|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Plitko disanje
4.3.2008 16:14:28   
bebano
Drage moje,

citajuci i po drugim forumima vidim da je ovo normalno u trudnoci ali zanima me da li se neka od vas srela ili srece sa ovim problemom.  Ja sam 27 sedmica, nisam se previse ni udebljala niti mi je stomak prevelik, a evo vec par zadnjih dana stalno disem 'kao na skrge'. Bas ono plitko i imam cesto potrebu da udahnem duboko, kao da mi fali zraka. I uz to me nakako kao ziga sa lijeve strane, imam kao neku tupu bol, ne znam kako objasniti, a posto sam ja prilican panicar user posted image  malo me malo strah da nije hericka user posted image .
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Plitko disanje
4.3.2008 19:54:16   
bebano
Pa trudnice moje drage, nije valjda da jedino ja ovako disem?? Aaaa ako je tako blago vama, svima vam zavidim user posted image . Ovo je bas nezgodno.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Plitko disanje
4.3.2008 19:57:22   
ElmaB
Draga moja!
 
To ti je sasvim normalno, posebno za sedmicu u kojoj se nalazis. Naime, tvoja materica je sada dosta visoko i pritisce dijafragmu, koja ti onemugucava normalno disanje. To najbolje mozes osjetiti kada lezis na ledjima. Ja sam tako disala u prosloj trudnoci, a u ovoj sam dobila trudnicku trahikardiju, neravnomjeran otkucaj srca, jer nosim dvojke. Ne sekiraj se, procice!!!
 
Pozdrav!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Plitko disanje
4.3.2008 20:04:20   
Ivona
Nisi sama!user posted image  
I ja sam u 27 sedmici i to mi se desava.Nemam nikakve bolove,ali malo teze disem kada lezim na ledjima.
Kod mene se taj pritisak uvecane maternice odrazava na zeludcu.Stalno,ali bukvakno stalno imam potrebu da podrigujem.Bljak!

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Plitko disanje
4.3.2008 20:54:40   
bebano
Hvala vam zenice drage.
Ipak je lakse cuti da se desava i drugima.
Znaci i ovo sto me ziga nije nista strasno user posted image , a ja se uplasila kada nemam puno iskustva.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Plitko disanje
4.3.2008 21:17:11   
issa
Bebano, prijavljujem se na spisak plitkodišućih ženauser posted image
Maternica mi je haman pod vratom, boli me ispod desne dojke pa prema sredini, vjerovatno je dijafragma u pitanju, ne mogu sjediti savinutih leđa nego se moram maksimalno ispraviti da bih ublažila tu bol.
 
Kažu normalno je i ja to kao takvo prihvatam. Dakle, suosjećam s tobom i sotalim sapatnicamauser posted image

_____________________________

Moje šmizle su stigle 06.05.2008.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Plitko disanje
5.3.2008 9:48:13   
haidy
I ja isto tesko disem, mada to nije nesto sto mi puno smeta. Ali ponekad izgleda jako smjesno, npr. pricam nesto sa muzem i samo u po frke, ja jako udahnem i izdahnem. On se jadan prepadne sta mi je. A sto kaze Ivona za to podrigivanje, i to mi se desava zadnjih dana. Tako prije neki dan na nekom rodjendanu, ja pricam sa prijateljicom i samo podrignem, bas me bilo sramota, ali sta cu kad ne mogu kontrolisati. A ona umrla od smijeha. E bas je ova trudnoca cudna, sta nas sve nece snaci.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Plitko disanje
15.4.2011 19:44:50   
palachinken
Jesu prošle tri godine od zadnjeg posta, ali bolje nego da otvaram novu temu. Naime zadnji dan-dva tako teško dišem, a vidim gore u postovima da je moguće da maternica pritišće dijafragmu. Sinoc sam se probudila bez zraka i živa se isprepadala.
Čitav dan danas se borim da udahnem "ko čovjek" Ima li nešto da mogu uraditi, neki položaj, vježbica ili da trpim?

< Poruku je uredio palachinken -- 15.4.2011 19:45:26 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Plitko disanje
15.4.2011 20:24:44   
Selma.A.M
Palachinke na ja samo trpim user posted image ....Jučer ujutro malac došao kod nas u krevet a ja se tek budim,i baš kao "riba na suhom" kad mm govori malcu stani sad A.mami treba  zraka da udahne user posted image
Baš je ružno ali sve su to pratioci drugog stanja

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Plitko disanje
17.4.2011 9:34:58   
palachinken
Eh...da je do kadije ko od kadije...
Lijepo fino mi u onom sedmičnom trudničkom pregledu za ovu, 27. sedmicu piše:
Maternica je sada prilično velika pa pritišće unutrašnje organe koji najprije pritišću pluća. Zato ponekad možda teško dišete, jer se pluća ne mogu u cijelosti raširiti.

Znači, šuti i i trpi user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Plitko disanje
17.4.2011 13:25:12   
Selma.A.M
Ma tako se i mene začepila da se ne jadam kada me je stomak bolio na početku,kad ono materica se širi bla,bla normalno je da vas tupi bol probode user posted image ....I onda ja šuti i trpi user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Plitko disanje
21.4.2011 13:17:10   
ja92
Uh, vidim da nisam jedina...
Ja bas zadnjih dana tesko disem, a kad pokusam duboko da udahnem probode me neka luda boluser posted image
Imam osjecaj da su mi se rebra rasirila...
Stavrno smeta ovo disanje na slamku...

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *