|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako tumačite djeci smrt bliznjih osoba?
13.3.2013 13:09:59   
stella
Evo navede me primjer od sinoc,kaze moja Hana"ja sam poljubila sliku od bakinog brata puno puta,on ti je na nebu znas,daleko daleko"....ja mislim da je ovako ispravno,objasniti djetetu koje je malo a kasnije ga uvoditi u detalje....

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako tumačite djeci smrt bliznjih osoba?
13.3.2013 23:45:42   
Adana
Ne znam...
Ja mojoj još ništa objašnjavala nisam... Ona zna da je moja mama umrla, idemo joj na grob, rekla sma joj da je bila bolesna... Nije me do sada pitala gdje je, mislim da misli da živi u grobu...
Ali da nije lako objasniti, nije...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako tumačite djeci smrt bliznjih osoba?
14.3.2013 8:23:55   
jasmin
Ja sam jednostavno rekla da ćemo svi jednoga dana umrijeti i smrt nije kraj,ona je početak novog,puno ljepšeg života. Moja curica je nedavno izgubila svoju petogodišnju drugaricu,a ja sam joj pojasnila da njena drugarica sada uživa,da ima sve što poželi i da joj se tamo nikada ništa ružno neće desiti. Dijete je to toliko normalno,s oduševljenem prihvatilo,da me pitala kada će i ona umrijeti,da se igra s Medinom na konjićima u Dzennetu.

< Poruku je uredio jasmin -- 14.3.2013 8:25:03 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako tumačite djeci smrt bliznjih osoba?
14.3.2013 8:29:45   
mamina princeza
i ja sam ovako slicno kao jasmin objasnila.... tj mm joj je objasnio ...
ona odavno postavlja takva pitanja, pa odavno i dajmeo takve odgovore. ona je to shvatila fino bez nekog velikog straha al kad jakezam smao dragi Bog zna kad cemo preseliti na taj svijet to s enika dne zna ona kaze necu ja jos kad ostarim user posted image al hajde ....
nedavno je mm umrla nana ( ona je zvala stara nana i bila je mama od njene nane) i mi smo prvo pousavali malo sakriti od nje koji dan da ne bi bilo nekih strahova al ona je sama skontala i meni kaze : stara nana je preselila na drugi svijet - njoj je tamo lijepo sigurno nije meni nje zao , zao mi moje nane ona sad na ovom svijetu nema svoju mamu .....
joj ja se rasplakala.....
a dijete lijepo shvatilo

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako tumačite djeci smrt bliznjih osoba?
14.3.2013 8:33:40   
jasmin
A meni je moja rekla,kad je mala Medina preselila na bolji svijet,mama...je li tako da nije puno teško kad umre stara osoba,ali je puno teško kad umre dijete...

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako tumačite djeci smrt bliznjih osoba?
14.3.2013 18:29:32   
stella
ja sam prvo pokusala da joj objasnim kao odrasloj da je moj otac umro da je zakopan u zemlji .... da bi mi ona rekla mami,znas nano moj dedo je umro i on je posadjen u zemlji zivi,a komsinici je rekla da je mamina nana uginulauser posted image user posted image i da je sada u zemlji zatrpana,a da ne spominjem pitanja tipa kako dise itd....mislim da je puno bolje ovako na nebu,dzennetu,raju je daleko i da cemo se sresti kad za to dodje vrijeme...

< Poruku je uredio stella -- 14.3.2013 18:31:20 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *