|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jezici ?
15.12.2009 22:04:16   
aicha
ucis li ti dole arapski..ima kazu taj neki govorni...I cesto kad sam sa arapkinjama pokusavam pricati arapski a one se smiju ovom bosancherosu hahaha. Onda ja kao malo dijete za njima ponavljam i pitam ih sta nesto znaci i cesto mi kazu "nemoj ti ovo uciti,ovo je narodni ,ovako ti je na arapskom..."
al su najzesce kad se svadjaju, tako brzo pricaju i jako su temperamentne.Bas ove djevojke sto znam, neke su iz Egipta, Palestine, i Sirije...helem one se razumiju samo ih ja pola ne kontam kad pricaju.

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Jezici ?
15.12.2009 22:26:42   
leli§
po meni poznavanje jezika znaci: dobro govoriti, odlicno razumijeti i dobro pisati ... a to sto ja natucam spanski iz serija ili njemacki sto sam pokupila dosta od mm----to ne pikam ni pod razno

ja govorim pisem i razumijem bosanksi i engleski. arapski znam citati i pisati, i razumijem kad se zene svadjaju ili tracaju (dosta od mene :))...8 godina sam ovdje i jos ne mogu da savladam jezik...i kada razumijem ja odgovorim na eng... ne moze pa ne moze... a zeznulo me bas ovo o cemu aicha govori... ja sam ucila fushu (knjizevni arapski) kada sam dosla ovdje njima bila smjesna sto govorim keife haluke a ne keifek (sto znaci kako si) i ja odustalauser posted image user posted image (puno mi je i trebalo da odustanem) i dodatni veliki razlog zasto ga nisam naucila je jer mi nije neophodan... u skoli, na faxu na poslu u trgovinama ama gdje god se okrenem svi koriste engelski. ja vjerujem da ja dok se ne nadjem u situaciji da na nekom jeziku trebam traziti casu vode ili krisku hljeba nikada ga necu nauciti... ma ja sam brate antitalenat za te jezike. rijetko mogu neku rijec iz prve uhvatiti po izgovoru dok mi neko polahko ne kaze a ponekad Boga mi i ne napise i to na arapskom da znam tacno koje je slovo H u pitanju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a zelju za nekim jos jezikom posebnu nemam... ja bih da mi je Bog dao dar da to nekako sa lahkocom (lijenauser posted image )

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Jezici ?
15.12.2009 23:21:07   
aicha
IZVORNA PORUKA: leli§

po meni poznavanje jezika znaci: dobro govoriti, odlicno razumijeti i dobro pisati ... a to sto ja natucam spanski iz serija ili njemacki sto sam pokupila dosta od mm----to ne pikam ni pod razno

ja govorim pisem i razumijem bosanksi i engleski. arapski znam citati i pisati, i razumijem kad se zene svadjaju ili tracaju (dosta od mene :))...8 godina sam ovdje i jos ne mogu da savladam jezik...i kada razumijem ja odgovorim na eng... ne moze pa ne moze... a zeznulo me bas ovo o cemu aicha govori... ja sam ucila fushu (knjizevni arapski) kada sam dosla ovdje njima bila smjesna sto govorim keife haluke a ne keifek (sto znaci kako si) i ja odustalauser posted image user posted image (puno mi je i trebalo da odustanem) i dodatni veliki razlog zasto ga nisam naucila je jer mi nije neophodan... u skoli, na faxu na poslu u trgovinama ama gdje god se okrenem svi koriste engelski. ja vjerujem da ja dok se ne nadjem u situaciji da na nekom jeziku trebam traziti casu vode ili krisku hljeba nikada ga necu nauciti... ma ja sam brate antitalenat za te jezike. rijetko mogu neku rijec iz prve uhvatiti po izgovoru dok mi neko polahko ne kaze a ponekad Boga mi i ne napise i to na arapskom da znam tacno koje je slovo H u pitanju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a zelju za nekim jos jezikom posebnu nemam... ja bih da mi je Bog dao dar da to nekako sa lahkocom (lijenauser posted image )


ma i ja sam ti antitalenat al me nekako sudbina okrenula da sam morala njemacki savladati i to mi je kao drugi maternji a engleski da ne pricam...ucim ga od 12.godine i dan danas ucim samo strucni ili kako to zovu poslovni engleski...a natucam arapski i francuskiuser posted image

ma i ja na kraju sa tim arapkinjama na engleskom :) hehe

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Jezici ?
15.12.2009 23:28:33   
aicha
ma ja najvise volim nas bosanski..i jos kad ubacim dosta turcizama...e Wallahi sam najrahatnija

e ne volim kad se neko pocne peciti i izvijati dok prica a fond rijeci nula samo nekako ono sto kazu "potpeti" jezik ili sto jedna moja poznanica kaze "folerski" pocne rastezati..e takve bih..grrruser posted image



_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Jezici ?
16.12.2009 9:03:00   
aidicaa
IZVORNA PORUKA: pingpong

Pričam fenomenalno bosanski/hrvatski/srpski (i "sandžački"user posted image  u trenucima zabave), engleski veoma dobro, španski pomalo, francuski pomalo.
Poznajem i neke gramatičke principe njemačkog i turskog što mi pomaže u radu sa strancima.

A koja je razlika izmedju sandzackog i npr srpskog?


_____________________________

*** 11.01.2013. u 11:47h Rodilo se nase Sunasce ***
14.05.2016. pozitivan test***

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Jezici ?
16.12.2009 12:56:31   
aicha
IZVORNA PORUKA: aida/ammo

IZVORNA PORUKA: pingpong

Pričam fenomenalno bosanski/hrvatski/srpski (i "sandžački"user posted image  u trenucima zabave), engleski veoma dobro, španski pomalo, francuski pomalo.
Poznajem i neke gramatičke principe njemačkog i turskog što mi pomaže u radu sa strancima.

A koja je razlika izmedju sandzackog i npr srpskog?



u naglasku i nekim terminima hehehe

ja kad odem kod drugarice a njena sveki iz N pazara ona mi mora prevoditiuser posted image

ucosila, grohe...i sl stvari

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu aidicaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Jezici ?
17.12.2009 14:48:54   
dana3
KAko lleli§ rece tako s eracuna znanje jezika-pricas,pises,razumijes pod ostalo se ne pikauser posted image .
ako cemo sve racunati ihaaaaaa haman na svakom ovosvjetkom jeziku znam pokazati kruh i vodu.
na svedskom znam i reci i napisati a tako i na egleskom:D A J  K R U H A.
bosanski haman da znam i unazad i pisati i citati mada ga nekad bas i ne razumijemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
hrvatski i srpski upisujem obavezno u moj CV-jasta cu svedu pojasnjavati razlikeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Jezici ?
17.1.2010 22:04:39   
fahrisa

IZVORNA PORUKA: aicha

IZVORNA PORUKA: aida/ammo

IZVORNA PORUKA: pingpong

Pričam fenomenalno bosanski/hrvatski/srpski (i "sandžački"user posted image  u trenucima zabave), engleski veoma dobro, španski pomalo, francuski pomalo.
Poznajem i neke gramatičke principe njemačkog i turskog što mi pomaže u radu sa strancima.

A koja je razlika izmedju sandzackog i npr srpskog?



u naglasku i nekim terminima hehehe

ja kad odem kod drugarice a njena sveki iz N pazara ona mi mora prevoditiuser posted image

ucosila, grohe...i sl stvari


ada đoj posreed džadee hanumo user posted image user posted image gdje živim te se i mogu pohvaliti znanjem bih-srb-cro-mac-slo-mne jezika, sa engleskim i njemačkim odlično, i grčkim vrlo dobro (radila 5 godina tamo)

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Jezici ?
22.1.2010 15:56:32   
ivana st
Učila sam 9 godina engleski i njemački, ali engleski bolje govorim pa sad obnavljam znanje njem., a onda planiram posvetiti se talijanskom jer sam i njega učila dvije godine,ali kako je to bilo davno uglavnom sam sve zaboravila. Za učenje nikad nije kasno i smatram da je dobro znati više jezika, posebno danas u vremenu globalizacije.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu fahrisa)
Neposredna veza do poruke: 34
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *