|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.2.2013 19:52:27   
ajla86
hvala bebaa,nismo probali tikvice niti karfiol.oboje skuham i to je to?
planiram i rizu uvesti,pa i taj proso primjetila sam da se cesto spominje.
uvjek svjezu pravis kasicu?moja prijateljica kad pravi,odmah za 3 dana napravi stavi u zdjelice i u frizider,kaze da se nista nemjenja ukus niti miris.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 726
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.2.2013 20:10:39   
bebaa
ajla uvijek pravim svjezu kasicu jedino kuhanu miksanu jabuku dam i kad prenoci u frizideru...znaci sve ostalo kuham svaki dan...sitno nasjeckam krompiric,pola mrkve pa nekad samo to,nerkad ubaci i karfiol ili tikvicu...ili samo po jednu vrstu povrca...od neki dan u kasicu stavljam i po 2 kasicice rizolina da se zgusne i dulje ga drzi...odo beba mi place da vidim dje je problem garant hoce da se nosa...hahahaha

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 727
   RE: Pocetnica u dohrani!
10.2.2013 20:16:18   
ajla86
moja je glancer opasan,ono kao kad namjernicu novu nudis pomalo se daje kod moje nepali to,odmah place i pruza ruke hoce jos.
krompir inshallah cemo sutra,pa da pravimo slane kasice.
nosaj,nosaj meni su ruke do poda se otegle

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 728
   RE: Pocetnica u dohrani!
11.3.2013 10:07:40   
dady
Evo samo da se prijavimo,ne znam jel prava tema,ako ne prebacite me!user posted image
Mi smo poceli da papamo kasice vocne!user posted image user posted image
I svidaju nam se!

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 729
   RE: Pocetnica u dohrani!
11.3.2013 10:11:08   
mamaibabo

IZVORNA PORUKA: dady

Evo samo da se prijavimo,ne znam jel prava tema,ako ne prebacite me!user posted image
Mi smo poceli da papamo kasice vocne!user posted image user posted image
I svidaju nam se!

[user posted image user posted image
suap a jel pravis ili...user posted image user posted image user posted image user posted image sto je trenutno aktuelno od vocki sta papa

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 730
   RE: Pocetnica u dohrani!
11.3.2013 10:23:46   
dady

IZVORNA PORUKA: mamaibabo


IZVORNA PORUKA: dady

Evo samo da se prijavimo,ne znam jel prava tema,ako ne prebacite me!user posted image
Mi smo poceli da papamo kasice vocne!user posted image user posted image
I svidaju nam se!

[user posted image user posted image
suap a jel pravis ili...user posted image user posted image user posted image user posted image sto je trenutno aktuelno od vocki sta papa


Trenutno smo probali Hippovu jabuku i krusku super je,a inace pravim,al kontam da prvo probm s ovom! A trenutno jedino sto smije je jabuka i kuhana mrkvica sto bi mu napravila! Probacemo i to za koji dan! :)

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 731
   RE: Pocetnica u dohrani!
11.3.2013 11:06:20   
mamaibabo
da a mozes kupiti jabuku crveni delises i skuhati 8-10 min .izmiksati i dati bebici ujutro posljke mlijeka super je za regulaciju stolice

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 732
   RE: Pocetnica u dohrani!
11.3.2013 12:04:03   
loomasa
dakle, sam do 6 mjeseci isključivo dojila, ne bi mi mrsko onda da se posavjetujem sa jednom pedijatricom i ona reče:
sve što se uvodi treba se uvesti postepeno, da bi se isključile moguće alergije. dakle mrkvica, pa sedam dana poslije recimo jabuka pa onda krompir i tako. ispočetka je savjeovtovala samo sokiće od mrkve i jabuke, ali ja sam to brzo pretvorila u kašice. sad nam je 8 mjeseci i jedemo mrkvu, jabuku, krompir, tikvicu, planiramo za koji dan probati koke, mesa i kojekakva čuda :)
pošto se meni ne kuha svaki dan, a ne mogu ni stići, napravim veću količinu mrkve i jabuke, izmiksam i podijelim u posudu za led i zaledim. tako mi je kul, uzmem onda kockica koliko mi treba i nabrzaka odledim. samo krompir ide vazda svjež ;)

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 733
   RE: Pocetnica u dohrani!
11.3.2013 12:13:29   
mamaibabo
to i ja radi mislim zaledim al ja odledim tako sto prokuham na malo-malo vode prokuham 10 min.,al kad kuham recimo mrkvu,brokulu ja to blansirano zaledim

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu loomasa)
Neposredna veza do poruke: 734
   RE: Pocetnica u dohrani!
11.3.2013 12:14:06   
chuci
može i krompir da se podgrije samo ga treba prokuhati, odnosno to što podgrijavaš treba da proključa ako je varivo, ili ekvivalent je podgrijavanje u rerni do ogdovarajuće temp.
to samo na našim prostorima ljudi tvrde da je krompir ''nešto'', a ne zna niko šta kad se podgrije.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu loomasa)
Neposredna veza do poruke: 735
   RE: Pocetnica u dohrani!
11.3.2013 12:28:09   
saninica
ja sam godinu i pol dojila mladjeg sina ali taj ni dan danas ne jede povrce. znaci svi pokusaji su propali u vodu. ali je veliki ovisnik o voću

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 736
   RE: Pocetnica u dohrani!
11.3.2013 22:21:02   
loomasa
ma eto, kao nešto krompir i gljive ne valja podgrijavati, za gljive znam da podgrijavanjem razviju neke toksine, a za krompir nemam pojma, nego eto, rekla nana user posted image pa bolje kontam poslušati nego bebaču napatiti stomak :)

(odgovor članu saninica)
Neposredna veza do poruke: 737
   RE: Pocetnica u dohrani!
11.3.2013 22:22:32   
loomasa
a jesi li ti voljela jesti povrće dok si dojila? mene to baš zanima, da li je istina... kao šta ne jedeš dok dojiš, to kasnije ni dijete neće htjeti jesti... user posted image

(odgovor članu saninica)
Neposredna veza do poruke: 738
   RE: Pocetnica u dohrani!
29.3.2013 23:06:49   
Angie84
Da se upisem, nama je za par dana 6.mjeseci, poceli smo sa dohranom prije 6 dana, 3 dana jabuka, pa 3 banana. Obzirom da je pokazao interesovanje i prije pocela sam malcice prije napunjenih 6 mjeseci. To sto pojede je par kasicica cisto da se navikne. U sustini jos uvijek je zbunjen i ne zna sta ce sa hranom koju ima u ustima. Sutra cemo dati malo rize 3-4 dana, pa cemo onda praviti kombinacije ove 3 namirnice. Od pića voda, samo voda (prokuhana naravno). Sika je glavna i dalje i nadam se da ce jos duuugo biti :)

_____________________________

Mali cvjetak - 05.10.2012.

(odgovor članu loomasa)
Neposredna veza do poruke: 739
   RE: Pocetnica u dohrani!
31.3.2013 22:04:59   
Alannah
Mame,moze pomoc. Bebi je 6 mjeseci,iskljucivo dojena beba i planirala sam sutra poceti sa dohranom.Planirala sam prvo ponuditi rizu. Eh sad me zanima,posto riza kao zatvara,a bebac nije imao stolicu od srijede,da li da ipak ponudim rizu ili ne. Inace nema tegobe,stomacic je mekan,ima vjetrove,samo zadnja dva mjeseca je stolica urijetko.I zanima me koje temperature teba biti hapica,mlaka ili ?

(odgovor članu Angie84)
Neposredna veza do poruke: 740
   RE: Pocetnica u dohrani!
31.3.2013 22:35:47   
almondray

IZVORNA PORUKA: Alannah

Mame,moze pomoc. Bebi je 6 mjeseci,iskljucivo dojena beba i planirala sam sutra poceti sa dohranom.Planirala sam prvo ponuditi rizu. Eh sad me zanima,posto riza kao zatvara,a bebac nije imao stolicu od srijede,da li da ipak ponudim rizu ili ne. Inace nema tegobe,stomacic je mekan,ima vjetrove,samo zadnja dva mjeseca je stolica urijetko.I zanima me koje temperature teba biti hapica,mlaka ili ?

Ja ne bih počela a rižom ako je situacija takva.Možda da probaš sa nekom dr. namirnicom.
Ja svom za zatvor dajem na kasičicu soka od naranče , tak nam rekla pedijatrica.
Moj za dva dana puni 5 mj. a već mi čupa iz ruke moje jelo , ponekad mu dam oguljenu jabuku da glaba desnima i mislim ranije krenut sa dohranom a nemam pojma odakle i kako....
Sa čim da počnem?

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 741
   RE: Pocetnica u dohrani!
1.4.2013 0:26:22   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Alannah

Mame,moze pomoc. Bebi je 6 mjeseci,iskljucivo dojena beba i planirala sam sutra poceti sa dohranom.Planirala sam prvo ponuditi rizu. Eh sad me zanima,posto riza kao zatvara,a bebac nije imao stolicu od srijede,da li da ipak ponudim rizu ili ne. Inace nema tegobe,stomacic je mekan,ima vjetrove,samo zadnja dva mjeseca je stolica urijetko.I zanima me koje temperature teba biti hapica,mlaka ili ?


Jabuka. Možda za početak malo razmekšana na pari, pa izgnječena viljuškom. Oguliš, izrežeš na kriškice staviš u neko veće cjedilo pa na šerpu sa kipućom vodom i poklopljeno. Ostaviš nekih 10-tak minuta i onda izgnječiš viljuškom pa ponudiš. I ja ti ne predlažem rižu. Ako ćeš ići na žitarice probaj možda palentu na rijetko.

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 1.4.2013 0:30:53 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 742
   RE: Pocetnica u dohrani!
1.4.2013 0:32:40   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: loomasa

a jesi li ti voljela jesti povrće dok si dojila? mene to baš zanima, da li je istina... kao šta ne jedeš dok dojiš, to kasnije ni dijete neće htjeti jesti... user posted image



Provjereno nije istina user posted image

Ova poguzija je voljela i sve jela dok je dojila, a malac ni sad (4,5 godine) haman ništa ne voli.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu loomasa)
Neposredna veza do poruke: 743
   RE: Pocetnica u dohrani!
1.4.2013 9:41:08   
Alannah
Posto trenutno nemam jabuke u kuci,imam bundevu i palentu.Palenta ona klasicna,koju i mi jedemo?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 744
   RE: Pocetnica u dohrani!
1.4.2013 12:23:53   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Alannah

Posto trenutno nemam jabuke u kuci,imam bundevu i palentu.Palenta ona klasicna,koju i mi jedemo?


Možeš i klasičnu. Skuhaj je na vodi, ali rjeđe. Bundeva je ona naranđasta tikva, slatka kad se ispeče?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 745
   RE: Pocetnica u dohrani!
1.4.2013 12:32:59   
Alannah
jeste ta narancasta. Imao je jutros stolicu,pa smo ipak poceli sa rizom pomijesanom sa malo izdojenog mlijeka.Pojeo par kasikica i trazio sisuuser posted image . Hvala vam na pomoci.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 746
   RE: Pocetnica u dohrani!
1.4.2013 12:36:13   
Lejla Ka
Mislim da možeš početi i sa tom bundevom isto spremljenom na pari.

Nemoj se uplašiti ako se pobrka probava, to se često desi, samo strpljivo.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 747
   RE: Pocetnica u dohrani!
5.4.2013 23:13:42   
senka 81
Zdravo, i mi uskoro planiramo poceti polako sa dohranom, pa me interesuje nesto, od brašna, je li za pocetak jedino kukuruzno brasno dozvoljeno? Ne mogu se sjetiti kako sam s prvim djetetom to radilauser posted image . Vidim da se spominje palenta,pa me interesuje kako pripremate? je li jos nesto dodajete unutra osim tog brasna (sol, ulje...)

_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 748
   RE: Pocetnica u dohrani!
5.4.2013 23:43:00   
chuci

IZVORNA PORUKA: senka 81

Zdravo, i mi uskoro planiramo poceti polako sa dohranom, pa me interesuje nesto, od brašna, je li za pocetak jedino kukuruzno brasno dozvoljeno? Ne mogu se sjetiti kako sam s prvim djetetom to radilauser posted image . Vidim da se spominje palenta,pa me interesuje kako pripremate? je li jos nesto dodajete unutra osim tog brasna (sol, ulje...)

ja sam na početku pravila smao na vodi palentu. onda dodam malo maslinovog ulja. rijetko sam davala samu obično sa tikvicom ili nekim povrćem.
sol nipošto na početku dohrane, nema potrebe a ima štete za bebine bubrege. bebi je ukusna i hrana bez soli jer njeni okusni pupoljci nisu kao naši, naši su upotrebom zalina postali neosjetljivi.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 749
   RE: Pocetnica u dohrani!
6.4.2013 7:38:31   
senka 81
da, znam za sol, i starijem sam do godinu dana izbjegavala sol. Uh, kao da mi je prvo dijete, sve sam zaboravila :-(

_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *