|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko mlijeka uz dohranu
29.6.2009 11:24:41   
Skvo RR
Drage moje,

Interesuje me koliko vase bebe popiju mlijeka u dobi od 8-9 mjeseci, pa do godine?
Mi imamo dva cvrsta obroka i 3 flasice Aptamila po 180 ml. Ja sam joj bila uvela i treci obrok, ali mi je pedijatrica rekla da mora popiti najmanje 500 ml mlijeka dnevno, tako da to nije bilo odrzivo, jer Uma nema nocne obroke od 5 mjeseca, tako da sam je vratila na rezim 3-2, za mlijeko.
Pedijatrica mi je rekla, ako vec zelim taj treci obrok da joj povecam jutarnju i vecernju bocicu na 220-250 ml...ali to mi se cini previse. Ovo joj je nekako mjera ima 2 mjeseca. A opet uvela bi joj treci gusti obrok...user posted image

Kako to kod vas funkcionira?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
29.6.2009 13:36:58   
slono
Nema tu pravila za kolicinu mlijeka. Moj bebac ima 6,5 mjeseci i nikad nije popio vise od 150ml, ali je samo dojio do 4 mjeseca i od tada smo na dohrani. Sad vec ima i ta dva cvrsta obroka i vise se ne zamaram koliko je popio kao sto sam sa starijim djetetom.
To je sve od djeteta do djeteta. Ne mogu mu ja na silu davati miljeko ako ne moze vise.
A za taj treci obrok, mozes napraviti isto mlijecni, umjesto samog mlijeka, napravis pahuljice Lino ili skontas vec nesto sama iz svoje glave.
Ja sam malenom neki dan istresla frutek kasicu od breskve u zdjelicu, dodala 30ml Novalaca i onda jos malo pahuljica od breskve i znas kako je bilo dobro. Pravi mali obrok za njegovu dob.
Sekiram se i ja sto ne pije vise mlijeka, ali to je takva sorta i mala su mi djeca, sitni na mene i ne mogu ocekivati sad nesto vise. Porodjajna tezina im bila 2800gr.

Sve se greske i dileme isprave na drugom djetetu!!!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
29.6.2009 13:37:52   
Daja_sa
Skvo...
Moja bebe ima skoro mjesec dana pije mlijeko ujutro i uvece pred spavanje i to 180ml...
Ima 3 cvrsta obroka...slani ( supica), voce i zitarice koje se prave sa mlijekom (200ml)...i kad sbarem to je 560ml mlijeka u toku dana...Uz sve to vec smo uveli jogut, pavlaku, mladi sir...
Kako god se saberem i oduzmem nesto mi bolje da ona pojede obrok sa mlijekom i zitaricama nego da samo popije flasicuuser posted image ...
U toku dana uvijek dobije svjeze iscjedjen sokic...plus sto uzme i vodice jer mala poguzija uvijek nesto gricka pa onda zalije sa par gutljaja vode.
Ja sam probala sa te tri flasice Aptamila + ova tri obroka ali joj je jednostavno previse...spava citavu noc i onda mi se cini da dijete pretrpavam u toku dana...
Za sada nam ovakav rezim ishrane odgovara...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
2.7.2009 11:37:17   
mamina princeza
Pedijatri uglavnom kazu da treba popiti najmanje 500 ml do godine dana jer je mlijeko osnova do godinu dana ostalo je dohrana kao sto se i kaze....
Kod nas je uglavnom 3ili 4 x 150-180
Ali kod nas je raspored flasica takav da joj dam flasicu kad ja krenem spavat paonda ujutro oko 6 sama trazi user posted image

Zbog toga veoma malo pojede za dorucak user posted image



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
13.7.2009 13:27:44   
emma.L
Sad se ja zabrinuh- Ema pije Aptamil ujutro, uvečer i preko dana jednom obavezno. Uz to, jednom jede pahuljice. S obzirom da popije maximalno (čitaj, rijetko uspijemo toliko) 150 ml, ne unosimo tih 500 ml. Trudim se da joj uvedem normalnu hranu, a ako joj dam još koju flašicu, moja mrva jednostavno ne može jesti  supu ili voće jošuser posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
17.7.2009 9:42:54   
mivica
Do kada se bebama daje AD. Ustvari kad ste presle na obicno mlijeko??? Bakici je skoro 13 mjeseci, a on jos uvijek hoce AD!!!

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
17.7.2009 9:47:20   
hanabanana
Hana pila do 4-tog rodjendana, uz obično mlijeko. Ali AD je pila naveče i ujutro, po vlastitoj želji.

Mladja ima 15 mjeseci, dojila 13 mjeseci sada 2 mjeseca pije AD. Isto će ga piti dokle bude htjela. Pije ga ujutro i naveče. Preko dana pije jogurt.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
17.7.2009 9:49:33   
mivica
A je li za bebe zdravije AD ili obicno mlijeko??? Ustvari cula sam da obicno mlijeko nije bogato zeljezom tako da je do godine dana preporucljivo davati AD, a poslije...??? Znaci to je ok!!! Mogu mu nastaviti davati AD!

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
17.7.2009 9:52:18   
hanabanana
Ako beba ne odbija, zašto ne bi nastavila??
Ja sam se iskreno iznenadila što je moja Hana pila AD do četvrtog rodjendana, oko trećeg sam joj bila ukinula, ali je ona svako veče tražila i pitala: a kad ćemo opet kupiti Hanino mlijeko??
I ja sam joj opet kupila.
Ono meni ima odvratan okus, i ja ga nikada ne bi pila, ali eto ona jeste.
Ima željeza u sebi, neki pedijatri ( Skandinavijske zemlje ) preporučuju ga čak do šest godina.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
17.7.2009 14:27:41   
teta berta
Nika ima 2 čvrsta obroka, užinu i aptamil 3x po 150, nekad joj ostane pa popije manje ali uvijek oko 120 ml. Obično mlijeko joj dajem recimo kad pravim špinat ili griz, a kašice pravim sa ad. No kad napuni godinu kupit cu joj aptamil 3, to samo za piti, a kasice cu praviti sa obicnim jer je stvarno preskupo...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
18.7.2009 20:22:59   
dana3
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ako beba ne odbija, zašto ne bi nastavila??
Ja sam se iskreno iznenadila što je moja Hana pila AD do četvrtog rodjendana, oko trećeg sam joj bila ukinula, ali je ona svako veče tražila i pitala: a kad ćemo opet kupiti Hanino mlijeko??
I ja sam joj opet kupila.
Ono meni ima odvratan okus, i ja ga nikada ne bi pila, ali eto ona jeste.
Ima željeza u sebi, neki pedijatri ( Skandinavijske zemlje ) preporučuju ga čak do šest godina.






ovde se stvarno moram umijesati sto se tice skandinavskih zemalja i AD mlijeka.preferira se dojenje,ako je moguce a zamjena majcinog mlijeka je naravno potrebno ako zena ne  doji je li?djeca su u vrticima vec od napunjene prve godine i tamo piju obicno mlijeko:3,2 % mlijecne masti.
AD mlijeko postoji kao 1 i 2.broj.1 se koristi za bebe do 4 mjeseca a 2 je za bebe do 6 mj ili godinu dana i uopste ne mogu da zadovolje potrebu djeteta koje ima npr.8-9 mjeseci.
ovde se pravi jedna tecna hrana koja ima od rize,zobi,razi,kukuruza i to s eobicno daje poslije navrsenih 6 mjeseci pa za vecu djecu.
AD 3 u skandinaviji ne postoji.



moj decko nikad nije popio do sada vise od 100 ml po obroku-mozda zato sto jos uvijek doji.ima 2 cvrsta obroka i to kako kad.a nekad popije u toku dana 250ml tecne hrane(ovde se zove veling)ako nije za jelo ili dojenje

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
20.7.2009 10:38:43   
mivica
Kod nas ima AD 3, tacnije ja koristim HIPP 3. Na njemu piše da je od 10 mjeseci +
A naravno da bih ga dojila da sam mogla, ali kad neceg nema mora se naci zamjena

< Poruku je uredio mivica -- 20.7.2009 10:39:44 >


_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
20.7.2009 12:21:51   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: skvo

Drage moje,

Interesuje me koliko vase bebe popiju mlijeka u dobi od 8-9 mjeseci, pa do godine?
Mi imamo dva cvrsta obroka i 3 flasice Aptamila po 180 ml. Ja sam joj bila uvela i treci obrok, ali mi je pedijatrica rekla da mora popiti najmanje 500 ml mlijeka dnevno, tako da to nije bilo odrzivo, jer Uma nema nocne obroke od 5 mjeseca, tako da sam je vratila na rezim 3-2, za mlijeko.
Pedijatrica mi je rekla, ako vec zelim taj treci obrok da joj povecam jutarnju i vecernju bocicu na 220-250 ml...ali to mi se cini previse. Ovo joj je nekako mjera ima 2 mjeseca. A opet uvela bi joj treci gusti obrok...user posted image

Kako to kod vas funkcionira?


Evo, proslo je skoro mjesec dana i mi imamo novost...:) Ipak sam se odlucila za uvodjenje treceg obroka. I sada su nam cvrsti obroci dorucak, rucak, vecera. Ostale su nam 2 flasice AD-a (jedna u 15:00, druga za uspavljivanje oko 21:30...).

Tako da smo mi izasli iz ovog "problemcica"...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
20.7.2009 13:45:16   
Suzana
Ja isto brinem o količini mlijeka koja je potrebna bebama od 12-24 mjeseci pa i više.
Mi smo prestali dojiti i ujutro kada se probude Mak je prihvatio flašicu pa hB popije čokolina sa mlijekom...
Međutim Edi neće da primiriše. Pošto jako voli bananu, svako jutro napravim frape i dam mu da pije iz šolje, samo da bi unio nešto mlijeka u organizam, ali je to nedovoljno... Piju jogurt za doručak, a zbog ovog problema trudim se da svaka večera bude "na mlijeku" - uglavnom griz u kombinaciji sa voćem...
Uglavnom, Edi mi mlijeko ne pije skoro nikako, a da ne spominjem preporučenu dozu od pola litra. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
20.7.2009 13:51:24   
Romali
 A Suzana,draga, ja tek sad skontala da ste prestali dojiti. Ne znam da li da stavim user posted image ili user posted image .
Imat ćemo isti problem, znam već. Omar nikad nije shvatio kako piti iz bočice, jednostavno je mrzi user posted image . Sad još uvijek doji, ali je to jako malo. Kad skroz prestane, jedino mi preostaje davati mu na kašiku ili čašu user posted image
I sada mu obavezno dajem mliječnu večeru, jer pretpostavljam da dojenjem ne unosi dovoljno.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
20.7.2009 14:11:35   
Skvo RR
Ja Umi za dorucak pravim neki od lina, tu stavim 150 ml AD-a, i ima 2 bocice po 180 ml....Tako da smo ipak sacuvali tu potrebnu kolicinu mlijeka.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
20.7.2009 14:28:35   
Suzana
Romali, nisi išla na PDF Dojenje? user posted image
Prestali ima 10-ak dana, idi na temu pa pročitaj kako je prošlo, a stavila sam i jedan i drugi smajli. user posted image Uglavnom stojim ti na raspolaganju za podršku, savjet i sl. kada odlučiš prestati.
Ma nije ni flašica problem, neće oni meni čisto mlijeko nikako...
U stvari, Makić hB hoće, a Edija varam sa frapeom iz šolje. Baš ću da vidim sa pedijatricom šta činiti po ovom pitanju.
Skvo, tvoja malena unosi dovoljno mlijeka... user posted image Ja Lina obično dajem za večeru, mada ne često... a doručak gledam da je jači i da je sa jajima, pa bila to pura, ili neke kombinacije, kada nam i Uma dođe na 12-18 mjeseci možeš ukrasti recepte. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
20.7.2009 14:32:20   
Romali
IZVORNA PORUKA: Suzana

Romali, nisi išla na PDF Dojenje? user posted image
Prestali ima 10-ak dana, idi na temu pa pročitaj kako je prošlo, a stavila sam i jedan i drugi smajli. user posted image Uglavnom stojim ti na raspolaganju za podršku, savjet i sl.
kada odlučiš prestati.




Oh, hvala ti.
Nisam išla na spomenuti pdf.,a mahune iz kuhinje mi upravo mašu i kažu da požurim user posted image pa ću kasnije


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
18.12.2009 10:24:10   
dafri
Moja Una pije 5 puta dnevno ad ukupno oko 800-900 ml,sad smo prešli na 2 pa ne znam koliko će piti,dohranu smo uveli samo voće ,pojede po jednu dvije kašičice,dajem joj između mlijeka,jednom se uspavala i kašicu sam joj dala neposredno prije mlijeka i više je pojela.Sad sam u dilemi da li bih joj tada i trebala dati kašicu ali onda će mi izbaciti jedan mliječni obrokuser posted image Malo se brinem jer mi prošli mjesec i nije dobila puno na kilaži,da li bi bilo dobro da joj zamijenim taj jedan mliječni obrok?Vidim da mnoge bebice već jedu i supice,ja sam to kontala tek sa 7-8,je li mi to kasno?

Znam da je individualno mene zanima koliko ad piju vaše bebe?


_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
18.12.2009 10:34:10   
lilith
meni pedijatrica rekla i napisala dohrana prije podoja/flasice sa argumentom da ako prvo dam da doji nece poslije cvrste hrane nista pojesti...ja tako i radim...prvo joj dam dohranu pa onda malo poslije i siku i bez problema i podoji...jos vijek ima oko 8 podoja a jos malo pa ce sedam mjeseci...
sto se tice supica,ni mi jos nismo poceli...za sada voce,povrce, riza i kukuruz...naravno da nije kasno


_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
19.12.2009 18:23:01   
dafri
lilith dala joj danas prije flašice bananu(nju sami i voli) i pojela cijelu i još 100 ml aduser posted image

_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
20.12.2009 12:57:56   
škorpija
mi imamo dva čvrsta obroka (jedan slani i jedan slatki), zatim 5 obroka AD mlijeka po 120-160 ml (kako kad) i jedno noćno dojenje. nije malo a bogami se i vidi na njemuuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Koliko mlijeka uz dohranu
31.12.2009 10:16:16   
Mya_81 RR
Mi isto imamo dva čvrsta obroka mada ne pojede uvijek sve, ali polako se količina povećava i pored toga 4 x 180 ml mlijeka....

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *