|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   da li sam pogriješila
30.8.2009 15:59:19   
Anoniman
Neznam jel ova tema na pravom  mjestu ako nije premjestite je molim. Naime radi se o tome da bratić od moje jako dobre drugarice ima 9 mjeseci i ja sam primjetila da mu jedno oko leti u stanu i to dobro,smatrala sam da treba da skrenem pažnju da odvedu dijete kod ljekara na vrijeme međutim kada sam to rekla njoj ona se našla malo uvrijeđena i rekla mi da to nije moja stvar da se to meni čini,da to ne pričam nigdje,da se griješim itd.... ja sam se izvinula al i dalje smatram da dijete treba kod očnog. E sada dal oni stvarno nisu to primjetili il im je nezgodno razgovarati o tome neznam,al nekada roditelji zbog odbijanja činjenice da mu dijetetu nešto nije u redu mogu da pogoršaju stvar. E sada dal sam ja pogriješila što sam skrenula pažnju ili nisam neznam,ali bilo je u najboljoj namjeri vjerujte mi.
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: da li sam pogriješila
30.8.2009 16:27:57   
Hanady RR
e ovo ti je mač sa dvije oštrice što se u narodu kaže. Ja sam rođaku svoga muža uz kafu rekla da mi se čini da je njihova curica koja ima 4 godine razrokoka te da je to strobizam koji bi trbali lječnički pregledat. čovjek ništa nije rekao i ja dalje šutila, nakon 7 dana zovne on mog muža i kaže da su adnu vodili doktoru i da je sve ok sa njenim očima a da sam ja ja jako bezobrazna i da ih bezveze prepadam (neznam samo šta sam ih prepala pa i ja nosim naočare od osnovne škole i rješila sam strobizam) i da sam luđakinja koja njima sluti da im djete nije ok. nismo se više vidjeli od tada da bi nakon 7 mjeseci sreli se na prvom rođendanu kod dječaka moje zaove i njihova curica sa naočarama koje joj jako lijepo stoje i djete se normalno igra , a naočare cilindrično stakolo kao i kod mene pod uglovima rješava strobizam. Eto ti ljudi i danas ne govore sa mnom a ja nisma mislila ništa loše, samo mi je drago da su ipak djete odveli doktoru, curica je taj strobizam zna biti vrlo nezgodan kad si djevojčica u pubertetu. mada mislim da ja nisam reagovala reagovali bi doktori na sistematskom pregledu kad djete krene u školu, pa je možda bolje da sam šutila. baš mi žao što sam ih ne namjerno uvrijedila.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: da li sam pogriješila
30.8.2009 16:33:42   
tea lana
ja kazem jer sam sa time opterecena i cesce vidim strabizam od osoba koje se sa tim nisu susretale.ASli u mom slucaju nije do sad bilo negativnih komentara valjda im je lakse kad neko sa tim problemom im ukaze

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: da li sam pogriješila
30.8.2009 17:56:16   
leli§
uh to ti je situacija ne daj Boze:) sve ti to zavisi KAKO kazes... iskrenost i direktnost u tim situacija i nije bas najboja solucija user posted image ja bihs pomenula ocnog ljekara onako usput i pitala jesu li malenu vodili?..ako pitaju zasto: ja bih kao sto vesela u jednoj temi rece rekla da je to novi zakon i da to tako mora :):):) salim se ali to je najbolje nekako iz okola nametnuti...

ljudi se cesto nadju u povrijedjenim situacijama i reaguju poprilicno naglo. mozda ce tek poslije shvatiti da to niko nije rekao iz nekog dusmanluka nego zato sto mu je stalo do njegovog djeteta...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: da li sam pogriješila
30.8.2009 19:35:49   
acudesa
IZVORNA PORUKA: ivany

Neznam jel ova tema na pravom  mjestu ako nije premjestite je molim. Naime radi se o tome da bratić od moje jako dobre drugarice ima 9 mjeseci i ja sam primjetila da mu jedno oko leti u stanu i to dobro,smatrala sam da treba da skrenem pažnju da odvedu dijete kod ljekara na vrijeme međutim kada sam to rekla njoj ona se našla malo uvrijeđena i rekla mi da to nije moja stvar da se to meni čini,da to ne pričam nigdje,da se griješim itd.... ja sam se izvinula al i dalje smatram da dijete treba kod očnog. E sada dal oni stvarno nisu to primjetili il im je nezgodno razgovarati o tome neznam,al nekada roditelji zbog odbijanja činjenice da mu dijetetu nešto nije u redu mogu da pogoršaju stvar. E sada dal sam ja pogriješila što sam skrenula pažnju ili nisam neznam,ali bilo je u najboljoj namjeri vjerujte mi.

radi šta znaš ali ih nagovori da idu ljekaru, kod moga brata mali ne vidi na jedno oko zbog toga što na vrijeme nisu otišli doktoruuser posted image
sve tako mali je ispravit će se, (isto tako mu letjele okice na stranu) a ono Bože dragi, puno smo se sekirali zbog toga
ništa im neće biti ako odu, bolje ne vrijeme ako nešto ima, ako nema hvala Bogu
nisi nimalo pogriješila, uradila si pravu stvar

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: da li sam pogriješila
30.8.2009 20:28:00   
bebbe RR
Nisi pogriješila, mada je situacija čudna i uistinu nezahvalna... No, postupila si onako kako ti se je činilo ispravno, i, nakon što si vidjela reakciju majke - izvinila si se. Zato, ne sekiraj se. Kada dječak ode na pregled, doktori će to vidjeti i poslati ga očnom ljekaru. Pitanje je sada da li će ta majka, nakon što dijete dobije određenu terapiju, biti sposobna da se izvini tebi što je tako reagovala na tvoj dobronamjerni savjet... Ma, naravno da je to nebitno. Ne sekiraj se... 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: da li sam pogriješila
30.8.2009 20:55:55   
veeseelaa
ja imam rodicu koja ima kćerku i malena je baš razrooka
Rodica mi veli vidi što te gleda a ja pojma nemam gdje dijete gleda, baš izražajni strabizamuser posted image user posted image
nikad mi nije spomenula da je išta poduzimala povodom navedenog niti sam joj ja dala do znanja da išta kontam
Meni je to neugodno, nije luda, vidi i ona, pa da joj ja sada pristajem na muku sa svojom pričom
Šutnja je zlato, ponekad

< Poruku je uredio veeseelaa -- 30.8.2009 20:56:25 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: da li sam pogriješila
30.8.2009 22:32:02   
almai
nisi pogrijesila i ja bih tako reagovala,mada ljudi uzimju ponekad zedravo dobronamjenske savjete.Licno ja kad bi mi neko ukazao na neke greske i bolesti sto ja nevidim kod moje djece mozda u pocetku da bi mi bilo krivo ali poslije bi im bila zahvalanauser posted image

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: da li sam pogriješila
31.8.2009 1:54:26   
batterfly
Eh, draga moja, ja sam se nasla prije 3-4godine u obrnutoj situaciji...Dakle, ja sam bila ta kojoj se skretala paznja da djetetu oko "bjezi"....Ja nisam (do tada) nikad primjetila to na mom djetetu...Ali mi je i osoba(babica moja), koja mi je i skrenula paznju, rekla:"sine, oko bjezi sasvim malo, da nema sanse, da primjeti osoba koja nije medicinski radnik...(ali sam kasnije, kada mi je objasnila koje oko i kako "bjezi", mogla to primjetiti i na fotografijama, cak i onim starijim(kad je bio beba) i izgledalo mi bas upadno, a nisam primjecivala)
Meni je samo bilo krivo sto ja to nisam primjetila ranije....kao majka...jedino to...A do groba sam joj zahvalna na tome...I nikada se ne bih uvrijedila i nasla povrijedjenom ako mi neko pokusava ukazati na neki problem(vezan za temu)...Naprotiv!
Ko zna sta bi bilo da mi nije skrenuta paznja, ovako se sve lijepo na vrijeme rijesilo...

Tako, da definitivno, mislim da nisi pogrijesila, ja bih uradila isto...Ako se i na prvu nadje neko uvrjedjen, na drugu ce, hladne glave, garant imati odjeka...(ako su roditelji kakvi bi trebali biti)....

< Poruku je uredio batterfly -- 31.8.2009 1:56:09 >

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: da li sam pogriješila
31.8.2009 12:26:47   
Anoniman
Ja ne radim još u struci ali imam profesijonalnu deformaciju, prvo svoje dijete posmatram i ispitujem pa tek ostale. Mnogi roditelji ne žele prihvatiti istinu, i ja sam upoznala masu ljudi koji  ni u 15 god. djetetovog života ne žele prihvatiti da njihovo dijete ima autizam i sl., te mišljenja su da to mogu izliječiti, međutim najgore bi bilo rušiti im tu nadu i reći autizam je neizlječiv, treba ih polako informisati, i neka pokušaju sve što misle da je najbolje za njihovo dijete. Svi smo različiti i mišljenja sam da bi nešto saopštili trebamo dobro poznavati tu osobu i kako će ona to podnijeti. Zato se prvo i radi sa roditeljima, pa tek onda sa djetetom.
ivany ti si to rekla u dobroj namjeni i nisi pogriješila ali problem je u roditelju, ne prihvatanju i odbijanju, ali ja se nadam da si barem pobudila sumnju i da će oni ipak otići ljekaru a da to niko neće znati jer se boje tuđih mišljenja i komentara. Od tebe je dovoljno.


(odgovor članu batterfly)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: da li sam pogriješila
31.8.2009 13:04:23   
shpagica
Nisam dosad bila u situaciji da nekom ukazujem na strabizam ali sigurno bih to uradila. Ovo tvrdim zato sto sam u porodici imala primjer zapustenog strabizma. Ne trebam vam pricati o kakvom se kompleksu sada kod te djevojke radi (opravdano) a moglo je proci i bez toga. Lakse je nosati naocale i podnijeti nekoliko godina zrtve nego cijeli zivot patiti zbog neceg za sto je poznato je da se izuzetno uspjesno lijeci ako se to radi na vrijeme. Cak i ako je neophodan hirurski zahvat mislim da je uspjeh skoro pa zagarantovan ako se radi prije puberteta. Kasnije ljekari nece ni da pokusaju jer je uspjeh ravan nuli (ovo ponovo iz naseg primjera u porodici) Dakle treba vremena da se ti ocni misici koriguju naocalama i ne treba gubiti dragocjeno vrijeme.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: da li sam pogriješila
31.8.2009 14:06:18   
milenium
Meni je tako neugodno da ja nešto kažem pa radije šutim.Kao što vesela kaže vide to i oni ako je očito ta nisu ludi.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: da li sam pogriješila
1.9.2009 10:13:52   
Anoniman
Hvala na savjetima,vidim da većina vas bi postupila kao i ja. Ja sada ništa ne mogu da uradim,nadam se da će obratiti pažnju il da će doktorica to primjetiti,kako god ona samnom ne kontaktira od dana kad sam joj skrenula pažnju na to. Nadam se da će se dozvati pameti i skontati da je to bio prijateljski savjet,za djetetovo dobro.

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: da li sam pogriješila
1.9.2009 11:19:26   
Leva
I ja mislim da nisi pogrijesila jer sam i ja jedno od djece koje je u ranom djetinjstvu pocelo nositi naocale ali zbog druge stvari. Ja sam imala tezak oblik slabovidnosti i hvala Bogu pa u me roditelji na vrijeme odveli ljekaru (reagujuci na dobronamjeran savjet) jer bih danas bila poluslijepa ovako 20 godina kasnije nosim samo cilindre user posted image user posted image user posted image
Ja nemam dijete ali da ga imam bila bih zahvalna do groba da mi neko ukaze na npr. strabizam koje ima moje dijete a koje ja kao roditelj zbog subjektivnosti ne bih bila u stanju uociti.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

vakcinacija
fatimica09

Interesuje me šta mislite koliko je sigurna vakcinacija i kakav je vaš stav općenito o tome? Nakon svega što sam prošla sa svojom bebicom ja sam sada prestravljena pri pomisli na moguće komplikacije vakcine, a opet i ne vakcinisati hmmmm....

za (70%)

protiv (30%)


Broj svih glasova: 152

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *