|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  111 112 [113] 114 115   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sunet / cirkumcizija
24.9.2013 11:32:31   
Sedina 30
Skvo RR
Kako ide prije sunećenja pod opštom, nalazi, jel se beba ne smije nahraniti, kako izgleda buđenje, ako nije problem da me uputiš?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2801
   RE: Sunet / cirkumcizija
24.9.2013 18:10:52   
koka i po
nisam skvo rr ali ti mogu odgovoritiuser posted image
nalaze moras uraditi svakako.dijete ne smijes hraniti prije zahvata radi anestezije.budjenje nije toliko strasno s obzirom da ces biti postedjena trauma koje nosi sunet (kod vecine djece) pod lokalnom anestezijom.
djetetu nosis pampers veci za jedan broj...najbolje.prvo mokrenje je najbolnije a kasnije je sve lakse.
sretno user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 2802
   RE: Sunet / cirkumcizija
24.9.2013 22:04:46   
suncano
mi danas sunetili naseg djecaka. Cini mi se da je gore meni bilo, ON place od kako smo dosli kuci i niko ga ne smije uzeti u ruke osim mene, vristi, boji se cak i babe i nane. Sunce moje malo. Uglavnom sunet prosao uredno, trajao 10ak minuta, sunetili pod opstom anestezijom u sanasi. Mala cuna je natekla, crvena ima malo krvi i meni bas strasno izgleda. Vidjecemo kako ce biti sutra.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 2803
   RE: Sunet / cirkumcizija
25.9.2013 13:01:56   
Sedina 30
Joj, kad to sve pročitam, ali šta ćemo što se mora...
Hvala na odgovoru, koliko se prije ne smije jesti?
Sunčana, nadam se da je sve uredu, i da je danas dječak dobro.

(odgovor članu suncano)
Neposredna veza do poruke: 2804
   RE: Sunet / cirkumcizija
25.9.2013 13:46:00   
suncano
Mi smo to obavili pod opstom anestezijom u sanasi sinoc oko 5 sati. Tarik je plakao cijelu noc, ruke mi otpale nosajuci ga user posted image Jutros place malo kad mu se pelena mijenja ali je stvarno veseo i raspolozen. Jesti se ne smije 2 sata prije, 15 min nakon suneta se smije jesti

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 2805
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.10.2013 17:19:16   
lala0606
Molim pomoc... danas smo vodili bebaca u sanasu radili nalaze i kroz pola sata nas zovu kazu odgadja se sunet malom je zeljezo nisko. Nemam trenutno nalaze kod sebe muz ce tek veceras donjet, ali nemam mira da ne pitam. Dali je neko imao sl situaciju i kako da bebi popravim zeljezo? Malom je 6mj

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu suncano)
Neposredna veza do poruke: 2806
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.10.2013 17:41:28   
maja78 RR
evo ima teme o tome:

http://www.ringeraja.ba/forum/m_240437/mpage_1/key_/tm.htm#240437

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 2807
   RE: Sunet / cirkumcizija
2.10.2013 21:13:25   
škorpija
suncano, baš me čudi da je toliko plakao, ali eo hvala Bogu sve prođe

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 2808
   RE: Sunet / cirkumcizija
27.10.2013 0:27:54   
lala0606
i mi smo konacnoooo i to obavili... predomislili smo se i odustali od sanase (mnostvo razloga)... osunetili ga kod dr Gazica. sve je super proslo i sve pohvale za dr. lokalna anestezija, mali samo par sati poslije suneta plako vec prvu noc spavao kao da se nije ni osunetio...mi roditelji gore to prezivljavamo nego bebaci..

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 2809
   RE: Sunet / cirkumcizija
16.11.2013 18:04:37   
sabinos
ja sam juce zvala djeciju hirurgiju na kosevu i javila mi se neka doktorica Firdus i dogovorile smo da iducu nedjelju odemo na pregled,da ona vidi jel sve ok a posto je dezurna tamo za vikend 30.11 onda mozemo doci za sunet.ja sam konkretno zvala da vidim da li moze da se radi vikednom jer radnim danom ne mogu,i ona mi tako rece da se dogovorimo da bude u njenoj dezuri.kad ga preglada i ustanovi da je sve ok otici cemo kod pedijatra po uputnicu i nalaze i odraditi sunet.iskreno jedva ceakm da to zavrsim,stalno mi na pameti...sa prvim sinom smo prosli bez problema.sunetili u zenici u suncu ali svejedno me strahuser posted image

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 2810
   RE: Sunet / cirkumcizija
16.11.2013 18:08:04   
koka i po
normalno je da se bojis ...bice to sve ok.
znas sta te ceka pa se naoruzaj strpljenjem.
sretno.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 2811
   RE: Sunet / cirkumcizija
20.11.2013 12:59:09   
Majčica
Pitanje za mame - koliko je važno to da dijete ne smije biti nimalo šmrcavo, tj da bude potpuno zdravo za sunet? Mi smo planirali u petak sunetiti dijete po lokalnom anestezijom, doktor kaže ako imalo slini da odgodimo, on više ne slini, ali mu nosić trokira malo i ja sad ne znam da li da odgodimo ili ne. Doktor kaže da je to u suštini važno jer može dobiti temperaturu za dan-dva, a neće se znati da li je neki virus ili infekcija nakon suneta. Pa sam sad malo zbunjena.

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 2812
   RE: Sunet / cirkumcizija
20.11.2013 13:04:38   
Ajlaaaa

IZVORNA PORUKA: Majčica

Pitanje za mame - koliko je važno to da dijete ne smije biti nimalo šmrcavo, tj da bude potpuno zdravo za sunet? Mi smo planirali u petak sunetiti dijete po lokalnom anestezijom, doktor kaže ako imalo slini da odgodimo, on više ne slini, ali mu nosić trokira malo i ja sad ne znam da li da odgodimo ili ne. Doktor kaže da je to u suštini važno jer može dobiti temperaturu za dan-dva, a neće se znati da li je neki virus ili infekcija nakon suneta. Pa sam sad malo zbunjena.


Nama je doktor rekao da nesmi biti nimalo prehladnjen tj. potpuno zdrav.Ja da sam na tvom mjestu bi ipak sacekala da ozdravi potpuno.

_____________________________

R & R <3
..Duse mamine potpuno upotpunile moj zivot !

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 2813
   RE: Sunet / cirkumcizija
22.11.2013 19:56:13   
Suncokrett
Pusa za sve hrabre djecake user posted image user posted image

(odgovor članu Ajlaaaa)
Neposredna veza do poruke: 2814
   RE: Sunet / cirkumcizija
29.11.2013 10:31:13   
Majčica
Mi smo se osunetili prije 7 dana, rana lijepo zarasta, ali mu se preko noći često zalijepi pelena i onda je bilo kap krvi jer je tu nastala ranica. Evo i jutros mu se to desilo, ja sam doktora zvala kad se prvi puit zalijepila, on kaže da je to zbog pelene i da jednostavno treba više vremena da zacijeli.
Ima li neko ideju kako da izbjegnem lijepljenje pelene? Natopim pelenu kantarionovim uljem, ali izgleda nekad to sklizne dole dok spava, šta li, tako da je jutros bilo opet zalijepljeno. Smijem li kantarionovo direkt na ranu?

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Suncokrett)
Neposredna veza do poruke: 2815
   RE: Sunet / cirkumcizija
29.11.2013 10:45:32   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: Majčica

Mi smo se osunetili prije 7 dana, rana lijepo zarasta, ali mu se preko noći često zalijepi pelena i onda je bilo kap krvi jer je tu nastala ranica. Evo i jutros mu se to desilo, ja sam doktora zvala kad se prvi puit zalijepila, on kaže da je to zbog pelene i da jednostavno treba više vremena da zacijeli.
Ima li neko ideju kako da izbjegnem lijepljenje pelene? Natopim pelenu kantarionovim uljem, ali izgleda nekad to sklizne dole dok spava, šta li, tako da je jutros bilo opet zalijepljeno. Smijem li kantarionovo direkt na ranu?

Mi smo kapali kantarionovo direktno na ranu (i to jako puno ulja, da bas natopi), a na pelenu smo stavljali debeli sloj bademove kreme.
I to nam je super funkcionisalo. Svako presvlacenje smo radili isto nekih 7 dana cini mi se. A poslije toga smo jos sedam kapali kantarion na ranu, ali nismo vise stavljali bademovu na pelenu, nije bilo potrebe.

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 2816
   RE: Sunet / cirkumcizija
1.12.2013 20:17:56   
lala0606
puno ulja i na ranu i na pelenu od prvog dana i nikad se nije zaljepilo

_____________________________

**mali zvrk**

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 2817
   RE: Sunet / cirkumcizija
8.12.2013 15:53:45   
sabinos

IZVORNA PORUKA: sabinos

ja sam juce zvala djeciju hirurgiju na kosevu i javila mi se neka doktorica Firdus i dogovorile smo da iducu nedjelju odemo na pregled,da ona vidi jel sve ok a posto je dezurna tamo za vikend 30.11 onda mozemo doci za sunet.ja sam konkretno zvala da vidim da li moze da se radi vikednom jer radnim danom ne mogu,i ona mi tako rece da se dogovorimo da bude u njenoj dezuri.kad ga preglada i ustanovi da je sve ok otici cemo kod pedijatra po uputnicu i nalaze i odraditi sunet.iskreno jedva ceakm da to zavrsim,stalno mi na pameti...sa prvim sinom smo prosli bez problema.sunetili u zenici u suncu ali svejedno me strahuser posted image

evo da citiram sama sebe i javim da je sve super proslo.naravno plakao je tokom zahvata ali cim smo sjeli u auto zaspao je.kod kuce isto malo plakao kad smo skunuli gazu i kad je piskio a onda sve nastavilo po starom.normalno spavao,jeo.
mi smo stavili praznu kutiju od kreme preko cune i onda pelenu tako da se nije moglo zalijpiti ni povrijediti.samo je tesko bilo to sto nije mogao puzati i igrati se na stomaku.ali treci dan od zahvata smo i to radili.jos uvijek mu nisu ispali svi konci ali to me ne brine,dr.je rekla da se oni tope sami kao oni poslije poroda kod zene.tako da sam prezadovoljna.neka smo to zavrsili i da napomenem nismo nista platili a dr je bila super.rekla je da mozemo doci na kontrolu uvijek u njenu dezuru ako bude potrebe...eto

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 2818
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.2.2014 11:29:54   
Sedina 30
Šta sve treba poslije sunećenja,u SANASI su nam zakazali za srijedu aBd pa da odem u apoteku? Ko će poslije zahvata ići po to sve, da se unaprijed snadbijem.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 2819
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.2.2014 11:34:41   
bebaa
paklo sterilnih gaziva,kantario ulje,bademova mast da namažeš pelenu.............da se ne lijepi za ćundaru.......
kantarion sipaš po njihovoj gazici da lakše otpadne...nama posle 2 sata otpala i ništa nije bilo...ma divno sno prošli,hvala Bogu dragom.....kad spadne malo poprskaj tim uljem i samo blago prebaci gazicu.....ja nisam odma zamotavala pelenu,stavila ga na dekicu i debeli peškir ako se upiški a mora ........pa posle malo stavi pelenu kad ga previješ.....
i sretno ,da sve hairli prođe.............user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 2820
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.2.2014 11:38:30   
Sedina 30
Hvala, aBd, ma on je zvrk ne znam kako će smiriti na jednom mjestu. A najgore što on spava potrbuške. Kako će spavati, da ga ne spuštam sa nogu?

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 2821
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.2.2014 11:44:04   
bebaa
ja nisam ulazila,mm ga čuvao.......doduše on je imao 2 mj. i 26 dana kad smo ga osunetili pa nije znao,više se preplašio svijeta oko sebe.....čuva ga više ooba,ne brini....našeg pored mm čuvale još 3 sestre...................user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 2822
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.2.2014 11:45:17   
bebaa
a jeli to kod tebe totalna anest........pa ako jeste nemaš ga šta čuvati niti će on znati na kojoj je strani...obandačit će se duša mala.......user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 2823
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.2.2014 11:51:41   
Sedina 30
Jeste totalna, i sada je pedijatar rekao njega nema šanse pod lokalnom, nismo ga mogli spustiti da ga skinemo. Ma brine me poslije kako će se kretati, spavati.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 2824
   RE: Sunet / cirkumcizija
3.2.2014 12:02:33   
bebaa
nemoj se unaprijed brinuti...poslušaj me...sve dođe na svoje,brinula ne brinula....čuvaj snagu i živce za druge stvari.....opusti se........nama je to bio doživljaj godine,naravno posle njegovog rođenja........user posted image uživaj.....to se samo jednom može desiti....e hebiga što te tješim,....haj vamo da te još i zagrlim.........user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 2825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  111 112 [113] 114 115   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  111 112 [113] 114 115   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *