|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 17:48:48   
Ex Yu
meni je to sve jasno i ja od prvog dana koristim sjedalicu al kako oni misle da ljudi imaju para da kupe AS svaki 3 mjeseca ti haman do godine dana treba druga evo recimo moj ima 5 mjeseci premasio je i ona 2 cm i haman 10 kg i u zakonu pise da za djecu koja prerastu 0 i 0+ sjedalice a nemogu se jos sami uspeti uz namjestaj tj podici u stojeci polozaj nema jednostavno rjesenje  doslovno tim rjecima i kako da ja onda vozam djete a da nebudem kaznjena manje vise kaznjena al da mi djete bude sigurno nikako!! da se nevozamo dok nepodje da se pridize uz namjestaj

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 17:52:54   
Adana
Ex Yu mila, ima sjedalica grupe I+ koje se mogu montirati i u pravcu suprotnom od smjera voznje. One su od 0-18kg ili kako vec ide. Znaci kada beba dobije preporucenu kilazu i pocne se sama ustajati fino AS okrenes u smjeru voznje i problem rijesen. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 18:04:02   
sarayka
Mi još uvijek imamo onu "srednju stolicu" iako bih voljela kupiti onu veću ali da ima položaj onaj polusjedeći jer cesto putujemo pa Lamija spava u njoj....takvih stolica ima slabo i ako ima jaako su skupe..ova nam još koristi ali skorije moramo promjeniti!!

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 19:52:55   
Hannan
Koju sjedalicu preporucujete za stariju djecu? Mi sad imamo neku Bubu koja je do 18kg, a momak ima 17,5, i skoro 3g. Ne bih uzimala samo buster, jer jako cesto zaspi u autu pa da moze fino da se nasloni. Mislim, moze ova jos neka 2-3 mj da sluzi, ali bih ako naidjem na neko snizenje da iskoristim :), Hvala


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 20:12:45   
triplemama

IZVORNA PORUKA: w.pooh

ooooojjj raspameti se user posted image molam malo prosurfati da vidim i ja sam negdje čitala da nisu baš zadovoljni sa Tobi samo mi nije jasno zašto je toliko skupa kad nije na sniženjuuser posted image ..u svakom slučaju javim šta sam uzela..Amrino hvala user posted image


Ako je novi model (piše 2009) vjerovatno nije snižena, a ako je stariji model žele da ga prodaju

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 20:17:08   
triplemama

IZVORNA PORUKA: Ex Yu

meni je to sve jasno i ja od prvog dana koristim sjedalicu al kako oni misle da ljudi imaju para da kupe AS svaki 3 mjeseca ti haman do godine dana treba druga evo recimo moj ima 5 mjeseci premasio je i ona 2 cm i haman 10 kg i u zakonu pise da za djecu koja prerastu 0 i 0+ sjedalice a nemogu se jos sami uspeti uz namjestaj tj podici u stojeci polozaj nema jednostavno rjesenje  doslovno tim rjecima i kako da ja onda vozam djete a da nebudem kaznjena manje vise kaznjena al da mi djete bude sigurno nikako!! da se nevozamo dok nepodje da se pridize uz namjestaj


Ja bi ti preporučila da dođeš na slijedeći pregled AS a ako ne možeš napiši mi koja je to AS jer većina AS ima cake kojima se povećaju. A svaka AS grupe 0+ bi se trebala taviti u okomitiji položaj ne više sa nagibom od 45 stepeni nego pod 60 stepeni i tada će se beba bolje smjestiti u nju i ne oblačiti puno odjeće (bolje je pokriti bebu dekom)

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 20:19:33   
triplemama

IZVORNA PORUKA: Adana

Ex Yu mila, ima sjedalica grupe I+ koje se mogu montirati i u pravcu suprotnom od smjera voznje. One su od 0-18kg ili kako vec ide. Znaci kada beba dobije preporucenu kilazu i pocne se sama ustajati fino AS okrenes u smjeru voznje i problem rijesen. user posted image


To su sjedalice grupe 0/I ali se one nažalost okreću u smijer vožnje kada beba ima 10 Kg.
Samo što imaju one švedske grupe 0/I koje se voze suprotno od smijera vožnje do 18 kg

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 20:31:18   
Ex Yu
Ma procitala sam ja cjeli zakon i sve tipove autosjedalica u I grupu As nikako nemoze djete kojemu nisu ojacali vratni misici tj ono djete koje nemoze samo da se uzdigne tako pise uuputama i u zakonu ... a on ima 5 mjeseci i jos nemoze ni da sjedi a ne da se uzdigne a u jakni mi nemoze nikako stati jer je sirok u ramenima i jedva ga strpam u 0+, imali smo 0 al smo nju izbacili davno ... kad ga stavim u sic onda mu namjestim ruke i tako stoji dok nestignemo gdje smo krenuli jer nema teorije da se pomjeri ... a vec je i visinom na toj 0+ dosao do ta famozna 2 cm ... a te kombinirane 0/I nemaju kupiti kod nas a i da narucim nedaje mi se 300 KM radi par mjeseci dok nemogne u I ... nisam pametna ... 

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 20:39:28   
triplemama
Ex Yu molim te pročita moj odgovor gore i napiši koja je AS a još bolje postavi sliku sa djetetom u AS
Sigurno je do nečega nema šanse da dijete od 5 mj preraste ovu AS

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 20:46:44   
Ex Yu
evo sad cu ti stavit slikice nemam nove jer su mi kod mm na mobu al imam od prije nesto manje od mjesec dana pa ces da vidis malu bebu velikog tate samo da se upload

Evo pa cu zbrisati da nezatrpavam temu
ovdje je imao jedva 2 mjeseca i to je sjedalica 0 tu vise nema teorije da stane jedino da ga naguram
user posted image

Ovu sliku namjerno stavljam sa tatom koji je 2 m visok i 112 kg pa da uporedis koliki je narastao masalla i to je slika od prije skoro mjesec dana
user posted image

I konacno zaglavljena bebara jadan spava sa podignutim rukama jer ih nemoze pomaketi a tanka je jakna na njemu i kazem za muku jos mozemo al za mjesec nece moci
user posted image


< Poruku je uredio Ex Yu -- 6.11.2009 20:51:16 >


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 20:47:59   
triplemama

IZVORNA PORUKA: Ex Yu

evo sad cu ti stavit slikice nemam nove jer su mi kod mm na mobu al imam od prije nesto manje od mjesec dana pa ces da vidis malu bebu velikog tate samo da se upload


Molim te napiši koja je to AS

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 20:52:27   
Ex Yu
neznam vjeruj obe sam dobila od rodice koja ima 3 djece i nemisli vise radzati iskreno nemam pojma nepise cije su mislim da je ona Hauck prva a druga nemam pojma

gore sam dodala slike na predhodni post


< Poruku je uredio Ex Yu -- 6.11.2009 20:54:13 >


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 20:59:09   
triplemama
Ova gornja je koliko ja vidim Graco
a nju možeš povećati ovako

http://www.djeca.org/forum/viewtopic.php?f=53&t=241
pogledaj imaju slike i slobodno stavi pod ugao od 60 stepeni tada beba malo više sjedi

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 21:01:12   
Ex Yu
problem je sirina manje duzina nemogu mu ramena stati i guza jedva sav se zaglavi nisam ja kriva sto ga je veliki tata pravio user posted image user posted image

sad nemogu da obrisem pa ako neki moderator cita neka skloni slike nisu nam potrebne


< Poruku je uredio Ex Yu -- 6.11.2009 21:04:40 >


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 21:06:44   
Ex Yu
triple u svakom slucaju hvala bas cu pokusati da izvucem to mozda ce nam posluziti nesto duze  .... ali nesmijem ga bas podici da sjedi pa tek mu je 5 mjeseci dugo je vremena to oslanjanje na kicmu bas smo kontali za koji dan ici u sanski most a to je oko 4 h voznje ... neznam

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 22:07:38   
triplemama

IZVORNA PORUKA: Ex Yu

triple u svakom slucaju hvala bas cu pokusati da izvucem to mozda ce nam posluziti nesto duze  .... ali nesmijem ga bas podici da sjedi pa tek mu je 5 mjeseci dugo je vremena to oslanjanje na kicmu bas smo kontali za koji dan ici u sanski most a to je oko 4 h voznje ... neznam


Nije to baš sjedenje ali je više okomito nego za novorođenče, a ako je Graco pa možete izvaditi ovaj stiropor mislim da ćete izdržati dok se ne počne dizati na noge. Obuci ga što tanje (to se ionako preporučuje u AS zbog sigurnosti) ugrijte auto i pokrij ga dekicom.
Do Sanskog Most je dovoljno jednom odmarati, a krenite kada mu se spava da što duže spava i nemojte ga buditi, dok spava vozite kada se probudi stanite dok ga presvučeš i nahraniš razgibati će se pa opet nastavite.

Sretan put i javi jeste li uspjeli šta uraditi user posted image

MashAllah velika je bebana (koliko je to on dug)

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 22:20:38   
Hannan

IZVORNA PORUKA: sarayka

Mi još uvijek imamo onu "srednju stolicu" iako bih voljela kupiti onu veću ali da ima položaj onaj polusjedeći jer cesto putujemo pa Lamija spava u njoj....takvih stolica ima slabo i ako ima jaako su skupe..ova nam još koristi ali skorije moramo promjeniti!!


Sarajka, ja sma upravo na Ebay nasla sjediste kojem se naslon pomjera.Ja sma slaba sa njemackim, pa cu jutro muzeka da uganjam da mi to on sve uredno prevede pa ti javim.Marka nije (barem meni)neka poznata. Jedino ne znam da li salju za BiH, ako imas nekoga vani onda ti nije problem, i ja cu vjerovatno tako, jer sad ce za Ng dolaziti.
Evo link:
http://cgi.ebay.de/Kindersitz-Autokindersitz-Autositz-Kinderautositz_W0QQitemZ200388107368QQcmdZViewItemQQptZDE_Baby_Kind_Baby_Auto_Kindersitze?hash=item2ea80fdc68

Nemojte mi zamjerit ako se provalim da umjesto sjedista prodaju presvlaku :):)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 22:43:22   
triplemama
Hannan nigdje ne piše da se može nageti u položaj za spavanje već samo da se može prilagoditi naslonu sjedišta i ne šalju van Njemačke user posted image .

Ove se spuštaju

http://djeca.org/site//index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=0&sobi2Id=132&Itemid=56

http://djeca.org/site//index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=0&sobi2Id=133&Itemid=56

http://djeca.org/site//index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=0&sobi2Id=35&Itemid=56

http://djeca.org/site//index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=0&sobi2Id=36&Itemid=56

http://djeca.org/site//index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=7&sobi2Id=135&Itemid=56

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
6.11.2009 23:28:00   
Hannan
Ali ima ona slicica koja pokazuje pomjeranje , to je sigurno ta prilagodljivost sjedistu. Hvala
Znala sma ja da sam nesto pogresko skontala.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
7.11.2009 8:31:46   
w.pooh
IZVORNA PORUKA: triplemama


Ako je novi model (piše 2009) vjerovatno nije snižena, a ako je stariji model žele da ga prodaju


triplemama šta bi mi ti kao iskusna savjetnica preporučila Priori SPS ili Tobi (ako su im iste cijene)? user posted image ima 15 mjeseci i 12 kg


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
7.11.2009 17:45:29   
triplemama

IZVORNA PORUKA: w.pooh

IZVORNA PORUKA: triplemama


Ako je novi model (piše 2009) vjerovatno nije snižena, a ako je stariji model žele da ga prodaju


triplemama šta bi mi ti kao iskusna savjetnica preporučila Priori SPS ili Tobi (ako su im iste cijene)? user posted image ima 15 mjeseci i 12 kg



Ka prvo stavi dijete u nju i vidi gdje su viši prorezi za one integrisane pojaseve (pojaseve za dijete) jer što su viši prorezi za pojaseve to će ti duže biti AS. Tobi nema proreze već se pojasevi pomijeraju sa naslonom za glavu (stavi na najvišu poziciju). A obje probaj u autu i vidi koja bolje sjedi u autu.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
7.11.2009 21:48:44   
senka kurt
Kakva su vam iskustva sa CAM AS? Mislim na one koje važe do 18 kg, sa postoljem koje se pričvršćuje autopojem, za "starije" bebe?

_____________________________

Sin - 14.1.2009.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
7.11.2009 22:19:22   
harun03
 
Ja sam jako zadovoljna sa CAM markom, imam ležaljku za bebe, ne znam za AS.
Jako je komotna,a i stariji sin može sjesti u nju iako ima preko dvije godine :))

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Autosjedalice obavezne!!!!!
7.11.2009 22:23:41   
Nunichi
Kod mene je Cam, ali ona do 13kg. Mi super zadovoljni, ona je jedina stvar koja nam se maksimalno isplatila. user posted image
Ali triplemama ce ti se sigurno javiti sa pravim odgovorom. user posted image

(odgovor članu harun03)
Neposredna veza do poruke: 174
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *