|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  120 121 [122] 123 124   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantjelesna oplodnja
20.12.2012 8:56:45   
White rose
Stigla beta... 97.

Kaze dr. da to nije ok, da ponovim nalaz u subotu i ako ne bude oko 200 da je moguće da je vanmaterična...
Nisam radila u istoj laboratoriji, ali mislim da i nisu neke velike i drastične razlike.

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 3026
   RE: Vantjelesna oplodnja
20.12.2012 9:19:40   
san4
White rose,zao mi je sto postoji sad sumnja na vanmatericnu trudnocu,sto je u tebe unesen nemir nakon svega.
Ali,mi smo jake i moramo biti!
Molim te,obrati paznju na jacinu krvarenja ako ga bude,u slucaju jaceg bola.odmah u bolnicu.Ja sam imala vanmatericnu trudnocu!
Sretno,mila!

(odgovor članu White rose)
Neposredna veza do poruke: 3027
   RE: Vantjelesna oplodnja
20.12.2012 10:27:05   
Azyy
White rose zao mi je mila, al mi smo zene čudo i prezivjet cemo sve do konacnog rezultata..Ne odustaj i koracaj dalje kao svaka od nas user posted image  poslusaj savjet sna4. A jos bolje da odes na uz i da se na vrijeme otkrije sta je u pitanju..

_____________________________

Dum spiro spero – Dok dišem (živim), nadam se

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 3028
   RE: Vantjelesna oplodnja
20.12.2012 12:04:40   
kokouli
Moze li mi neko objasniti kako dodje do vanmatericne oplodnje ,zar se prije svega ne treba ispitati prohodnost jajovoda pa ciniti postupke

(odgovor članu Azyy)
Neposredna veza do poruke: 3029
   RE: Vantjelesna oplodnja
20.12.2012 12:12:00   
malena27 RR
Obzirom da se VTO unosi oplodjeni embrion u matericu, vrlo rijetke su vanmatericne trudnoce ali se nazalost desavaju...
Jajovodi uopste nisu bitni za sam postupak VTO ....bitan je jajnik i proizvodnja jajnih stanica...

Ne moraju se u svim slucajevima neplodnosti raditi HSG da se provjeri prohodnost jajovoda. Evo recimo kod muzosteriliteta, sto je bio slucaj kod mene i mm, niko nije ni spomenuo HSG, nego su odmah nakon pregleda njegovog rezultata spermograma preporucivali VTO i to ICSI postupak...

Ja se iskreno nadam da kod nase White rose nije vanmatericna, da je u najboljem slucaju samo biohemijska trudnoca... i da ce naredni postupak imati visoku betu kao sto sam i ja user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 3030
   RE: Vantjelesna oplodnja
20.12.2012 13:18:43   
kokouli
Pa ako se unosi u matericu embrion ,a unosi ,kako onda nastane van matericna trudnoca ,unesu ga bez uz ,sta li ,i ja se nadam White rose da ce sve biti u redu .

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 3031
   RE: Vantjelesna oplodnja
20.12.2012 13:31:37   
malena27 RR
Ja sam imala 2 VTO, ni jedan nisu radili sa uzv i ne vidi se embrion uzv aparatom...
Vjerovatno embrion lebdi u materici i ugnijezdi se na pocetak jajovoda...i tu nastaju vanmatericne trudnoce...
Nadam se da to nije slucaj kod White rose...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 20.12.2012 13:32:36 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 3032
   RE: Vantjelesna oplodnja
20.12.2012 14:32:35   
kokouli
UZ se vidi materica ,ne znam nije mi to jasno ,nadam se da to stvarno nije kod White rose ,nego da ce se beta uduplati ako bog da kako treba.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 3033
   RE: Vantjelesna oplodnja
20.12.2012 21:31:51   
White rose
Cure, hvala vam na podršci!

A nemam pojma šta se dešava kod mene. Kad su mi radili transfer, rađen je sa ultra zvukom i čak mi je dr. rekao da vidi embrije, tj. gleda na uz i bira mjesto gdje da ih spusti u maternici. Tako da nemam pojma šta je sad ovo... Ne zna ni dr. još uvijek. Ja se osjećam isto. Ništa me ne boli, ne krvarim, a u subotu ako beta ne bude oko 200 onda mi je kuku lele!


(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 3034
   RE: Vantjelesna oplodnja
20.12.2012 22:01:53   
kokouli
White rose ,bice sve u redu ,bice da su se kasnije malo ugnijezdili pa je zato beta takva ,opusti se i nadaj se najboljem .user posted image

(odgovor članu White rose)
Neposredna veza do poruke: 3035
   RE: Vantjelesna oplodnja
22.12.2012 10:17:42   
White rose
Jutros beta 105 :( Prekidam s utrogestanom i molim Boga da dobijem normalno i da ne bude nekih komplikacija.

Dr. kaže da jeste trudnoća, ali očigledno nije uredna...

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 3036
   RE: Vantjelesna oplodnja
22.12.2012 10:39:22   
kokouli
Mila ne znam sta da kazem osim da mi je zao ,jel to konacno sa 105 ,mozda se ipak udupla .user posted image

(odgovor članu White rose)
Neposredna veza do poruke: 3037
   RE: Vantjelesna oplodnja
22.12.2012 14:08:44   
Anoniman
Draga kokuli naravno svako ima pravo na svoju odluku, moja želja je bila da ovom informacijom, koliko mogu, pomognem svima vama koje želite da dođete do svoje user posted image a konačna odluka je svakako na svakome od nas. Istina na početku je bilo loših konstatacija vezano za ovu kliniku međutim dosta toga se u zadnjih nekoliko mjeseci promijenilo tamo, dovoljan dokaz je moja trudnoća za koju je zaslužna ta ekipa, a moja mrvica i ja gazimo 13-tu sedmicu user posted image


(odgovor članu kokouli)
  Neposredna veza do poruke: 3038
   RE: Vantjelesna oplodnja
22.12.2012 16:16:54   
kokouli
Drago mi je za tebe ,bas super.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3039
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.12.2012 9:14:46   
nigar kalfa
Hvala na korisnim informacijama draga Anoniman ja sam se ranije dogovorila za postupak nakon Nove godine.Želim ti ugodnu trudnoću i da sve prođe u najboljem redu.Kod mene nije uspjelo ali idem ponovo.Ni u jednom trenutku nisam razmišljala da promjenim kliniku jer imam povjerenje u čitav tim.Bila sam prethodno u Sloveniji i bukvalno se osjećala kao na traci,ako se uklopiš u njihovu šemu dobro jest a ako ne pribilježe te za naredni put,bez ikakvih objašnjenja,promjena.Ovdje sam prvi put osjetila da se neko pozabavio našim problemom i da im je zaista stalo da uspije.Jedan i ljudski i profesionalan pristup.Žao mi je što neki misle da im je stalo do novca,jer se zaista trude da pomognu što se tiče i plaćanja.Znam neke koji su prošli postupak a još nisu platili punu cijenu a cijenu koju sam ja dobila za drugi pokušaj mislim da je ne bih dobila nigdje.Sretno svima nama...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3040
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.12.2012 14:15:52   
Anoniman
Hvala ti puno draga moja nigar kalfa od srca ti želim da što prije dođeš do svoje/svojih user posted image .
I ja sam imala sve vrijeme puno povjerenje u njih i zaista me nisu iznevjerili, normalno da je ovo specifična stvar i da niko ama baš niko nemože nikome dati stopostotnu garanciju. Kod mene je uspjelo a od srca želim tebi i svim trudilicama da vam se desi user posted image  što prije...
I zaista nije istina da im je bitan samo novac, oko mene i svih žena koje sam upoznala tamo su se maksimalno potrudili, činjenica je da me i dan danas nazovu bar jednom sedmično da vide treba li mi šta i je li sve ok...poslije svega što smo prošli skupa postali su moja porodica :)

(odgovor članu nigar kalfa)
  Neposredna veza do poruke: 3041
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.12.2012 14:45:24   
Leva
White to je beta vec pocela padati. U svakom slucaju i biohemijska trudnoca je uspjeh i neki kazu da obicno poslije nje dodje ona prava. Sretno i no sikiriki please user posted image
Meni je uredu pisati svoje iskustvo i pohvaliti uslugu ili kliniku ako ste njom zadovoljne/i ali mi strasno smeta kada to neko radi anonimno. Registruj se izaberi nick i pisi brate k'o insan, ovakav nacin komunikacije ja dozivljavam kao podhebavanje i mislim da je to slucaj sa vecinom forumasica. Postove objavljene pod anoniman uglavnom preskacem i ne citam ovo je iznimka jer se kokouli raspisala user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 3042
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.12.2012 15:11:19   
White rose
A ja... Pa idem danas za nekih pola h kod svog ginekologa da vidimo šta se to kod mene zbiva, pa se čujemo poslije.

Cmok za moje brižne trudilice ;)

< Poruku je uredio malena27 RR -- 25.12.2012 10:10:05 >

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 3043
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.12.2012 15:14:47   
Leva
Sretno Whity, bice sve ok samo hrabro!

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu White rose)
Neposredna veza do poruke: 3044
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.12.2012 15:17:29   
kokouli
White rose ,no sikiriki ,navijam da sve bude dobro user posted image .

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 3045
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.12.2012 18:10:00   
White rose
Evo mene...

Kaže čika doktor da ništa nema, trudnoće nema, sve je prazno...

Sada samo molim Boga da dobijem, pa da konačno stavim tačku na cijelu ovu sagu i krenem iz početka. Valjda će biti treća sreća :)


(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 3046
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.12.2012 18:34:27   
san4
White rose,dosla sam na forum samo da vidim kako si.
Nije mi namjera da te isprepadam,jer znam kako se osjecas i kako je teska nasa borba.
Bila si kod ljekara,kazes,nista se ne vidi.
Je li ljekar posumnjao na vanmatericnu trudnocu?
Na ultrazvuku nista se ne vidi sve dok je beta mala.Mislim da beta mora biti najmanje hiljadu da se nesto vidiuser posted image Neka me neko ispravi,ako grijesim.
Molim te,potrazi jos jedno misljenje ljekara u vezi tvoje situacije.
Jesi li danas vadila betu?
Veliki pozdrav i mislim na tebe.

(odgovor članu White rose)
Neposredna veza do poruke: 3047
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.12.2012 18:58:18   
White rose
San4, hvala dušice, lakše je sve ovo pregurati kad ima neko ko brine ;)

Ma ja sam otišla na pregled čisto da sebe bar malo rasteretim, bar da jednu opciju isključim. Istina je da se ne vidi dok beta ne bude par hiljada, ali za mene ovo još nije gotova stvar, jer u čet ponovo radim betu i zovem dr. u Split, pa ćemo vidjeti šta dalje... Najidealnije bi bilo kad bi dobila pa da se to sve samo od sebe, prirodno, riješi.
Ja sam na oprezu i osluškujem svoje tijelo, pa valjda neće doći do neke komplikacije, a imam i dva super doktora ovdje, plus dr. Poljak u Splitu.

Javim ako se šta promijeni ;) Cmok

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 3048
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.12.2012 19:59:53   
Elica 5
White rose,, ja ti od srca želim da se sve to samo riješi,,, i da više znaš na čemu si jer i to iščekivanje čovjeka ubi,,, ali evo moja je drugarica prije mjesec dana bila u istoj situaciji kao i ti i njena beta je bila mala i na kraju se ispostavilo da je bila Biohemiska,, i čekali su da beta pođe padai i nakon par dana je procurila,,,, ja bih voljela da si naša user posted image ,, a biće abd,,,

_____________________________

1.ICSI-2010-mis.ab. u 11.
4.Fet-2012, 2 blaste 19.10.2012.g. Beta 11 dan 452, 14 dan 2092,16 dan 4690
Adna mamina "Ceza" tajina "Kruškica"
16.06.2013 - 29.08.2013 Znam da si Cezo moja sad na puno ljepšem mjestu,ali znam da i meni fališ puno <3

(odgovor članu White rose)
Neposredna veza do poruke: 3049
   RE: Vantjelesna oplodnja
24.12.2012 20:08:46   
kokouli
WHITE ROSE ,nadam se u tom slucaju da je biohemijska ,zao mi je zaista,.Cuvaj se i prati .user posted image .

(odgovor članu Elica 5)
Neposredna veza do poruke: 3050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  120 121 [122] 123 124   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  120 121 [122] 123 124   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *