|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermiogram
5.9.2014 9:30:21   
malena27 RR
varikokela moze a i ne mora biti uzrokom ovakvog spermograma.
recimo mm ima II stepen varikokele i niko nije preporucio operaciju - jer svakako ne bi pomogla u smislu poboljsanja spermograma, ako je neki laksi oblik i nije jako los spermogram mozda i moze pomoci operacija.
a neki muskarci su nakon operacije dosli do losijeg rezultata spermograma... znaci sve je individualno...

pa sta kaze urolog, predlaze li operaciju?

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu pcelica 23)
Neposredna veza do poruke: 1351
   RE: Spermiogram
5.9.2014 9:47:13   
perlica55
Pcelice, s-gram TM je jako loš user posted image
Operacijom varikokele se nalaz može poboljšati, ali
i pogoršati.. Vani se op. niti ne rade više..
Dal je TM imao apstinencuju barem 3 dana ranije??
Kod njega je i ukupna količina ejakulata dosta niska..

Pisala sam nekoliko postova ranije što je MM koristio i kako
je popšravio nalaz, na žalost još uvijek nema user posted image
Tako da smo poslani na obradu kod VTO specjaliste..
Ne znam kolko godina imate, ali nemojte dugo čekati..
Ti bi mogla napraviti spolne hormone i hormone štitnjaće 2-5 dan ciklusa,
tako da vidite kakvo je stanje s tobom.
Moj G se oslonio na loš nalaz MM, tako da me tek sada nakon godinu dana poslao vaditi
hormone i ispostavilo se da imam visok TSH, tak da sam sada na terapiji
Eutiroxa..
Sretnoo user posted image


_____________________________

1. ICSI/IMSI - user posted image
32tt - izgubili smo bebu user posted image
FET - bez uspjeha
2. ICSI - imamo user posted image i molimo Boga za sretan završetak trudnoće
MM i ja još uvijek čekamo rodu . . .

(odgovor članu pcelica 23)
Neposredna veza do poruke: 1352
   RE: Spermiogram
5.9.2014 18:53:49   
pcelica 23
perlice apstinencija je traja 4 dana pa je onda radio spermogram,ja imam 28 godina mm 30 .Doktorica se uvijek osloni na nalaze mm i sa mnom samo formalno ,eto ultrazvuk,papa test,briseve i to je to sto sam ja radila...Ona uvijek kaze sve je ok / :/ ja sam stvarno izgubljena.Ponavaljam se, oni nama nista ne govore,nisu mu ni tablete nikakve davali sem ovih da se rijesi bakterije.Sad u iducoj sedmici opet ide urologu,nadam se da ce reci nesto konkretno user posted image

(odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 1353
   RE: Spermiogram
5.9.2014 18:57:09   
pcelica 23
Urolog cim je otkrio varikokelu spomenuo je operaciju(a i moj ginekolog uvijek to preporucuje) Njegov urolog je htio prvo da se rijesi bakterije da vidi da ona nije uzrok,medjutim stanje je isto.Tako da u iducoj sedmici ima narucen pregled kod njega valjda mu kaze sta dalje...Ja sam takodje po forumima citala da se operacijom moze pogorsati nalaz user posted image

< Poruku je uredio pcelica 23 -- 5.9.2014 19:00:34 >

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1354
   RE: Spermiogram
5.9.2014 19:10:40   
9months
Pcelice, nadam se da će vam se urolog posvetiti i da će vam propisati adekvatnu terapiju.
I istina je da je kod nekih operacija donijela poboljšanje a kod nekih nažalost i pogoršanje.
Nadam se da nećete upasti u ružnu statistiku.

Potražite dobrog urologa koji će vam preporučiti šta dalje user posted image

_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu pcelica 23)
Neposredna veza do poruke: 1355
   RE: Spermiogram
5.9.2014 19:22:37   
pcelica 23
Definitivno cemo promijeniti urologa,ako i ovaj put ne da nikakvu terapiju.Nadam se da do operacije nece doci,jer fakat me je strah da se stanje samo ne pogorsa.

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 1356
   RE: Spermiogram
8.9.2014 15:14:35   
Zelimo_bebu
pcelice procitala sam tvoj post i razumijem toju zabrinutost, drago mi je da si se javila...
Ja cu ti samo jedno reci, a mozda cu biti subjektivna.,,.,.da sam znala tada kada smo odlucivali o operaciji varicocele ono sto danas znam nikad ne bih dozvolila da mi muz ode na operaciju...on je imao los nalaz, ali smo ga mozda mogli popraviti jer je nas urolog odmah poslao na operaciju bez ijednog uradjenog nalaza i bez ijedne pokusane terapije,,,a mi isprepadani i opsjednuti zeljom da sto prije ostanemo trudni i jos isprepadani njegovom recenimo:"Ako zelite djecu onda to morate." Danas nakon 2 godine od operacije nase stanje je gore, i to najgore moguce....moj ti je savjet nadji dobrog urologa i lijeci upalu, bakterije neka sve nalaze odradi i sve pretrage prije nego se odlucite na operaciju.....oprosti ako sam ja pesimisticna, ali kod nas je takav slucaj, a znam da ima i muskaraca koji su operisali pa im nalaz bio bolji....

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu pcelica 23)
Neposredna veza do poruke: 1357
   RE: Spermiogram
9.9.2014 16:33:14   
pcelica 23
Bas mi je zao zbog tebe user posted image ...ovo je bas borba user posted image Upravo smo dosli od urologa,danas smo isli kod drugog,i bas nam je rekao da na operaciju uopste ne treba i iznenadio se zasto je prethodni dok.to rekao bez ijedne terapije (kao sto kazes) evo sta je sad on napisao : St.genitalis,incpijentna varikokela lijev (samo naznacene vene)
Dijagnoza : infertilitas.OAS (11 M/ml;prog.pkr. 3,O ; Ikc 1. Bakt.dosta) Varicocele gr II.sin
Terapija TAMOXIFEN tbl 2x 20 mg
Uraditi CUM test
Eto bukvalno sam ti prenjela sta je napisao...znaci on je rekao varikokelu nece perisati,za ove tablete je rekao da mogu,a i ne moraju pomoci,cisto da pokusauser posted image prvi put da nam je neko makar malo paznje posvetio,ja sam danas dobila uputnicu za spolne hormone i stitnjacu pa cu odraditi, to me savjetovala perlica 55,samo da sve bude ok user posted image ...

< Poruku je uredio pcelica 23 -- 9.9.2014 16:39:22 >

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 1358
   RE: Spermiogram
9.9.2014 16:53:54   
kokouli
Ja se izvinjavam ,MM nema probleme sa spermiogramom ,samo hocu da kazem da sam citala da maticna mlijec prava dosat pomaze larginin spirulina e vitamin cink ...za plivace i naravno ishrana da je zdrava bez pretople vode kod kupanja sauna nix uske gace itako to .manje alkohola i cigara i daje rezultate ,kao i fizicke umjerene aktivnosti ....user posted image

(odgovor članu pcelica 23)
Neposredna veza do poruke: 1359
   RE: Spermiogram
10.9.2014 0:15:32   
pcelica 23
Hvala ti kokouli na savjetima,vecinu koristimo,a uvijek se nesto novo sazna.Voljela bih ako neko ima iskustvo s ovim tabletama TAMOXIFEN da mi kaze user posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1360
   RE: Spermiogram
10.9.2014 10:34:19   
Zelimo_bebu
pcelice svaka mu cast, vi napravite sve pretrage spermokulturu, urinokulturu, bris uretre, eksprimat prostate i tada ce znati da li ima bakterija i leukocita i dobit ce terapiju jer sigurno negdje neka baja koci sve to,,,kad sve to odradite onda uzmite neki preparat pa pokusajte popraviti s-gram....zelim svu srecu

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu pcelica 23)
Neposredna veza do poruke: 1361
   RE: Spermiogram
10.9.2014 11:18:59   
pcelica 23
spermokulturu je radio,to je bilo ok,sada mu je rekao da radi CUM test,zatim test na mikoplazmu,ureoplazmu,pa valjda sve bude ok i hvala vam mnogo user posted image

< Poruku je uredio pcelica 23 -- 10.9.2014 11:19:36 >

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 1362
   RE: Spermiogram
10.9.2014 19:52:22   
kokouli

IZVORNA PORUKA: pcelica 23

spermokulturu je radio,to je bilo ok,sada mu je rekao da radi CUM test,zatim test na mikoplazmu,ureoplazmu,pa valjda sve bude ok i hvala vam mnogo user posted image

I ti uradi brisove na ureaplazmu mikoplasmu klamidiju ....ako jedno imapije terapiju oboje .Sretno .user posted image

(odgovor članu pcelica 23)
Neposredna veza do poruke: 1363
   RE: Spermiogram
10.9.2014 21:25:14   
pcelica 23
ok,muz ide iduce sedmice to raditit,pa cemo vidjeti sta dalje...user posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 1364
   RE: Spermiogram
10.9.2014 21:39:41   
SRECO
Izvinite što ovako upadam nova sam ovdje:) .-, moželi samo jedno pitanje.-,.-šta vi mislite,.-, jer po priči vidim da imate više iskustva od mene,,,, imala sam odnos 5 dana menge a inače ciklus mi je 28-30 dana ...koji traje 5 eventualno 6 dana,,, što je prva 2 dana obilnije,.-, a ostalo skroz malo što znači tog 5--og dana je bilo tako reći ništa,, samo smeđe,,,, i imala sam nezaštićen odnos ..stim da je ejakulirao u mene,,,, dali postoji,, (naravno uvijek postoji..)ali eto šta vi mislite dali postoji začeće,,,,:) još jednom sooryy za ovaj upad ovdje ovako porukom a postavljam pitanje,.-, ali sam nova ovdje

(odgovor članu pcelica 23)
Neposredna veza do poruke: 1365
   RE: Spermiogram
10.9.2014 21:59:13   
pcelica 23
Sreco,ne bih ti znala odgovoriti na tvoje pitanje,mislim moze se desiti,a i ne mora,mozda ti je najbolje uraditi kucni test ...ne znam sta drugo da ti kazem.user posted image

(odgovor članu SRECO)
Neposredna veza do poruke: 1366
   RE: Spermiogram
12.9.2014 8:20:33   
perlica55
Pcellica, super za terapiju, nadam se da će vam pomoći,
javi nam svakako.. user posted image
Hajde s nama u čekaonu ako hoćeš, tu smo najaktivnije, mi cure
koje čekamo user posted image  
http://www.ringeraja.ba/forum/m_2289825/mpage_13/tm.htm

< Poruku je uredio perlica55 -- 12.9.2014 8:21:07 >


_____________________________

1. ICSI/IMSI - user posted image
32tt - izgubili smo bebu user posted image
FET - bez uspjeha
2. ICSI - imamo user posted image i molimo Boga za sretan završetak trudnoće
MM i ja još uvijek čekamo rodu . . .

(odgovor članu SRECO)
Neposredna veza do poruke: 1367
   RE: Spermiogram
23.10.2014 12:31:11   
nisam ja
Pozdrav svima
Ovdje sam prvi put, molim Vas za pomoć ili barem savjet.
Na trudnoći radim skoro dvije godine bez uspjeha. Na pregledima kod ginekologa svaki put isto, sve ok, nema potrebe raditi detaljnije pretrege.
Samoinicijativno smo uradili spermiogram u privatnoj klinici, prije nekih pola godine , koji kaže sljedeće:
Apstinencija 5 dana
Broj progresivno pokretnih spermija 12,0 (10 6 m/l)
Broj linearno pokretnih spermija 7,5 (10 6 m/l)
Broj spermija pokretnih u mjestu 1,0 (10 6 m/l)
Broj nepokretnih spermija 9,5 (10 6 m/l)

Ukupna koncentracija 30,0 (10 6 m/l)
Pokretljivost 40%
Stepen kinetike 2

Dijagnoza: Oligoasthenozoospermija

Prilikom preuzimanja nalaza u klinici, laborant je rekao da je nalaz mogao biti i bolji, ali sve u svemu, da je zadovoljan. Ali trudnoće nema pa nema!

Šta Vi mislite o ovome? Neko sa malo više iskustva u ovim stvarima?

(odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 1368
   RE: Spermiogram
23.10.2014 12:43:54   
Zelimo_bebu
nisam ja dobro nam dosla na temu, mila moj muz je imao prvi nalaz ovakav kao sto vi imate saa...nas su uputili urologu da uradi nalaze,,bris uretre, eksprimat, hormone, urinokulturu, uzv testisa, da se pokusa naci uzrok ovakvom nalazu..moj je savjet da pokusate naci dobrog urologa koji ce vam posvetiti paznje...nalaz uopce nije los, i mislim da se trudnoca prirodnim putem moze ostvariti, a sada zasto je nema, ne zna to nitko ti reci, pokusajte da uganjate ovulaciju sa lh trakicama, da se cuvate i akcijate samo kada su plodni dani...ako ti mogu jos kako pomoci pitaj..nadam se da ce se jos neka od zenica javiti da ti kaze svoje misljenje....

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu nisam ja)
Neposredna veza do poruke: 1369
   RE: Spermiogram
23.10.2014 15:25:55   
nisam ja
Zelimo bebu, hvala ti puno. Kao što i tvoje ime govori, i mi to želimo ali...
Moj ginekolog kaže : Vi ste jedna zdrava i plodna žena user posted image user posted image , po njemu to je pitanje vremena, i naravno, strpljenja, kada će doći do trudnoće.
S druge strane, spermiogram i nije tako loš, ali stoji ta dijagnoza oligoasthenozoospermija.
Pretpostavljem da nam je svima isto, iščekivanja na vrh glave, svaki mjesec sve iznova, sve se vrti oko jedne stvari
Ako neko ima iskustav sa sličnom dijagnozom, naka se javi. Puno mi znače iskustva iz života. Ni edicina ne zna uvijek sve, to se ja malo tješim

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 1370
   RE: Spermiogram
23.10.2014 15:39:16   
Zelimo_bebu

IZVORNA PORUKA: nisam ja

Zelimo bebu, hvala ti puno. Kao što i tvoje ime govori, i mi to želimo ali...
Moj ginekolog kaže : Vi ste jedna zdrava i plodna žena user posted image user posted image , po njemu to je pitanje vremena, i naravno, strpljenja, kada će doći do trudnoće.
S druge strane, spermiogram i nije tako loš, ali stoji ta dijagnoza oligoasthenozoospermija.
Pretpostavljem da nam je svima isto, iščekivanja na vrh glave, svaki mjesec sve iznova, sve se vrti oko jedne stvari
Ako neko ima iskustav sa sličnom dijagnozom, naka se javi. Puno mi znače iskustva iz života. Ni edicina ne zna uvijek sve, to se ja malo tješim


Nema na cemu mila, tu sam ako mogu pomoci, kazem ti mi smo imali tu dijagnozu i otkrivena nam je varricocela, operirali je i nakon toga stanje s epogorsalo,,,zato kazem bitno je da nadjete dobro urologa, do tada kljukaj ga vitaminima, cink je jako dobar, mjesavina meda sa orasima, groždjicama, susamom, kikirkijem, itd, ako zelis napisat cu ti, onda neka prestane da pusi ako konmzumira cigarete, pokusa izbjegavati stres iako je to svima generalno tesko, imas cak i tablete za poboljsanje s.-grama, cajeve..ne znam evo koliko si u sve to upucena, to je nesto sto mozete pokusati prirodnim putem...poznajem par zena koje su sa tom dijagnozom ostale prirodno trudne

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu nisam ja)
Neposredna veza do poruke: 1371
   RE: Spermiogram
23.10.2014 17:43:00   
leptirica2606
Pozdrav Drage zene, kako ste, ima li zime kod vas?
Evo I ja Moram da se tuspasim I na ovaj forum. Naime, MM je jutros radio sprematogram I nalaz je ASTHENOZOOSPERMIA user posted image
Smanjeno je broj progresivno pokretnih spermija 15,5, a referentne vrijednosti su > 32....
Ima li neka od vas kojoj MM ima bar slican nalaz,? Da li ste uzimali neke preparati Biljni iLi slicni ? Jel potrebna terapija? Neznam neke vitamina da kupim .
Uz ovo ja imam inzulinsku rezistenciju sa pco. Terapiju pijem Siofor.
Puno Bih vam zahvalna bila na ikakvoj pomoci i savjetima

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 1372
   RE: Spermiogram
23.10.2014 21:40:35   
Amra 25
leptirice evo da ti se ja javim sa svojim iskustvom, kod mog muza je ista dijagnoza i prvi nalaz je bio gori nego tvoj, pa mu je dr preporucio profertil tablete, jest da su jako skupe ali vjeruj da pomazu. Mi smo ih nabavili u austriji i kostalo nas je oko 260 km terapija za 3 mj, ovde u BiH su jos skuplje, ali nakon ta tri mj terapije nalaz je bio mnogo bolji, onda je pio mj dana klomifen po pola tabletice svaki dan da ubrza spermice, i eto poerd moje dijagnoze PCOS i pored sto su nam svi dokroti govorili da su nam sanse za trudnocu minimalne skoro nemoguce, ja sam evo 3. mj trudna user posted image a dvije godine smo pokusavali, raspitaj se malo za te kapsule nama su puno pomogle user posted image SRETNO

(odgovor članu leptirica2606)
Neposredna veza do poruke: 1373
   RE: Spermiogram
24.10.2014 10:37:11   
leptirica2606
hvala hvala na dogovoruuu
bila sam u apoteci jutros, kod njih nije bilo tih tableta. Ponudila mi neke Orthomol fertil, oko 117km doza za mjesec dana. Necu ih uzimati probacu naci ove tvoje aBd

(odgovor članu Amra 25)
Neposredna veza do poruke: 1374
   RE: Spermiogram
24.10.2014 12:02:20   
Amra 25
ma nema na cemu :) samo da provjerim jesi li primila moju poruku :)

(odgovor članu leptirica2606)
Neposredna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *