|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gnojna angina kod odraslih
25.1.2013 15:20:31   
Bebica11
Molim moderatore da prebace temu ako je vec otvorena slicna ali ja nisam nasla:(

Dobila sam usljed pada imuniteta gnojnu anginu, 5 dana nisam mogla skinuti visoku temperaturu, na kraju me porodicni ljekar poslao ORL doktoru a ona mi je dijagnosticirala gnojnu anginu i propisala 10 ndana pencilin i jos me napala sto me porodicni ljekar njoj poslao itd, jako je bila gruba, kasnije sam s njenim nalazom otisla porodicnom ljekaru koji propisuje terapiju, i promijenio mi ovih 10pencilina u 7 pencilina, kasnije kad sam to sve isprimala i sve se smirilo otisla sam na kontrolu ORL dr i napomenula joj da mi je porodicni samo propisao 7 a ona opet pocela meni nabrajati kako ionako ne slusaju nju, al eto to je kao minimalna doza i da mi sad grlo izgleda "BOLJE" nego prije i da je ok, i sad nakon 3-4dana od injekcija mene opet malo kao tupo bole krajnici, nemam temperaturu, al imam uzasan strah od nje, ne znam vise ni kome da se obratim ko kad jedan na drugog dr prebacuju, bojim se da se ne pogorsa opet????

da li je ovo uobicajeni tok, da to postepeno se smiruje dal je ok da opet osjetim tupi bol, ima li iko iskustva, malo me strahuser posted image jer dojim curicu mal nas ovi pencilini nisu kostali prestanka dojenja ako se vrati necu moci nastaviti dojiti sigurno jer je i sad laktacija minimalnauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Gnojna angina kod odraslih
25.1.2013 16:44:44   
Bebica11
zar nema niko iskustva? ovo sam prvi put dobila u zivotu pa ne znam jel ok da se osjeti i poslije terapije bol u krajnicima ili da se javim dr dok se nije temp vratila???user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Gnojna angina kod odraslih
25.1.2013 16:58:50   
Ramona11
Jos od djetinjstva guram s tim gnojnim anginama user posted image
Meni svaka upala vuce na anginu, pa su mi prije propisivali injekcije, medjutim sada mi ih ne mogu davati svako malo. Tijelo se pocelo postepeno samo boriti. Digli i doktori ruke od mog grla user posted image
Ali poslije injekcija ne bi trebala osjecati bol. Bar ja nisam nikad. Eventualno mali podrazaj na kasalj ali ne i bol.
Otidji ti njima opet, pa ne mogu te ubiti, ko ih sisa nek zaradjuju svoje plate, nisi ih ti prisilila da budu doktori.user posted image

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Gnojna angina kod odraslih
25.1.2013 20:28:04   
Bebica11
Evo sad sam bolje,nije jaka bol vec tupa blaga al me toliko istravila ona temperatura

ima li neki domaci kucni lijek sto ti pomaze?

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Gnojna angina kod odraslih
25.1.2013 20:37:08   
Ramona11
Ispiranje grla kaduljom/zalfijom, sirup od islandskog lisaja Zagrebacke Tresnjevke (ima kod nas kupiti u apotekama) bio je negdje oko 10 KM i smijes ga koristiti dok dojis.
Takodjer pastile na bazi islandskog lisaja.
Na Ilidzi u apoteci kod doma zdravlja sam jednom nasla bombone za cuclanje od kadulje, bile su mi super.
Mozes iscijediti 1 limun i umijesati 1 supenu kasiku meda i s time malo progrkljati grlo i popiti.
Kadulja ti je najbolja za ispiranje grla, meni je doktor rekao najmanje 5 do 6 puta dnevno.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Gnojna angina kod odraslih
26.1.2013 22:51:49   
Bebica11
hvala vam zeneuser posted image

kako sam skontala oporavak traje duze nekima se zna vratiti, tako da kako ne jedem nista slatko cak ni sa kafom smirilo se, a i dalje pijem multivitamine, pregnital i jedem voce, pijem cajeve i jedem domaci med, jer ovoj bakteriji treba duze da se smiri, da ne bih opet morala injekcije moram imunitet dizatiuser posted image cuclam i isla septolete, nisam znala za sirup, a zalfija mi nije pomagala, al eto mogu koji put progrgljati bas me strah jer je bilo zestoko kad nisam mogla NICIM temperaturu spustitiuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Gnojna angina kod odraslih
20.3.2013 16:38:31   
bebaa
pozz...ova tema je najslicnija mom problemu pa da ne otvaram novu...
vec nekoliko dana deveram s upalom grla...jutros do 3 sam trpila e onda sam pocela otezano disati...odemo u hitnu ma cijelo zdrijelo oteklo i pritislo dusnik kazu...odma 2 injekcije...propisa mi antibiotike i rece da uzmem septolete...ma malo lakse disem,tek sam jednu tabletu antib. popila...ali ovako me nikad nije safatalo...uzas kako je bolilo...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *