|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermiogram
29.7.2013 13:06:55   
swedica
pozdrav svima i evo i ja sa svojim problemom mm je radio spermiogram i stanje je ovako
ph 8.0 volumen 4 boja blijedozuta likvefakcija normalna koncentracija 28.0 progresivno pokretnih 25.4 slabo pokretnih 32.3 nepokretnih 42.3 radili smo sve ovo u klinici balic u tuzli molim vas da ako moze neko da mi kaze cime se moze popravit spermiogram cujem pisete za med i sjemenke hvala unaprijed

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 1276
   RE: Spermiogram
29.7.2013 15:29:02   
9months

Swedica mozes li mi reci kakva je procedura kada se ide na spermiogram? I naravno cijena kod Balica?

Nisu Vam nista pojasnili nalaz ili dali neku dijagnozu?


_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu swedica)
Neposredna veza do poruke: 1277
   RE: Spermiogram
29.7.2013 19:51:19   
swedica
9months kosta 50 km a procedura je,mm da sjeme u jednoj prostoriji ili ti wc a pojasnio nam doktor nista nije cime bi se mogao popravit spermiogram posto ja zivim u swedskoj sad neznam odakle pocet i sta dalje radit jer i ja sam propuhivala jajovode kod njih.

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 1278
   RE: Spermiogram
29.7.2013 19:56:36   
Zelimo_bebu
swedica sto dijagnoza mila sto pokusaja i stotine rezultata....svaki organizam je drugaciji..i razlicito reagira na terapiju...moje misljenje je da bi trebali potraziti misljenje urologa daa se otkrije zasto je takav nalaz uraditi pretrage osnovne za muskarce...a onda ako otkrijete uzrocnik vjerovatno ce biti terapija, a ko uzrocnika nema onda postoje razne tabletice sa vitaminima pa pokusajte,,,,nama nisu pomogle,,,cak stavise nalaz nam je gori...ako sto mogu pomoci kazi....

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu swedica)
Neposredna veza do poruke: 1279
   RE: Spermiogram
31.7.2013 13:30:17   
moni555
pozdrav svima, nova sam na forumu!! Muz i ja se pokusavamo dobiti bebu godinu i pol, a u braku smo 2 god. Nakon godinu dana pokusavanja otisli smo na pretrage,kod mene sve je uredu, dok kod muza spermiogram katastrofa. Sve same nule na nalazu, a na dnu nalaza pise; MASA NEZRELIH SPERMATOZOIDA. Problem je sto spermatozoidi ne sazrijevaju i ne mogu oploditi jajnu stanicu, koristili profertil 3 mj. nalaz isti, sada pije zadnji mjesec pa se nadamo da ce se nalaz malo popraviti... Molim vas ako je netko imao ovakvih problema da se javi, jer stvarno je rijetka situacija i ne mogu naci nikoga da nam pomogne....
pozzz

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 1280
   RE: Spermiogram
14.8.2013 14:49:50   
Zimomor
10 najboljih namirnica za povecanje broja spermija

1. Goji bobice
2. Bijeli luk
3. Ginseng
4. Sjemenke tikve
5. Orasi
6. Šparoge
7. Banane
8. Maka (Lepidium meyenii)
9. Crna čokolada
10. Ostrige

http://www.askmen.com/top_10/celebrity/top-10-foods-that-boost-your-sperm-count_10.html

Pogledajte i ovaj link http://www.wikihow.com/Increase-Sperm-Volume

A sad trk u prodavnicu.

(odgovor članu moni555)
Neposredna veza do poruke: 1281
   RE: Spermiogram
23.8.2013 14:41:55   
miks
imam jedno dijete i odmah sam ostala trudna i sa prvim i sa drugim dijetetom stim da sam u trudoj trudnoci izgubila bebu krajem 3mjeseca.
sada muz i ja vadimo nalaze da pokusamo saznati sta je moglo biti da se desi spontani.
muzev spermiogram nije odlican i sada ne znamo dali treba operisati varikokelu a dva puta trudnoca se desila bez problema....?
ukoliko muz se operise i pije antibiotike dali se u tom periodu mozevraditi na dijetetu?

(odgovor članu Zimomor)
Neposredna veza do poruke: 1282
   RE: Spermiogram
24.8.2013 11:05:05   
ena0002

IZVORNA PORUKA: moni555

pozdrav svima, nova sam na forumu!! Muz i ja se pokusavamo dobiti bebu godinu i pol, a u braku smo 2 god. Nakon godinu dana pokusavanja otisli smo na pretrage,kod mene sve je uredu, dok kod muza spermiogram katastrofa. Sve same nule na nalazu, a na dnu nalaza pise; MASA NEZRELIH SPERMATOZOIDA. Problem je sto spermatozoidi ne sazrijevaju i ne mogu oploditi jajnu stanicu, koristili profertil 3 mj. nalaz isti, sada pije zadnji mjesec pa se nadamo da ce se nalaz malo popraviti... Molim vas ako je netko imao ovakvih problema da se javi, jer stvarno je rijetka situacija i ne mogu naci nikoga da nam pomogne....
pozzz

Ja znam za tesa metodu gdje se iz testisa pokusavaju dobiti spermatozoidi.....malo progooglaj na tu temu...a sto se tice Sarajeva provjeri da li se to radi u klinikama Bahceci i Euromedical, mislim da rade kad im dodju ovi urolozi iz Turske....znaci povremeno


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu moni555)
Neposredna veza do poruke: 1283
   RE: Spermiogram
25.8.2013 11:27:30   
miks
Hvala na info. Ja izbjegavam da to radim ovdje radi provatnosti tako da furam u HR najvjerovatnije.

IZVORNA PORUKA: ena0002


IZVORNA PORUKA: moni555

pozdrav svima, nova sam na forumu!! Muz i ja se pokusavamo dobiti bebu godinu i pol, a u braku smo 2 god. Nakon godinu dana pokusavanja otisli smo na pretrage,kod mene sve je uredu, dok kod muza spermiogram katastrofa. Sve same nule na nalazu, a na dnu nalaza pise; MASA NEZRELIH SPERMATOZOIDA. Problem je sto spermatozoidi ne sazrijevaju i ne mogu oploditi jajnu stanicu, koristili profertil 3 mj. nalaz isti, sada pije zadnji mjesec pa se nadamo da ce se nalaz malo popraviti... Molim vas ako je netko imao ovakvih problema da se javi, jer stvarno je rijetka situacija i ne mogu naci nikoga da nam pomogne....
pozzz

Ja znam za tesa metodu gdje se iz testisa pokusavaju dobiti spermatozoidi.....malo progooglaj na tu temu...a sto se tice Sarajeva provjeri da li se to radi u klinikama Bahceci i Euromedical, mislim da rade kad im dodju ovi urolozi iz Turske....znaci povremeno



(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1284
   RE: Spermiogram
28.8.2013 17:17:25   
Visnja RR
djevojke dobila sam na RR FB ovo pitanje pa ako imate neki savjet gdje se može nabaviti

"Zdravo, samo da vas pitam znate li gdje se mogu nabaviti kapsule Ashwagandha . Lijep pozdrav"

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 1285
   RE: Spermiogram
1.9.2013 20:37:25   
moni555
isli smo u Sarajevo na Jezero raditi spermiogram,stanje su same nule na nalazu!Sutra putujemo za ZG, na pregled kod urologa i da ugovorimo punkciju. Zanima me zna li tko kakavi rezultati budu kod punkcije muskaraca s normalnim fsh, znam da nije isto za svakog muskarca, ali toliko se bojim toga da moram pitati...
IZVORNA PORUKA: ena0002


IZVORNA PORUKA: moni555

pozdrav svima, nova sam na forumu!! Muz i ja se pokusavamo dobiti bebu godinu i pol, a u braku smo 2 god. Nakon godinu dana pokusavanja otisli smo na pretrage,kod mene sve je uredu, dok kod muza spermiogram katastrofa. Sve same nule na nalazu, a na dnu nalaza pise; MASA NEZRELIH SPERMATOZOIDA. Problem je sto spermatozoidi ne sazrijevaju i ne mogu oploditi jajnu stanicu, koristili profertil 3 mj. nalaz isti, sada pije zadnji mjesec pa se nadamo da ce se nalaz malo popraviti... Molim vas ako je netko imao ovakvih problema da se javi, jer stvarno je rijetka situacija i ne mogu naci nikoga da nam pomogne....
pozzz

Ja znam za tesa metodu gdje se iz testisa pokusavaju dobiti spermatozoidi.....malo progooglaj na tu temu...a sto se tice Sarajeva provjeri da li se to radi u klinikama Bahceci i Euromedical, mislim da rade kad im dodju ovi urolozi iz Turske....znaci povremeno



(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 1286
   RE: Spermiogram
1.9.2013 22:11:45   
Kikitown
razumijem te potpuno mi smo danas radili punkciju i nista nije pronadjeno, ostaje nam biopsija. svi hormoni kod mm uredni.

(odgovor članu moni555)
Neposredna veza do poruke: 1287
   RE: Spermiogram
2.9.2013 12:52:13   
moni555
kikitown gdje ste vi radili punkciju i mozes li malo pojasniti proces???

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 1288
   RE: Spermiogram
2.9.2013 14:18:15   
sabas
moni zao mi je zbog dijagnoze , punkcijom se trajno ostecuje tkivo , prije nego dogovorite punkciju dobro provjeri da li rade zamrzavanje spermija da nemorate ponovo prolaziti kroz postupak kada se odlucite za postupak vantjelesne oplodnje

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu moni555)
Neposredna veza do poruke: 1289
   RE: Spermiogram
2.9.2013 19:17:49   
Kikitown
Radili smo kod Balica, razocarana sam totalno, vec sam pisala na drugoj temi. mm se narucio na spermiogram, koji smo morali uraditi prije punkcije. kad je dosao gore umjesto bočice dobio je iglu od dr Adema u oba testisa i recenicu ¨nema nista-400 KM¨Nisam znala ovo sto rece sabas, radili smo po preporuci dr Balica i nije mi u redu sto su tako postupili jer su rekli da ce nam ugovoriti termin kad dodje neka doktorica iz Slovenije, a ispalo je s neba u rebra. Ne bih ti preporucila nikad user posted image

(odgovor članu moni555)
Neposredna veza do poruke: 1290
   RE: Spermiogram
5.9.2013 10:27:28   
moni555
evo mene s malo pozitivnih misli iz ZG. Bili smo na Rebru s dr. Bernat jako fina i ljubazna zena. Biopsiju cemo raditi i zamrznuti spermije ako ih nade, pozitivna vijest je sto postoji 90% sanse da ce naci spermijeuser posted image jer u mm je blago povisen fsh 12,75, dok je znala operirati muskace gdje je fsh iznosio 30 i nasla je spermije. Muzicu ce dati epiduralnu da nista ne osjeti,punkciju ni pod kojim slucajem jer se ostecuje tkivo i moze biti da se nista ne nađe. Moramo uraditi kariogram i mikrodelecije y kromosaoma. Sada preostaje samo nadati se da biti sve kako treba i ne posustajati!

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 1291
   RE: Spermiogram
7.9.2013 20:15:35   
moni555
kikitown jeste li radili kariogram jer kazes da ti muz ima normalne hormane, pa me zanima????

(odgovor članu moni555)
Neposredna veza do poruke: 1292
   RE: Spermiogram
10.9.2013 16:48:18   
fazra
Pozdrav drage moje,ja sam nova na ovom forumu.U braku sam 4 godine i u te 4 godine nisam uspjela ostati trudna.Kao sto to biva na nasim prostorima svi su u mene upirali prstom i govorili kako sam ja "kriva" sto do trudnoce nije doslo,Nakon vise posjeta ginekologu i obavljenih nalaza ispostavilo se da je samnom sve uredu.Nekako sam uspjela ubijediti mog muza da odemo kod urologa i da uradi nalaz sperme...Cekali smo nekih sat ipo vremena dok nalaz nije gotov i imali smo sta da vidimo..nalaz los!!!! :shock: :shock: Nakon prvobitnog soka otisli smo kod mog ginekologa koji nam je objasnio da nije kraj svijeta ali i da nalaz nije obecavajuci...Nalaz izgleda ovako....Volumen 2 ml.
Ukupan broj 45 000 000
Pokretni:15%
Nepoketni:60%
Slabopokretni:25%
Patoloski oblici 4-5 Lkc ( ako mi neko zna objasniti sta bi ovo znacilo)


Nakon toga odlazimo kod urologa i mm obavlja pregled i urolog mu kaze da ima upalu i propise mu sljedecu terapiju: Cipromed tbl 2x500 mg.kroz 4 sedmice
Voltaren rapid tbl 2x1 iza jela
Tamosin caps 0,4 mg 1 iza dorucka 3 mjeseca
Profertil caps 2x1 kroz 6 mjeseci

Mm je uzima terapiju vec 15 dana i uz sve ovo svaki dan pije caj od piskavica (nasli smo na internetu da je i on jako dobar) Nadamo se da ce ovo sve uroditi plodom i da cemo za par mjeseci "uganjati" :baby1: Interesuje me vase misljenje i jeste li vi ikada cule za ovaj profertil djeluje li ili ne...svaki savjet je dobro dosao...

(odgovor članu Amela86)
Neposredna veza do poruke: 1293
   RE: Spermiogram
13.9.2013 12:55:06   
moni555
pozz fazra moj muz je koristio profertil 6 mj. i njemu nije pomogao jer je dijagnoza azospermija. Mislim da može profertil pomoci kod smanjenog volumena i pokretljivosti spermija. Vrijedi probati, samo je problem sto je jako skup, moj muz je placao skoro 100 km. Nadam se da ce vam se stanje ubrzo popraviti!!!user posted image

(odgovor članu fazra)
Neposredna veza do poruke: 1294
   RE: Spermiogram
13.9.2013 19:04:45   
fazra
Ja se nadam da ce pomoci, kod mog muza najveci problem je mal broj pokretnih spermatozoida..Problem je i taj sto on ima upalu neku jaku,tako mu je ba rekao urolog kada je otisao na pregled..a sto se tice terapije mi smo placali 130 eura pakovanje za 3 mjeseca..Ma u svemu tome najmanji problem su pare,da ono hoce biti kakvog efekta ne zalim ni dinar...Mm jos pije caj od piskavica,njega dosta hvala ovdje po internetu sam procitala dosta slucajeva gdje je dosta pomogao da se situacija popravi...

(odgovor članu moni555)
Neposredna veza do poruke: 1295
   RE: Spermiogram
18.9.2013 7:18:09   
perlica55
Cure evo i mog iskustva, nek vam bude
škola. Fino mužiće za ruke i na pregled, ako
nema user posted image ...
Trudimo se oko godinu dana + još 5/6 ciklusa
ciljanih odnosa (LH trakice+BT) al user posted image  nema...
Nagovorim muža na S-gram i slijedi šok..
Evo nalaza:
Koncentracija 1.6M/ml, 4.01M/uzorak
volumen(M/ml) 2.5
brzo napredujući 3.6%
srednje napredujući 12.7%
pokretni u mjestu 27.27%
nepokretni 56.36% user posted image  user posted image  user posted image
Smanjen broj spermija po ml i ukupno. Povišen % nepokretnih,
i smanjen % prog. pokretnih...
Idući tjedan sam kod ginekologa, javim vam što on veli...
Cure moje drage, ako nema user posted image  par mjeseci uz LH i BT, ne čekajte,
odite na pretrage, jer problem postoji...

(odgovor članu fazra)
Neposredna veza do poruke: 1296
   RE: Spermiogram
24.9.2013 22:16:04   
Zelimo_bebu
Znam vrlo dobro drage moje kako se osjcate, zelim vam svu srecu da terapije urode plodom i da se nalazi poprave, kod nas jos uvijek je stanje jednako los ekao sto je i bilo....

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 1297
   RE: Spermiogram
3.10.2013 22:40:43   
miks
Da li je iko cuo da je ortomol dobar?

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 1298
   RE: Spermiogram
9.10.2013 8:28:57   
9months
Molim vaše komentare, mišljenje i prognoze, šta dalje da radimo? I šta im znači ovo mišljenje?

Abstinencija: 4 dana
pH: 8,5 (7,2-7,8)
Volumen: 3,0 (2-5ml)
Koncentracija:18,0 (>20x106/mil)
Progresivno pokretni: 18,2 (>40%)
Slabo pokretni: 32,6 (<25%)
Nepokretni: 49,2 (<1,0x106/mil)
Leukocita: 21,2

Mišljenje: Oligoastenozospermia
Stanje se može dovesti u vezu s neplodnošću ali je prethodno neophodno temeljito ispitivanje reproduktivne sposobnosti supruge

_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 1299
   RE: Spermiogram
9.10.2013 8:57:26   
marinčii
9 Months ja nisam bas strucnjak,ali koliko vidim smanjen je i broj i pokretljivost ali nije toliko strasno.Takodje ima previse leukocita sto ukazuje na upalu,pa bi trebao otic urologu da dobije terapiju.E kad izlijeci upalu moguce da se ovo sve popravi,

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 1300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *