|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Deterdzent
27.3.2008 15:21:54   
Nemirna
Ja koristim Ariel plus neki omekšivač.. nikad se nisam striktno držala jednog.. A što se ispiranja tiče... na mašini uključim opciju za duplo ispiranje i onda kad masina zavrsi vratim (ručno) na još jedno. Maleni nikad nije imao osipe. 

_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Deterdzent
21.8.2008 16:50:19   
nesanica
Ja evo stalno koristim arijel. Kad sam prala samo djecije nikada nisam stvaljal a omeksivac i uvijek sam ispirala dva puta. To je sve bilo prvih mjeseci, ali sad perem sa nasim i koristim omeksivac. Hvala bogu nikakvih reakcija nije bilo!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Deterdzent
19.3.2009 21:35:12   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: pingpong

Koji deterdžent koristite? Tečni ili onaj u prahu? Koristite li omekšivače? Miješate li bebin veš sa vašim?

Moja svekrva, dok je bila kod mene, prala je bebin veš deteržentom Nila.  Ne znam zašto - na kutiji piše da je taj deterdžent za sintetiku, a ja svojoj bebi ne oblačim ništa sintetičko. Inače, za svoj veš koristim Ariel Mountanspring i Lenor. 
Čula sam i da su tečni deterdženti bolji jer se lakše ispiru. 
Bebin veš perem odvojeno, ispirem dva puta i ne koristim omekšivače. I sad ga perem Nilom (da je potrošim), ali me zanima mogu li ga prati nekim drugim deterdžentom (istim koji koristim i za ostali veš).

Zanima me vaše mišljenje o svemu ovome...


IZVORNA PORUKA: Rabi

Adnanove stvari perem odvojeno od nasih. Koristim deterdzent persil tecni! Ispiram dva puta isto kao ti i  ne koristim omeksivac! Ja sam cula da je tecni deterdzent puno blazi od onih praskastih, a bebine stvari i nisu tako prljave da bi ih prala nekim puno jacim deterdzentomuser posted image


IZVORNA PORUKA: skvo

Perem odvojeno njen ves...koristim woolite color i chicco omeksivac..tako je od rodjenja i zadovoljni smo...user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: mamin sin

Ja koristim Ariel (prašak), dok je bio manji onaj obični, a malo kasnije onaj 2u1 sa omekšivačem. Ne stavljam dodatno omekšivač i nikada nisam duplo ispirala ali sam stavljala manju količinu deterdženta nego kad perem naš veš. Ne perem isključivo sam njegov veš već stavim i neke naše majice koje nisu puno prljave. Naravno uvijek odvajam naš donji veš, peškire, kuhinjske krpe i čarape od njegovih stvari...


IZVORNA PORUKA: Shee

po preporuci mnogih mama sa foruma, ispočetka sam koristila dm-ov prašak bez mirisa itd., a chicco omekšivač. Duplo ispirala. Sada, nakon šest mjeseci, već perem istim praškom kao našim i omekšivačem, samo ispiram duplo.


IZVORNA PORUKA: Mirna.akt

Kad su bile manje sav njihov ves sam prala na ruke sa DM i Chicco, ali evo od ove zime njihov ves perem u masini  (jer mu treba vjecnost da se osusi kad ga na ruke operem)  sa deterdzentom-Arix Softly  i  Lenor-bijelim i plavim omeksivacem. Sa njihovim vesom nekad operem i njihove plahte, ali nikad svoj ili mm-ov ves, to uvijek perem odvojeno, jer smatram da tako treba.


IZVORNA PORUKA: rozi

Koristila sam Dm, a sada presla ne Persil senitive, ljepse mirise. Ne stavljam mu omeksivac, ustvari kako se rodio prestala sam koristiti omeksivac  i za nas.


IZVORNA PORUKA: Shee

IZVORNA PORUKA: rozi

Koristila sam Dm, a sada presla ne Persil senitive, ljepse mirise. Ne stavljam mu omeksivac, ustvari kako se rodio prestala sam koristiti omeksivac  i za nas.

i kakav ti veš bude rozi?
ja sam jednom zaboravila omekšivač i baš je bio čudan i grub.



IZVORNA PORUKA: anitaMO

odvojeno perem njen veš,persil tekući i omekšivač lenor,bjeli,plavi i zeleni.


IZVORNA PORUKA: lely

Od ocetka sam Anesov ves prala posebno,nastojala sam da koristim isti detrdzent (persil),omeksivac sam pocela koristiti prije neka dva mjeseca.Obavezno ispiram dva puta,nekako sam sigurnija,ili je to postala navika.Ja i svoj ostali ves prem istim detrdzentom i koristim isti omeksivac i hvala Bogu nikad nisam imala problema sa bebinom kozom (bar ne vezano za ves).Doduse moj maleni je sa 10 mj. dobio neku alergiju i naravno doktori su to pokusali pripisati novom detrdzentu,ali posto ja svoj nikad ne mjenjam znala sam da nije od tog.Ustanovili su da je to alergija na neku hranu,za sta mi ni dan danas nismo saznali od cega je.Hvala Bogu nije mu se vise nikada pojavo nikakav osip,a jede sve uglavnom.


IZVORNA PORUKA: teta berta

ja to stalno mijnjam, još uvijek tražim idealniuser posted image  tj. onaj koji će uspjeti skinuti sve one silne mrlje sa siperaka od kako papamo čvrstu hranuuser posted image  sada trenutno Tide, fol za super mame, kad ono ništa, pa ni na 90 stupnjeva. Uh... na koliko vi perete bebi odjeću? Anita planiram kupiti tekući persil, pa me zanima koliko se stavlja u mašinu i ima li neka mjerica, nemam iskustva s tim, svekrva mi nešto govorila da se kao ne stavlja u onu "ladicu" gdje dođe prašak nego u mašinu. Pa sam zbunjenauser posted image


IZVORNA PORUKA: anitaMO

imaš okrugli plastični čep na boci.to ti je doza.ali ja obično stavim otprilike manje.


IZVORNA PORUKA: anitaMO

ja to u ladicu stavim,a za siperke ti nema spasa.ja ih prvo na ruke izribam venishom pa onda ubacim u mašinu .barem malo budu bolji.probala sam iz dm nešto što skida fleke i sol ali ništa.sol mi se samo stutkali u onoj ladici.


IZVORNA PORUKA: mišur

Ja koristim Ariel i za nas i za njega...
Ali još uvijek perem njegov veš odvojeno, i ne ispiram dva puta...
Omekšivač ne koristim za Lukine stvari jer ga nekako stalno mijenjam, nikad ne kupujem isti...


IZVORNA PORUKA: remzy

ja koristim persil (prasak)i ako nema u njemu omeksivaca onda stavim silan-omeksivac
a sto se tice tog odvajanja, to neradim,sem ako ima radna garderoba ili nekog kucnog vesa,tipa prekrivac, stolnjak....

a ima i nas ,pa kad bih odvajala nebih stigla naprat i nasusit vesauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Deterdzent
20.3.2009 10:28:50   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: mukica

Ne mogu se rjesiti omeksivaca kad je voda tvrda ko dzavo i sa omesivacem  a kamoli bez njega

Ja ne koristim omeksivac nikako. Stavim alk. sirceta u pretinac za omeksivac. Ves bude predivan. A deterdzent za pranje vesa koji je idealan za baby robicu pa i nasu bio bi biorazgradivi lagani ali osim starog dobrog kabasa kao sapuna za rucno pranje neces naci nista bez hemije. Nazalost, toliko smo siromasna zemlja i toliko zagadjujemo okolinu ali druge solucije nemauser posted image


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Deterdzent
20.3.2009 10:35:52   
Hannah
Koristim ariel, sa dva ispiranja i bez omekšivača. Tek kad sam prestala koristiti omekšivač pitala sam se za što mi je uopšte koristio.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Deterdzent
20.3.2009 11:17:15   
mamina cura
Dobar je fol, ako imate vremena, staviti vec polaosusen ves u susilicu, ako je imate. I osusiti ali ne skroz. Tako se ves ne treba peglati a bude supermekanuser posted image  

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Deterdzent
20.3.2009 11:30:03   
Hannah
Imamo sušilicu.
Ne radi user posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Deterdzent
20.3.2009 12:08:53   
new mama
ja koristim woolite color i nekad dodam malo omeksivaca lenor,a naravno sve posle prepeglam,a perem odvojeno jedino nekad ubacim svojih imajica,ali nista drugo......

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Deterdzent
7.8.2011 16:51:05   
kolacic
jel ko koristio ove kapsule ariel sto su se pojavile na trzistu za sareno ??? bila bih vam zahvalna ako bi neko od vas podijelio sa mnom utiske kakve su..skupe jesu, ali me zanima jesu li ucinkovite..hvallaaauser posted image

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 34
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *