|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Moj tata ne voli mog muza
18.10.2009 5:27:17   
Anoniman
Ne znam odakle da pocnem...Kazu od pocetka je najbolje. user posted image

MM i moj tata se nisu znali prije vjencanja.  Jednostavno ja sam otisla u Bosnu, upoznala MM i rekla mojima da se udajem.  Jeste bio sok ali eto prezivjeli su.  Upoznali su se par dana prije svadbe.  Ja sam MM stalno pricala o mom ocu prije naseg vjencanja.  Pokusala sam da mu objasnim da je on veoma teska osoba.  Cim je moj tata cuo da MM nije zavrsio fakultet (ja jesam) i da zeli da dodje i zivi u SAD (tu zivimo vec 15 god.) odmah je rekao da dolazi iz interesa...papiri.  Znaci stvorio je predrasude i prije nego sto ga je upoznao.  Pricao je kako cu ja njega da izdrzavam, kako ce on samo mene da iskoristi, kako nece htjeti da radi, da ce raditi zadnje poslove jer MM tada nije znao engleski...Ama svasta je pricao.  Kad ga je upoznao prvi kontakt im je bio veoma zanimljiv i veseo jer se moj tata voli saliti.  Ipak znala sam ja da ce to kratko trajati.  Svadba se zavrsila i moji su otisli na more.  I mi smo dosli poslije nekoliko dana sa mojom kumom.  Eh, tu se nastavlja kleveta mog oca ali sada ima podrsku - moju kumu!!!  Tuzno, zar ne?  Kada se vratio za SAD nastavio je svoju pricu i pricao je svakome koga je upoznao.  Govorio je da je MM seljak, da mu je mama mahalusa, otac isto seljak...ama sve i svasta.  (MM i ja smo rodjeni u Sarajevu, moji roditelji takodje, a njegovi na selu ali su dosli da zive u grad cim su se upoznali.  Nije da ih pravdam nego jednostavno hocu da vam pojasnim da su imali WC u kuci za razliku od nekih ljudi koji su to tek stekli poslije rata - ne zelim da uvrijedim nekoga nego cisto radi razjasnjenja.  Cak je moja svekrva radila sa mojim tatom u istom preduzecu.  Nisu se druzili nego su se znali onako iz vidjenja.) 
Poslije 7 mjeseci smo MM i ja dosli za SAD.  Kupili smo kucu blizu njih i tako zivjeli 3 god. (VELIKA GRESKA!!!)  Kad je MM poceo da radi upoznao je dosta nasih ljudi i svi su mu govorili da ga znaju iz prica mog oca.  Neki su bili iskreni pa mu rekli sta je sve moj otac pricao o njemu a neki su se "udruzili" sa mojim ocem i ako nisu znali MM.  Mala je ovde "mahala" i svi se nekako znamo iz prica tj. traceva. 
Zahvaljujuci mojoj kumi i mom ocu, moja prva godina braka je bila uzasna.  Prolila sam rijeku suza.  Poslije te prve godine se zavrsilo moje druzenje sa kumom.  Jednostavno prestale smo da se posjecujemo i vidjamo.  Ipak sa ocem ne mogu tako da rijesim problem.  Kad je kuma ispala iz igre, moj otac je nastavio.  Kad smo isli kod mojih on bi stalno podbadao MM.  Sve je nekako bilo u sali...al' znate kako se kaze - u sali pa...  Tacno sam znala trenutke kad MM nije bilo vise prijatno da sjedi kod mojih.  To se desavalo i kad su oni dolazili kod nas.  E nakon 3 god zivljenja u njihovom komsiluku, mi smo se preselili i sad zivimo 10tak minuta autom od njih.  Mislili smo da ce nam to pomoci u nasim odnosima ali nasuprot, sada je gore. 
Ja sam zivjela sa mojima 4 mjeseca jer sam bila trudna i mama mi nije dala da budem sama dok je moj muz na putu.  Inace on vec 2 god vozi kamion (to je ovde jedan od najplacenijih poslova) i na putu je 5 ili 6 dana u sedmici.  Jedva sam se navikla na to ali imamo cilj da se vratimo u Sarajevo pa zato radimo punom parom.  Nadam se da po ovome mozete da zakljucite da je MM izuzetno vrijedan.  Taj posao nije ni malo lak.  Vozi i po noci i po danu i po kisi i po snijegu, ama svukuda po SAD.  Mogao je uzeti pasos prosle godine ali eto nije jos.  Naucio je engleski onoliko koliko mu treba.  Super se slazemo.  Imamo super brak (kad izostavim mog oca iz price).  Dobili smo sina u junu i zaista smo presrecni.  Zajedno koracamo ka nasem cilju.  Ama, ne da ga hvalim, nego je zaista muz kakav se samo pozeljeti moze.  (Neki ce mozda reci da mi je super zato sto ga ne vidjam a on donosi pare.  To nije moj slucaj.  I ja se zrtvujem koliko mogu.  Radila sam i po dva posla.)
Nego da ja ovo privedem kraju.  Bas sam se raspisala.  user posted image   Sta da radim kad ne znam gdje da potrazim savjet.  Ako bi pitala nekoga iz familije onda bi i njih uplela u ovo i jos veca frka.  Imam jednu jedinu drugaricu i ona me razumije i na mojoj je strani ali meni ne treba da neko uzima moju ili njegovu stranu.  Ja bih voljela da znam sta mi je raditi u buducnosti.  Da li je neko prosao kroz nesto slicno?  Da li je problem ikad prestao biti problem?  Sada smo toliko daleko dogurali da MM ne prica sa mojim ocem.  Moj otac ne dolazi kod nas nikada.  MM mu je porucio preko mene da ne dolazi kad je on tu jer mu je jednog dana pukao film.  Nije htjeo da se svadja s' njim i jednostavno je odlucio da je najbolje da ga ne vidja kad on dodje s' puta.  Moj otac je to veoma tesko prihvatio jer sam mu ja to rekla.  Po njegovom misljenju ja to nisam trebala da mu kazem nego da se suprostavim MM.  Iskreno ja sam mislila da ce mi tako biti bolje.  Nece se vidjati tako da se moj muz nece nervirati i nece doci do nekog veceg konflikta.  MM se nikada nije suprostavio mom ocu zbog mene.  Samo je cutao i drzao jezik za zubima zbog mene i postovanja prema njemu kao mom ocu.  Sada se nakupio i jednostavno mu je dosta svega.  Eto ima vec 3 mjeseca kako se ne vidjaju i taman sam danas pomislila kako nisam odavno plakala na tu "temu".  Moj sin i ja odemo do mojih onako na 2-3 sata da oni vide unuka i tako.  Dosta smo postali "daleki" od kako je MM prestao da komunicira sa mojim ocem.  Bas danas sam nesto rekla mom ocu da nije bio u pravu oko necega sto mi je rekao.  On je mislio da se to ovde radi kao tamo kod nas ali eto nije bilo tako i samo sam to htjela da mu kazem ali od toga je ispala cijela frka.  Odmah je ubacio mog muza u pricu kao da li bi ja to njemu rekla da nije u pravu.  Nije mu bilo dovoljno to pa je nastavio dalje po svekrvi i svekru.  Umislio je da se ja bojim MM i da necu smijeti progovoriti njegovima ako se tako nesto desi kad odem u Bosnu.  Stalno mi govori kako cu ja "nadrljati" kad odem tamo.  Kako necu smjeti A progovoriti.  Kako ce samo biti kako MM kaze.  Kako se ja bojim MM.  Nikad mu nisam dala povoda da tako misli.  Moji svekar i svekrva su prave neiskvarene duse.  Svako je u stanju da njih iskoristi i nasamari a oni to tek shvate kad prodje brzi voz. user posted image   Zaista ljudi nisu takvu.  Moj svekar bi dubio na glavi zbog mene.  Sa svekrvom nikad nisam imala zategnut odnos.  Znam da nisam dugo vremena provela sa njom ali ipak sam je upoznala koliko toliko.  Zivim sa njom svake godine po 2 mjeseca i nikad nismo imale neki sukob.  Ma i kad bi htjeli nesto da negativno kazu, mislim da ne bi smjeli od MM. 
Eto ne znam da li je ikad iko "istipkao" ovoliki tekst ali nadam se da me razumijete.  Dosla sam kuci sva uplakanauser posted image i evo me glava rastura.  Stalno citam ovaj forum i dosta sam naucila citajuci ga pa sam odlucila da i ja nesto napisem po prvi put.  Pomozite ako znate kako.  Ako mislite da mi nema pomoci napisite i to. user posted image

PUNO VAM HVALA STO STE SVE OVO PROCITALI!!!user posted image
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Moj tata ne voli mog muza
18.10.2009 9:24:51   
Anoniman
Veoma teska situacija, jer ipak je tvoj otac u pitanju i covjek sa kojim zelis da ppodjelis svoj zivot....Vidim pises da si sretna sa svojim muzem i drago mi je...Mislim da bi bilo najbolje da vi sjednete svi zajedno tvoji roditelji, ti i tvoj muz i to raspravite za sva vremena inace imam osjecaj da ce to vjecno da traje...Iskreno u jednu ruku shvatam tvog oca, jer mozda se boji da te muz ne iskoristi za papire, zivim u Dk i znam dosta slucajeva gdje npr momak ili cura se vjencaju sa nekim iz BiH pa na kraju ih ovi iskoriste ostave ih na cjedilU sa djecom itd...Nisam nikada imala takav problem ali na neki nacin ipak slican jer sam neke odluke morala donijeti sama...Ja sam svog oca i majku fino zovnula objasnila situaciju i fino im rekla takva i takva stvar, moja odluka moj zivot, ne trazim nista osim razumijevanja, uzmi ili ostavi....I oni su odmah znali kako stvari stoje..Stara mi je bas cool ali stari je malo zatezao na pocetku medjutim sad je sve ok, jer znaju kakva sam osoba i kad nesta hoci i kazem stojim iza toga do smrti...
Tako i ti svom ocu postavi neka kljucna pitanja:
Jel on zeli da bude krivac jednog tuznog, nesretnog braka?
Ima li namjeru da to dijete ostane nedaj boze uskraceno za ljubav jednog roditelja???
Ali na kraju ti znas najbolje sta hoces i tako se postavi, a tvoj otac ako zeli nek bude dio toga ako ne, njegova licna stvar....Nadam se da ces rijesiti svoj problem uskoro, vjeruj mi niko nije vrijedan tvojih suza, civaj zdravlje i svoje zivce za svoju djecu....


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Moj tata ne voli mog muza
18.10.2009 9:49:00   
Lalana
Veoma teska situacija, uglavnom bude problem sa muzevom familijom, a ne obrnuto, ali ima vidis svega.
Ja se slazem sa MarinomDK da bi trebali svi zajedno da sjednete i polahko sve probleme iznesete i pokusate naci rjesenje. Sumnjam da ce i nakon toga tvoj otac najednom promijeniti misljenje, trebace mu vremena, ali ipak mora da se pomiri da te njegove mrznje prema zetu i podbadanja kada god ga vidi ne vode nicemu osim problemima, niti ces ga ti ostaviti zbog oca, jer se iz teksta vidi da si sretna sa njim, tako da najvecu ulog mora tvoj otac da odigra sam sa sobom.
Ili da mozda ti pokusas na nacin koji ce odgovarati tvome ocu, da mu jednostavno das do znanja i reknes da prestane sa svim tim haosima, da je on tvoj muz i, nego ti jednostavno smeta sto dira covjeka ni kriva ni duzna.
Mislim, zaosno je kada se tako potrefi u porodici neki "nedostatak" koji drugima smeta pa rade sve i svasta, ali boriti se mora. Nije rjesenje, na kraju krajeva ni da ostane tako do kraja zivota, mora se rjesiti.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Moj tata ne voli mog muza
18.10.2009 10:56:10   
almai
Draga Anonimna,vidim da si izmedu dvije vatre.Ako tvoj otac izpocetka nija prihvatio zeta nevjerujem da ce to ikada i uciniti.Moj ti je savjet da popricas sa ocem izmedu cetiri oka i kazes mu ako tako nastavi da ces mu se i ti skroz udaljiti.Da tvog muza apsolutno ni u kom slucaju nespominje u tvom prisustvu.Ako nemoze drugacije najbolje je bas da se niti cuju niti vide mada je to zaista tesko.Iskreno receno ni moj otac i muz se plaho nevole ali se trpe zbog mene posto sam odmah na pocetku oboma rekla :'Kakav god da je on je moj muz odnosno otac i nemoj nista govoriti lose u mom prisustvu u vezi njega'Toga se oboica pridrzavaju i sve je okuser posted image

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Moj tata ne voli mog muza
18.10.2009 11:05:20   
ivanak
Žao mi je što ti je to tako ispalo i stvarno užasna situacija, događaji...
Kod mene baš nije tako točno kao i kod tebe, ali slično.
Moj svekar ti je za mene govorio da šta će se sa mnom ženiti, ja sam svakakva, nemam gaća na guzici, nemam tatu....
evo ima 6 mjeseci ja i svekar ne pričamo i nevjerujem da će se ikad riješiti ta stvar... užasno je teška osoba i misli da sve što kaže i čini da je upravu, najbolji... teško.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Moj tata ne voli mog muza
18.10.2009 11:08:33   
dana3
Prvo:ja nemam oca
Drugo:svaka od nas bi htjela da nam sve ide kako i kud treba ali eto ima slucajeva kad nije tako!
Kazes da se ti i muz slazete i da sve funkcionise,kako muz radi(dokazao tvom ocu da nije gotovan i koristoljubac),ne svadja se s njim(znaci pokazuje opet odgoj svojih roditelja),ne zabranjuje da vodis dijete svojim roditeljima(znaci nemas razloga da ga se bojis)
sve sto sma navela je suprotno onom sto tvoj otac tvrdi za njega!!!!!!
Kaze da su mu roditelji seljaci(tebe prihvatili i postuju sto tvoj otac ne pokazuje prema tvom muzu-ko ispade seljak)
Ovo su cinjenice koje bi trebala na fin nacin da predocis svom ocu,svekrva radila s avojim ocem -znaci skolovani na istom nivou!

Nije se lako suprostaviti roditelju ali mene su moji odgajali da sama uvidjam greske kako moje tako i drugih i nikad nisu slijepo isli za svojim idealima ako sam ja uvidjela da je to greska-znaci mogla sma reci:Dosta tata ili mama,to je ovako,nije kako vi kazete i sl.

Jasne cinjenice iznesi svome ocu , uporedi njegove rijeci sa djelima tvog muza!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Moj tata ne voli mog muza
18.10.2009 11:09:31   
LUNA4
IZVORNA PORUKA: dana3

Prvo:ja nemam oca
Drugo:svaka od nas bi htjela da nam sve ide kako i kud treba ali eto ima slucajeva kad nije tako!
Kazes da se ti i muz slazete i da sve funkcionise,kako muz radi(dokazao tvom ocu da nije gotovan i koristoljubac),ne svadja se s njim(znaci pokazuje opet odgoj svojih roditelja),ne zabranjuje da vodis dijete svojim roditeljima(znaci nemas razloga da ga se bojis)
sve sto sma navela je suprotno onom sto tvoj otac tvrdi za njega!!!!!!
Kaze da su mu roditelji seljaci(tebe prihvatili i postuju sto tvoj otac ne pokazuje prema tvom muzu-ko ispade seljak)
Ovo su cinjenice koje bi trebala na fin nacin da predocis svom ocu,svekrva radila s avojim ocem -znaci skolovani na istom nivou!

Nije se lako suprostaviti roditelju ali mene su moji odgajali da sama uvidjam greske kako moje tako i drugih i nikad nisu slijepo isli za svojim idealima ako sam ja uvidjela da je to greska-znaci mogla sma reci:Dosta tata ili mama,to je ovako,nije kako vi kazete i sl.

Jasne cinjenice iznesi svome ocu , uporedi njegove rijeci sa djelima tvog muza!

POTPISUJEM!!!!


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Moj tata ne voli mog muza
18.10.2009 11:23:43   
Anoniman
Kod mene je slicna situacija i moj otac je veliki saljivdjija ali dobro si rekla u sali pa privali e tako je i kod njega.MM je po prirodi veoma miran ali kada mu dodje zuta minuta onda mu bjezi sa ociju.I moj otac je pricao slicne stvari kao i tvoj sto je naravno mm saznao on nije svadjalica samo mu je jednom prilikom rekao ti nikako nisi normalan i od kuda ti pravo da pricas takve stvari na sta je ovaj burno reagovao.I od tada i ja sam prestala da posjecujem svoje u onolikoj mjeri kako je prije bilo od sada izbjegavam da dolazim kada je moj otac kod kuce jer uvijek se pravo nasikiram.A inace te stvari koje je moj otac pricao to nema nikakve veze sa stvarnoscu jer ja od kako sam se udala za mm nikada nije dozvolio da nam nesto fali a veoma je pazljiv i prema djeci i zbog toga sam na njegovoj strani

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Moj tata ne voli mog muza
18.10.2009 11:31:03   
Tidzi

IZVORNA PORUKA: LUNA4

IZVORNA PORUKA: dana3

Prvo:ja nemam oca
Drugo:svaka od nas bi htjela da nam sve ide kako i kud treba ali eto ima slucajeva kad nije tako!
Kazes da se ti i muz slazete i da sve funkcionise,kako muz radi(dokazao tvom ocu da nije gotovan i koristoljubac),ne svadja se s njim(znaci pokazuje opet odgoj svojih roditelja),ne zabranjuje da vodis dijete svojim roditeljima(znaci nemas razloga da ga se bojis)
sve sto sma navela je suprotno onom sto tvoj otac tvrdi za njega!!!!!!
Kaze da su mu roditelji seljaci(tebe prihvatili i postuju sto tvoj otac ne pokazuje prema tvom muzu-ko ispade seljak)
Ovo su cinjenice koje bi trebala na fin nacin da predocis svom ocu,svekrva radila s avojim ocem -znaci skolovani na istom nivou!

Nije se lako suprostaviti roditelju ali mene su moji odgajali da sama uvidjam greske kako moje tako i drugih i nikad nisu slijepo isli za svojim idealima ako sam ja uvidjela da je to greska-znaci mogla sma reci:Dosta tata ili mama,to je ovako,nije kako vi kazete i sl.

Jasne cinjenice iznesi svome ocu , uporedi njegove rijeci sa djelima tvog muza!

POTPISUJEM!!!!




Ovako nesto bih i ja napisala. I sto je najvaznije, ovako bih uradila. Puno srece!!! Vjerujem da ce to pomoci, a ako ni tada tvoj otac to ne shvati i nastavi tjerati po svome, onda ti je najbolje drzati se na distanci oko tih tema, jer ne mozes se odreci oca. Kume mozes, ali otac je ipak otac. Na kraju krajeva, reci svom ocu, da si ti sretna sa tim covijekom, da imate i dijete, znaci osnovali ste svoju porodicu, da se slazete, razumijete i volite, a ako to on ne moze prihvatiti ti zbog toga neces upropastiti svoj brak, niti svoj zivot sa tim covijekom. I zeno draga, ti ne mozes razmisljati sta ce sa tvojim covijekom biti za godinu, pet, deset. Pa ni tvoj otac ne zna sta ga sutra ceka sa tvojom mamom, kao ni to sto nije sigurno da li ce umrijeti jedno pored drugog ili pored neke desete osobe, kao sto to ne znamo ni svi mi.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Moj tata ne voli mog muza
18.10.2009 19:46:18   
bebbe RR
Vjerujem da ti nije lako. Naravno, nema instant riješenja. Budi strpljiva i naci ces ga. Sretno.
Da moram birati izmedju mm i tate, izabrala bih mm. I na tvom i na svom mjestu. Najbolje bi bilo zadrzati obojicu, ali, ako nije moguce... Ako tvoj otac sve te ruzne stvari govori neutemeljeno, onda je to oblik verbalnog nasilja koje ne treba trpjeti ni od rodjenog oca, uprkos svakom postovanju. A cini mi se da si, sudim po tvom postu, umjerena osoba koja postuje ljude.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Moj tata ne voli mog muza
18.10.2009 22:58:10   
Mirkica
Anonimna ti si se sama uvjerila kakav ti je otac a kakv ti je muz , ti svome ocu trebas da pojasnis neke stvari i ja da sam na tvom mjestu ma neznam koliko volila svoga oca ali da bude takav ne bih dozvolila , ja bi mu lijepo objasnila kako stavri stoje i ako zeli da prihvati mog muza i da ga nevredza ako ne onda ne prihvatam ni ja njega ja bih to uradila da mi je tri puta otac jer ne podnosim takve ljude i takva ponasanja (izvini za ovo al moram reci)
Mislim stavrno sramotno to sto tvoj otac radi a ti se malo pripazi da tvom muzu stavrno ne pukne film pa da otjera sve do vraga .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Moj tata ne voli mog muza
19.10.2009 1:18:10   
Anoniman
Drage moje,

Procitala sam vase savjete i vidim da bi najbolje bilo da porazgovaram sa svojim ocem.  "Pokusavala" sam ja to i ranije, ali mozda nisam bila dovoljno direktna.  (ipak ovo traje vec 4 god)  On mi je uvijek govorio (to govori i danas dan) "Ja stojim iza svega sto sam rekao.  I jeste seljak!"  To su mu omiljene recenice.  Bas juce sam sva onako ocajna razmisljala da mu ne dopustim da vidja unuka ali ipak nisam takva...jos!  Slazem se sa vama da ako bi birala izmedju mog oca i MM ja bi izabrala MM.  To nekako vec jesam jer uvijek branim MM kad moj otac prica o njemu.  Mislim da je to i sustina problema jer moj otac zna da cu ja stati na stranu MM.  Cini mi se da bi on volio da je #1, ali meni na tom mjestu stoji moja porodica.  Pomislim i da je ljubomoran, to mi i drugarica govori, jer MM zaradjuje duplo od mog oca.  E sad ne znam da li je ljubomoran na pare, brak ili sta vec.  Jedne prilike sam mu rekla da je ljubomoran i on je otisao placuci iz moje kuce i nikad mi nije presao prag od tada.  Evo vec 3 mjeseca je tako.  Inace moj otac moze da zaplace na sve i svasta tako da me nisu bas nesto pogodile njegove suze.  To je bas bilo tih dana kada sam rekla ocu da ne dolazi kad je MM kuci.  Oni sada ne pricaju niti se vidjaju. 
MM i ja nismo bas tako dugo u braku (4 god) ali mislim da se super snalazimo. user posted image   MM je zaista dusa od covjeka.  Evo samo da vam dam primjer - ovde u SAD malo koja zena moze da sjedi kuci i odgaja svoje dijete.  Daju 3 mjeseca NEPLACENO i nazad na posao.  Uzas!  Eto ja imam tu srecu da mi je muz vrijedan i da radi dan i noc da bi obezbjedio za svoju porodicu.  Sada ce biti skoro godinu dana kako ja ne radim. 
I opet moj otac ima svasta da kaze za njega!  Vjerujte mi uvidjam ja te greske i stalno mu skrenem paznju na to.  Kazem mu da nije u pravu i uvijek ga pitam na osnovu cega je baziran njegov zakljucak.  On jednostavno kaze da on to "vidi".  Pronasla sam mog oca u opisu vasih...tezak covjek koji misli da je uvijek u pravu, tvrdoglav, ama ne zna da postoji rijec izvini. 
Poslusacu vas savjet i popricacu sa mojim ocem.  Javicu vam kako je reagovao. 

HVALA puno na svim savjetima. 

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Moj tata ne voli mog muza
19.10.2009 12:46:36   
Anoniman
Tek sam sada pročitala o čemu se radi, naime ja bih mogla isto napisati (hajde, ne baš isto ali sl) Moja mama ne voli mm
bilo je svašta između njih dvoje, na početku mi je bilo i neugodno i bila sam ljuta na mamu, ali sam u razgovoru sa mm, koji je to divno shvatio, zaključila:
to je neki njen zaštitnički stav, nije iz zlobe, a nas dvoje smo sve te njene konstatacije okretali na šalu, na kraju se i ona počne smijati i svima nam lijepo
kad nema mm-nikada joj nisam dozvoljavala ikakve negativne komentare, ako smatraš da mm nije dobar-automatski i mene omalovažavaš, kroz moj izbor supružnika

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Moj tata ne voli mog muza
19.10.2009 13:04:03   
ledy blue
Ma evo ukratko savjet..ti si svog muza birala za sebe a ne za svog oca...Kratko jasno mu trebas reci da nema apsolutno pravo da ti se mjesa u zivot i daje takve ocigledno ne osnovane kritike..
Ako hoce nek se pomiri sa tvojim brakom..a ako ne svesti porodicna druzenja na minimum, jer niko pa ni tvoj otac nije vrijedan tolikog maltretiranja...a koliko vidim on je jedini problem u vasoj vezi..e sad je na tebi hoces li braniti interese svog braka i svog djeteta ili  ces ocu ici sto se kaze niz dlaku....Ja licno bih mu tako odbrusila...kratko i odsjecno..a on nek place do sutra..


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Moj tata ne voli mog muza
19.10.2009 13:39:28   
Mamarica
Vrlo teska situacija...vidim da su ti zene dale vec dosta dobrih savjeta, ali ja bih ti rekla slijedece: na kraju krajeva tesko je prekinuti odnos sa roditeljem, cak i ako prekinete oboje sa ocem i ne vidjate se, opet imas majku, pa ces posredno biti u kontaktu i do tebe ce dolaziti price od kojih ces se ponovo sekirati. Naravno da volis svoga oca i on voli tebe i zeli da te zastiti. Problem nastaje kad ta zastita predje u patologiju (vjeruj da ti govorim iz iskustva). Tvom ocu bi neko trebao (najbolje kad bi ti mogla, ali ako ne mozes, neka tvoja mama, brat, sestra ili koga vec imas poprica s njim) ukazati na to koliki bol tebi nanosi svojim stavom. Da mu kaze da vi bez njega mozete, a on bogami bez vas slabo. Da si ti odrasla osoba, koja je zasnovala svoju porodicu, u kojoj je sretna i koja svoje odluke donosi sama. Da je tm otac i tvog djeteta, pa ako ne voli njega, kao ce voljeti tvoje dijete. Tu situaciju moras sto prije rjesavati jer kad dodje vrijeme da tvoj sin razumije sta se dogadja, onda ce sve jos biti gore.
Razumijem te i znam da si sva raskidana, ali sto prije to rijesis, to bolje.

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Moj tata ne voli mog muza
22.10.2009 2:32:48   
Ivanaiboban
Drage moje,

Sinoc sam "pokusala" da razgovaram sa mojim ocem ali mi nije bas uspjelo.  Pitala sam ga da sjedne da razgovaramo, da se nesto dogovorimo...Pocela sam sa normalnim tonom, bez ikakvog nerviranja i ljutnje da mu objasnim da ne zelim da spominje mom muza niti njegove roditelje u mom prisustvu.  Naravno pocela sam da mu objasnjavam da sam ja donijela svoju odluku i da se necu razvesti od mog muza samo zato sto ga on ne podnosi...nastavila sam tako i za njegove...da ostavi ljude na miru jer mu nista ne rade niti ga uzimaju u usta.  On je meni odgovorio "Kad sam ja to posljednji put pricao o tvom muzu?"  Pa kako moze da se pravi???   E to me je izludilo.  Objasnila sam mu da je to bas bilo prije par veceri...On kao se ne sjeca i onda ga ja napomenem za pominjanje svekra i svekrve.  On ce meni na to "Pa sto to da ih ne pominjem, pa nisu svetci?"  Pokusala sam da mu objasnim da to ne radi u mom prisustvu a moze da prica o njima koliko hoce. 
Ama, vidim ja da ovo ne vodi nikuda.  Jednostavno on nikad nista nije rekao, nikad nije on pogrijesio, ja sam protiv njega, njega i mamu vrijedjam a roditelje MM ne smijem (to je njegovo misljenje).  Zaista mi se ne vrijedi trgati oko toga da imam korektne odnose sa mojim ocem.  Ako hoce fino hoce, ako ne ADIOS!  Jos uvijek cu nastaviti da idem kod mojih.  Ne vjerujem da ce se on promijeniti.  Pokusacu jos nekako da porazgovaram sa njim ali on nece ni da me saslusa.  Nije htjeo ni da sjedne da popricamo nego onako s' nogu i ode u krevet da spava!!!  I kako sa takvom osobom izaci na kraj???  user posted image

(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Moj tata ne voli mog muza
22.10.2009 3:11:57   
veeseelaa
draga malo strpljenja, to je tvoj otac a otac je otac, on te voli i brine ti....
roditelji uvijek misle da je kćer mogla bolje i uvijek nešto u tom kontekstu govore
Ja se na svoje roditelje zbog toga nikad ljutila ne bi do te mjere da završim s njima, bitno je da ti supruga ne vrijeđa lično a za neke stvarčice koje o njemu kaže niko ne mora da znauser posted image
a to što ponekad žicne svekra i svekrvu tvoju ajde Boga tiuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 22.10.2009 3:13:32 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ivanaiboban)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Moj tata ne voli mog muza
22.10.2009 8:34:44   
bebbe RR
Lijepo je da pokušavaš, ali, za neuspjehe se ne sekiraj. TVoj muž je sada dio tvoje porodice, a ne tvoj tata. Naravno, glupo bi bilo da prestaneš komunicirati s svojima, ali gledaj da svu priču oko toga izbjegavaš i gotovo. Kada tvoj tata vidi da se pokupiš svaki put kada načne tu temu, i to, ne agresivno, već u stili "izvinite, zaboravila sam, moram ići", sabraće dva i dva i polako će prestati. Vjerovatno si mu ti važnija od priče o tvom mužu i njegovima. To je fakat grozna situacija, i tebi bi vjerovatno bilo grozno da se roditelji od tm tako ponašaju i vrijeđaju tebe i tvoje... 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Moj tata ne voli mog muza
22.10.2009 8:59:08   
Mamarica
Ti si pokusala lijepo razgovarati i nema za sto da te grize savjest.
Moj ti je savjet, od sada igonorisi njegove pokusaje i jednostavno se udalji. Sa tvojim muzem neka ima sto manje kontakata.
Ne znam tvog oca, ali znam jednu slicnu osobu kojoj je doslo iz "donje dijela ledja" u glavu. Ponasala se identicno kao tvoj otac. Nakon sto smo svi odustali od razgovora i objasnjavanja, ona je nakon nekog vremena ignorisanja skontala da nije bila u pravu (barem prividno) i prestala tkao da se ponasa. Sta prica iza ledja, nemam pojma, ali odnosi su dobri. Nadam se da ce tako biti i sa tvojim ocem. Sretno i probaj da se sto manje sekiras.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Moj tata ne voli mog muza
22.10.2009 15:58:11   
Suzana
Draga,

MM ti je divan, kuma je krajnje odvratna, tata... težak, pretežak kako si ga i sama opisala. Tata je i nezreo, zar mu tvoja sreća nije na prvom mjestu...
U svakom slučaju, navijam za tvoj brak, pokušaj sa razgovorima, a ako ne uspiju, organizuj svoj život tako da imaš sretnu i skladnu porodicu, ostani u dobrim odnosima sa roditeljima, moguće je i to, pa makar tvoja tata nikada ne prihvatio tvog MM...

Sretno!



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *