|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   "Sta je zivot.....do jedan tren"!
17.10.2008 15:02:26   
batterfly
Gledati kako  ispotiha i polahko vene jedan zivot...
kako u trenu nestaje...gasi se...zivot jednog roditelja...i u tapati se u moru svoje nemocnosti i slabosti i ne moci nista uciniti...do cekati.........i dati sve od sebe da mu posljednji trnuci budu ispunjeni onim sto ga cini sretnim..i pri tome ga pogledati..i reci:" Volim te,...i Oprosti".......
Izgubljeno vrijeme se ne moze vratiti...greske se ne mogu ispraviti..,a ono sto je ostalo...cini se da je prekratko...cini se premalo(vremena)da bi pokazali..i pruzili ljubav covjeku...cija pruzena ljubav,cini se,ponekad nije bila,u potpunosti,shvacena....

Blizi se kraj...znam....i, mozda, ja imam cijeli zivot pred sobom da promjenim nesto..da zivot upotpunim mnogo bitnijim i vaznijim stvarima...ali on nema............
I ta prolaznost zivota kao jednog trena...je neopisiva...strasna...ali i te kako realna i  stvarna....
U mahovima,u buri mojih misli i razmisljanja ,na tren isplovi misao kako imam iluziju da mi je, u strahovitoj lomljavi i prolaznosti, svega oko mene....dat samo "jedan tren"......i,mozda,sada izgubljena u svojoj svjesti i shvatanju zivota "olako", MOZDA,shvatam da taj tren treba zivjeti radosno i snazno...mirocom biljke...i ne pomisljati ni kad je poceo..ni kad ce svrsiti..mozda.....

Ali ne znam zasto me prati to osjecanje prolaznosti i zasto sve vise prozima cijelo moje bice i hara u meni kao zaraza.......Sa strahom,sa tugom, sa bespomocnoscu, gledam kako dani proticu...I u daljini nepojmljivi trenutak...kad ce kanuti posljednja minuta....
I ta misao, u meni kao bolest koja se krije i koje sam svjesna..u svakom budnom momentu,pretvorila se u trajno stanje mog duha...Ne mogu drugacije....I to je ona nezdrava potreba cvjeka da  se odmah razracuna, izmiri,..promjeni,...sukobi,...poistovjeti..sa svime sto se pred njim nalazi,,,,To je bezuman napor koji trazi stotinu snaga kao sto je moja...

Snaga vjere,moc,njena velicina...u nju se uzdam...jer ona mi olaksava..ona me uci...ona me ispunjuje,..daje razum,snagu,volju,nadu,....i da nije nje(kao takve).................moja dusa bi lutala izgubljena,a ja bih tonula dublje....i dublje.....


Nisam sve ovo napisala da bih me neko zalio,naprotiv, to je najmanje sto trazim i ocekujem....
Tu sam da bih vam,bar malo pomogla da shvatite i vi prolaznost zivota,iako smo je svi ,manje vise svjesni,ali ta nam misao uvijek stoji negdje u magli,u podsvijesti,a trebalo bih da nam je bistra i jasna kao dan.......jer ta prolaznost zivota u trenu se gasi,,,...i zato vas molim,taj tren zivota i prolaznosti iskoristite najbolje i najefikasnije......
Kucanske poslove ostavite za "drugi" dan,pranje prozora,peglanje,usisavanje,prasina,.....odgodite za drugu sedmicu,umjesto toga otidjite i obidjite prijatelje sa kojima ce te uzivati ispijajuci kafu....Jer niko VAS(a ni mene),nece cijeniti po cistoci prozora,ili cistim policama,..ili ispeglanim vesom,.....cijenit ce nas po nasem "zalaganju" i "ulaganju" u prijateljstvo,.....(jer ta dva sata koja potrosite svake sedmice na pranje i peglanje su uzaludna,..nepovratna..jer opet ce za 2-3 dana biti prasine..opet ce pasti kisa..OSTAVITE SE TOGA.preskocite to svaka 2-3 dana,to vrijeme iskoristite za porodicu,prijatelje,....jer to vrijeme ce vam biti dragocjenije...)..posvetite svojoj djeci dragocjeno vrijeme,uzivajte u njihovom zagrljaju,osmjehu,poljupcu,...jer to ce te "potroseno" vrijeme pamtiti kao neprocjenjivo,...."Srezite" sebi stvari od kojih "emocionalnog zadovoljstva" imate najmanje.....
Dozivite to,da kada se,sutra,osvrnete unatrag,imate puno ljepsih i ispunjenijih trenutaka od onih bezlicnih i ruznih.....

I sada znam da je uspjeh:

Iskoristiti pet stvarih ,prije drugih pet:
-zivot prije smrti,
-zdravlje prije bolesti,
-slobodno vrijeme ,prije zauzetosti,
-mladost prije starosti,
-i bogatstvo prije siromastva i neimastine........













Neposredna veza do poruke: 1
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
17.10.2008 15:06:24   
maslačak82
Ja odmah sada idem zvati svoga tatu.......

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
17.10.2008 15:36:24   
ja_naiva
mishka, hvala ti puno na ovom postu, lijem suze i zahvaljujem Svevisnjem sto ima ljudi koji ovako misle.....  i sto se sjete i sve to ovako lijepo napisu....

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
17.10.2008 15:54:45   
Aminad
user posted image mishka svaka čast! zaista jedan dirljiv ali realan tekst samo što mi toga nismo svjesni i često zaboravljamo!

Evo malo ću se nadovezati, prije par mjeseci umro je naš dragi "gazda"(jer smo podstanari). Ovo sam namjerno stavila "-" jer se nikada nije ponašao kao neki gazda ali eto tako se kaže, divan čovijek, imao je 64 godine, pamtim njegove riječi da mu je mati govorila da se prema svim ženama ponaša s respektom i zaista je takav bio prema svima, ali da skratim, vrijedan čovijek koji je kraj sebe imao jako vrijednu suprugu koja danas 4mj. poslije i uz hrpu problema ne može da dođe sebi i da se pomiri s tim da njega nema. Ne mogu ni ja, sve očekujem zvuk njegovog auta kad dolazi s posla, ali ona je sad sasvim druga žena, stalno misli na njega, jako joj nedostaje...


...ovo me natjeralo da stalno mislim o MM i našoj djeci. Niko nikad ne zna kad mu je kraj ali se ponašamo kao da smo tu do kad mi hoćemo...

...Grlim ljubim svoju djecu i MM, naravno, svaki dan ali sad ti poljupci puno duže traju, želim kad me jednog dana ne bude da kažu da se sjećaju maminog duuuuugog poljupca, da se sjećaju da su zaista hrpu vremena provodili samnom i da niko od nas ne zažali što je popodne prespavavao umjesto da smo se igrali, šetali isl.


user posted image za mishku još jednom, i za ovu divnu temu koja čovjeka mora natjerati da svaki minut iskoristi što kvalitetnije.  

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu ja_naiva)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
17.10.2008 16:56:05   
Lulu_
nemam rjeci...
pocesto razmisljam o takvim stvarima
govoris mi iz srca...
nikad necemo znati koliko smo imali u njima do onog trena kad ih vise ne bude user posted image
ali tada se kasno sjecati sta smo imali ...nazalost

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
17.10.2008 18:24:35   
neki
Ja bas ovih dana imam nekakve cudne misli po glavi,i bas razmisljam o tome koliko je to vrijeme provedeno sa nasim najdrazima dragocjeno...Hvala ti draga sto si me jos jednom podsjetila(mada ja vec odavno razmisljam na taj nacin)da i prasina i sudje i kuca uopste mogu pricekati,a porodica i zagrljaji i poljupci trebaju ispunjavati nas zivot.Velika pusa od meneuser posted image

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
17.10.2008 21:45:10   
Romali
Jao Mishka, već sam bila dovoljno neraspoložena... A sad suze same teku...user posted image user posted image user posted image Kako si ovo divno reklauser posted image , čuvaj se...

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
17.10.2008 21:48:45   
mamyca
Divno receno Mishka,zivot je prekratak i treba cijeniti svaku sekundu provedenu s nasim najmilijima.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
17.10.2008 21:53:38   
RAJA
Mishka   user posted image user posted image user posted image

stvarno mi je trebala ova tema da i mene posjeti šta je to život da ipak treba prebaciti u prvu i lagano

još jedno hvala Mishka 

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
17.10.2008 21:59:29   
enna
Danasnji dan uzasan a ovaj tekst je samo trebao da me do kraja dotuceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  evo proli more suza u mislima na svoje najdraze i kao sto Aminad rece zelim da se moja princezica sjeca maminih dugih poljubaca igre pune smjeha i radosti a MM da bude sretan da kaze sa ponosom imao sam zenu koja je vrijedila mnogo i koja je imala ljubavi za sviju!!!Ajjjjj necu vise evo sva sam se ujecala Mishka user posted image  za tekst nemam rijeci pusica vam!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
17.10.2008 22:25:17   
Crvena
Svaka cast za tekstuser posted image user posted image user posted image user posted image .Svima nama trebaju ovakvi tekstovi povremeno, pa da se prisjetimo prolaznosti zivota.

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
17.10.2008 22:46:18   
lotos
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
18.10.2008 0:18:59   
lejlašh
Baš si me dirnula, nešto slično se desilo i u mom životuuser posted image
Ali izgubljeno se ne može vratiti, ostaju nam uspomene i nada da su naši voljeni na boljem svijetu. To je Njegova volja

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu lotos)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
18.10.2008 0:58:14   
stella
user posted image
Da,bas kao sto kazes,shvatila sam prolaznost zivota i sada razmisljam drugacije.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
18.10.2008 1:05:51   
Lorna
Bas me duboko dirnuo tvoj post... vrlo dobro znam o cemu pricas i slazem se s tobom! Zivot moze biti tako kratak, tako se iznenada ugasiti... Mi trcimo za nekim nebitnim i opipljivim stvarima, a nismo ni svjesni sta propustamo...
predivno si ovo rekla, kamo srece da vise ovako razmisljamo i da smo cesce svjesni prolaznosti svega...

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
18.10.2008 1:13:52   
camm
user posted image  super text i nadm se da ce mnogima otvoriti oči.


ej zeno gdje si ti nema te danima jel sve uredu.user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
18.10.2008 2:43:51   
Lorna
I ja sam se pitala sta je s njom. nadam se da je ok!

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
19.10.2008 13:57:04   
lida
Draga Mishka divan tekst

Hvala ti




_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: "Sta je zivot.....do jedan tren"!
24.10.2008 19:02:01   
lamka
Divan tekst i u potpunosti si u pravu
rasplakala si me draga moja
jer čovjek tek kad nekoga dragog izgubi shvati sta je imao



_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *