|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.8.2011 21:27:05   
Bambi09
Meni licno je malo glupavo kad ko pita dal postim il ne postim dal klanjam il ne klanjam... To su stvari svakog individue, samo ta osoba zna razloge zasto nesto radi ili ne radi, da li moze ili ne moze... Sta ko dobiva s tim ako sazna da li neko posti ili ne?!
A po meni gore je lagati i ubjedjivati druge da osoba posti, iako je svjesna da je to laz, nego sutjeti i skloniti se pa jesti ili piti... Moji koji ne poste, sklone se u kucu pa jedu i piju, ili ako sam ja u kuci, sacekaju vrijeme kada odem klanjati pa to vrijeme iskoriste da odrade ono od cega se ja suzdrzavam... Al opet svak ima svoje...


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 1851
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.8.2011 21:36:37   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Bambi09

Meni licno je malo glupavo kad ko pita dal postim il ne postim dal klanjam il ne klanjam... To su stvari svakog individue, samo ta osoba zna razloge zasto nesto radi ili ne radi, da li moze ili ne moze... Sta ko dobiva s tim ako sazna da li neko posti ili ne?!
A po meni gore je lagati i ubjedjivati druge da osoba posti, iako je svjesna da je to laz, nego sutjeti i skloniti se pa jesti ili piti... Moji koji ne poste, sklone se u kucu pa jedu i piju, ili ako sam ja u kuci, sacekaju vrijeme kada odem klanjati pa to vrijeme iskoriste da odrade ono od cega se ja suzdrzavam... Al opet svak ima svoje...




Slazem se sa tim, kaze se sve sto radis osim posta radis za sebe, post je Allahov.

Al ko narod, pita i sto treba i sto ne treba!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 1852
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.8.2011 21:38:32   
Bambi09
Ma vazda je narod volio da zna sve o drugom, a o sebi najmanje vodi racuna...
Evo tebi jedan veeeeeeliki user posted image


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 1853
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.8.2011 21:40:16   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Bambi09

Ma vazda je narod volio da zna sve o drugom, a o sebi najmanje vodi racuna...
Evo tebi jedan veeeeeeliki user posted image




user posted image and one right back at you ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 1854
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.8.2011 21:45:02   
Honey3
i ja mislim da je namaz i post svacija licna stvar,ko posti blago njemu ko ne posti... Allah najbolje zna koliko ce i nas post biti primljenuser posted image Ja licno kad ne mogu postiti nikad na javnom mjestu ne jedem niti pijem,jednostavno iz postovanja prema postacima niti jedem pred svojom djecom i mm,bas mi neugodno,mada mene mm stalno za to kritikuje ali eto ja sam takvauser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 1855
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.8.2011 21:56:58   
Honey3
IZVORNA PORUKA: Bambi09

Ma vazda je narod volio da zna sve o drugom, a o sebi najmanje vodi racuna...
Evo tebi jedan veeeeeeliki user posted image

e pa znas ima hadis,samo ja neznam bas tacno navesti ovako otprilike "ako hoces da kritikujes druge prvo se osvrni na svoje mahane" i onda ja sama kad sagledam svoje mahane ma hajde suti i poklopi seuser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 1856
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.8.2011 22:01:56   
Ilhana RR
Danas sam procitala na Amelaa RR statusu na FB:

‎"Kad trazis mahane upotrebi
ogledalo, a ne dvogled.¨ (Ibn Qajjim)


Svidilo mi je se pravo!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1857
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.8.2011 22:04:30   
Honey3
IZVORNA PORUKA: Ilhana RR

Danas sam procitala na Amelaa RR statusu na FB:

‎"Kad trazis mahane upotrebi
ogledalo, a ne dvogled.¨ (Ibn Qajjim)


Svidilo mi je se pravo!
e upravo tako mada se mi cesto dvogledom sluzimouser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 1858
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.8.2011 22:06:08   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: zaha

IZVORNA PORUKA: Ilhana RR

Danas sam procitala na Amelaa RR statusu na FB:

‎"Kad trazis mahane upotrebi
ogledalo, a ne dvogled.¨ (Ibn Qajjim)


Svidilo mi je se pravo!
e upravo tako mada se mi cesto dvogledom sluzimouser posted image



Na zalost user posted image

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1859
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.8.2011 22:09:47   
sheri
IZVORNA PORUKA: zaha

i ja mislim da je namaz i post svacija licna stvar,ko posti blago njemu ko ne posti... Allah najbolje zna koliko ce i nas post biti primljenuser posted image Ja licno kad ne mogu postiti nikad na javnom mjestu ne jedem niti pijem,jednostavno iz postovanja prema postacima niti jedem pred svojom djecom i mm,bas mi neugodno,mada mene mm stalno za to kritikuje ali eto ja sam takvauser posted image

potpis!
ja inace ne volim jesti vani, ulicom pogotovo! uvijek neko ima ko ne moze ni kiflu kupiti, i zaisat skoro nikad ne jedem ulicom. a meni npr.uopce ne smeta ako neko jede ispred mene, a ja postim. ali, smeta me kad se ispituje ko posti, ili ne posti, i zasto postis-ovo mi je u vrhu najblesavije pitanjeuser posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1860
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.8.2011 22:15:55   
Honey3
IZVORNA PORUKA: sheri
potpis!
ja inace ne volim jesti vani, ulicom pogotovo! uvijek neko ima ko ne moze ni kiflu kupiti, i zaisat skoro nikad ne jedem ulicom. a meni npr.uopce ne smeta ako neko jede ispred mene, a ja postim. ali, smeta me kad se ispituje ko posti, ili ne posti, i zasto postis-ovo mi je u vrhu najblesavije pitanjeuser posted image

ili pa kako mozes izdrzatiuser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 1861
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
18.8.2011 22:16:16   
Ella_H
Ilhana super izrekauser posted image .
Sheri to je jako lijepo od tebe,
a od naroda sam bas operisanauser posted image .

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 1862
   [Obrisana poruka]
21.8.2011 22:11:13   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Ella_H)
  Neposredna veza do poruke: 1863
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
21.8.2011 22:50:36   
Lejla Ka
Gledaš datum. Iza dana parnog broja slijedi neparna noć, jer novi dan nastupa iza akšama, tj. prvo ide noć pa dan. Hahahahaha.
Znači 21. ramazan traje do akšama i tad nastupa 22. ramazan (parna noć). Sutradan je 22. ramazan do akšama i onda nastupa 23. ramazan (neparna noć). Kontaš li?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1864
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
21.8.2011 23:04:15   
Hannan
Sinoc je bila prva neparna noc :) dalje racunaj :)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1865
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
22.8.2011 10:43:19   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Hannan

Sinoc je bila prva neparna noc :) dalje racunaj :)


Jel to vi mislite isključivo na "one" neparne noći? Neparne noći zadnjih 10 dana Ramazana?

I one su neparne kao i ove ranije. Nije sinoć bila neparna noć, sinoć je bila parna noć. Hannan pogledaj vaktiju, Lejletul'Kadr je označena u 26. danu Ramazana, znači tu noć je 27. noć.

Prva neparna noć je bila u subotu.

2. nep. noć ponedeljak
3. srijeda
4. petak (u vaktiji označen Lejletul'Kadr)
5. nedelja


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 1866
   [Obrisana poruka]
22.8.2011 12:28:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 1867
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
22.8.2011 12:40:56   
Lejla Ka
Mene ne buni user posted image .

Lunarni "dan" (ne mislim na period kad je sunce na horizontu nego na vremensku odrednicu) počinje u akšam, a ne kao naš uobičajeni u 12 na večer. Datum se mjenja u akšam. Rečeno je da se Lejletul'Kadr traži u neparnim noćima zadnje trećine Ramazana, znači prati se datum. Eh, nas buni što to povezujemo sa gregorijanskim kalendarom po kojem "funkcionišemo".

Danas ti je 22. Ramazan, koji je počeo sinoć u akšam i njegova je noć bila sinoć. Završava se večeras u akšam, kad nastupa 23. Ramazan, to je njegova noć, neparna. Kontaš li.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1868
   [Obrisana poruka]
22.8.2011 12:45:53   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 1869
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
22.8.2011 12:52:54   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Mene ne buni user posted image .

Lunarni "dan" (ne mislim na period kad je sunce na horizontu nego na vremensku odrednicu) počinje u akšam, a ne kao naš uobičajeni u 12 na večer. Datum se mjenja u akšam. Rečeno je da se Lejletul'Kadr traži u neparnim noćima zadnje trećine Ramazana, znači prati se datum. Eh, nas buni što to povezujemo sa gregorijanskim kalendarom po kojem "funkcionišemo".

Danas ti je 22. Ramazan, koji je počeo sinoć u akšam i njegova je noć bila sinoć. Završava se večeras u akšam, kad nastupa 23. Ramazan, to je njegova noć, neparna. Kontaš li.



Znači večeras je neparna.
Ma znaš šta mene buni, jedne godine u vaktiji stave da je Lejletul kadr 27. i ja uvjerena tu noć se ibadeti, a ono noć prije(dakle po ovoj logici koju ti spominješ).
Sad se se valjda opametili pa stave 26. dakle ibadeti se baš tu noć(u ovom slučaju u petak)...od tad ja priupitam za svaki slučaj...a pošto ste mi vi glavni izvor informacija u zadnje vrijeme...user posted image user posted image user posted image

Tenk ju, user posted image



Nisam nikad primjetila takvu zabunu u vaktiji. Nisam do duše nešto ni pratila user posted image , ali greška je onda sigurno do njih.
Znaš i sama da je Hidžretsko vrijeme "smaknuto" za tu jednu noć (zapravo za pola noći). Tako Ramazan nastupi u akšam kad je prva teravija, a sutradan je prvi dan do akšama kad nastupa druga noć. Znači koji je datum taj dan, u akšam nastupa slijedeći dan i prema tome vidiš je li noć parna ili neparna. Nezgodno je što u vaktiji ne mogu tako napisati da dan počinje od akšama.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1870
   [Obrisana poruka]
22.8.2011 13:02:43   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 1871
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
22.8.2011 18:01:34   
Hannan
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Hannan

Sinoc je bila prva neparna noc :) dalje racunaj :)


Jel to vi mislite isključivo na "one" neparne noći? Neparne noći zadnjih 10 dana Ramazana?

I one su neparne kao i ove ranije. Nije sinoć bila neparna noć, sinoć je bila parna noć. Hannan pogledaj vaktiju, Lejletul''Kadr je označena u 26. danu Ramazana, znači tu noć je 27. noć.

Prva neparna noć je bila u subotu.

2. nep. noć ponedeljak
3. srijeda
4. petak (u vaktiji označen Lejletul''Kadr)
5. nedelja



Vidim i vas buni to...i kod mene u vaktiji označen petak kao Lejletul kadr...znači ibadetimo, nadajući se da je ta noć noć Kadra s petka na subote, jel da?
I svaku drugu noć od i do te noći tražeći noć Kadra?
Hajd sad vas dvije se usaglasite, pa mi javite user posted image


Lejla draga, da znas da si me svu spetljala i cojka sam zvala da odgonetnem...i ja sma napisala da je neparna noc bila u subotu, samo sto mozda datum nisi gledala :)..ponedjeljak, srijeda, petak, nedjelja :) usaglasile se :)

< Poruku je uredio Hannan -- 22.8.2011 18:04:13 >


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1872
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
22.8.2011 23:41:25   
Lejla Ka
Iskreno, tako sam to lijepo objasnila da samo nenormalan čovjek može dobiti naznaku nekog kontanja, ostali su odustali kod prvog posta user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 1873
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
23.8.2011 0:04:41   
canim
Nesumljivo je da je Kur’an objavljen u noći Kadr, i da je ta noć u mjesecu ramazanu. Kur’an nije kazao koja je to noć, niti se to iz ajeta sure El-Kadr može naslutiti. “Mi smo ga počeli objavljivati u noći Kadr. A šta ti misliš šta je noć Kadr? Noć Kadr je bolja od hiljadu mjeseci. Meleki i Džibril, s dozvolom Gospodara svoga, spuštaju se u njoj zbog odluke svake. Sigurnost je u njoj sve dok zora ne svane”. (El-Kadr, 1-5.). Ni Muhammed a. s. nije precizno označio kada je noć Lejletul Kadra, mada je želeći da udovolji znatiželji ashaba približno odredio vrijeme mubarek noći Lejletul-Kadra. Muhammed a. s. kaže: “Tragajte za Lejletul-Kadrom u zadnjoj desetini ramazana”. Kad to nije bilo dovoljno ashabima rekao je: “Tragajte za Lejletul-Kadrom u neparnim noćima posljednje desetine ramazana”. Još bliži odgovor Poslanik je dao riječima: “Ona je u zadnjoj dekadi, i to u devetoj noći što prolazi ili u sedmoj što ostaje”. Većina ashaba je na stanovištu da je noć Kadra 27. noć ramazana, a razloga za ovo stanovište je više: Broj riječi u suri “Kadr” je 30 – koliko iznosi i broj dana u ramazanu. Riječ “Hije” koja se odnosi na noć Kadr nalazi se na 27 mjestu ove sure, što je znak da je noć Kadra 27. noći ramazana. Lejletul-Kadr broji devet slova, a u suri “Kadr” je spomenuta tri puta. Ako ovo pomnožimo, npr: 3 x 9 dobijemo 27. Tragaoci za vrijednošću i blagodatima Kadra su zapravo tragaoci za porukom Kur’ana, njegovim smislom i sadržajem, jer Kur’an je živa riječ i zakon života vjernika. Vjernici ga ne drže samo u rukama, nego u srcima, dušama i mislima.  Svi oni koji traže noć Lejletul- Kadra trebaju tu noć tražiti u duhu poruke Resulullaha koji veli: “Ko provede Lejletul-Kadr u ibadetu i iskrenoj vjernosti, računajući na sticanje njezinih blagodati, biće mu oprošteni prošli grijesi”.


Dakle, ne zna se tacno kad je noc Kadra, vec se za njom traga u zadnjih 10 noci ramazana.
Ponekad se potrefi da ramazan ovdje u Bosni i recimo u Mekki ne pocinje isti dan pa samim tim i parne i neparne noci nisu iste tako da bar po mom licnom misljenju da je jako tesko odrediti koja je tacno noc Kadra, tako da je najbolje ibadeti sto vise u zadnjih 10 noci.

Lejla_ka pa super si objasnila,user posted image novi dan po vaktiji uvijek krece od aksama do aksama, zato se i prva teravija klanja prije nego zapostimo

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1874
   RE: Najdrazi gost-Ramazan
25.8.2011 15:02:05   
M kao Mama
Evo danas 25 dan Ramazana, posti se mašala lijepo, svaki dan oko14 sati mene moj kolega pita hoćeš li ti kafu ili nešto slično, a ja svaki dan mu kažem, ne hvala neću, zna da postim, čak me ruži kao što postim, jer imam problema sa stomak, znači zna da postim, ali valjda konta da se može kafa piti ili šta, fakat, ali lijepi sabur, samo kažem Ne i okrenem se za poslom

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *