|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermiogram?
15.5.2009 8:45:53   
april09
drage moje, i moj mm treba da uradi spermiogram, cula sam da je najbolje kod Rade na kosevu i neka BH Laboratorija...?
Mozda je bolje da ode privatno?
Ako se odluci (nadam se da hoce) da ide na Kosevo da li je potrebna neka najava, uputnica ili se moze samo doci i traziti da se uradi ...? ili ima i termin odredjeni kada se to radi?
Izvinite na milion pitanja, nego da sve pripremim prije nego sto ode, jer ako ode i ne odradi odjednom, bojim se da nece htjeti kasnije/opet...znate kako je sa njima...

hvala vam unaprijed na uputstvima...

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Spermiogram?
15.5.2009 11:06:40   
ledy blue
mora se prethodno najaviti kod dr Rade,telefonom. poslat cu ti njen br na pp ako ga nemas, i sve joj pojasniti ko vam je doktor, ko je preporucio nju,  i kada bude odgovarajuca apstinencija 3 do 5 dana, ali tri dana podrazumijevaju najmanje 72 h od zadnjeg odnosa a ne ono kad nastupi treci dan apstinencije..
kada vas naruci, dodjete gore ..da vam carobnu casicu, i nakon otprilike dva sata budu gotovi rezultati...placate oko 17 km za taj nalaz...eto ako treba jos nesto samo pitaj... sretno!!!

(odgovor članu april09)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Spermiogram?
15.5.2009 11:20:45   
april09
Ledy blue hvala puno, nemam broj, pa ako ti nije problem...hvala ti puno...

e umalo da zaboravim...ima li veze sto nismo mi iz kantona sarajevo? ili?

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Spermiogram?
15.5.2009 11:39:50   
Leva
april malena je zvala Radu i ona nije htjela ni da cuje za njih jer su sa drugog kantona. Pokusaj nista te ne kosta mozda je samo tada imala los dan.
Privatno u Sa mozes uraditi kod dr. Mehmedbasica i kosta 50 KM, rezultati su mu slicni Radinim.
Sretno sa spermiogramom user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu april09)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Spermiogram?
15.5.2009 11:45:38   
ledy blue
april imas pp.
javi kao je bilo, iskreno ne znam sta je za pacijente iz drugih kantona al mislim da su i oni radili kod nje nalaz, pa pretpostavljam da nece biti problem

(odgovor članu april09)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Spermiogram?
15.5.2009 12:11:57   
april09
Hvala Leva i Ledy blue....pokusacu

Ledy blue imas pp

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Spermiogram?
15.5.2009 19:20:18   
prevareni
Delfin,bas nam je drago da je muzu nalaz bolji,a jos bi mi draze bilo kada bi obadvoje uradili sve Miko pretrage.pa onda cete vidjeti pravi nalaz kod muza jer ti leukociti pokazuju da ima stvari koje sprecavaju da nalaz Spermoigrama bude bolji,100% sam upravu.jer imam prijatelje koje su tako slicne probleme imali,a poslije je sve bilo OK.Sretno svima.

(odgovor članu april09)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Spermiogram?
23.5.2009 10:39:07   
Banana
Zdravo, ja sam nova članica RR user posted image .
Prve tri godine braka mm i ja smo koristili kondome i kad smo konačno prestali, šest mjeseci i dalje nema +. Kako on ima 34 godine uradio je spermiogram i dijagnoza je opstruktivna azoospermija. Dr. Balić je odmah rekao da nam preostaje vantjelesna oplodnja i to TESA postupkom. Koja ironija, tri godine se zezali sa gumom a ono nula spermića u ejakulatu user posted image . Uputio ga je na spermokulturu jer ima dosta bakterija i leukocita. Znam da sad prvo treba da to izliječi pa onda ide novi spermiogram. Mene zapravo zanima kako je dr. Balić, i da li je uopšte mogao, odrediti da se radi o opstruktivnoj azoospermiji (gdje je problem u transferu spermića) bez ikakvog pregleda testisa. Ako postoji neka prepreka ili nedostaje neki kanalić, sumnjam da se to može vidjeti u onim nulama na spermiogramu.
Šta vi kažete na ovo i da li neko ima slično iskustvo?


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Spermiogram?
23.5.2009 10:52:48   
malena27 RR
draga banana, zao mi je prije svega zbog takvog nalaza tm. i ja sam bila prosle sedmice sa mm kod dr. Balic, dijagnoza mm je oligoastenoteratozoospermija i nije preporucena nikakva terapija kao ni bilo kakve analize. U principu takvi spermogrami kao sto su kod tm i kod mm ne mogu se popraviti, niti im se trazi uzrok zasto su takvi. Vi lagano krenite u postupak IVF-a, to ti je moja preporuka obzirom da je tako los spermogram tvog muza. I mi na pocetku braka nismo htjeli odmah bebaca, sad kada zelimo ne ide user posted image . Nama je za pocetak preporucena inseminacija. 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Spermiogram?
23.5.2009 11:05:36   
Banana
Prije nego što smo krenuli u akciju ja sam radila nulti pregled (ultrazvučni, papa, kolposkopski, urin, krv itd.) i sve je bilo ok. Prije mjesec smo bili kod dr. Blitvić i ona nam kaže prvo spermiogram pa ako bude ok onda ja idem dalje sa pregledima. Naredne sedmice će muž raditi spermokulturu pa planiramo ponovo kod nje, da čujemo šta će i ona reći. Ma ja sam zasad smirena, ne sekiram se previše samo mi nije jasno kako je dr. Balić siguran u ovu dijagnozu kad sa rezultatima spermiograma 5, 6 stavki. Mislim, isto tako je mogao reći da se radi o neopstruktivnoj azoospermiji. U ovih par dana sam dosta toga pročitala na netu i logično mi da dr. treba prvo pregledati testise da bi utvrdio gdje je prepreka.
Nije mi baš jasno šta je inseminacija (bolje poznajem terminologiju na engleskom jeziku user posted image ). Je li to kada se spermići ubace pa oni sami plivaju do jajne? Kontam nešto, ako su spermići mm ok, a i moji nalazi ok, zašto treba oplodnja van tijela?


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Spermiogram?
23.5.2009 11:21:13   
malena27 RR
Poseban oblik azoospermia pradstavlja takozvana opstruktivna azoospermia. Kod ovih pacijenata testisi su normalne velicine, hormonski status je takodje u granicama normale, spermatogeneza je ocuvana ali zbog postojanja prepreke ili nedostaka nekih delova izvodnih kanala ne dolazi do izlucivanja spermatozoida sa spermom.
Nedostatak fruktoze u spermi ukazuje na nedostatak semenih kesica sto je najčešće udruženo sa nedostatkom semevoda, ili na postojanje prepreke na nivou ejakulatornih kanal. Ukoliko je fruktoza normalna a snizena vrednosti alfa glukozidaze , prepreka se nalazi na nivou epididima. Opstruktivne azoospermije se kod jednog broja pacijenata mogu hirurški lečiti, međutim s obzirom da su ove hirurške intervencije koplikovane sa neizvesnom prognozom sve češće se koristi drugi oblik lečenja koji podrazumeva punkciju epididima čime se dobija dovoljan broj spermatozoida koji se mogu koristiti u procesu vantelesne oplodnje/ mikrofertilizacije.

evo boldirano zasto se ne radi nikakva hirurska intervencija. inseminacija predstavlja unosenje obradjenih spermotozoida u matericu, tj. mm da uzorak sjemena, oni ga obrade u laboratoriju i ubace kateterom kad je kod mene ovulacija.

kod tm spermatozoidi ne mogu da se pomijesaju sa sjemenom tekucinom i zato ne dolazi do user posted image




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Spermiogram?
23.5.2009 11:31:43   
Banana
Hvala na tekstu, isti sam i sama pronašla user posted image . Sad mi treba lampica iznad glave jer nisam skontala da je neophodna i sjemena tekućina. Mislila sam da su spermatozoidi sasvim dovolji pa kad se oni izdvoje iz testisa da se mogu ubaciti u maternicu, a oni se još i obrađuju. Uh, toliko toga imam da naučim. Jeste li i vi kod dr. Balića? Mi smo razmišljali da kod njega radimo IVF, kontamo blizu nam je i sačuvaće nam dosta živaca, a i vremena.


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Spermiogram?
23.5.2009 11:36:51   
malena27 RR
ja inace idem kod ginekologa u Zenici, jer sam iz Zenice, i on je preporucio da idemo na IVF jer su inseminacije u malom procentu uspjesne. ali dr. Balic kod koje smo bili u ponedjeljak, nam je rekla da je dug put do IVF-a i da imamo jos vremena da uspijemo drugim, laksim nacinima poput ciljanih odnosa pod stimulacijom i inseminacijom. ici cu redovno kod svog ginekologa ali posto on nema opremu za inseminaciju, dolazicemo u Tuzlu kod dr. Balic. meni se licno svidja dr. Balic i cula sam da je strucna. Tako da cemo nastaviti ici kod nje i dalje dok ne dodjemo do zeljenog cilja, user posted image  user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Spermiogram?
23.5.2009 11:56:15   
Banana
Nadam se da ćete uspjeti bez IVF user posted image . I ja sam čula da su dobri, jedva čekam da vikend prođe kako bismo krenuli sa liječenjem mm pa onda u pripremu za sve to.
Hvala ti još jednom što si odgovorila na moj post, ranije sam mislila da ovakvi forumi nisu za mene ali sada se osjećam lakše, pogotovo što smo odlučili ne govoriti ništa našim roditeljima dok ne budemo 100% sigurni da je to jedini način.



_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Spermiogram?
23.5.2009 12:14:14   
malena27 RR
hvala, i mi se nadamo, dr.ica je rekla da postoji mogucnost da dodje i do prirodne spontane trudnoce, cak i sa ciljanim odnosima pri stimulaciji. i vama zelim srecu i da vam uspije iz prvog pokusaja. mozes nam navratiti i u cekaonicu, evo ti link: http://ringeraja.ba/forum/%C4%8Cekaonica_u_Maju/m_267254/tm.htm. inace svaki mjesec imamo novu cekaonicu pa navrati. tu smo mi trudilice koje svakodnevno komuniciramo pa bujrum. 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Spermiogram?
27.5.2009 17:27:48   
mina minka
malena i banana i ja  i moj muz smo pacijenti kod balica,i nama su preporucili inseminaciju i cekamo na bebu gotov 2 god.javljajte mi sta se desava kod vas.mi smo odlucili jos malo pricekat s insem posto oni kazu daima sanse da uspijemo prirodnim putem.kod mm problem su leukociti ima ih 15 a slaba pokretljivost.ako mozete da i vi meni rezultate svojih nalaza

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Spermiogram?
27.5.2009 18:07:31   
malena27 RR
mina minka imaju dijagnoze na pdf-u trudnoca, tema nase dijagnoze i postupci pa malo iscitaj, tu smo napisale da ne ponavljamo. 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Spermiogram?
27.5.2009 20:06:27   
Banana
minka minka, mm i ja smo tek na početku, gore sam napisala da je radio spermiogram na osnovu kojeg je dijagnosticirao opstruktivnu azoospermiju i preporučio TESA postupak, evo vrijednosti

Abstinencija: 5 dana
PH: 8,5
Volumen: 1 ml
Progresivno pokretnih: 0
Slabo pokretnih: 1-2
Nepokretnih: 1-2
Leukocita: Dosta
Bakterija: Dosta

Danas je dragi dao uzorak za spermokulturu pa ćemo nalaze dobiti u utorak. Pretpostavljam da ću i ja zbog beštija morati na pretrage.

U Domu zdravlja su mu rekli da svi privatnici donose uzorke njima da rade spermiogram tako da ne znam ima li smisla ponavljati ga na drugom mjestu. Ono što ne znam je da li volumen predstavlja ukupnu količinu ejakulata jer je dragi pola "profulo" user posted image .

Jutros smo saznali da i dr. Blitvić radi IVF (ona valjda sarađuje sa onima iz Gradačca) pa ćemo provjeriti i cijene kod nje ali to sve nakon nalaza spermokulture.

Jeste li dobili neku terapiju za ove leukocite?

Javljam svakako, čim bude nešto novo. Tebi želim da vam uspije bez svih ovih modernih procedura user posted image




_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Spermiogram?
28.5.2009 15:09:26   
mina minka
malena i banana u slicnim smo problemima.izvucicemo se.nama je dao terapiju azomeks i proksed al nije se nesto popravilo.leukociti su bili 20 a poslije terapije 15.a pokretljivost je bila preko 20 a sad se 8.sta je uzrok ne znam ni ja nit oni znaju sto se smanjilo a koristio terapiju.sad smo navalili na vitamine i cajeve pa cemo opet radit nalaz i tek onda insem.javvite mi sta se desava kod vas jer idemo kod istog dr.

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Spermiogram?
2.6.2009 19:15:06   
prevareni
Pozdrav svima,Napolitanka,nemoj da radis nalaz Spermijograma u CHR jer kod njih ko god izvadi nalaz nevalja,ito je ispod svih granica,zato najbolje uradi u Bolnici,a ako imas mogucnosti da odes u Tuzlu i da izvadi ti muz nalaz,(8,80km) a sve ti posirno urade,ja sam tako uradio.A malena 27 posto si iz Zenice,i kazes da ti je DR predlago IVF ,jedini DR koji nije iskvaren,posten,a koji radi u CHR i Bolnici je DR Gvozdenovic,a sa DR Cehicem smo imali VEOMA LOSE iskustvo,a kako kazu da Karahasan nije bolji od njega,To nam kazu prijatelji,pa jedini koji sada trenutno valja jeste DR Bojan Gvozdenovic.Nama je se pokazao da je Preposten.Pa nas vam je savjet da ako je neki dugi DR da ga mjenjate.Sretno.

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Spermiogram?
2.6.2009 20:31:21   
malena27 RR
Dragi/a prevareni, nikad mi nije palo na pamet da odem Cehicu jer znam od ranije da covjek nema veze sa ginekologijom, njega interesuju samo pare i nista vise. Karahasn je dosta slican, mada bolji ginekolog, izmedju ostalog sad ne radi postupke jer mu je dijagnosticiran Alzhajmer. Sto se tice Gvozdenovica, nije ni on daleko. Imala sam ruzno iskustvo s njim i skontala da covjek nema blage veze. Imala sam kontaktno krvarenje tokom odnosa, a on mi je ustanovio da sam maltene jos uvijek nevina i to poslije 6-7 mjeseci braka. A ono bila upala u pitanju i imala sam kandidu i zbog toga sam imala ta kontaktna krvarenja. Prema tome i Gvozdenovic otpada. Jedini ljekar, primarijus Ajanovic se pokazao kao dobar i covjek naplati svoju uslugu i to je to. Halalim mu svaki dinar. Mislim da je sve to individualno sto se ljekara ginekologa tice. Kako moj dr. ne radi inseminacije niti IVF jer nema aparaturu, mi sad idemo kod dr. Balic i ona nam je preporucila da prvo probamo sa inseminacijama. 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Spermiogram?
2.6.2009 21:29:37   
prevareni
Pozdrav,mi sa Gvozdenovićem nismo imali nikakvo loše iskustvo,jer nam je pomogo i previše,a i davo nam je OBJAŠNJENJA koja nismo dobili od drugih,i jos stvari,jedna od njih je razumjevanje.a ne ko neki doktori koji dižu ton na pacijente.a gdje se nalazi taj DR Ajanović i ša on sve radi i gdje se nalazi.i kakva je to dijagnoza Alzhajmer,prvi put to čujem.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Spermiogram?
2.6.2009 21:35:10   
malena27 RR
dr. Ajanovic ima privatnu ordinaciju u travnickoj ulici, nikad nije podigao ton ni na mene ni na mm. imam broj pa ako hoces poslacu ti na pp. jako je detaljan, ultrazvuk radi citavih sat vremena, lijepo sve objasni i prije svega covjek je. Alzhajmerova bolest napada mozak i uzrokuje promjenje u ponasanju ljudi, osoba gubi paznju i koncentraciju, gubi sjecanja. Progooglaj malo pa ces naci vise informacija. 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Spermiogram?
2.6.2009 22:03:55   
prevareni
Hvala na informacijama,i posalji mi telefon.i ako imas dodati u vezi svega.





ja 36 supruga 32god.U braku nepune 13 god.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Spermiogram?
2.6.2009 22:20:10   
napolitanka
eh ovako, muž mi je radio spermiogram u centru za humanu reproukciju u Zenici, nalaz mu je bio astenoteratozoospermija,a mi smo mislili da je nalaz izuzetno loš, međutim: kada je  nalaz pregledao urolog rekao je da nema uopšte razloga za paniku:14% progresivno pokretnih, 40 % pokretnih, kao i 30 % morfološki normalnih spermija,sve ostalo ok....čak ni terapiju nije dobio, već da prirodnim putem malo poboljša sliku, za 6 mjeseci kontrola... s druge strane moj ginekolog smatra da je nalaz loš,ali to je rečeno prije nego što je muž otišao urologu....e nisam pametna...plus moje folikule nisu blistave te se predlaže klomifen.....doktor urolog je bio veoma pozitivan, ali meni muževa dijagnoza djeluje tako  strašna...a što se tiče ginekologa u Zenici, ja sam sa svojim zadovoljna,mada lično mislim da je to sve individualno od slučaja do slučaja....Bitno je da nam pomognu, i da ako bog da svi ostvarimo svoj cilj :-)))Želim nam svima puuuno snage, sreće i strpljenja u ostvarivanju naših planova...veliki pozdrav :-))))

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *