|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   zasto neke zene nemaju bradavice
8.12.2008 15:02:52   
Sanja86
ja sam novu na ringeraji i trudnica sam dva mjeseca....jako me interesuje i muci to pitanje,zasto ja i neke druge djevojke koje poznajem nemamo bradavice ali ni malo sve je uvuceno iznutra a ne van jako se cudno osjecam i volela bi da mi date svoje savjete i znanje jer ja nista o tome ne mogu da nadjem ali cu pitati sledeci put mog ginekologa...jako bi zelela da dojim svoju buducu bebu ali ne znam kako ..cula sam da postoje neke pumpice al da je to velika patnja i jako bolno za mame a za djecu ne prirodno....dal neko ima isti problema ili je imao da mi napise svoja iskustva..jako sam mlada pa me do sada i nije intresovalo ali sada bi volela da znam i da resim svoj problem da moja beba moze prirodno da doji ...unapred hvala svima....user posted image user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: zasto neke zene nemaju bradavice
8.12.2008 15:27:35   
ewica
ako imas uvucene bradavice, pomoci ce ti pumpica...ima takodje aventov proizvod niplette-spravica preko koje beba sisa i time izvlaci bradavicu...Niplette se koristi i prije trudnoce, tokom prvih 6 mjeseca te odmah nakon poroda(niej efikasno ako su dojke pune mlijeka).Dakle-nije nista strasno,moze se dojiti i sa takvim bradavicama.

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu Sanja86)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: zasto neke zene nemaju bradavice
8.12.2008 15:37:59   
Sanja86
hvala puno ewica na savjetima ja sam i predpostavila da cu morat pumpicu jer ni malo bradavice nemam...vec cu se raspitat u apoteci i kupit si ovih dana...hvalauser posted image user posted image

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: zasto neke zene nemaju bradavice
8.12.2008 15:44:37   
ewica
Sto se pumpice tice-koristila sam nakon poroda, ne u cilju izvlacenja bradavica, nego skidanja viska mlijeka.ne boli bas puno, ima neki cudan osjecaj, no nije to bolno.
U trudnoci treba ipak biti pazljiv sa stimulacijom bradavica-stimulisana bradavica podstice stvaranje oksitocina koji izaziva kontrakcije materice, te bilo bi bolje da sacekas sljedecu kontrolu kod Tvog ginekologa i pitas njega.

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu Sanja86)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: zasto neke zene nemaju bradavice
8.12.2008 15:57:53   
Sanja86
to cu i uciniti sacekacu svoju kontrolu pa cu pitat svoju doktoricu malo o tome da mi da savjeta...hvala ti punoooooooouser posted image

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: zasto neke zene nemaju bradavice
8.12.2008 16:02:12   
Mik Mik
Ja nisam imala tih problema ali mislim da bi bradavice trebala masirat da ih izvučeš van, mada nisu problem za dojenje, kad bebac počne dojiti izvući će ti i mozak tako da ne brines user posted image mislim da je moguće masažom da izađu skroz van, ako ne postoje onda ti šeširići. Šta se tiče masaže obuhvatiš palcem i kažiprstom aureolu i lagano radiš kružne pokrete. Vjerovatno postoji još neka vježbica ali ja stvarno ne znam.
U svakom slučaju, sretno.


(odgovor članu Sanja86)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: zasto neke zene nemaju bradavice
8.12.2008 16:09:23   
Sanja86
hvala puno na savjetima svaki je dobro dosao za mene neznalcauser posted image user posted image  pokusacu i masazu....pozdrav

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: zasto neke zene nemaju bradavice
9.12.2008 11:09:15   
pitalica
E draga nemoj se brinuti,danas za sve postoji rješenje...Moj abeba je počela da doji 15 dan,a i ja također imam uvučene pradavice,pa smo kupili aventove šeširiće i ona sad doji preko njih,a ja već primjećujem da su mi se bradavice lagano počele izvlačiti.Kontam kad ona još malo ojača i bude jače mogla povući one će se skroz izvući pa nam ni šeširiće neće trebati.So dont worry,be happy i uživaj u trudnoći!!!

(odgovor članu Sanja86)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: zasto neke zene nemaju bradavice
9.12.2008 12:22:39   
triplemama
Niplette su super i sada ih ima i u DM-u kao i svih ostalih Aventovih proizvoda. Nemoj se brinuti zbog oksitocina jer ima i žena koje doje svoje prvo dijete u trudnoći. Ali sa niplettama samo do 6 mj. trudnoće. I ja imam takve bradavice i nisam uspjela nabaviti niplette do 6 mj. trudnoće, ali se ipak nisam odlučila za šeširiće jer mali nije htio već je sam sebi izvukao bradavice.  Uglavno može se dojiti sa uvučenim bradavicama, ja sam ti primjer već 13 mj dojenja user posted image

< Poruku je uredio triplemama -- 9.12.2008 12:23:39 >


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu pitalica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: zasto neke zene nemaju bradavice
9.12.2008 13:43:27   
Sanja86
joj hvala ti triplemama kako si me obradovala user posted image user posted image user posted image  hvala svima...a da moja mama takodje ima takve bradavice tako da sam to nasledila ali ona nije dojila mene mozda tada nisu bili te pomocne stvari...ja bas zelim svoju bebu dojiti.....user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *