2011 15:30:19   
M kao Mama
Aferim, i ja kažem firma u kojoj ja radim bavi se najopasnijim poslom na svijetu, kod nas ima dosta operativaca koji poste, i ja isto tako kažem, samo treba nanjih pomisliti i biti sretan što smo u kući,kancelariji.

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1882
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
26.8.2011 11:33:23   
Bambi09
Drage moje, duze vrijeme nisam bila kod kuce... Pozeljela sam pravo RR i druzenje s vama... A evo jutros s bismillom i Bozijom pomoci zapostih i to bez rucka... Nisam cula sat kad je zvonio, a probudio me ezan... Gotovo sijelo... Evo sad hocu da kucu precistim i da napravim kolace za mamu i za nas... Nadam se da ce mi dragi Bog podariti dovoljno snage da izdrzim ovaj dan... Evo vec je haman pola dana pa se nadam da nece biti problema... A ovo ne ustajanje na rucak a moju silnu zelju da bas danas postim shvaticu kao Bozije iskusenje moje volje, karaktera i vjere... user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1883
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
26.8.2011 15:10:40   
Zejnebb
Kako provodite neparne noci ramazana?
Mi imamo svoje udruzenje i dole nocujemo,muskarci budu i parne i neparne,a nas par zena nocuje samo neparne,provede se noc u ibadetu,u ucenju Kur ana,nocnih namaza i cinenu dova,ponesemo sebi hrane i dole se i sehuri i klanja odmah i sabah u dzematu,milina elhamdulillah user posted image

Jasmin ima li teeee mila,veliki user posted image za tebe

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 1884
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
26.8.2011 15:16:49   
DM

IZVORNA PORUKA: Bambi09

Drage moje, duze vrijeme nisam bila kod kuce... Pozeljela sam pravo RR i druzenje s vama... A evo jutros s bismillom i Bozijom pomoci zapostih i to bez rucka... Nisam cula sat kad je zvonio, a probudio me ezan... Gotovo sijelo... Evo sad hocu da kucu precistim i da napravim kolace za mamu i za nas... Nadam se da ce mi dragi Bog podariti dovoljno snage da izdrzim ovaj dan... Evo vec je haman pola dana pa se nadam da nece biti problema... A ovo ne ustajanje na rucak a moju silnu zelju da bas danas postim shvaticu kao Bozije iskusenje moje volje, karaktera i vjere... user posted image

Hajd', hajd' bambi-ja nekoliko dana ispostila bez sehura(lakše bez sehura nego kad pretjeram sa saehurom)!user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 1885
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
26.8.2011 15:30:15   
Bambi09
user posted image user posted image user posted image user posted image Ma vala doublemum i to sto velis... nekad je lakse bez rucka nego s ruckom... Evo hvala dragom Allahu dz.s. nista ne osjetim... Mislim ni malo mi nije tesko, a cijeli dan radim... Znojim se malo vise sto zbog vrucine sto zbog rada, ali uz Njegovu pomoc ni malo tesko nije... Osvjezim se kad uzmem abdest da klanjam namaz pa mi bas fino bude... Ellhamdulillah... Eh ostalo mi jos samo da usisam i da napravim iftar, al usisati ne mogu dok mm ne izbusi rupe za jednu predivnu sliku sto sam dobila na poklon user posted image Zato odoh sta drugo poraditi... Ma masallah...

p.s. a stvarno nisam upratila gdje nam je to jasmin??? sto se to ona ne javlja???


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 1886
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
26.8.2011 15:40:32   
damma
ja ne bi mogla postit bez sehura čini mi se al ne zbog hrane nego zbog kafe, glava bi me zabolila.
cijeli dan sam na poslu, dođem kući oko pola pet, cijeli dan radim, uglavnom sam u kontaktu s ljudima što znači da moram razgovarat s njima,  a klime nemamo, sad trenutno se gušimo. al hvala dragom Allahu pa mi da snage. bilo mi je izuzetno teških dana pa sam izdržala hB. niko mi na poslu ne posti osim mene, lubenica ae uzmiriše pa bože dragi, pa kafa al sve to ide dobro. zato sam ja na kraju svakog dana zadovoljna hB.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 1887
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
26.8.2011 17:09:12   
Bambi09
Interesantno je to kako dragi Allah dz.s. podari snagu i sabur postacu... Evo ja sam skoro sve pa zavrsila, ali ni malo se nisam umorila... Cak sta vise, kako koji minut prolazi sve me vise nesto gura da sredim svoj dom da mi sve mirise da pripremim iftar na vrijeme i da veceras ako Bog da sa svojim roditeljima i svojom porodicom iftarim kako treba... Jos kad halvu dragi napravi ima da mirise komsiluk citav... A on je napravi da i oni koji ne vole halvu moraju pojesti... user posted image Napravila sam mami kolace, jos sebi da napravim i masallah... Al odoh sad pripremati iftar a kolace mogu i sutra napraviti... Joj jesam pozeljela djecu... 

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 1888
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
26.8.2011 18:01:00   
DM
p.s. a stvarno nisam upratila gdje nam je to jasmin??? sto se to ona ne javlja???

Kako li ja sve upratimuser posted image user posted image user posted image Pisala je lalana da je bez neta-samo se nešto oduljilo!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 1889
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
26.8.2011 21:17:06   
M kao Mama
Pa za cijeli Ramazan nisam tri puta jela na sehuru, samo voda, moja terapija i to je to, i hvala Allahu lijepo se ispostilo, čini mi se lakše nego i prošle godine

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 1890
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
26.8.2011 22:41:48   
Anoniman
Aiša radijallahu anha veli da je Allahovom Poslaniku sallallahu alejhi ve sellem rekla:" O Božiji Poslaniče,kad bih znala koja je noć noć Kadr,šta da kažem u njoj?" "Reci: ' Allahumme inneke a'fuvvun tuhibul-afve fa'fu anni' (Allahu,Ti doista mnogo praštaš i voliš da praštaš,pa oprosti mi')

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 1891
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
26.8.2011 22:47:44   
niki83
Za mene se nazalost Ramazan zavrsiouser posted image Od jucer ne mogu da postim, a tako mi je zao zbog danasanjeg dana, i ove nociuser posted image Mm otisao u dzamiju, a ja se slabo osjecam, prvo sam uspavala dijete, pa se ispovracala i sad evo sjedim na balkonu i pijem caj od majcine dusice, nadam se da ce mi pomoci..A svima vama koje veceras mozete i planirate ibadetiti zelim da Allah dz.s. uslisi dove! Amin! user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1892
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
26.8.2011 22:55:14   
Hannan

IZVORNA PORUKA: Zejnebb

Kako provodite neparne noci ramazana?
Mi imamo svoje udruzenje i dole nocujemo,muskarci budu i parne i neparne,a nas par zena nocuje samo neparne,provede se noc u ibadetu,u ucenju Kur ana,nocnih namaza i cinenu dova,ponesemo sebi hrane i dole se i sehuri i klanja odmah i sabah u dzematu,milina elhamdulillah user posted image

Jasmin ima li teeee mila,veliki user posted image za tebe

Mi nazalost nemamo nikakvo udruzenje niti bilo sta gdje bi se mogli sastajati, a iskreno velika nam je zelja nesto tako oformiti.
Organizujem sama sebi, red zikra, red nafile, red ucenja Kur´ana...evo i ovaj Ramazan treci po redu sam zadnju desetinu sama, prethodne 2 dragi bio van BiH, ove je u itikafu, pa kazem bice valjda koji sevap i tu za mene, brinem s eo kuci, djetetu i neizmjerno sam sretna i smirena iako sam sama, kao i prethodnih godina,ove mi je srce puno, dusa zadovoljna.
Da nam Allah svima ukabuli nas post,nase ibadete i da nas obraduje lijepim Dzennetom, amin.





_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 1893
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
26.8.2011 23:00:08   
niki83
Amin!

_____________________________

N&N

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 1894
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
26.8.2011 23:41:11   
Bambi09
Amin drage moje...
Evo ja maloprije dosla iz dzamije... Masallah... Kayserija je nocas bila prepuna... Bukvalno smo jedni drugima na ledjima klanjali... Mevlud se proucio... Ma sve je za pozeljeti... Dan sam ispostila tako lagano i tako jednostavno, da sam prosto bez teksta... user posted image Hvala dragom Bogu na snazi koju mi je pruzio i na dokazu jacine moje volje i karaktera i na snazi moje vjere...


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 1895
   [Obrisana poruka]
27.8.2011 0:34:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Bambi09)
  Neposredna veza do poruke: 1896
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 0:36:38   
Anoniman
Aminuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 1897
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 0:36:57   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Iman83

Neka se večeras sve dobre želje voljom Gospodara svjetova ispune...
Neka se Njegova Milost spusti na naša srca i popravi naša stanja na najbolja stanja...
Da Milostivi podari oprost našim grijesima, znanim i neznanim, malim i velikim...
Da naše trudilice što prije dočekaju zdrav i čestit potomak...
Da majke odgajaju hajirli i zdravu djecu...
Da jedna mala slatkica bude svojoj mami živa i zdrava...
Da i mi budemo živi i zdravi i pod okriljem Njegove Milosti...

Amin...

user posted image





Amin ya Rab user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1898
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 1:29:18   
Bebica11
zanimljivouser posted image


http://n-um.com/?q=node%2F3964

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1899
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
27.8.2011 2:05:42   
Honey3
ima li ko budan?user posted image
ja evo malo ibadetila i cekam sehur,nemam radi cega leci.Veceras smo bili u Begovoj dzamiji na teraviji,pa ljudi moji koliko naroda ma milina jedna.Mi klanjali 8 rekjata i izasli malo prosetati,pa nemas gdje kafu popiti,sreca pa je vispak postavio svoju dzinovsku dzezvu i bilo je kafe za svijuuser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 1900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *