|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kućni red
1.11.2008 15:39:03   
Romali
Nisam našla sličnu temu, brišite me ako postoji većuser posted image
Može li mi iko reći gdje na netu da nađem Odredbe kućnog reda u zgradama?
Imate li vi spisak odredbi koji visi na ulazu u zgradu?
Kod nas u Mo. je raspad sistema sa tim firmama, od dvije nema trenutno nijedna, niko se ne brine o kućnom redu i miru.
Moj komšija je npr.maloprije ,u 15h, počeo pilati drva motornom pilom ispod prozora spavaće sobe,a ženica mu je sinoć lupala nečim po kuhinji oko 23 h.
Imate li vi sličnih problema, kako vam se ponašaju komšije?
Kako uopšte riješiti taj problem a da ne dođe do verbalnog konflikta? Ja bih to najradije pismeno!


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)



Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kućni red
1.11.2008 16:16:18   
hanabanana
http://bebano.com/bb/viewtopic.php?t=3539&postdays=0&postorder=asc&highlight=kucni+red&start=30

Imaš ovdje, ali mislim da važi za Sarajevo.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kućni red
1.11.2008 18:09:40   
tweety
Romali to su seljaci koji nisu navikli na kucni red.Tako je i kod nas,nikakvog kucnog reda.Jedini koji se pridrzavaju toga su prijeratni stanari,koji podju prvo od sebe,pa tako misle i na druge.Gledam i djeca galame i lopte se igraju kad je kucni red,pa gdje to ima user posted image  Eh koliko sam se puta derala na njih user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kućni red
1.11.2008 18:17:37   
Mrka
Kod nas ovdje u CH isto postoji kucni red u bloku.
Npr. pravilo je da se nedjeljom ne pere ves, ostalim danima od 08-21h.
Usisavanje za vrijeme rucka od 12:13h da se izbjegaje, a nakon 22h se ne smije.
Ako se pravi neki skup, festa, slava u stanu trebalo bi se napisati na oglasnu plocu tako da ostali stanari znaju da ce te tog dana i noci biti bucniji nego inace.
I tako ima tih nekih pravila jos kojih se svi pridrzavamo i niko nema problema, niti se neko na nekog zali.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kućni red
1.11.2008 18:19:30   
andji
ja imam komšinicu ispod sebe naom,a mi smo na petom,i s njome smo u ratnom stanju,ne bukvalno ali tu je to.Ta non stop dolazi na vrata i žali se kako joj niz zid balkona nešto curi,kao od nas.Mi je upustili u stan,visjela da nema šta od nas da curi i otišla,kao sve u redu.Pa sledeći put je opet ostavila neko 'pismo' na vratima,pa opet pismo,ukupno ih je  ostavila.Pa je onda poslala nekog iz preduzeća za održavanje zgrade,ljudi došli i vidjeli da joj ne curi od nas,neko najvjerovatnije iz podkrovlja iznad nas,napravili zapisnik i otišli.I to nije sve,posle par mjeseci opet šalje nekog čovjeka iz kućnog savjeta,i ja ga opet upustim u stan i pregleda i opet isto,ne curi joj od nas.Da bi muž popizdio,sreo je,i rekao joj da ako opet dodje,ostavi 'pismo' na vratima,ili nekog pošalje da će je tužit,i poznavajući ga znam da hoće.Eto nema je nekih mjesec dana,sad šta će biti...i kako čovjek to da protumači,luda baba ni sama ne zna šta hoće,ali ometat nekog to da,sigurno 

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kućni red
1.11.2008 21:26:34   
zima
dobra vece andji kako vidim da vi imate problema sa svojim komsijama a ta baba nema drugog posla nego zezat pa ti dajem savjet a to je kafa i 2 apaurina ali za babu da spava ine uznemirava narod user posted image user posted image user posted image user posted image ili se odseli kao ja

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kućni red
1.11.2008 21:38:11   
andji
veče zima,ma prije da će dobiti 10 apaurina odjednom za trajno spavanjeuser posted image user posted image user posted image ma šalim se ja nisam ja toliko loša,a selit se ne možemo,to je naš stan i htjeli ne htjeli valja nam deverat sa njom.Ali odkako joj je mm zaprijetio da će je zužiti nema je više,sad dokle?A mislim da je problem sa tim komšijama inače čest...neko se žali za glasnu muziku,neko za lupanje,neko za uznemiravanje,neko za kontrolisanje i praćenje..u svakoj zgradi mislim da ima takvih po meni ludaka koji hoće da udju u tudji život

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu zima)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kućni red
1.11.2008 21:42:18   
emy
slazem se da je u Mo. raspad sistema
u nasoj zgradi uopste ne postoji kucni savjet, domar, cistacice ma nista
nas dvoje kao najmladji u zgradi krenuli nesto pokrenuti ma nista
ismijali nas
zamislite u proslu nedjelju
neki kreten je cijeli dan busio u stanu i bacao sut sa vrha zgrade
a ja gledam u koliko cu sati upaliti usisivac ili ves masinu
stvar odgoja i navike, nista vise
ne zelim vrjedjati seljake, jer su to vrijedni  ljudi sa sela
ali ovo je cisto malogradjanstvo

(odgovor članu zima)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kućni red
1.11.2008 21:54:12   
zima
vece hanume ja vam zivim u svojoj kuci ali isto tako pazim sta radim i u koje vrijeme samo sto ja mogu za sebe odlucit koje cvjece cu posaditi ispred kuce i cistocu a vas mi nije tesko razumjet jer u mo nema ama bas nikakva reda niti cistoce po zgradama tako da se svaki put iznenadim ali neugodno jer moja rodbina zivi po stanovima

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kućni red
1.11.2008 21:57:17   
zima
svugdje ti je problem sa ludacim i u gradu i na selu samo sto se na selu mozes vise derat a manje te ljudi cuje ha hauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kućni red
1.11.2008 22:07:31   
mamyca
Eh Romali,tako je izgleda svugdje....Mahala gori od 14h do 17 h,nazalost.Koliko sam ja djece napala zbog toga,a Boga mi i starijih user posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu zima)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kućni red
1.11.2008 22:27:19   
Romali
Hanabanana, hvala za link. Morat ću isjeći pojedine dijelove pa zalijepiti na ulaz u zgradu.
Ovi u mojoj zgradi glume nivo, sve što ima veze s novcem se odmah uradi ( novi lift, farbanje zidova, travnjak, interfon, nova vrata... ), ali kad se radi o kulturi-tu su čiste nule!!! Misle da ako je uređeno, to automatski znači tu žive fini ljudi. Ma poludiću jedno veče  i početi lupati oklagijom po podu i plafonu, namjerno ću sazvati gomilu djece da mi trče po stanuuser posted image user posted image user posted image
Ne sjećam se kad je neko rukom zatvorio vrata, to obično uradi propuh. Zalupe blindo vrata i zatresu zgradu, dijete mi se probudiuser posted image user posted image user posted image



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kućni red
1.11.2008 22:59:39   
ziki
Kod nas je specificno, skoro svi u zgradi samo iz firme, znamo se pa se pazi na red. Medjutim od interfona da poludim, sakupi se djecurlija iz nase a i okolnih zgrada, kuca... citave mahale i zvone. Da mogu da ga iskljucim rado bih, to zvono je jako i prepadnu Tarika skoro svako popodne. A ne vrijedi mi trcat dolje jer sam na zadnjem spratu.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kućni red
1.11.2008 23:04:00   
Romali
Eeee interfonuser posted image Meni ne zvone djeca, jer sam im nastavnica pa ne smijuuser posted image user posted image user posted image
Ali nas more oni promotori, svaki dan dođe ih po petero iz raznih firmi i pozvone svima da im otvore. Još nam razvališe sandučiće onim materijalomuser posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kućni red
2.11.2008 0:10:16   
stella
Kod mene su super komsije.Miran kvart.Pretezno stariji ljudi.Na sve se pazi i drago mi je.Par puta su dosla neka djeca i bacala petarde  u parku ispred ulaza al smo ih otjerali.Pazi se da se ne lupa vratima,da se ne otvara svakom,a pretezno svi prvo meni zvone,ovi sto citaju brojila,reklame se ne primaju.Sve u svemu ok.Ispod nas firma pa tako necemo imati problema kad Hana aBd pocne trckaratiuser posted image
Kad sam zivjela na grbavici isto tako je bila neka baba ispod nas,Boze sacuvaj.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kućni red
2.11.2008 14:57:29   
lamka
Jako dobro upoznata sa tim problemom. Jer sam se rodila odrasla i udala u stan. Ali ja to ukratko rijesim po kratkom postupku.(bar sam rjesavala). Sad hvala bogu zivim u kuci imam ogromno dvoriste i nikome ne smetam a ni meni niko ne smeta.Nego kad imate tako tih problema sa bukom samo jedno vece vratite istom mjerom.Doduse ja tad nisam imala dijete pa sam mogla uzvratiti glasnom muzikom. I kad je komsija ispod nas dosao samo sam mu zalupila vrata pred nosom kao sto je on meni milion puta prije toga. I sutradan mu rekla isto sto i on meni. Jeste li se naspavali komsija sa osmijhom od uha do uha. I rekla mu da odsad svaki put za jedno vece glasne muzike on od mene dobije uzvrat jedno vece plus jedno gratis. I mozete misliti sta se desilo. Vise se nije desavalo a ako ce covjek vec nesto slaviti dode na vrata i kulturno nas obavijesti da znamo.

< Poruku je uredio lamka -- 2.11.2008 14:59:00 >


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kućni red
2.11.2008 15:39:53   
camm
ma samo istom mjerom vratitiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ja to vracam sve sa muzikom kad odvrenem ulica se treseuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kućni red
2.11.2008 16:08:24   
Anoniman
Isto kao i camm user posted image user posted image user posted image  pustim muziku pa malo oni iznad nas, blago rečeno lude, mada smo mi u kući al imamo specifičnu "rodbinu" iznad, najmlađi smo al ne damo se!!!user posted image

(odgovor članu camm)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kućni red
24.12.2008 17:00:55   
Romali
user posted image user posted image user posted image dohakala sam nekima sa početka priče user posted image user posted image
Moje dijete je sad već malo jače pa ga fino mama posjedne u hranilicu i da mu malo teže igračke. A on se igra s njima, tj.baca ih s visine i one fino odjekuju, tj.tresu zgradu. A šta ja radim...? Ja mu ih fino dodajem user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Romali -- 24.12.2008 17:04:47 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kućni red
24.12.2008 17:06:13   
mamy Sabina
Prava si Zlica od Opaka!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kućni red
24.12.2008 17:10:27   
Romali
Ti si ženo na mansardi pa ne razumiješ naše probleme
Ne lupamo svima, samo ovima ispod i iznad nas user posted image user posted image user posted image , oni nama lupaju godinama user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kućni red
24.12.2008 17:15:49   
mamy Sabina
Samo udri kolegice,
a i kod mene bi bilo potrebe bez obzira što sam  zadnji sprat.
Imaju ljudi čudnih sprava i još luđih navika,nekad mi dođe da Emini kažem
da dovede društvo i da dječica(čuj dječica sve su velike ko jauser posted image user posted image ) malo igraju po stanu!
Par mojih komšija ima običaj na stubištu cjepati drva i to oko 6 i 30 ujutro,
kante za smeće kod većine njih su pred vratima i to one kante od jupola,bijele sa plavim poklopcem koji se naravno ne može dobro zatvoriti ,tako da se često šire ,,divne" arome po stubištu!user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio mamy2 -- 24.12.2008 17:18:08 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kućni red
24.12.2008 17:20:25   
Romali
A kod nas je jedan bračni par stalno nosio kesu sa smećem iz koje je curilooooo user posted image user posted image
I onda sve fleke i smrad po stepenicama. Neko ih je upozorio napokon, a to nisam bila ja ( da upozorim )-  zamisli  user posted image user posted image user posted image

Što se tiče cijepanja, to su obavili, zato sam i otvorila ovu temu. Sad su rahat!!!




_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kućni red
28.12.2008 10:59:05   
andji
Ja sam svojoj 'donjoj' komšinici odlučila vratit,tj spojit ugodno sa korisnim,znate kako: ja i Sergej se svako veče igramo 'čekaj mene' tj. puzam ja za njim ili on za mnom,ali bukvalno jurimo kroz stan i ja njemu govorim 'čekaj mene',a on crče se smijuć i ja za njim,ja kad zapužem to se baš čuje i mogu mislit da joj lupa dole,mm samo govori 'tiše tiše',rekoh,pusti  me da se ugram sa djetetom,kaže on 'aaaa prije da se igraš sa komšinicom dole'....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kućni red
28.12.2008 12:35:58   
laracroft
Hahah imala sam lud komsiluk u zgradi u kojoj smo nekada stanovali.Od komsinica koje su slaufom prale balkone i prljale mi opran ves,pa do raznih bacanja fotelja u tri ujutro,tuca sa ostatkom familije,intervencija policije....Mislim halooooooooooooo,slaufom prati balkon na trecem spratu????Meni to ne ide u glavu nikako i ne mogu shvatiti da postoje ljudi kojima je to normalno.O istresanju deka,jambolija,mrva da ni ne govorim.Molila,kumila i na kraju popizdila.Otisla sam na vrata doticnoj komsinici i rekla joj da ukoliko jos jednom mahne jambolijom pored mog balkona da ce letiti sa balkona i ona i jambolija.Kulturnom covjeku je lako objasniti,a ove seljacine bas moras poslati u neku stvar da bi skontali.Ne razumiju oni kada im se kulturno obratis.U zgradi u kojoj smo sada je relativno dobro i komsije su relativno dobre.Jedan deda je jednom nesto prokomentirao vezano za plac mog Adiana kasno navece(dijete bilo tek osuneceno)i mislim da mu nece vise pasti na pamet nista slicno.user posted image

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *