|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Fit od rođenja!!!
21.3.2009 19:38:47   
teta berta
Radite li kakve vježbice sa svojom bebom i ako jeste koje??? Ja sam za vrijeme trudnoće kupila jedan časopis u kojem imaju sve vježbice od 2 tjedna pa na dalje... Mi sada radimo one od 6 do 9 mj. , pa ako koga zanima napisat ću. Lagano je i zabavno i jaaaaako korisno.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Fit od rođenja!!!
21.3.2009 19:42:16   
Anoniman
Mene zanima ja radim sad one za kukiće, beba ima 2,5 mjeseca.

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Fit od rođenja!!!
21.3.2009 21:46:55   
teta berta
evo sad ću ti poslati

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Fit od rođenja!!!
21.3.2009 21:49:31   
Visnja RR
vjezbe za kukove se ne preporucuju raditi... oprez!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Fit od rođenja!!!
21.3.2009 21:53:56   
teta berta
Ovako ove su od 1.5 do 3 mj.
Trajanje vježbi oko 10 minuta. Svaku vježbu je potrebno ponoviti pet puta.
Vježbe disanja:

1. Dok dijete leži na leđima, ruke mu pomaknite u stranu, a zatim ih podignite i spojite pred njegovim prsima. Ponovo ih raširite i spojite. Pokušajte uskladiti pokrete.

2. Dok dijete opušteno leži, masirajte mu ruke i noge nježnim pokretima. Tako će se osjećati izvrsno.

3. Polegnite bebu na trbuh i nježno joj masirajte leđa, i to od vrata do stražnjice i natrag.

4. Dok dijete leži na leđima, masirajte mu trbuščić nježnim kružnim pokretima u smjeru kazaljke na satu. Ova vježba je izvrsna za probavu.

5. Ovo je vježbica za kičmu. Polegnite dijete na bok i zatim mu kažiprstom i srednjakom prolazite gore-dolje sredinom leđa, tako da prsti dotiču mišične skupine smještene uz kičmu, ali ne pritiščite samu kičmu.




_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Fit od rođenja!!!
21.3.2009 21:58:55   
teta berta
6. vježba za noge. Dijete je na leđima, oslonite dlanove na njegova stopala tako da se odguruje nogicama od vaših ruku.

7. Primite djete pod pazuha, malo ga nagnite prema naprijed i dopustite da nogicama dotiče površinu stola. Dijete će refleksno napraviti nekoliko koračića.

8. Dok dijete leži potrbuške, privucite mu pozornost igračkom koja ispušta zvukove ili pak sa zvečkom. Mijenjajte položaj igračke lijevo, desno, gore, dolje... Dijete će okretati glavicu tražeći izvor zvuka.

To je to za taj uzrast, javi kako je bilo kad izvježbaš bebi!!!user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Fit od rođenja!!!
21.3.2009 22:03:20   
teta berta
Kao što ti je Višnja rekla vježbica za kukove nema, jedino ako ti je dr. to preporučio. Mi vježbamo kukove uz preporuku ortopeda.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Fit od rođenja!!!
21.3.2009 22:05:49   
Amrino
Masaza se preporucuje a vjezbe ni slucajno. Vjezbe treba izvoditi samo pedijatar, ortoped odnosno strucno lice a roditelji ni slucajno!!!!  Jedine vjezbe koje su bebi potrebne su one koje sama moze napraviti. Bebe ionako neprestano vjezbaju- stalno mrdaju rukicama i nogicama (probajte vi leci i mrdati tako ruke i noge bar desetak minuta pa cete vidjeti....) i priroda se pobrinula da se tako misici jacaju. Bebe samo treba pustiti da se same spontano razvijaju.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Fit od rođenja!!!
21.3.2009 22:14:39   
žana o8
Nikako mi nije jasno to da nema vježbica za kukove, ortoped  je Žani na odličan nalaz kukova napisao raditi vježbe za kukove . Čak nije preporičio ni široki povoj, jer je čašica kuka savršeno razvijena. Ovaj ortped je dr. Šabić - usko specijaliziran za kukove kod beba.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Fit od rođenja!!!
21.3.2009 22:37:26   
teta berta
Ne znam za kukove, ali gore navedene vježbe nisam izmislila ja, nego je tekst napisan od strane doktora, pedijatara. U tekstu između ostalog piše: Primjenom jednostavnih vježbi u prvim mjesecima života pospješujemo djetetov pravilan rast i razvoj, te razvijamo posebnu povezanost i emotivnu vezu s bebom. Jednostavnim vježbama moguće je stimulirati djetetov psihovizički razvoj.
I da ne bude zabune trajanje svih navedenih vježbi je ukupno 10 min, ne samo jedne vježbe, već kako sam navela svih.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Fit od rođenja!!!
22.3.2009 9:43:59   
Mrva
Koliko sam shvatila ove vjezbice su do 3 mjeseca!

Teta Berta, mozes li napisati vjezbice za bebice nakon 6 mjeseci? Moj sincic ima 6 mjeseci i 20 dana, pa bih voljela s njim raditi vjezbice!


_____________________________

Lovely

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Fit od rođenja!!!
22.3.2009 16:01:21   
teta berta
Pišem ti čim stignem, sad sam u poslu, al danas napišem sigurno...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Fit od rođenja!!!
23.3.2009 0:02:12   
teta berta
6 - 9 mjeseci

Vježbe traju otprilike 15 min. Svaku ponoviti 5 puta.

1. Vježbe sjedenja : Iz ležećeg položaja podižemo dijete uhvativši ga za ruku, a drugom mu pridržavamo nogice tako daa ostanu ravne. Ponoviti vježbice na drugu stranu.

2. Vježba pomoću igračaka : U položaju na leđima i stomaku mamite dijete igračkom i potičite ga da ju uhvati.

Drugi dio vježbe sastoji se u tome da dijete uz pomoć igračaka potaknete da se samo okrene iz ležećeg položaja na bok i na trbuh i obrnuto, iz položaja na stomaku na leđa.

3. Uhvatite dijete za rukice i postepeno ga uspravljajte iz ležećeg u sjedeći položaj.

I što bi mm  rekao " Polako ne forsirati"...user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Fit od rođenja!!!
23.3.2009 7:48:13   
Emina*
Teta berta, svaka cast user posted image  user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Fit od rođenja!!!
23.3.2009 8:17:47   
Anoniman
Hvala teta-berta, vježbice su super. Već sam neke i prije radila dok bi se igrala sa user posted image .
Svako dijete treba poticaj i stimulaciju za sve faze razvoja pa tako i za motorički. Ne treba siliti da dijete izvede pokret al kroz igru, masažu i ove vježbice to je idealno. Takođe se razmjenjuju pozitivne emocije. Mojoj bebi je ovo mnogo zabavno, jer da je nešto zamara pokazao bi  negodaovanje,jer kad mu nešto ne godi odma on pokaže svoje desni (ne mogu reć zubeuser posted image user posted image user posted image )

(odgovor članu Emina*)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Fit od rođenja!!!
23.3.2009 8:27:33   
Hannah
Imam skenirane neke vježbice za bebe pa ko je zainteresovan, neka mi pošalje email adresu na pp...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Fit od rođenja!!!
23.3.2009 9:47:16   
mišur
Super su vježbice!!!
Samo je moj momak to već sve prerastao...
A mi smo po preporuci dr radili vježbe za kukiće...Dok nismo skinuli široki povoj!

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Fit od rođenja!!!
23.3.2009 9:52:30   
Okarica
Super su vježbice, potuno su prirodne! Ja se ovako igram s Iris, najčešće koristim tačku 2. Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Fit od rođenja!!!
23.3.2009 10:57:34   
Mrva
Svaka cast, thx a lot, teta berta! user posted image

_____________________________

Lovely

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Fit od rođenja!!!
23.3.2009 14:08:05   
teta berta
Nema na čemu, samo nek nam dječica vježbaju i napredujuuser posted image  Imaju još one od 2 - 4 tjedana, od 3 - 4 mjeseca, od 4 - 6 mjeseci i od 9 - 12 pa ću napisati kad stignem- Pusa svima

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *