|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   MENUE za krštenje
8.9.2009 12:06:14   
ivanak
Bok svima,

rodila sam sad će skoro 3 mjeseca i naravno moramo krstiti djete.
Pa se bliži i taj dan, za negdje 2 tjedna.
Budući da će biti oko 45 gostiju, zanima me što mi predlažete da napravim.
Volila bi da ide redom, predjelo...


Neposredna veza do poruke: 1
   RE: MENUE za krštenje
8.9.2009 12:19:56   
mišur
Ja ti nisam neka domaćica po tom pitanju, pa ti ne bih ni mogla pomoći...
Nikad nisam kuvala ni spremala za puno ljudi, i iskreno ne znam ni dali bih bila u stanjuuser posted image
Koliko sam skontala, ti ćeš sve da praviš?
Ovdje je uglavnom običaj da se nakom krštenja ode u neki restoran na ručak,s tim, naravno, da se torta donese...
Mada je uvijek ljepše i intimnije to uraditi u svojoj kući, spremiti domaću hranu, ugostiti drage ljude...
Ovo drugo je samo praktičnije, i skuplje...

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: MENUE za krštenje
8.9.2009 12:26:12   
ivanak
I ja sam misla da odemo u restoran, jer imamo 56 kvadrata i ne možemo primiti 10 ljudi, a komo li toliko.
Pa smo onda došli na ideju da pravimo kod kuće od muževih roditelja - imaju veliku taracu, taman.

A moram sama sve raditi i ne očekujem da mi svekrva što pomogne. Pravi se da bi pomogla, a tamo je gospođa.
A opet mi mama i tetka ne mogu pomoći u tuđoj kući.

Zato ćemo ja i zaova ( muža bratovog žena ) ne znam kako vi to zovete u BiH, pomoći u svemu.

Neke prijedloge, recimo u vezi torte - kolača, sitnih kolača, aperitiva, glavnog jela, priloga...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: MENUE za krštenje
8.9.2009 12:29:37   
emma.L
ivanak, ne znam koliko si u mogućnosi financijski, ali je puno lakše za toliko broj ljudi ili ići u restoran, ili zvati neki catering.
Ali evo ideja, ovako ćemo mi proslaviti prvi rođendan doma za nekih dvadesetak ljudi:
Imat ćemo na stolu mezu- sirevi, suho meso, kuhana jaja, pečene crvene paprike, celer salata (celer i vrhnje), francuska salata, pite sirnica i zeljanica.
Kasnije smo planirali punjene paprike ili sarmice, pečeno meso i povrće s vrhnjem (carsko povrće pečeno u vrhnju- brzo a super prilog).
Na kraju ćemo iznijeti tortu i ružice (koje moja svekrva pravi najbolje na svijetu).
Možeš još ubaciti i juhu. To bi ti bilo standardno u BiH, da je svima ok user posted image .
Mada, moj muž predlaže da pojednostavimo i dodamo rolovanu teletinu i pohovane palačinke uz mezu i da to bude to- bez glavnog jela i priloga, a bit će toplo i riješili smo odmah serviranje. Mijenjanje tanjira bi mogao biti problem za tako veliki broj ljudi- cijela zbrka, pa sklanjanje sa stola...
Eto, bolje ti ne bih znala predložiti za tu kućnu varijantu.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: MENUE za krštenje
8.9.2009 12:37:17   
mišur
Kod nas meni ide otprilike ovako:
meza-suho meso, razne vrste sireva, uštipci, kiflice uz to, kuhana jaja, ruska, francuska salata
glavno jelo-uglavnom neke pohovane šnicle sa raznim prilozima, pečenje i slično
na kraju idu pite
i nakon toga torta i suhi kolači

Ovakav meni je i u restoranima i kod kuće...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: MENUE za krštenje
8.9.2009 12:41:01   
nikita
kad su kod nas krstenja, krizme i pricesti vecinom ovako bude meni...
meza, kolaci
juha
snicle u saftu i pire krompir ili peceni krompir / biber corba
onda ide peceno meso i leso( iz juhe) : janetina, svinjetina , teletina...kako ko zeli...

to je sve meni previse i uvijek se hrpa para potrosi a ne pojede se sve...
sad ima dosta cateringa
mi smo za moju prosnju izajmili njih i oni su donijeli sve moguce pod casa do stolova i escajga i hrane kako smo se dogovorili i sve skupa je doslo 450 km a mi se u kuci nismo namucili...
ne znam gdje ti zivis i kakvi su vam obicaji pa ti vidi....


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: MENUE za krštenje
8.9.2009 12:52:09   
Apotekarka
Mi smo to napravili u jednom restoranu bilo nas 45...bilo je za jelo...meza i pita,pa teleca juha,pa telece pecenje,krompir i povrce..salate kupus,krastavice i paradajz...pice kolacui su nasi 3 torte i suhih oko
3 kg sve nas izaslo 1230 km ali bar se ne mucis po kuci oko priprema...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: MENUE za krštenje
9.9.2009 9:44:40   
ivanak
Iz Hrvatske sam.
Što se tiče financija, nije problem. Muž želi sve doma, kućna izrada. A da tko će praviti, ako neću ja.

Možda ovako:
1.predjelo ( pršut, kulen, 2 vrste sira - francuska salata, kseliš ( krastavci, masline )
Volila bi te uštipke, ili kiflice ? Hoće li mi netko dati recept?

2. juha ( teleća juha od koljenice )

3. teleći rižot

4. pečenje ( patate i meso pečeno, teletina, janjetina i malo svinjetine )

5. torta i sitni kolači

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: MENUE za krštenje
9.9.2009 10:07:16   
emma.L
Eh pošto ćeš biti vrijedna jako, možda da ti olakšam- Ledo kroasani slani su odlični, kupiš zaleđene, brzo se odlede i 15 minuta u pećnicu. Nama su redovno na meniju uz mezu. I super su podgrijani iz mikrovalne.
A mislim da je to što si nabrojala skroz ok.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: MENUE za krštenje
9.9.2009 10:13:09   
ivanak
Mogla bi umjesto telećeg rižota, pašticadu. Ali to mi je gnjavaža, jer moram marinirati dvadana prije. Pa ne bih to htjela.

Mogla bi te kroasane, nije loša ideja.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *