|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  122 123 [124] 125 126   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantjelesna oplodnja
15.3.2013 19:21:03   
Leva
Ja sam na 24 Gonal f dobila 23 jajne stanice i nisam dobila hiperstimulaciju. Imali smo 4 embrija u stadiju blastociste vrhunske kategorije izabrana izmedju drugih blastociti. Dva su mi vracena i dva su zamrznuta user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu july)
Neposredna veza do poruke: 3076
   RE: Vantjelesna oplodnja
16.3.2013 12:31:13   
july
Hvala Leva. Puno znaci kad vidim da ima pozitivnih iskustava sa tom stimulacijom. Sve najbolje!

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 3077
   RE: Vantjelesna oplodnja
29.5.2013 23:07:33   
pahuljica85
Cao cure,
imam prvi ICSI sad u junu pa sam sva nervozna i u nadi da cemo uspjeti...
Radi cemo kod Balica u tuzli.
JA 27 god PCO
MM 38god Oligastenozospermija
Ima li koja da joj je prva uspjela ?????
Hvala unaprijed.

(odgovor članu july)
Neposredna veza do poruke: 3078
   RE: Vantjelesna oplodnja
30.5.2013 10:09:48   
Amelaa RR
Pahuljica85, ako Bog da bit ce to sve hairli ,..i da nam sto prije javis visokuu betu...i postanes preljepa
user posted image . Balici imaju dosta uspjeha...a vi ste mladi i uspijeh sigurno nece biti upitan...ako Bog da!
Na kojem si protokolu?

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu pahuljica85)
Neposredna veza do poruke: 3079
   RE: Vantjelesna oplodnja
30.5.2013 12:06:22   
kiki82
Pahuljice draga nemoj da budeš nervozna. Sve će to ako Bog da bit dobro user posted image
Balići imaju dobre rezultate, i ja sam njihov pacijent. U aprilu je 5 žena uspjelo.
Sretno!

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 3080
   RE: Vantjelesna oplodnja
4.6.2013 12:29:21   
Kikitown
pozdrav i od mene... i ja sam kod Balica kod dr Adema. Muz ima azoo i treba krajem juna na punkciju, a ja PCO. Uprkos ovoj katastrofi od dijagnoze3, rekao mi je da su imali 15 beba sa azoo od kako rade vantjelesnu. Brojka daje nadu, i neda mi se opterecivati jeli to 15/100 ili 15/1000...
Samo molim Boga da nadju nesto prilikom punkcije jer terapije ili lijeka za azoo nema user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu zaza lopez)
Neposredna veza do poruke: 3081
   RE: Vantjelesna oplodnja
4.6.2013 12:37:09   
Leva
Kiki jeste razmisljali da odete kod androloga na konsultacije, ipak su mjerodavniji od Balica kada je u pitanju Azoospermia i uopceno muski sterilitet? (androlog je specijalista za musku neplodnost). Androloga nema u BiH morate ici u Hr ili cekati da dodje Emreu Bahceci. Mm je isao u Slo na pregled svojevremeno.


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 3082
   RE: Vantjelesna oplodnja
7.6.2013 9:32:46   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: Odlucna

Pozdrav za sve!

Imam problem i Vas molim za savjete. Prosli mjsec sam radila IVF, medjutim beta je 0,9, znaci bezuspjesno. Na pregledu (treci dan ciklusa) doktorica je rekla, da zbog hormonskih injekcija koje sam dobijala, jos dva mjseca ce moji jajnici proizvoditi vise jajnih stanica. Vec se naziru 4 folikula na desnoj i 3 na lijevoj stani. Predlaze mi ponovo da pokusam IVF. Da li je to prebrzo??? Kolike su mi sanse, obzirom da sam pri prvom pokusaju od 7 folikula imala samo 1 jajnu stanicu??? Da li ce ti folikuli rasti istom brzinom???

Nisam mogla nista da nadjem na internetu u vezi ovoga. Da li su doktori jos nekome predlagali 2 IVF-a zaredom??? Strah me je piti ogromnu kolicinu progesterona 15 dana prosli mjsec i ako bude novi pokusaj, onda ponovo 15 dana ovaj mjsec.

Pomagajte, vec je 5-ti dan ciklusa.



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 3083
   RE: Vantjelesna oplodnja
7.6.2013 9:37:28   
malena27 RR
Izmedju postupaka se preporucuje pauza od 6 mjeseci da bi se organizam ocistio od lijekova...

Ja bih, licno iskoristila tu priliku.
Trebace ti manje lijekova, samim tim proci ces jeftinije, ali je pitanje u kakvom je stanju tvoj organizam?

Mozes li podnijeti jos jedan postupak psihicki i fizicki?
Niko ne moze garantovati koji broj stanica ce biti, hoce li ih biti i koliko ce ih se eventualno oploditi.

Kod koje dr. si radila postupak?



< Poruku je uredio malena27 RR -- 7.6.2013 10:07:14 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 3084
   RE: Vantjelesna oplodnja
7.6.2013 9:50:50   
anja anjica
Pozdrav draga moja odlucna kod mene je bio isti slucaj ,ja sam pristala sve od puste zelje za plusicima na testu,postupak vodila dr suada iz tzv (3) pokusaj,pet folikula do stoperice ali beta nikakva.ne dozvoli da te obeshrabi moje iskustvo meni je takva sudbina bila,na tebibje tvoja odluka.pozdrav. a da dr.. stojikovic (prvi od dr kojibje radio nakloniranju, supruga dr.izvrstan geneticar klinika u leskovcu) to ne odobrava jer u vecini folikule budu bez jajne celije.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 3085
   RE: Vantjelesna oplodnja
7.6.2013 23:50:54   
Kikitown
jesmo i to u bahceci, ali smo ih kontaktirali da zakazemo termin, naravno za pregled, konsultcije sta vec i onda smo odjednom dobili mail sa sadrzajem "Ako cete raditi operaciju s obzirom na dijagnozu morate povaditi te i te nalaze..." pa sam se malo iznenadila, a i mm se bukvalno prepao da mu netko rezucka dole bez ikakvih pregleda i to. Svejedno cekam da nas pozovu za pregled u julu kad bude termin, a mislili smo pokusati sa punkcijom jer je to manje bolno i blize nam je tz nego sa. Ne znam ni sama da li smo u pravu, punkcija je malo i jeftinija jer micro tese je oko 2000KM ako se ne varam?treba malo vremena i za skupiti novce.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 3086
   RE: Vantjelesna oplodnja
9.6.2013 15:38:45   
Leva
Odlucna vjerovatno su mislili na IVF iz prirodnog ciklusa. Ja sam imala jedan takav pokusaj nakon prvog ICSI, imala sam dvije folikule jedna je ispuhala dva dana prije punkcije a za drugu se ustanovilo da je prazna tj. bez js. Najidealnija pauza iz,edju stmuliranih postupaka je 6 mjeseci medjutim ako imate neku nezgodnu dijagnozu ili si ti blizu 40 god moze se ici u postupak i svaka tri mjeseca.
Anja anjica nisam znala da si ti zaglavila kod Tinjicke user posted image
Kiki neznam sta bih ti rekla na oko najjeftinija opcija te uvjek dodje najskuplja...

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 3087
   RE: Vantjelesna oplodnja
9.6.2013 21:32:33   
anja anjica
Da leva jedan kod mehmedbasica jedan u leskovcu jedan u beogradu dva kod tinicke i draga moja digla ruke od toga ned a bog meni na sili,izmedju svakog postupka bile spontane trudnoce i svaka u trecem mjesecu zavrsi,nalaz ploda ok mised abortus, pozdrav draga

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 3088
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
29.6.2013 10:29:31   
mima985
cao cure,
ima li koja da je radila Vt kod Balica i da je uspjelo??

Mi mo po prvi put sad imali ICSI tranfer bio u srijedu 26.6 i to 2 embriona ( jedna blastica i morula).
Bas me zanima ima li ovdje ko da je kod njih radio VT i da je uspio??????

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 3089
   RE: Vantjelesnja oplodnja
2.7.2013 19:48:45   
Leva
Mima puno curica je kod njih uspjelo. Nase palma i patricija imaju bebe kojima su pomogli Balici da dobiju svoje sanse user posted image
U saradnji sa klinikom Euromedical na kojoj sam zatrudnila uspjela sam uganjati popuste za sve one koji kazu da me poznaju (nekog hajra u zivotu i od mene) user posted image Uskoro im dolazi i urolog iz Turske, embriolog im je prof. Embriologije da li sa fakulteta to nisam dobro razumjela i zaista sam zadovoljna onim sto se moze dobiti za te novce. Ako je neko zainteresovan slobodno se javite na pp, jako ce me usreciti ako mogu pomoci user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 2.7.2013 20:35:35 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu mima985)
Neposredna veza do poruke: 3090
   RE: Vantjelesnja oplodnja
5.7.2013 16:35:32   
amarela82
mima ja znam dosta cura kojim je uspjelo ali uspjeh dosta ovisi o tome o kakvom se strilitetu radi. najvise uspjesnosti imaju kad je u pitanju muski sterilitet. usput uskoro ce imati proslavu povodom rodjenja stote bebe tako da to nije nimalo mali broj... tebi puno srece da budes jedna user posted image i abd za nekih devet mjeseci ugledas svoju user posted image
sretno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
javi se sa pozitivnom betom user posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 3091
   RE: Vantjelesnja oplodnja
22.7.2013 19:59:57   
july
Evo mene posle duzeg vremenskog perioda.Konacno sam u postupku vto.Trenutno sam u fazi stimulacije,Puregon (i ako sam mislila da cebiti Gonal),od 2.dc do 4.dc 150,a od 5.dc do 10.dc 200.Danas imam 7.dc i 6.dan bockanja.Bila na uz,na lijevom 6 i na desnom 5 jaja. Endometrija 8.Doktor je izgledao zadovoljno,sta vi kazete? Hvala i pozdrav za sve trudilice i puno uspjehauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu amarela82)
Neposredna veza do poruke: 3092
   RE: Vantjelesnja oplodnja
4.9.2013 8:21:26   
Amelaa RR
Prenos posta s duple teme

IZVORNA PORUKA: senda

Gdje uradit vantjelesnu oplodnju ???user posted image user posted image user posted image


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu july)
Neposredna veza do poruke: 3093
   RE: VANTJELESNA OPLODNJA
27.9.2013 22:51:39   
sanjalica_m
Ja sam radila i uspjela kod Balica, hvala Bogu sve super proslo, uskoro slavimo i 1. rodjendan :-)
Sretno!

< Poruku je uredio sanjalica_m -- 27.9.2013 22:52:26 >


_____________________________

Mamina princeza 29.10.2012.

(odgovor članu mima985)
Neposredna veza do poruke: 3094
   RE: Vantjelesna oplodnja
27.9.2013 22:56:57   
sanjalica_m
Jos da dodam, vidim i o tome se pise, mi imamo dijegnozu azoo+pcos

_____________________________

Mamina princeza 29.10.2012.

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 3095
   RE: Vantjelesna oplodnja
1.10.2013 14:28:35   
IVF/ICSI
Drage moje. Od ICSI postupka mi je ostalo PUREGON 300 i MENOPUR (5 komada). Ako je neka zainteresovana da ove lijekove nabavi povoljno, neka mi se javi na ivflijekovi@gmail.com

(odgovor članu sanjalica_m)
Neposredna veza do poruke: 3096
   RE: Vantjelesna oplodnja
5.10.2013 18:31:22   
Magnolie
pozdrav cure
da li je iko imao iskustva sa Tribestan tbl.???? ja i MM smo razmisljali da kupimo pa me zanima da li je iko koristio????? inace mm ima azoospermiju(samo smo jedan smermogram uradili) i visok FSH user posted image


_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu IVF/ICSI)
Neposredna veza do poruke: 3097
   RE: Vantjelesna oplodnja
26.11.2013 17:17:28   
eni beni
Prvi put sam na ovom forumu, upravo sam se registrirala i malo preletih po raznim odgovorima i ovaj mi privuce paznju. U pravu ste za laboranta ili biologa, mislim da je to najbitnije u cijelom postupku. Pocetkom godine sam ostala trudna iz prvi put u poodmaklim godinama za zacece. Postupak je prosao vrlo dobro, i nekako brzo. Postupak je radjen u ZG i ukoliko neko zeli preporuku za doktora, koji ima odlicnu biologinju, rado cu odgovoriti na PP. Radjena je polustimulacija, po injekcije (merional), sam isla u Madjarsku jer su tamo jeftinije. U Tz odakle dolazim su bile oko 40 KM, a sa muzem sam u Madjarskoj nasla po 25,00 KM komad. Moj problem je bio ovulacije, moja stitnjaca - hipotireoza, i jasno moje godine (42). prije stimulacije prikupila sam dosta nalaza sa mikrobilogije, AMH, radila sam i nalaz trombofilije jer u porodici je bio slucaj gubitka bebe. Sve je dobro krenula ja sam zacela ali sam u 10 nedjelji izgubila trudnocu, doktori to zovu missed. Kad smo pitali doktora sta je razlog da li to sto sam putovala u ZG na preglede ili sto sam nastavila raditi. Doktor je rekao da nekad organizam prepozna neku malformaciju valjda se to tako zove i odbaci plod.bilo je suza ali Bogu hvala ubrzo sam se oporavila i aBd planiramo ponovo probati kod istog doktora jer je iskustvo bilo divno.Mislim da je u svemu najbitnija biologinja jer ona sve to tamo spoji i doktor  onda na koncu vrati.

(odgovor članu zaza lopez)
Neposredna veza do poruke: 3098
   RE: Vantjelesna oplodnja
6.12.2013 17:52:04   
Moje_Sunce
Drage moje,
Pratim vas vec cetiri godine ali prvi put se javljam. DG.primarni sterilitet. Do sada sam radila laparoskopiju jajovoda i nazalost, lijevi jajovod mi je odstranjen. Operisana sam prije tacno godinu dana i nakon toga po prvi put sam bila na tromjesecnoj terapiji stimulacije Klomifen tbl 50 i Choriomon amp 5000 duo te ciljanim odnosima. Nazalost, to je proslo bez uspjeha. Pauzirala sam tri mjeseca od stimulacije i u oktobru se ponovo pocela boriti. Obzirom da zivim u Ze, preporucen nam je IVF u CHR Zenica iz razloga sto imam 38 god. U oktobru mi je ukljucena kontracepcija Yaz 24-4. od kojeg sam skoro cio mjesec krvarila. Ljekari su smatrali oskudno krvarenje normalnom reakcijom na kontracepciju te su me ubijedili da nema mjesta panici. Klomifen mi je ukljucen od treci dana ciklusa 3x1 2 dana i od 5 do 8 dana menopur 75 iu 5 amp. Za to vrijeme uradila sam svega 3 UZ i punkcija je odredjena za 19.11.13. kada sam na lijevoj strani imala jednu 28mm a na desnoj dvije 18 i 20 mm. punkcija i aspiracija je radjena samo u intramuskularnoj medikaciji apaurin+analgin protiv bolova. Horor, operacija jajovoda je bila pjesma za punkciju. Aspirirana mi je lijeva folikula 28 mm i nije sadrzavala jajnu celiju. Desnu stranu nisu uspjeli jer im je jajnik otisao pod crijeva. Ma horor drage moje. Receno nam je da se postupak mora ponoviti 3 x uzastopno. Danas je prvi dan ciklusa pa smo otisli na unaprijed zakazane konsultacije za slijedeci postupak. Muz i ja smo vec unaprijd dogovorili da cemo ih danas obavijestit da odustajemo i da cemo od slijedece godine za Tuzli ili Prag. Medjutim, u toku razgovora smo popustili i dogovorili da ostajemo na tratmanu ali na IUI a ne IVF. Dobila sam identicnu terapiju; klomifen,menopur ali novo sto nisam imala je stoperica. prije aspiracije nisam imala stopericu.lNesto nam ovdje ne stima. Da li je neko imao slican problem i da li je 3 x uzastopno morao ponoviti postupak. Mnogo cete mi pomoci ako se javite. Unaprije Vam hvala hrabre moje. Zelim Vam punooouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eni beni)
Neposredna veza do poruke: 3099
   RE: Vantjelesna oplodnja
9.12.2013 8:55:42   
riba78
Moje sunce dobro nam došla user posted image za četri godine koliko nam se nisi javila ,mogla si se fino družiti s nama http://www.ringeraja.ba/forum/RE%3A_Neobavezno_o_medicinski_potpomognutoj_oplodnji_%2D_decembar/m_1997390/tm.htm
ovdjeuser posted image
ovako ja sam na žalost u VTO priči godinama ,imala sam 8 neuspiješnih inseminacija i 3 Icsiuser posted image user posted image par puta sam radila inseminaciju dva ciklusa uzastopno ,ali IVF nisam .Ja sam bila u Mariboru i uglanom tamo za naredni postupak pozovu za 6 mjeseci ,potrebno je malo janjike odmoriiti ,jer se uzima jaka stimulacija .Ovako ja sam uvijek za mišljenje više ,pa potražite mišljenje još nekoga ko se bavi problemom neplodnosti ,prije nego pokušate ponovo ,sama činjenica da nije bilo jajne stanice nam govori da nešto nije štimalo user posted image user posted image user posted image user posted image
Nisi nam napisala kakv je nalaz tvoga muža user posted image

_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu Moje_Sunce)
Neposredna veza do poruke: 3100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  122 123 [124] 125 126   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  122 123 [124] 125 126   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *