|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermiogram
3.4.2013 7:41:33   
sos15
Juče sam ti pokušala odgovoriti, ali me je stalno izbacivalo s foruma. Samo polako, znam da je teško, šok je kad vidiš 1. put sve te 000000, ali nemojte kloniti duhom. Ne znam odakle si, ali najbitnije  je naći dobrog urologa koji će tm dati uputnice za spolne hormone, briseve, kariogram, mikrodelecije na y hromozomu i inhibin b. Pokušajte s nekim prirodnim lijekovima, pa ponovite spermiogram. Ako nešto nađete moj je savjet da odmah zaledite materijal kako bi ga mogli iskoristiti za vto.

Bilo je slučajeva da sledeći spermiogram pokaže mnogo bolje stanje, ali ako ne, idite na punkciju, probajte to.

Na forumu Roda imaš temu azoostatistika na kojoj pišu parovi sa azoo, tamo možeš naći mnogo korisnih informacija.

Sretno. Ako ti šta mogu pomoći, samo pitaj.

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 1226
   RE: Spermiogram
4.4.2013 0:01:12   
sabas
sos15 velki user posted image  tek sada vidim da si pomogla kikitown , ja sam na drugoj temi preporucila da iscita tvoje postove

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu sos15)
Neposredna veza do poruke: 1227
   RE: Spermiogram
4.4.2013 7:31:51   
sos15
Sabas, draga, tu sam ja, čitam vas iz prikrajka.

Nadam se da sam joj dala smjernice za dalje.

Kako si ti?

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 1228
   RE: Spermiogram
5.4.2013 20:32:46   
aboni76
Draga Kikitown, sva sam se naježila kada sam pročitala tvoj post, vratila si me tačno godinu dana unazad, kada smo se mi prvi put sreli sa dijagnozom azzo (još uvjek u ladici čuvam jedan test ovulacije). Svijet nam se srušio, plakali smo oboje, pitanje zašto baš mi, šta dalje...Tada je draga Sos (opet ti Sos hvala puno na onom trudu oko mene) napisala isto kao i tebi šta trebamo uraditi. Ja ću ti naglasiti ono što ti je Sos rekla, na osnovu jednog spermograma se ne može utvrditi dijagnoza azoo, potrebno ih je uraditi 3. Nama je na drugom spermogramu dijagnoza bila cryptozospermia (nađeno ih je nekoliko poslije centrifuge, ali nepokretni, narušene morfologije). Na trećem su bile nule (kao i na svakom slijedećem), a onda je uslijedio dodatni šok, kada smo dobili nalaz kariograma, mm ima Klinefelter sindrom i to je uzrok azoospermije, Mi smo uradili sve nalaze što ti je Sos napisala, osim inhibin. MM nije radio punkciju, jer se otvorila Bahceci klinika i odlučili smo da ćemo to preskočiti i ići na Micro Tese. Bili smo u decembru, kod mm je nađeno nešto spermatozoida, nije puno, ali ćemo moći pokušati VTO. Ako ti bilo kako mogu pomoći, javi se, rado ću to učiniti jer vrlo dobro znam kako se osjećate....

(odgovor članu sos15)
Neposredna veza do poruke: 1229
   RE: Spermiogram
11.4.2013 14:23:03   
bebacha92

IZVORNA PORUKA: Kikitown

totalna azoospermija. kako je tesko gledati u sve one nule user posted image user posted image user posted image user posted image

Da znam kako je to ruzan osjecaj,kada se radujete necemu a onda procitate 'nisu pronadjeni spermatozoidi' :( htjela bih vam reci da je moj muz zavrsio sa terapijom od 3 mjeseca pa ce u ponedeljak raditi nalaza spermiograma,pa ako vas zanima javim vam rezulate...Pozz i sretno

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 1230
   RE: Spermiogram
11.4.2013 14:52:44   
anaši1507
naravo da nas zanima, samo još jedno pitanje što je tvoj suprog koristio od terapije??

(odgovor članu bebacha92)
Neposredna veza do poruke: 1231
   RE: Spermiogram
11.4.2013 16:02:12   
bebacha92
Koristio je Menopur + Brevactid ampule 2 puta sedmicno,tako 3 mjeseca...Cim saznamo rezultate,javim vam da li je imalo ucinka...

(odgovor članu anaši1507)
Neposredna veza do poruke: 1232
   RE: Spermiogram
13.4.2013 12:13:06   
Kikitown
bebacha92 lutko naravno da nas zanima, mm isto sledece sedmice vadi nalaze da sanira upalu i bakterije, pa cemo vidjeti sta dalje... Zelim vam puno sreceuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sos15)
Neposredna veza do poruke: 1233
   RE: Spermiogram
14.4.2013 13:42:35   
bebacha92
Ok,javim vam cim prije.Hvala puno!Sretno i vama... user posted image

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 1234
   RE: Spermiogram
15.4.2013 2:17:42   
vanchi88
bebacha92 kako prodje nalaziii.... odakle si ti??

_____________________________

"Hiljade i hiljade godina,ne bi bilo dovoljno da se opise kratki sekund vecnosti u kome si me ti poljubila u kome sam te ja poljubio,jednog zimskog praskozorja u parku Monsuri,u Parizu,na zemlji,na zemlji koja je zvezda"

(odgovor članu bebacha92)
Neposredna veza do poruke: 1235
   RE: Spermiogram
16.4.2013 14:54:58   
regi
cure, moram da pitam za jednu informaciju.
ima li kod Rade to neko centrifugiranje? ja uopce ne znam sta je to, jednom nam je neko objasnjavao u Sloveniji da je to radio(dakle,dr je radio mm to , al kako mi nemamo spemrica, nisam se udubljivala uopce sta znaci centrifugiranje)
dakle,mm je pio neku terapiju i pokusali bi ponoviti spermiogram.
preporucuju nam da odradimo spermiogram sa centrifugiranjem, znam da je Rada super,jednom smo bili,al ja nemam pojma je li kod nje obicni spermiogram.
zna li iko?

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 1236
   RE: Spermiogram
17.4.2013 21:05:25   
Palma1
Za pocetak pozdrav svima na forumu!

Pratim vas vec neko vrijeme ali evo sad odlucih da vam se pridruzim.
Suprug i ja vec godinu dana radimo na bebici ali....uvijek ima ali user posted image
Radili smo spermogram , pa molim da mi kazete svoje misljenje jer je ovo prvi spermogram koji smo radili, te samim tim i ne znamo mnogo, obzirom da je rađen u privatnoj lab. nismo dobili nikakva pojasnjenja.

Vrijednosti su ovakve:

izgled:zuckast
zapremina:2,5
likvefakcija:nije ispracena
viskoznost:povecana
koagulacija:da
ph:8
broj spermatozoida /ml :70,0
broj spermatozoida /vol:175,0
progresivno pokretnih:35
pokretnih u mjestu:10
nepokretnih:55
leukocita:10-12

spermocitogram:

normalne forme:42
abnormalne forme:58
glava:7
vrat:1
rep:50

od svega razumijem da po broju leukocita postoji upala i to je sve.
Samo smo dobili preporuku da se suprug javi urologu.
Molim Vas (a vidim da vas na zalost ima mnogo koji se razumijete u ovakve stvari)da mi kazete koliko je strasno?

Lijep pozdrav svim trudilicama ...

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 1237
   RE: Spermiogram
18.4.2013 20:57:26   
Palma1
Cure gdje ste, sta se desava sa vama? Baš nikoga danas nema...
Bebacha92 sta bi sa nalazima?

(odgovor članu Palma1)
Neposredna veza do poruke: 1238
   RE: Spermiogram
19.4.2013 20:48:50   
bebacha92
Tu sam,ziva sam :) Nisam nista javljala jer muz nikako ne moze da uskladi radno vrijeme pa da odradi nalaz :(
Nadam se da cemo slijedece sedmice imati vise srece.A sto se tice tog centrifugiranja,ja znam da je moj muz radio to na 3G centrifugi.Das materijal na analizu a oni to centrifugiraju (tada je nalaz pokazao da uopste nema spermatozoida)...Inace,iz Tuzle sam.Eto valjda sam uspjela na sve da odgovorim!Veliki pozdrav

(odgovor članu Palma1)
Neposredna veza do poruke: 1239
   RE: Spermiogram
19.4.2013 21:25:19   
Zelimo_bebu
regi iskreno da ti kazem ne znam kakav je tacno nalaz i ja i muz smo bili kod Rade u novembru i trebamo opet sad nekad otic da ponovimo nalaz nakon operacije i terapije....sta je u biti to centrifugiranje
Lovac cini mi se da je kod vas u pitanju i koagulacija, tj, sljepljivanje spermica, onda sto se broja tice mislim da je ok medjutim nepokretnih je vise od pola cak 55%ima puno leukocita i ti oblici nisu ok,,,,,najbolje je da se posavjetujete sa dobrim urologom, i mi imamo problema s tim, pa smo bili kod urologa, uglavnom dok god ima ijedan pokretan spermatozoid dobro je, daje covjeku neku nadu....Lijep vam pozdrav i nadam se da ce nasi muzevi uspjeti popraviti nalaz :)

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu bebacha92)
Neposredna veza do poruke: 1240
   RE: Spermiogram
19.4.2013 22:20:12   
Kikitown
MM je bio neki dan u Tz kod urologa, covjek ga nije niti pregledao, samo pogledao u nalaz i rekao "biopsija, kad budes spreman najavi se jer moras prenociti u bolnici" Kako su ljudi bezosjecajni. nakon jednog spermiograma na osnovu kojeg se vidi upala i bakterije (cak pise bakterije: mnogo) on se nije nimalo potrudio. Mm i ja smo se dogovorili da cuvamo pare pa na bahceci. mada su me iznenadili i oni, kad sam nazvala da zakazem pregled rekli su mi da je urolog tu (iz Turske) ali je pun, a nije mi rekla kad bi otprilike bar mogao biti neki termin nego da nazovem za dvije sedmice. Imam osjecaj da na svaka vrata koja pokucamo nismo pozeljni, totalno smo zbunjeni. Zato se nisam javljala.

Samo da dodam, hvala aboni76 i svim curkama na pomoci, i zelim svima puno srece, aboni76 sretno i da VTO prodje bez problema i sa puno uspjeha!

< Poruku je uredio Kikitown -- 19.4.2013 22:25:55 >

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 1241
   RE: Spermiogram
20.4.2013 8:58:18   
M1984
Pozzz za sve, ima li neko merional ili menopur za prodat.

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 1242
   RE: Spermiogram
20.4.2013 12:50:17   
mykica

IZVORNA PORUKA: Kikitown

MM je bio neki dan u Tz kod urologa, covjek ga nije niti pregledao, samo pogledao u nalaz i rekao "biopsija, kad budes spreman najavi se jer moras prenociti u bolnici" Kako su ljudi bezosjecajni. nakon jednog spermiograma na osnovu kojeg se vidi upala i bakterije (cak pise bakterije: mnogo) on se nije nimalo potrudio. Mm i ja smo se dogovorili da cuvamo pare pa na bahceci. mada su me iznenadili i oni, kad sam nazvala da zakazem pregled rekli su mi da je urolog tu (iz Turske) ali je pun, a nije mi rekla kad bi otprilike bar mogao biti neki termin nego da nazovem za dvije sedmice. Imam osjecaj da na svaka vrata koja pokucamo nismo pozeljni, totalno smo zbunjeni. Zato se nisam javljala.

Samo da dodam, hvala aboni76 i svim curkama na pomoci, i zelim svima puno srece, aboni76 sretno i da VTO prodje bez problema i sa puno uspjeha!


Draga probaj sa EUROMEDICAL i oni su Turci i zaista sam čula o njima sve najbolje. A prijateljica je prošli mjesec radila VTO i prezadovoljna je sa njima. A kod nje su šanse bile baš male jer ima začepljene jajnike i jajne ćelije ne dozrijevaju dovoljno. Međutim, sad nosi blizance :) i povoljniji su od bahceci. I ja čekam još laporoskopiju da uradim da vidimo prohodnost jajovoda pa sam mislila na VTO, ovako po ovim doktorima gubim samo vrijeme i pare.


_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 1243
   RE: Spermiogram
20.4.2013 21:28:01   
Kikitown
Mykice u pravu si totalno, ako ti nije tesko da mi posaljes kontakt telefon EUROMEDICAL na pp, jer nisam nasla na netu. Citala sam puno, za azoo je najbolje tako, da se odmah krene konkretno. Opet se sve nadam da ce se pronaci neki lijek, cekam i babachu92 da nam se javi, nadam se da su se nalazi njenog muza popravili, ne moze covjek nadu ignorirati pa hajd...

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 1244
   RE: Spermiogram
20.4.2013 23:16:59   
aboni76
Kikitown nema na čemu, tu smo da pomažemo jedni drugima user posted image . Hvala na lijepim željama user posted image . Imaš PP.

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 1245
   RE: Spermiogram
21.4.2013 22:58:14   
lilly86
pozdrav svima...
ja i mm vec duze vrijeme pokusavamo da dobijemo jednu bebicu,ali bezuspjesno,i konacno smo se odlucili krenuti sa istragama,sta nije uredu,ja sam radila folikometriju na 12 dc i imam vodeci folikul na desnom jakniku 16mm na 13 dc je 18.2 mm..endometrij na 12dc je 8.9 a 13 dc je 7.8...moj muz je dobio nalaze spermiograma,pa molim va sd ami neko kaze ako zna jesu li ok...za 2 dana idemo ginekologu,ali nam je puno cekati da vidimo je sve ok...
evo nalaza: volume-3.5ml
color- greyish white
count/ml 5.ooo.oooml
t.count per ejaculate 17.500.000
abnormal-forms 25%
spermatogenetic-cell 1-3 hpf
activ prog 5%(after liquifaction) a 0% after 1 hour
activ non prog 5% 0%
sluggish prog 5% 0%
immotile- 85% 100%

(odgovor članu aboni76)
Neposredna veza do poruke: 1246
   RE: Spermiogram
22.4.2013 10:08:39   
Kikitown
draga lilly ne razumijem se mnogo ali meni lici na slabiju pokretljivost spermatozoida, ipak sacekaj nekog ko se bolje razumije user posted image

Aboni, nije mi nista stiglo u pp user posted image bice da je do konekcije... kisss!

(odgovor članu lilly86)
Neposredna veza do poruke: 1247
   RE: Spermiogram
22.4.2013 12:59:06   
Zelimo_bebu
lilly duso nalaz nije najbolji koliko se ja razumijem, jako slaba pokretljivost i mali broj....i sami se borimo s tim.,...najbolje je direktno dobrom urologu da se otkrije uzrok....zelim vam svu srecu

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 1248
   RE: Spermiogram
22.4.2013 13:05:40   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: lilly86

pozdrav svima...
ja i mm vec duze vrijeme pokusavamo da dobijemo jednu bebicu,ali bezuspjesno,i konacno smo se odlucili krenuti sa istragama,sta nije uredu,ja sam radila folikometriju na 12 dc i imam vodeci folikul na desnom jakniku 16mm na 13 dc je 18.2 mm..endometrij na 12dc je 8.9 a 13 dc je 7.8...moj muz je dobio nalaze spermiograma,pa molim va sd ami neko kaze ako zna jesu li ok...za 2 dana idemo ginekologu,ali nam je puno cekati da vidimo je sve ok...
evo nalaza: volume-3.5ml
color- greyish white
count/ml 5.ooo.oooml
t.count per ejaculate 17.500.000
abnormal-forms 25%
spermatogenetic-cell 1-3 hpf
activ prog 5%(after liquifaction) a 0% after 1 hour
activ non prog 5% 0%
sluggish prog 5% 0%
immotile- 85% 100%


jako mali broj progresivno aktivnih (oni koji oplodjuju jajnu stanicu) i jako veliki broj nepokretnih, cak 85%... jesi li sigurna da tm nema varicocele? obavezno otici urologu...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 22.4.2013 13:06:19 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu lilly86)
Neposredna veza do poruke: 1249
   RE: Spermiogram
22.4.2013 14:13:47   
aboni76
Kikitown,

Jesi li sada dobila PP? Izgleda da je do mene, provjerila sam u poslanim porukama, nema niti prve poruke koju sam ti poslala, niti druge, ne znam kako se to desilo user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *