|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Heparin i prirodan porod??
9.6.2015 0:57:10   
miks
Ja planiram da se porodim prirodno a uzimam heparin cijelu trudnocu....
Citala sam puno o tome kada se treba iskljuciti prije poroda i svugdje pise 12 sati prije poroda...
U vecini slucajeva zbog toga prederiraju zakazani carski...osim vani gdje smatraju da je bolji prirodan porod nego
operacija....
Kakva iskustva imate sa ovim??
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Heparin i prirodan porod??
9.6.2015 4:19:55   
AAvalon
Miks, ja bih ti samo rekl da se ne sikiras. U svijetu je praksa da se sa 36 sedmica predje sa niskomolekularnog na obicni heparin jer za njega postoji antidot a za clexane ne pa je samim time rizik manji jer ako dodje do krvarenja daju ti vit K i to je to, sa clexanom to ne fercera. I prirodni porod svakako smanjuje rizik od krvarenja u odnosu na carski koji se kod nas preferira samo radi tajminga znaci da znas kad ce CR pa da dan prije ukines clexane. Da te utjesim da se ne sikiras - ja sam imala hitan CR jer mi je pukao vodenjak a blizanci. Clexane sam sebi dala kao i svaku noc u 21 sat, vodenjak pukao u 6 ujutro i porodili me oko pola 12. Nisam imala hvala Bogu nikakvih problema sa krvarenjem, a jos manji bi mi rizik bio da je bio prirodan porod. I ako procitas studije, nema nekog veceg rizika od krvarenja ako si na heparinu radi trombofilije. Ja se na tvom mjestu ne bih sikirala, mislim da su sanse da das sebi heparin i da se porodis unutar 12 sati minimalne osim ako ti nije 8 dijete :) bolje se brini kako da ti daju zastitni clexane brzo nakon poroda:)

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Heparin i prirodan porod??
9.6.2015 10:00:53   
miks
Hvala!
Sta ako se injekcija da dva sata prije nego sto krene porod....jeli opasno? Znaci da je razmak manji od 12 sati...


IZVORNA PORUKA: AAvalon

Miks, ja bih ti samo rekl da se ne sikiras. U svijetu je praksa da se sa 36 sedmica predje sa niskomolekularnog na obicni heparin jer za njega postoji antidot a za clexane ne pa je samim time rizik manji jer ako dodje do krvarenja daju ti vit K i to je to, sa clexanom to ne fercera. I prirodni porod svakako smanjuje rizik od krvarenja u odnosu na carski koji se kod nas preferira samo radi tajminga znaci da znas kad ce CR pa da dan prije ukines clexane. Da te utjesim da se ne sikiras - ja sam imala hitan CR jer mi je pukao vodenjak a blizanci. Clexane sam sebi dala kao i svaku noc u 21 sat, vodenjak pukao u 6 ujutro i porodili me oko pola 12. Nisam imala hvala Bogu nikakvih problema sa krvarenjem, a jos manji bi mi rizik bio da je bio prirodan porod. I ako procitas studije, nema nekog veceg rizika od krvarenja ako si na heparinu radi trombofilije. Ja se na tvom mjestu ne bih sikirala, mislim da su sanse da das sebi heparin i da se porodis unutar 12 sati minimalne osim ako ti nije 8 dijete :) bolje se brini kako da ti daju zastitni clexane brzo nakon poroda:)


(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Heparin i prirodan porod??
9.6.2015 15:13:24   
Skvo RR
Nastavljamo na temi:

http://www.ringeraja.ba/forum/m_837518/mpage_6/key_/tm.htm#2566916


LP

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 4
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *