|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermiogram?
11.5.2009 9:19:56   
Vedica
Evo dobili smo novi nalaz i izgleda da nema nikakvog poboljšanja user posted image i sigurno ce dragi morati na operaciju varicocoele (ovo pretpostavljam). Ovako je ovaj put :
pH 8,0 (7,2-8)
volumen 3ml (2-5)
boja zuta (blijedozuta)
viskoznost 4 (0)
likvefakcija veca od 30 min (10-30min)
broj spermija 2,1x10na6 (vece od 20x10na6)
broj spermija u ejakulatu 6,3X10na6 (vece od 40x10na6)
progresivno pokretnih 0% (vise od 25%)
slabo pokretnih 25% (manje ili 25%)
pokretni u mjestu 12% (manje od 50%)
nepokretnih 63%
leukociti 1,6X10na6 (1x10na6)
U spermokulturi izolovana Staphylococcus aureus

Ja definitivno ludim...u subotu cemo nadam se otici kod urologa da vidimo sta dalje.


_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Spermiogram?
11.5.2009 11:14:49   
delfin
Opet ja sa pitanjem, evo zvala sam i dogovorili smo se. Da li nalaz kod Rade bude odmah gotov?

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Spermiogram?
11.5.2009 13:47:30   
mina minka
nije me bilo dugo a vidim da ste svasta pisale. vedice ne znam kakav je bio prije nalaz a ovo je lose 0% prog.pokr.ma ne znam i ta varikokela treba i to pokusat.i mi cemo ako ubrzo nista ne bude.leukociti su dobri znaci nema infekcije.javi sta se desava
mima ena ti je vec rekla ima nade.

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Spermiogram?
11.5.2009 14:00:38   
mina minka
nela draga kako tm nije ukusno ono sa medom i sjemenkama.ja se slazem s brzommalom i ja nwekad uzmem po jednu kasikuuser posted image .reci mu da je ubolje od macine trave sto mi pijemo

(odgovor članu nella)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Spermiogram?
11.5.2009 14:20:16   
prevareni
Kada sam je vadio nalaz kod rade meni je odmah bio.

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Spermiogram?
11.5.2009 14:24:54   
nella
IZVORNA PORUKA: mina minka

nela draga kako tm nije ukusno ono sa medom i sjemenkama.ja se slazem s brzommalom i ja nwekad uzmem po jednu kasikuuser posted image .reci mu da je ubolje od macine trave sto mi pijemo


e draga moja kad bi oni jedan dan pili i koristii sta i mi davno bi digli ruke!
meni je ono bilo super,ali eto njemu se nije svidilo,silovito mu bilo,sta cu mu ja?ne mogu ga silom natjerat!ali eto sve drugo hoce

_____________________________

sve ce se ovo jednom zvati juce

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Spermiogram?
11.5.2009 15:22:43   
delfin
prevareni, hvala. mm je radio kod Divanovića i bio je ok, ali Godinjak traži kod Rade, nadam se da će i tamo biti ok.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu nella)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Spermiogram?
11.5.2009 17:40:58   
ljubičica 28
Vedice, žao mi je zbog lošeg nalaza user posted image . Ali bit će bolje, nije sve izgubljeno...Jednom sam već pisala, ne znam sada gdje ali za mene je bolje odmah uraditi operaciju...znam da većina razmišlja da je operacija zadnja opcija ali se ja ne bih složila s tim jer što vrijeme prolazi čovjek gubi volju za borbom, znam to iz iskustva...a nakon operacije varikokele kod svakog se nalaz dosta popravi i bar znaš ima li nade za daljim napretkom...
Ipak, sretno šta god da odlučiš.

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Spermiogram?
11.5.2009 18:22:55   
mina minka
ta operacija varikokele i nije bas rjesenje tako su nama rekli balici utz.i a citala sam na netu malo kome je bila uspjesna al opet mislim da to zavisi od slucaja do slucaja,neko me nesto drugo pomeze

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Spermiogram?
11.5.2009 18:37:51   
ena0002
Vedice bas mi je zao za nalaz user posted image . Ne znam sta bih ti rekla ali mozda ipak da razmislite o operaciji user posted image  user posted image .
Delfin evo vec su ti rekli nalaz kod Rade bude gotov za otprilike dva sata

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Spermiogram?
11.5.2009 20:50:02   
medolino
vedice baš mi je žao zbog nalaza ali se nadam da će ubrzo biti bolje

a moram vam pričati nešto
maloprije sam napravila onu smjesu za poboljšanje sperme (nije radio spermiogram ali preventivno jer ne može škoditi)
i dam njemu na kraju svega da proba jednu kašiku, mada nije znao ni šta radim user posted image
i kad je probao poče face da pravi i kaže kakooooo je ovo ružno i nekako ga smrljavi i otvori opet usta kaže hajde ....
pa reko što ćeš jesti ako ne valja,  kaže on nema se s tobom prepirati moram heheuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

a danas mi on čitav dan priča kako bi bilo dobro da imamo user posted image user posted image što prije da nam uspije
što želim svima nama


_____________________________

Mozda smo bili jedno drugom zaista sudjeni
al' sreca kofere spakova
od nas se odseli
sakricu suze za kraj
da mi ne pokvare sjaj
za jos koji tren dok ti nocas pripadam

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Spermiogram?
11.5.2009 20:54:14   
vjestica
Vedice žao mi je što se nalaz nije popravio, ali mislim da je razlog infekcija
sad je najpreče izliječiti infekciju (nadam se da je uz spermokuluru radio i antibiogram) i možda se onda popravi nalaz
operacija varikokele svakako mora pričekati dok se ne riješi bakterija

(odgovor članu medolino)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Spermiogram?
11.5.2009 22:28:32   
ljubičica 28
Ledy blue, evo ti recept:po 100 g oraha, badema, nesoljenog kikirikija, lješnjaka, kokosa, susama, oljuštenih sjemenki suncokreta, oljuštenih sjemenki bundeve, suhoga grožđa, suhe smokve i suhe kajsije pomiješati s 1 kg meda, uzima se ujutro i uveče po jedna supena kašika. 
I ja sam ga negdje na forumu pročitala i zapisala, pa ako neko zna za neki dr. neka me slobodno ispravi. Sretno user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Spermiogram?
12.5.2009 8:22:47   
Anoniman
Vedice, MM je prije 3 godine operisao varikokelu. Nakon 3 mj. je uradio spermiogram i bio je loš kao i prije operacije. Bolji rezltati su uslijedili tek nakon godinu dana i to poboljšao se broj sa 18 miliona prije operacije na 72 poslije godinu dana, ali pokretljivost je i dan danas loša.Zadnji nalaz je radio prošle sedmice i dg. je oligostenospermija. Nama preostaje sada da pokušamo nešto od vještačkih oplodnji!!!user posted image Zaboravih ti reći da je trošio Proxseed,Vitamine E i C, razne mješavine sa medom.user posted image

(odgovor članu delfin)
  Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Spermiogram?
12.5.2009 15:50:42   
ljubičica 28
Ninice  moja draga user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Sretno s oplodnjom user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Spermiogram?
12.5.2009 20:45:08   
mina minka
nina pa sta su vam sad preporucili i jestel isli dr.kojije sljedeci potez

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Spermiogram?
13.5.2009 8:47:33   
delfin
Samo da javim da je mm uradio spermiogram kod Rade. Uopšte nije strašno kako sam očekivala, mislila na uslove i ostalo. Spermiogram je hvala Bogu u redu "normo", doduše donja granica, ali je normo user posted image . Nemam trenutno nalaz kod sebe, ali znam da bi pokretljivost mogla biti bolja, a leukociti 6-7. Rezultati su približni kao u Divanovića.
Sad čekam nalaze mojih briseva....

I ja sam pravila onu smjesu ali mm zaboli želudac od togauser posted image . ali ga proganjam sa vitaminima (E i C), pokušao je i tu malo eskivirati, ali sam mu rekla da ne lupeta.



_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Spermiogram?
13.5.2009 8:51:03   
Leva
Delfin user posted image user posted image user posted image  
I mm se zali na kombinaciju sjemenki i meda kaze da mu je previse "silno" i uzima samo jednu malu kasicicu dnevno. U pocetku sam se ljutila, sada ako hoce neka jede ako nece on ja cu user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Spermiogram?
13.5.2009 8:53:52   
delfin
Mislim da mu branim da to uzima, da bi onda uzimao, moram smisliti neku taktiku user posted image .

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Spermiogram?
13.5.2009 10:04:30   
ljubičica 28
taktika je bitna... sve mi možemo njih nagovoriti kad hoćemo user posted image user posted image user posted image user posted image
Super za nalaz user posted image user posted image user posted image user posted image , sad samo u akciju i eto malog user posted image .
Sretno user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Spermiogram?
13.5.2009 12:18:31   
Anoniman
Pa aBd pokušat ćemo inseminaciju, to je njihov prijedloguser posted image

(odgovor članu mina minka)
  Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Spermiogram?
13.5.2009 16:00:25   
ledy blue
delfin drago mi je sto su nalazi tm uredu... ma samo akcija i akcija,,,sto vise meda i sjemenki bit ce i vise akcija user posted image
sretno!
nina jel prva insiminacija???  ima i tema insiminacije pa tamo mozemo o tome, da nas ne prebacuju...jeste li zakazali ili je to sad samo prijedlog?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Spermiogram?
14.5.2009 18:52:20   
mina minka
i nama su nina predlozili inseminaciju al ona uspijeva u 30 posto slucajevauser posted image pa mi cemo jos pricekat.sad smo navalili na vitamine da smanjimo leukocite pa vidjet cemo

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Spermiogram?
14.5.2009 22:33:48   
napolitanka
Cure, da li iko zna gdje je najbolje uraditi spermograf u Zenici, hvala puno, veliki pozdrav user posted image

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Spermiogram?
14.5.2009 22:35:00   
napolitanka
Pardon spermiogram, ne baratam sa pojmovima baš najbolje :-))

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *