|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermiogram
9.10.2013 9:21:03   
9months
Draga Marinčii,

Tako sam otprilike i ja skontala.
Izgleda da ih ima malo i da su lijeni :) uh kad ih ja isprepadam, ima da skaču na sve strane user posted image
Na trenutke mi bude strašno i prestrašno a na trenutke skontam da ćemo ovo popraviti...uhhhhhh

_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 1301
   RE: Spermiogram
9.10.2013 9:27:47   
marinčii
Ma samo polako nemoj mi odma pokleknuti, ja sam uvjerena da ce se to popraviti.Jeste dobili terapiju zbog ovih leukocita?

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 1302
   RE: Spermiogram
9.10.2013 9:31:25   
9months
Marinčii user posted image

Samo smo dobili nalaz...sada idemo tražiti mišljenja.
Ja idem danas kod svoje gin da mi kaže šta i kako dalje, mada ja znam da sada MM treba ići urologu ali eto neka i ona potvrdi.

A leukocita ima baš puno. Ne piše pored jedinica mjere, ali koliko sam ja čitala na netu mora ih biti <1 (nešto nešto).
Tako da se nadam da je ovo loše samo zbog neke upale....i da će biti bolje kada je saniramo.

_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 1303
   RE: Spermiogram
9.10.2013 9:45:48   
marinčii
Da bas ih ima puno,kod mog su bila samo 2.
Ni on nije isao urologu ,ako i ovaj mjesec ne bude nista od bebice ici ce kod urologa pa da vidimo je li treba raditi jos neke dodatne pretrage.
Abd kad se sanira upala stanje ce se popraviti,bit ce to dobro nije strasno kako na prvu izgleda.

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 1304
   RE: Spermiogram
9.10.2013 9:50:38   
malenaa
Mom mm je definitivno pomoglo jer za 23 dana koristrnja njega i caja zdravac rezultati su bili duplo bolji.
I doslo je i do trudnoce taj mjesec...
Ja vjerujem da je trebalo necim pogurati :) nebi dzaba bio skup i toliko hvaljen i kod kog ginekologa.
Sretno i pozz


IZVORNA PORUKA: miks

Da li je iko cuo da je ortomol dobar?



_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 1305
   RE: Spermiogram
9.10.2013 9:54:57   
Isha

IZVORNA PORUKA: malenaa

Mom mm je definitivno pomoglo jer za 23 dana koristrnja njega i caja zdravac rezultati su bili duplo bolji.
I doslo je i do trudnoce taj mjesec...
Ja vjerujem da je trebalo necim pogurati :) nebi dzaba bio skup i toliko hvaljen i kod kog ginekologa.
Sretno i pozz


IZVORNA PORUKA: miks

Da li je iko cuo da je ortomol dobar?




Mm je pored Orthomol Fertil Plusa pio i tablete peruanske make, i pomoglo je.

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 1306
   RE: Spermiogram
9.10.2013 11:21:02   
9months
Drage moje evo upravo sam bila kod svoje gin i odnijela sam joj nalaz i ona kaže da nije dobar ali nije ni katastrofa.
Rekla je da MM pije Profertil mjesec dana nakon čega bi trebao ponoviti spermogram + spermokultura, pa ćemo nakon toga vidjeti šta ćemo.

E sada, zna li neko razliku između Profertila i Orthomol fertil plus? Ne znam šta da uzmem.
I zna li neko gdje ima kupiti Zdravac u Tuzli

_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 1307
   RE: Spermiogram
9.10.2013 17:38:11   
Magnolie
pozdrav cure
da li je iko imao iskustva sa Tribestan tbl.???? ja i MM smo razmisljali da kupimo pa me zanima da li je iko koristio????? inace mm ima azoospermiju(samo smo jedan spermogram uradili) i visok FSH user posted image
sad koristi Nolvadex popreporuci urologa.

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 1308
   RE: Spermiogram
6.11.2013 12:10:48   
perlica55
Ima li tko poboljšanja S-grama??? user posted image
MM pije Bioastin redovito 2x2 + ostale
prirodne muckalice...
Čekamo još mjesec dana pa ide na kontrolni S-gram,
joj ne bude li bolji, poluditi ćuuuu user posted image
P.s. Dobili smo savjet G, budući ih je malo i
slabo su pokretni, da nikako ne smijemo biti u akciji
često kad su pl. dani.. Kae da bi bilo najbolje kad bi
4/5 dana apstinirali od akcije prije O...
Dal je netko od vas pokuao ovo user posted image


< Poruku je uredio perlica55 -- 6.11.2013 12:12:36 >


_____________________________

1. ICSI/IMSI - user posted image
32tt - izgubili smo bebu user posted image
FET - bez uspjeha
2. ICSI - imamo user posted image i molimo Boga za sretan završetak trudnoće
MM i ja još uvijek čekamo rodu . . .

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 1309
   RE: Spermiogram
11.11.2013 19:49:23   
witch
Zenice drage, samo da prijavim ovdje da sam ugledala user posted image Prosle godine MM imao 5 miliona u aprilu, ja ostala trudna u septembru. Nazalost, doslo do spontanog. U aprilu ove godine imao 18 miliona, ukupna pokretljivost 56%, i pio je 3 mjeseca ORthomol Fertil Plus, zatim Bioastin, Maku u prahu, med sa sjemenkama, dosta ovako vitamina, itd. Ja ovaj mjesec bila na klomifenu, i eto ugledah dvije crtice na 30dc. Nadam se da ce sve biti ok i da cete i vi sto prije prijaviti plusice. user posted image user posted image

(odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 1310
   RE: Spermiogram
12.11.2013 8:47:20   
perlica55
Witch draga,  user posted image   user posted image   user posted image  ti si nam idol user posted image   user posted image
Hajde molim te napiši mi ko je proizvođač i točan naziv
tog maka praha, da i ja uzmem za MM..
Uživaj u user posted image

_____________________________

1. ICSI/IMSI - user posted image
32tt - izgubili smo bebu user posted image
FET - bez uspjeha
2. ICSI - imamo user posted image i molimo Boga za sretan završetak trudnoće
MM i ja još uvijek čekamo rodu . . .

(odgovor članu witch)
Neposredna veza do poruke: 1311
   RE: Spermiogram
12.11.2013 12:06:03   
witch
http://www.makrovita.ba/bs/maloprodaja/hrana/superfood Evo ja sam odavdje narucila, uz Bioastin. Sa srecom!user posted image

A sad gledam da je proizvodjac ovo. http://www.biobio.hr/robnamarka/orgona-superfood/?brandID=160 Posto si ti u Hrvatskoj.

< Poruku je uredio witch -- 12.11.2013 12:08:26 >

(odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 1312
   RE: Spermiogram
12.11.2013 20:50:06   
perlica55
Hvala draga, otići ću u biobio kupiti
i maka prah, pa nek i to pije user posted image

_____________________________

1. ICSI/IMSI - user posted image
32tt - izgubili smo bebu user posted image
FET - bez uspjeha
2. ICSI - imamo user posted image i molimo Boga za sretan završetak trudnoće
MM i ja još uvijek čekamo rodu . . .

(odgovor članu witch)
Neposredna veza do poruke: 1313
   RE: Spermiogram
7.12.2013 12:13:36   
filipmia
pozz,nova sam na ovoj temi.
MM i ja pokusavamo vec 2g al nista,mislili smo da je do mene posto imam neredovne menstr. vadila sam hormone prije par dana i sve ok,dok. me pregleda sve ok i dadne da MM uradi spermiogram kad ono sok...

PH- 7,5
BOJA- blijedozuta
VOL:- 3,3
LIKVEFAKCIJA- zavrstena il zamrstena ( nije bas citko napisano a ja se bas nerazumijem)
UKUPAN BR U 1ml- 12 miliona
JAKO POKRETNIH POSLIJE 60min- 5%
SLABO POKR POSL 60min- 25%
NEPOKRETNIH POSL 60min- 70%
NORMALNI OBLICI- 30%
PATALOSKI OBLICI 70%
onda pise:
SPERMIJ SE KRECE SPORO I VIJUGASTO
U RAZMAKU SPERMIJI SU NORMALNE GRADJE I VELICINE
PRISUTNA JE MASA NEZRELIH SPERM I 3-4L
FRUKTOZA U EJAKULATU PRISUTNA

e MM je noc prije pio alkohol i ujutru kad me je dok. poslao da donesem sperm. kad smo inali odnos vrlo otezano svrsio.,da li sve to utice na ovako los spermiogram?
em sto smo zbunjeni zbog tog sto sam ja prije mjesec-dva bila kod drugog ginek. koji mi je rekao da MM i ja imamo odnos i da potom ja dodjem kod njega i zatim iz mene uzvadio sperm.i provjerio i rekao da je sa MM sve ok da ih ima puno i da su pokretni i zato nam je jos veci sok bio ovaj nalaz spermiograma??!

mi smo odlucili da cemo otic privatno ponovo uradit da budemo sigurni!
da li netko ima iskustva sa poluklinikom Medicom u Zenici???

ako ima itko da mi odgovori i pomogne bila bi jsko zahvalna...

(odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 1314
   RE: Spermiogram
7.12.2013 17:42:43   
mykica
Ja koliko znam prije nego se uzme uzorak spermija, treba apstinirati 3 dana, jer su tada spermiji najbolji. Bar je nama tako reče prije nego smo vadili nalaze ( a radili smo ih i privatno i na klinici). I morali smo uzorak donijeti u roku 15 minuta da bi se stavio na obradu ili u one njihove frižidere. Ne znam da li je moguće da pogriješe toliko u nalazu. Nadam se da će se još neko javiti sa više informacija.

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu filipmia)
Neposredna veza do poruke: 1315
   RE: Spermiogram
7.12.2013 18:29:10   
filipmia
mi smo aspst. 2 dana i sad kad sam zvala da se narucim privatno rece mi neka tete da motam dobro zamotat u vatu da temp mora bit ako nerece 32-36 stupnjeva a ovaj sad kad sam nosila definitivno nije bio toliko utopljen... joj nisam pametna ! i koja je sad njegova diagnoza?

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 1316
   RE: Spermiogram
7.12.2013 23:16:17   
mykica
Najbolja varijanta jeste da ponovite nalaz, da ne razbijate glavu šta bi moglo biti. I držite se onog šta vam je rečeno kako da postupite i ne možete pogriješiti. Sretno!

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu filipmia)
Neposredna veza do poruke: 1317
   RE: Spermiogram
8.12.2013 7:47:42   
9months
Draga filipmia, spermogram se radi nakon apstnencije od 2 do 5 dana ali je najbolje da to budu 4 dana. Obzirom da je tvoj muz pio noc ranije i to utice na sam rezultata spermograma. Zbog kratke apstinencije vjerovatno ih je manje nego sto bi ih bilo da ste pricekali jos koji dan.
Evo kako je kod mene bilo, navecer trebam nositi uzorak na anlizu a muz zove i kaze evo mene kod prijatelja koji pece rakiju, odma sam mu rekla da ne smije piti jer ce to pokvariti spermogram...njegova sreca pa me poslusao
user posted image
Kada sam dosla kuci narucila sam taksi, pomogla dragom muzicu da obavi stvar i onu posudicu stavila medju grudi da joj bude toplo...jako je bitno da se uzorak ne ohladi i da ga jako brzo odneset_e na analizu.

Ovo je moje iskustvo, a tebi bih preporucila da ponovite spermogram ali kako treba, jer ces jedino tako dobiti pravi rezultata na osnovu kojeg mozes odluciti koji je sljedeci korak...
user posted image
Nadam se da tvoja borba za user posted image nece jos dugo potrajati

< Poruku je uredio 9months -- 8.12.2013 7:49:36 >


_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu filipmia)
Neposredna veza do poruke: 1318
   RE: Spermiogram
8.12.2013 10:45:27   
filipmia
drage moje,hvala vam puno na pomoci i informacijama,posto nam treba do Zenice nekih 40-tak min to nek on dole obavi :) da budemo sigurni da smo sve ok odradili da nebude opet sumnji... onda je najbolje da se od ponedj. do petka apstin. pa u petak ujutru odemo to obavit...

i samo jos ako itko zna da li su pouzdani nalazi u Medicom-u u Zenici bila bi presretna da mi javi :*

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 1319
   RE: Spermiogram
8.12.2013 10:57:12   
Zelimo_bebu

IZVORNA PORUKA: filipmia

pozz,nova sam na ovoj temi.
MM i ja pokusavamo vec 2g al nista,mislili smo da je do mene posto imam neredovne menstr. vadila sam hormone prije par dana i sve ok,dok. me pregleda sve ok i dadne da MM uradi spermiogram kad ono sok...

PH- 7,5
BOJA- blijedozuta
VOL:- 3,3
LIKVEFAKCIJA- zavrstena il zamrstena ( nije bas citko napisano a ja se bas nerazumijem)
UKUPAN BR U 1ml- 12 miliona
JAKO POKRETNIH POSLIJE 60min- 5%
SLABO POKR POSL 60min- 25%
NEPOKRETNIH POSL 60min- 70%
NORMALNI OBLICI- 30%
PATALOSKI OBLICI 70%
onda pise:
SPERMIJ SE KRECE SPORO I VIJUGASTO
U RAZMAKU SPERMIJI SU NORMALNE GRADJE I VELICINE
PRISUTNA JE MASA NEZRELIH SPERM I 3-4L
FRUKTOZA U EJAKULATU PRISUTNA

e MM je noc prije pio alkohol i ujutru kad me je dok. poslao da donesem sperm. kad smo inali odnos vrlo otezano svrsio.,da li sve to utice na ovako los spermiogram?
em sto smo zbunjeni zbog tog sto sam ja prije mjesec-dva bila kod drugog ginek. koji mi je rekao da MM i ja imamo odnos i da potom ja dodjem kod njega i zatim iz mene uzvadio sperm.i provjerio i rekao da je sa MM sve ok da ih ima puno i da su pokretni i zato nam je jos veci sok bio ovaj nalaz spermiograma??!

mi smo odlucili da cemo otic privatno ponovo uradit da budemo sigurni!
da li netko ima iskustva sa poluklinikom Medicom u Zenici???

ako ima itko da mi odgovori i pomogne bila bi jsko zahvalna...

Draga moja zao mi je zbog nalaza,nalaz nije uopce toliko los, da se popraviti samo treba otkriti uzrok, moguca je upala, varicocela, postoji dosta uzroka.... sve i sami prolazimo tako da razumijem sve....kako ce ginekolog vaditi spermu i proucavati nije mi jasno, za to postoje doktori biolozi koji se bave time i strucniji su od bilo kog ginekologa...moj savjet ponovite nalaz za 72 dana ali bez konzumiranja alkohola i 3-5 dana apstinencije....u polikliniku medicom nema koristi da ides jer oni taj nalaz ne rade..i ja sam iz Zenice pa ti zato govorim....zelim svu srecu ako ti sto treba pitaj....

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu filipmia)
Neposredna veza do poruke: 1320
   RE: Spermiogram
8.12.2013 12:09:29   
filipmia
Jel se mora cekat 72 dana i zbog cega? mislim da necemo moc izdrzat toliko...
A zvala sam ja Medicom i rekli su mi da rade spermiogram i sve objasnili kako sta, gdje ste vi radili? Nemogu otic ponovo u bolnici i trazit ponovo da radimo zbog tog sto nismo sigurni da li je nalaz tocan?!

Joj molim Boga da bude do mene,jer ipak su oni muskarci i udaras im u njihov "ego" a kod mene MM je povucen, neiskazuje osjecaje, bojim se da ce se povuc u sebe i da ce zbog tog nastat problemi izmedju nas...

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 1321
   RE: Spermiogram
9.12.2013 8:26:40   
Zelimo_bebu
72 dana ti je period spermatogeneze, i preporucuje se taj period nakon sto ste radili nalaz da bi se obnovili spermiji, ali evo pokusaj sa medicomom, nemam pojma da oni rade taj nalaz, sad od tebe cuujem...mi smo u bolnici radili i kod doktorice Radmile u Sarajevu...sta god da bude ne ocajavaj, ajde kad dobijes rezultate onda cemo vidjet, to se da popraviti, bitno je samo urologu na vrijeme da se otkrije uzrok mozda ima neku bakteriju koja je uzrok takvog nalaza...
IZVORNA PORUKA: filipmia

Jel se mora cekat 72 dana i zbog cega? mislim da necemo moc izdrzat toliko...
A zvala sam ja Medicom i rekli su mi da rade spermiogram i sve objasnili kako sta, gdje ste vi radili? Nemogu otic ponovo u bolnici i trazit ponovo da radimo zbog tog sto nismo sigurni da li je nalaz tocan?!

Joj molim Boga da bude do mene,jer ipak su oni muskarci i udaras im u njihov "ego" a kod mene MM je povucen, neiskazuje osjecaje, bojim se da ce se povuc u sebe i da ce zbog tog nastat problemi izmedju nas...



_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu filipmia)
Neposredna veza do poruke: 1322
   RE: Spermiogram
12.12.2013 17:58:07   
Magnolie
da li je iko radio spermiogram u luzanima? dr nas je poslao da dole odradimo spermiogram, ali cula sam da i nije bas pouzdan nalaz user posted image pa zamolila bih ako ima neko ko je radio dole, da mi javi...pozzzz

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 1323
   RE: Spermiogram
19.12.2013 11:17:30   
Zelimo_bebu
filipmia jeste mila radili nalaz?

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Magnolie)
Neposredna veza do poruke: 1324
   RE: Spermiogram
6.1.2014 12:58:41   
M.A.M.
Pozz drage,da li neko od vas zna jel se moze uraditi spermiogram na jezeru ili salju privatno,jer sam cula da je Dr.Radmila otisla u penziju

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *