|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cijene cuvanja djece
21.5.2012 21:07:24   
shpagica
 ja ne bih vise od 150 KM

(odgovor članu mama_juli)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Cijene cuvanja djece
22.5.2012 8:19:09   
babina beba
Potrebna zena za cuvanje 14 mjesecne bebe HITNO. Zena treba da zivi  na relaciji Stup-Rajlovac,  ako nekog znate  pisite na pp. Hvala

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Cijene cuvanja djece
5.6.2012 15:24:15   
enno
Sta mislite za 350 KM da teta cuvalica cuva moju bebicu stara 2 mjeseca. Radim od 9 do 17 sati, a mogu doci na pauzu od 12 -13 sati da jedem i podojim bebu. A da li to pod razumijeva i ciscenje i peglanje?

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Cijene cuvanja djece
5.6.2012 16:42:01   
teacher75
sumnjam da to podrazumijeva jer u sarajevu cijene za tu satnicu- samo cuvanje se obicno krecu od 400 km pa nadalje

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu enno)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Cijene cuvanja djece
5.6.2012 16:48:57   
mamine oci
moje misljenje da tete koje cuvaju djecu trebaju da budu samo tete posvecene djec,bez obavljanja kucnih poslova,e sad ako je djete zaspolo pa ona ima fiska vremena nesto skloni, uradi bila bih zahvalana, a sad biti ljuta ako ne uradi pomeni to nije ok ali opet kazem moje misljenje...,

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Cijene cuvanja djece
5.6.2012 16:51:59   
teacher75

IZVORNA PORUKA: mamine oci

moje misljenje da tete koje cuvaju djecu trebaju da budu samo tete posvecene djec,bez obavljanja kucnih poslova,e sad ako je djete zaspolo pa ona ima fiska vremena nesto skloni, uradi bila bih zahvalana, a sad biti ljuta ako ne uradi pomeni to nije ok ali opet kazem moje misljenje...,

i ja se slazem s tim al gore je u pitanju beba od 2 mjeseca a znamo da u tom uzrastu puno spavaju pa bi teta mogla stici i uraditi nesto. moja je isto dok lana spava znala uraditi neke poslice- malo pospremit, ocistit kuhinju, ves prostrijeti i tako to

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Cijene cuvanja djece
5.6.2012 16:55:07   
mamine oci
ja ovo kazem opcenito,vidim da je beba dva mjeseca zao mi mame da je mora tako malu ostaviti,ali takav je zivot,

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Cijene cuvanja djece
5.6.2012 17:11:39   
enno
Ma da..tacno, sta ces kod mene tako je situacija. Radim u jednoj instituciji a po zakonu imam pravu 3 mjeseca da idem na trudnicku. A ja sam koristila prije poroda. Posto imam posao koji tako vazan da skoro niko ne moze zamjeniti, moram nazad na posao. Joj drage moje..znas kako mi je tesko...druge bebe imaju mame pored sebe do godinu dana..a ja moram ostavljati bebu 2 mjeseca. Hajde , bice sve uredu ako Bog da. A nasla sam tetu preko jedne drugarice . Tako da je povjerljiva osoba aBd. A ona ima iskustvu s bebom. Inace ne trazim od nje da kuha, cisti itd..ali ako nadje vremena, ja bih bila sretna. Sto se tice kuhanje , ne mora kuhati meni nista. Jer kuham svoju hranu i imam svoj specijalitet. A moja beba tako slusa..mashaAllah :) Dojim , i planiram da dojim do 6 mjeseci. Sreco sto moj stan blizu kancelarije , 200 m , tako da mogu doci da podojim.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Cijene cuvanja djece
5.6.2012 19:06:37   
vjestica

IZVORNA PORUKA: enno

Sta mislite za 350 KM da teta cuvalica cuva moju bebicu stara 2 mjeseca. Radim od 9 do 17 sati, a mogu doci na pauzu od 12 -13 sati da jedem i podojim bebu. A da li to pod razumijeva i ciscenje i peglanje?

za te pare , ne
čišpćenje bi trebalo posebno platiti
i insistirati da žena radi isto isključivo kad beba spava

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu enno)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Cijene cuvanja djece
5.6.2012 20:34:11   
škorpija

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: enno

Sta mislite za 350 KM da teta cuvalica cuva moju bebicu stara 2 mjeseca. Radim od 9 do 17 sati, a mogu doci na pauzu od 12 -13 sati da jedem i podojim bebu. A da li to pod razumijeva i ciscenje i peglanje?

za te pare , ne
čišpćenje bi trebalo posebno platiti
i insistirati da žena radi isto isključivo kad beba spava

uhh tako malu bebicu je baše velika odgovornost čuvati, teško je i naći nekoga za to po bilo kakavoj cijeni user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Cijene cuvanja djece
5.6.2012 22:07:54   
splicanka
Drage sarajke,predpostavljam da je vise zena na ovom forumu,dali bi mi mogle savjetovati koliko da platim tetu koja cuva moje dvoje male djece od 1,5 god i 3,5 god,cuva ih sveukupno oko 16 sati tjedno,pon i srijedom od 17 do 20h i subotom i nedjeljom od 15 do 20h,bez obavljanja kucanskih poslova.Buduci da smo se tek doselili u Sarajevo,ne znam kako se cijene krecu,ja sam joj ponudila 500 km,buduci da je to vikendom i kroz popodnevne sate,koji su skuplji,a i djeca su malena.Ona kaze da je to puno,ali ne zna ni sam odrediti cijenu....pomoc molim i unaprijed vam hvala

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Cijene cuvanja djece
5.6.2012 22:16:31   
R&T@
splicanka, to jeste puno...

To nisu kasni vecernji sati i mislim da je cijena od oko 30 Km po satu zaista mnogo...

Mnogo realnija je duplo niza cijena...

Jer, recimo, cas instrukcija toliko kosta...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu splicanka)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Cijene cuvanja djece
5.6.2012 22:45:30   
škorpija
splićanka moja prijateljica plaća ženu za čuvanje djevojčice 2 god. i dječaka 7 god, svaki dan devet sati dnevno, a dva dana sedmično +dva sata (ima neki kurs) i još plus svaki treći vikedn 8 sati minimlano i sve je to 500 KM, tako da je tvoja ponuda velikdušna

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Cijene cuvanja djece
6.6.2012 9:47:45   
shpagica

IZVORNA PORUKA: splicanka

Drage sarajke,predpostavljam da je vise zena na ovom forumu,dali bi mi mogle savjetovati koliko da platim tetu koja cuva moje dvoje male djece od 1,5 god i 3,5 god,cuva ih sveukupno oko 16 sati tjedno,pon i srijedom od 17 do 20h i subotom i nedjeljom od 15 do 20h,bez obavljanja kucanskih poslova.Buduci da smo se tek doselili u Sarajevo,ne znam kako se cijene krecu,ja sam joj ponudila 500 km,buduci da je to vikendom i kroz popodnevne sate,koji su skuplji,a i djeca su malena.Ona kaze da je to puno,ali ne zna ni sam odrediti cijenu....pomoc molim i unaprijed vam hvala


Meni je u svemu tome pozitivno da je zena sama rekla da je puno, pa recimo da iz toga mozes zakljuciti da je korektna. Ti cijenu formiraj realno a kasnije ako ti se pokaze da je stvarno fina i postena uvijek ima nacina da je pocastis :)

(odgovor članu splicanka)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Cijene cuvanja djece
7.6.2012 12:19:02   
splicanka
hvala vam svima na odogorima,uveliko ste mi pomogli.....

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Cijene cuvanja djece
4.7.2012 7:57:07   
ninagz
Ja zivim u Gorazdu, A ima dvije godine i nosimo je kod tete cuvalice. Takodjer nosimo mlijeko, cokoladice, smoki itd. Sto se tice dorucka i rucka na teti je, mi nismo obavezni da nosimo, s tim da smo joj rekli da A moze jesti sve i da ono sto kuha sebi i svojim ukucanima moze i A papati :). Radno vrijeme je od pola 8 do pola 4, placamo joj 200KM.
To bi bilo kako je kod nas, tj. kod mene.
pozz

(odgovor članu splicanka)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Cijene cuvanja djece
25.7.2012 17:40:47   
maybe
Ja bih uskoro trebala cuvati bebu od 2 mjeseca u njihovom stanu, 6 sati dnevno. Interesuje me koliko se to placa?

Pozdrav iz Tuzle.

(odgovor članu ninagz)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Cijene cuvanja djece
26.7.2012 11:29:25   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: maybe

Ja bih uskoro trebala cuvati bebu od 2 mjeseca u njihovom stanu, 6 sati dnevno. Interesuje me koliko se to placa?

Pozdrav iz Tuzle.



moja drugarica je placala tetu cuvalicu koja je dolazila njima 250KM. naravno, samo cuvanje djeteta a ne rad po kuci.


ja svog saljem teti i kod nje je cijena 200KM (meni 150KM ali to je zato sto smo prijatelji dugogodisnji)

(odgovor članu maybe)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Cijene cuvanja djece
4.8.2012 20:43:34   
honey83
Hitno trazim tetu da cuva moju kcerku od 16 mjeseci u mom stanu u Sarajevu općina Novi Grad na oko 10 sati i za oko 350 KM (max.400KM)

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Cijene cuvanja djece
16.8.2012 19:57:05   
azuro
Ah drage moje, čitam vaše postove o čuvanju djece, kao i cijenama. Kad se traži teta čuvalica, onda se dogovori: da li je to čuvanje djeteta ili i čišćenje kuće, to ne ide jedno s drugim. Evo vidim i cijene su različite, normalno u većim gradovima je veća nego u manjim, jer su tete vjerovatno skromnije u manjim. A mnoge mame bi primile tetu čuvalicu i dogovorile cijenu, a onda kroz 10 dana zahtjevale što nisu uradile i kućne poslove. Slažem se da male bebe puno spavaju i njih je najlakše čuvati ukoliko su zdrave, a teta čuvalica ako je vrijedna njoj če biti dosadno da sjedi i čeka da se beba probudi, uradiće bar nešto da joj prođe vrijeme, a to treba onda i priznati na bilo koji način. To je moje mišljenje.user posted image

(odgovor članu honey83)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Cijene cuvanja djece
16.8.2012 22:53:45   
enno
U principu to treba odmah na pocetku da se dogovori, sta treba raditi i sta ne treba.I koliko sati se radi dnevno i takodjer odmah da se dogovori hoce li se dodati na platu ako duze radi ta teta cuvalica. Fakat nije lahko naci pouzdanu osobu da cuva djecu. Ne moze svaka.

(odgovor članu azuro)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Cijene cuvanja djece
27.8.2012 23:51:10   
bebana65
Imam samo jedno pitanje.
Treba da cuvam jednu bebu od 9 mjeseci 7-8 sati, nemam pojma koliku da kazem cijenu.
Citajuci ove tekstove i cijene koje navodite prosto ne mogu da vjerujem kako su cijene razlicite.Nije mi jasno da su cijene u npr. Zenici jedne a u Sarajevu druge, kao da je cuvanje djece u Sarajevu razlicito od cuvanja u Gorazdu.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Cijene cuvanja djece
27.8.2012 23:55:33   
teacher75
nije cuvanje drugacije ali su drugacije plate i standard. logicno da ce jeftinije biti u zenici gdje su plate manje. u sarajevu 7-8 sati kosta oko 400km

< Poruku je uredio teacher75 -- 27.8.2012 23:56:11 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bebana65)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Cijene cuvanja djece
27.8.2012 23:57:02   
škorpija
u sarajevu bi to koštalominimalno 300 do 350 km, ovih 50 se dodaje ako teta čuva djete u stanun roditelja i ako mora koristiti gradski prijevoz, znači dodao se kao za kartu, ne znam gdje ti živiš
IZVORNA PORUKA: bebana65

Imam samo jedno pitanje.
Treba da cuvam jednu bebu od 9 mjeseci 7-8 sati, nemam pojma koliku da kazem cijenu.
Citajuci ove tekstove i cijene koje navodite prosto ne mogu da vjerujem kako su cijene razlicite.Nije mi jasno da su cijene u npr. Zenici jedne a u Sarajevu druge, kao da je cuvanje djece u Sarajevu razlicito od cuvanja u Gorazdu.



_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu bebana65)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Cijene cuvanja djece
27.8.2012 23:57:59   
škorpija
ja sam 9 do 9,5 sati čuvanja , plaćala 400 KM

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *