|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strahovi!
9.10.2009 0:16:06   
elkina_mala
IZVORNA PORUKA: acudesa

daleko od toga da ću je drukčije gledati, ona je bila jedno malo dijete koje ništa nije znalo o životu, samo sad imam još više saosjećanja za tebe elkina mala, jako mi je žaouser posted image user posted image user posted image
monstrumuser posted image


a ti mene rasplakaaaa user posted image user posted image  hwalla i tebi a i drugim dragim frendicama koje me ovdje razumiju...moja mama zna za ovo,i jedna frendica,nitko vise,eto sada znate i vi,lakse mi je:)  zato se zgrozavam nad nasilnim scenama,samo me produ neki trnci kroz citavo tjelo,stresem se...jednom mi se desilo da u toku odnosa sa mm da me je on malo jace samo pomjerio za ruku i da sam ja plaka ko kisna godina,pitao me sta mi je,a nije znao da me isto za ruku uhvatio i......user posted image  nikada nisam imala hrabrosti recu mm za ovo,mislim da me nebi razumio,nije njegova ljubav prema meni tolika da bi on sve to shvatio   nazalost

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Strahovi!
9.10.2009 0:22:43   
mynxlee
elkina_mala, stvarno mi je zao sto si bila zrtva nekog bolesnika. Vjeruj da ce ga stici Bozija ruka, jer od nje niko nije pobjegao, niti ce. Ljubim te.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Strahovi!
9.10.2009 0:24:12   
tea lana
imam strah od rata i svega vezanog za to jer sam provela 6 dana u logoru i to je toliku traumu ostavilo na mene.Da ni dan danas ne smijem sjediti na stolici ako iza mene ima otvoren prostor,najradije biram stolice kod zida,ne volim previse buku,autobuse .A od price o ratu nocima ne spavam,stalno imam nocne more.I imam bukvalno fobiju od cet...a

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Strahovi!
9.10.2009 0:34:32   
ena23
IZVORNA PORUKA: tea lana

imam strah od rata i svega vezanog za to jer sam provela 6 dana u logoru i to je toliku traumu ostavilo na mene.Da ni dan danas ne smijem sjediti na stolici ako iza mene ima otvoren prostor,najradije biram stolice kod zida,ne volim previse buku,autobuse .A od price o ratu nocima ne spavam,stalno imam nocne more.I imam bukvalno fobiju od cet...a


user posted image user posted image user posted image

Tako mi je zao draga. Ne znam sta pametnije ili osjecajnije da kazem...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Strahovi!
9.10.2009 0:38:42   
tea lana
hvala ti  ena,to je jednostavno nesto sa cim covjek nauci zivjeti i sto ostavlja poslijedice za cijeli zivot ma koliko se mi trudili to zaboraviti potisnuti ali je tako.
I zato se sa svima suosjecam koji imaju bilo kakav strah ili fobiju,od nebitno cega jer znam kakva to moze biti kocnica u zivotu.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Strahovi!
9.10.2009 0:44:18   
reallove
ja se bojim aviona mislim voznje u avionuuser posted image al sta cu jbg moram ici u bosnu

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Strahovi!
9.10.2009 1:02:22   
ena23
IZVORNA PORUKA: tea lana

hvala ti  ena,to je jednostavno nesto sa cim covjek nauci zivjeti i sto ostavlja poslijedice za cijeli zivot ma koliko se mi trudili to zaboraviti potisnuti ali je tako.
I zato se sa svima suosjecam koji imaju bilo kakav strah ili fobiju,od nebitno cega jer znam kakva to moze biti kocnica u zivotu.



Zaista, ali od srca, se divim ljudima poput tebe. Da smo u nekoj naprednijoj zemlji o tebi bi novine pisale i psiholozi vrsili ispitivanja i pisali knjige o tome kako zivis nakon tog soka.

Ja imam takodjer ratno iskustvo ali sam to prebolila izgleda dok sam mala bila, jer nakon sto su nas istjerali iz naseg sela ja sam sedam dana bila u bunilu, uopste ih se ne sjecam, mama kaze da sam bila u nesvjesti, samo spavala i povracala. Vjerovatno je to bila neka faza "ciscenja" i mozga i organizma od traume. Doduse, ostao mi je strah od buke. Petarde i grmljavina me izlude.


Zene, svaka vam cast, svakoj od vas, sto ste prezivjele tako strasne stvari a uspjele ostati normalne i danas ste kompletne osobe, mame, osobe sposobne voljeti, poklanjati njeznost i zivjeti normlanim zivotom.



_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Strahovi!
9.10.2009 1:05:12   
Niobe
Kad sam bila curica od 7 godina, u nas stan su upali vojnici (neki..) i odveli mog tatu..
nikada necu zaboraviti taj osjecaj prestravljenosti, nemoci i tuge.
Radi toga sam narednu godinu dana vristala u snu.



_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Strahovi!
9.10.2009 1:25:00   
teta berta
E ovako: Kad sam imala 11 god. u moj rodni grad je upala vojska(ovaj sada rat).... Da napomenem da su svi mjestani napustili grad, a mi nismo mogli jer mama nije htjela ostavit svoje stare roditelje.... Sjecam se kako smo nili sakriveni u stubistu, potom je uslo par vojnika i odveli su nas.... Pored nas je bilo more vojske, pljuvali su po nama, jedan covjek je mome didi prislonio pistolj u prsa i htio ga ubiti no ovaj drugi koji je poznavao moga tetka mu je sklonio pistolj ili pusku ne sjecam se vise i rekao da se odmakne....... Odveli su nas u jednu prostoriju i tu smo bili zatvoreni par dana s tim da smo jeli i pili ono sto je bilo u tom stanu odnosno prostoriji.... Ulazili su razni vojnici, jedan nam je oborio stol ispred nogu i rekao kako smo mi pobili sve njegove(valjda je mislio na nasu naciju).... Sutra ujutro je dosao nas tetak koji je bio u armiji s jos nekim jaranima i odveli su nas tj.spasili.... Za nama su galamili sjecam se kao da je bilo juce: Ustase pobjegose!!!! A to vece su nas htjeli ubiti....... I dan danas imam razne strahove i puno ih je upravo zbog ovoga.... Jedno vrijeme sam krivila i mamu sto nismo otisli kud i svi ljudi nego smo ostali??? Kad se danas sjetim moglo je biti i gore.... I zato danas mrzim cuti one rijeci, ustase, balije itd.........  Poslije zato se toliko bojim rata, moja mama kaze da vise nebi docekala ni jednu vojsku kakva god bila... Ima toga jos ali ovo je dio price.....

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Strahovi!
9.10.2009 1:32:00   
Niobe
IZVORNA PORUKA: teta berta

E ovako: Kad sam imala 11 god. u moj rodni grad je upala vojska(ovaj sada rat).... Da napomenem da su svi mjestani napustili grad, a mi nismo mogli jer mama nije htjela ostavit svoje stare roditelje.... Sjecam se kako smo nili sakriveni u stubistu, potom je uslo par vojnika i odveli su nas.... Pored nas je bilo more vojske, pljuvali su po nama, jedan covjek je mome didi prislonio pistolj u prsa i htio ga ubiti no ovaj drugi koji je poznavao moga tetka mu je sklonio pistolj ili pusku ne sjecam se vise i rekao da se odmakne....... Odveli su nas u jednu prostoriju i tu smo bili zatvoreni par dana s tim da smo jeli i pili ono sto je bilo u tom stanu odnosno prostoriji.... Ulazili su razni vojnici, jedan nam je oborio stol ispred nogu i rekao kako smo mi pobili sve njegove(valjda je mislio na nasu naciju).... Sutra ujutro je dosao nas tetak koji je bio u armiji s jos nekim jaranima i odveli su nas tj.spasili.... Za nama su galamili sjecam se kao da je bilo juce: Ustase pobjegose!!!! A to vece su nas htjeli ubiti....... I dan danas imam razne strahove i puno ih je upravo zbog ovoga.... Jedno vrijeme sam krivila i mamu sto nismo otisli kud i svi ljudi nego smo ostali??? Kad se danas sjetim moglo je biti i gore.... I zato danas mrzim cuti one rijeci, ustase, balije itd.........  Poslije zato se toliko bojim rata, moja mama kaze da vise nebi docekala ni jednu vojsku kakva god bila... Ima toga jos ali ovo je dio price.....


ne ponovilo se... user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Strahovi!
9.10.2009 1:41:16   
veeseelaa
žao mi je zbog raznih stresova i strahova koje ste doživjeleuser posted image
ja sam isto imala bezbroj u životu ali mislim da nijedan nije ostavio posljedicu na mene u vidu kasnijeg straha, bilo je sve momentalno,  sve te strašne stvari su me ojačale
Za sebe mogu reći da sam jaka osoba, nisu me ubile neke stvari, ojačale su me
Jedino što primjetim i smatram čudnim u mom ponašanju je strašna nelagoda kada čujem zvuk sirene hitne pomoći, inače se ne dam
Preživjela sam mnogo teških dana, jedan rodjak u jednoj mojoj teškoj  životnoj situaciji mi je rekao: ti nisi moja sestra, ti si moj brat
 

< Poruku je uredio veeseelaa -- 9.10.2009 1:54:26 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Strahovi!
9.10.2009 9:35:22   
Nunichi
Kako ste sve vi hrabre zene!!! user posted image
Ostala sam bez teksta na ove vase strahove... user posted image
Zao mi je iskreno zbog ruznih dogadjaja, necu imenovati ni jednu, jer svaka prica je potresna na svoj nacin.
Saljem gomilu user posted image user posted image user posted image user posted image mojim hrabrim curkama!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Strahovi!
9.10.2009 9:48:01   
Hocu bebu
Hm,,,moje strasno iskustvo kojeg sam se sjetila tek kad sam imala mozda 14 godina...
Ja i moja jaranica bile smo djeca mozda nekih 6 godina, i i grale se.Naiso je neki covjek, nizak, tamnije puti, kovrcave kose, ma isti Zeljko Bebek user posted image , i ja ne znam kako, odveo nas dvije negdje dolje u livade. Samo se sjecam da smo sjeli na travu, i on je meni reko hodi da ti nesta sapnem: Hocemo se igrat jedne igre, Koje, Pipanja user posted image ja sam mu rekla mi se ne znamo toga igrat (mada nisam ni znala sta misli, ali osjetila sam, tako mala neku opasnos) povukla jaranicu i potrcale smo jako brzo
Ni sad mi nije jasno zasto on za nama (HVALA BOZE) nije posao
Eto to je jedno jako ruzno iskustvo
U Sarajevu su nas jednom pratili neka dvojica, ja sam izvadila telefon i kao pricala s bratom: Hej buraz, ah tu si, evo skreni desno pa ljevo...i oni su otisli...

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Strahovi!
9.10.2009 9:56:17   
Hocu bebu
Zao mi radi tebe i svih zena koje su pretrpjele bilo koje strahove, sada kad pogledam kako rulja huliganska razbija tudje gradove, mlad covjek pogine, radi takvih moze opet da bukne rat, a nastradace jadni nevini ljudi...
bas je ovaj dan tmuran...user posted image

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Strahovi!
9.10.2009 10:43:11   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: lely


Da li se vama nekad nesto slicno dogodilo?
Kako ste prebrodili strah poslije toga?
Da li se strahovi vracaju?


Ako tema postoji izvinjavam se moderatorima...


Draga lely, ja u porodici imam jako blisku osobu sa "istim ili slicnim" problemom! Dobro je sto si suocena sa svojim problemom! Ukoliko ti treba broj jednog dobrog psihologa (specijaliziranog - upravo vezano za tvoj strah), kontaktiraj me preko pp-a!
Moj ti je savjet, je da se za pocetak sazivis sa svojim problemom, kada pocnes raditi "zamisli" najsigurniju rutu za odlazak i povratak na posao, uvijek sacekaj u mjestu ako nema nikoga da neko naidje pa kreni uz te "ljude"! Za pocetak izbjegavaj nositi "tasnu", sada ce i ruzno vrijeme, pa i u mantilu i u kaputu hvala Bogu ima dzepova!

I da, postepeno ce ti biti bolje, jer ces upoznati svaki "kamencic" svoje sigurne rute! Postepeno (kada strah toliki prodje, mijenjaj metar, po metar svoj put do i od kuce na posao)!

To ce mila biti dobro!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Strahovi!
9.10.2009 13:22:04   
lely
Moje zenice,pa toliko nas je sa ti mekim strahovima i uzasima u glavi...opet kazem hB pa se ziva glava sacuvala...
Tako mi je zao sto ste prosle kroz tako ruzno iskustvo i nikad se nikom ne ponovilo.

Skvo-mila meni se ovo desilo podavno 4-5god. i hB opet sam dobro,mada se ne zelim sjecati tog ruznog osjecaja poslije te situacije.
Sada sam dosta slobodnija,ali opet kazem rijetko gdje i dem sama,uvjek je mm sa mnom ili ako nista moje zlato,ma i uz njega sam nekako sigurnija.Samo mi je bitno da nisam sama,a znam da me niko ne moze nadgledati 24h.
To sto si rekla za torbicu si u pravu,ja poslije tog dogadjaja sigurno nisam nosila torbicu pola godine nigdje,imala sam fobiju od torbica.
Ma nekako cu i to pregurati jer mislim da je to jos ostalo da se rijesim tog straha za sva vremene...
Hvala puno mila na podrsci,a ja vam svakako javim kako napredujem,ali kad pocnem raditi,jer sada sam OK (mada puno razmisljam sta cu i kako cuuser posted image ).
user posted image user posted image user posted image -evo jedan zagrljaj podrske i za ostale zenice....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Strahovi!
9.10.2009 14:50:37   
Niobe
Mislim da sam vec bila trudna kad sam ujutro u 7 krenula na posao i ugledala finu macu i pocela joj tepat. odjednom iza sebe cujem glas strava dubok kaze: fina maca, jelde
reko': jest
kaze on: tvoja je sigurno ljepsa
ja prvo šok, pa ga pogledam, on grmaljčina ko izvaljen iz brda
ja: ''mrš'' i trk do tramvaja user posted image
dakle toliko sam se prepala da na poslu rijec nisam progovorila user posted image a i par sedmica poslije me cimerka pratila na posao


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Strahovi!
9.10.2009 16:02:51   
Hocu bebu
ma pusti budaletinu vulgarnu...
Ne znam sta je s tim ljudima, bolesno majke mi...
Bas te briga, zaboravi to user posted image

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 68
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *