|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
23.3.2010 13:08:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Koliko volite pravila?
Da li ih poštujete? Smatrate li da nam ona olakšavaju ili otežavaju život?

Ja sam danas shvatila da sam osoba koja veoma voli i pravila i disciplinu. Logično je ne mogu ih uvijek poštovati (nisam mašina, robot), ali se uznemirim kad nešto nije "po protokolu"....to mi ponekad odgovara, a ponekad otežava stvari. Djevica, ko djevicauser posted image
Baš me zanima, da li ste i vi osobe koje poštuju pravila ili za vas vrijedi ona: "Pravila su tu da se krše"?user posted image user posted image user posted image
Recimo: Da li dijete uvijek ide na spavanje u isto vrijeme? Da li jede u isto vrijeme? Postoje li pravila oko izlazaka? Da li kombinirate odjeću po pravilima (nekim nepisanim) ili odjevate šta je vema ćeif?
Da li je pravilo nepromjenjivo oko "popuštanja mužu" u nekim njegovim glupostima...(navodim primjer: Izlazak ti je samo kad su fešte, nema druge")....

Ne idem na spavanje uvijek u isto vrijeme, idem kad mi djeca i muz "dopuste"user posted image user posted image ;
Rucak najcesce pravim u isto vrijeme (oko 14h), da bude vruc kad muz dodje s posla i nekako volim da se ruca u isto vrijeme (vikendima ovo pravilo otpadauser posted image );
Oko izlazaka nema pravila. Izlazimo kad nam se izlazi, kad izleti neka prilika i sl.
Za neke "prilike" pratim pravila oblacenja, ali inace oblacim ono u cemu se tog trena osjecam udobno, lijepo i slobodno.
S muzem...pa oboje znamo ko smo, sta smo...tako da niko nikom ne popusta niti dopusta neke stari. Svako radi ono sta mu je ceif, a da ne naljuti ili povrijedi onog drugog(ali ima dana kada ovo ne vazi).
U sustini volim da postujem pravila koja su, po mom misljenju, logicna i imaju smisla.
A to oko vesa i sl. Pa perem ves kad je jeftina, usisava kucu kad vidim potrebu za tim, kupam dijete da osjetim da se oznojila(mada je najcesce volim kupati cetvrtkom i nedjeljom), i  da zaista ne volim navecer ostaviti sudje neoprano, to mi je nezamislivo. Ali ne mislim da je to neki poremecaj, vec jednostavno mislim da mi je navecer lakse to oprati nego ujutro kad je frka trka oko svega.

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
24.3.2010 12:52:31   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

joj žene čemu rasprava, nek se svak drži il ne drži pravila, njenja stvar
Bitno je samo da smo sretne u tom svemuuser posted image
Hanady mislim da hanabanana nije mislila na tebe kad je napisala kompulzivni poremećaj, mislim da je pisala općenito



Upravo tako veeseelaaa....nekad mi se čini da me jedina ti razumiješ od prve ovdje. user posted image
Sorry na greškama prilikom kucanja, to mi se često dešava, pa tako i sa ma kompulzivnim poremećajem....ja sam samo pokušala biti ironična davši mogućnost analogije pri posmatranju.

Ja perem veš kada treba da se pere i naročito mi je bitno da je dan sunčan - da bi se isti osušio. Iako ga ne perem određenim danom - svi smo uredni, oprani i opeglani. user posted image I ne manje bitno: naročito gledam da se veš i sudje peru u periodu od 13.00. do 16.00. ili poslije 22.00. - naime - tada nam je jeftina struja.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
8.4.2010 23:13:49   
Hanady RR
samo ne znam po čemu ste skontale da sam pomilila da je hanbanana direktno na mene mislila. skontala sam da je općenito ali svakako sam sama sebi pojasnila da nisma ''poremećena'' u tom smislu iako ponekad mislim i sama da pretjerujem ipak je to jedini način da održavam tri dunuma zemlje oko kuće, dva sprata po 150 kvadrata, dvojemale djece, muža picajzlu, svoj posao i domaćinski pristup svemu oko sebe.

jednostavno sam rekla da oni koji imaju pravila kao ja ( a znam sa sigurnošću da nisma jedina ) nama olakšavaju život u moru obaveza koje imamo. user posted image

meni je moj režim super i evo večeras kada moram peglati mimo svoga portokola meni je to već opterećenje jer sam po svome portokolu sve ostale stvari uradila i umorna sam do bola.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
8.4.2010 23:25:50   
taurus

IZVORNA PORUKA: Hanady

samo ne znam po čemu ste skontale da sam pomilila da je hanbanana direktno na mene mislila. skontala sam da je općenito ali svakako sam sama sebi pojasnila da nisma ''poremećena'' u tom smislu iako ponekad mislim i sama da pretjerujem ipak je to jedini način da održavam tri dunuma zemlje oko kuće, dva sprata po 150 kvadrata, dvojemale djece, muža picajzlu, svoj posao i domaćinski pristup svemu oko sebe.

jednostavno sam rekla da oni koji imaju pravila kao ja ( a znam sa sigurnošću da nisma jedina ) nama olakšavaju život u moru obaveza koje imamo. user posted image

meni je moj režim super i evo večeras kada moram peglati mimo svoga portokola meni je to već opterećenje jer sam po svome portokolu sve ostale stvari uradila i umorna sam do bola.





Ma kakvo pretjerivanje mislim da bi svi trebali pomalo prepisati tih tvojih pravila jer se iz svega navedenog može zaključiti da si ti stvarno vrijedna žena i ja lično ti se divim kako sve stigneš. Još uvijek sam pod dojmom sa teme o povrtnjaku gdje si napisala da si usatal u 5 ujutro da bi sve sredila. Da znaš da kad god mi je nešto teško i kad sam umorna pomislim:"Kako Hanady može poraniti i sve stići?"
Mada i ja imam svojih pravila i ponekad me nerviraju i pokušam ih prekršiti ali me na kraju grize savjest ako nešto ne stignem. Ali ti si zaista posebna i user posted image user posted image za Hanady

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
8.4.2010 23:29:14   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
uh sad me dibidus postidi.

al šta da radim ...em sam po pravilima em sam radoholičar. Moja mama kaže sve je to u vezi sa mojom porfesijom...precizno, decidno , temeljno i nadasve u skladu sa porpisima bez kašenjanja donosi uspijeh pa valjda je to tako.

MM zna reći raji...e nemožemo mi danas na kafu sa vama moja žena trčlja po kući...kad bi narušila protokol sve bi nas podavila svojom pričom šta je mogla a nije stigla user posted image user posted image user posted image user posted image

svi se sa mnom šrpdaju al svi kod mene uživaju.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
8.4.2010 23:29:47   
acudesa
I ja dajem za "ženu sa 100 srca" velikiuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
8.4.2010 23:32:20   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

odoh da peglam zaova samo što se nije porodila imam još dva štrika da odradim noćas user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
to mi je mimo pravila al ebiga nisma ja birala kad će ona djecu pravituser posted image user posted image user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
8.4.2010 23:32:48   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Hanady


al šta da radim ...em sam po pravilima em sam radoholičar. Moja mama kaže sve je to u vezi sa mojom porfesijom...precizno, decidno , temeljno i nadasve u skladu sa porpisima bez kašenjanja donosi uspijeh pa valjda je to tako.

MM zna reći raji...e nemožemo mi danas na kafu sa vama moja žena trčlja po kući...kad bi narušila protokol sve bi nas podavila svojom pričom šta je mogla a nije stigla

svi se sa mnom šrpdaju al svi kod mene uživaju.


ko će ko sam sebiuser posted image user posted image -da si ti ko svoja  kolegica, drukčije bi ti pričala....

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
8.4.2010 23:42:15   
taurus
Nema ti to veze sa profesijom već sa osobom. I kod mene je profesija precizna da ne može biti preciznija (sve u miligram i na decimaluuser posted image ) ali opet nisam tako vrijedna. Jedino čime se mogu pohvaliti je da sam uz bebu i kuću privela kraju postdiplomski studij. Ali zato se mogu postiditi kada je riječ o cvijeću, kolačima, ručnim radovima i sličnim kučanskim poslovimauser posted image user posted image radim samo ono što se mora, peglu mrzim a na vikendici nemam cvijeća osim ukrasnih grmova koji se jednom godišnje okopaju i gotovouser posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
9.4.2010 12:55:52   
AMELIC
Kao prava djevica u horoskopu pridržavam se pravila i propisa...toliko da bi nekad volila biti npr. vodolijauser posted image user posted image  
Kašnjenje, odstupanje od prvobitno dogovorenih stvari ili planova znaju mi uništiti danuser posted image user posted image  Nekad se pitam kako me MM uopšte trpi...znam biti nesnošljiva po pitanju pravila i procedurauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
9.4.2010 12:58:47   
hanabanana
Moj muž je djevica....nikada nigdje na vrijeme nije došao...

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
9.4.2010 13:12:02   
AMELIC
On je onda svakako izuzetak...ja u svojoj blizini imam 3 djevice i pravi su predstavnici svog znaka...uključujući preciznost, tačnost, radišnost...i tvrdoglavost naravnouser posted image user posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
9.4.2010 13:13:29   
mamine oci
trudim se ali nisam pogramirana sto se tice nekih kucnih obaveza pravila pravim kako bi svi ukucani bili zadovoljni a najvise jauser posted image inace ako se to racuna u pravila recimo nikad nekasnim na dogovoren sastanak,nikad ne kasnim na posao(dok sam radila),ako se i to dogodi obavezno javim razlog,samim tim sto sam takva nekad ocekujem da i ja kad nekog zovem na rucak ili rodjendan da mi javi mozel doci ili ne sto mi se milon puta desilo da mi neko nedodje a da i nekaze razlog nedolaska ili da javi da ne dolazi,ali verovatno gdje sam ja takva mozda je moja greska sto ocekujem da to i neko drugi postupa na kraj krajeva nismo svi isti...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
9.4.2010 16:25:10   
acudesa
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Moj muž je djevica....nikada nigdje na vrijeme nije došao...

i ja sam djevica i imam samo ovaj propust kao i tm, odnosno, kasnim jer poslije mene i na meni  sve mora biti perfektnouser posted image   (po mojim pravilima, naravno)

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
9.4.2010 16:38:10   
veeseelaa
evo jedno moje pravilo:
nikada ne ostavljam ne raspremljenu kuhinju za sutra, naveče se sve mora poprati, osušiti, posloziti, šank prebrisati, sortirati voće itd

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
9.4.2010 16:40:35   
veeseelaa
hanabanana ja sam imala bivšeg momka koji je bio djevica, kakav je to perfekcionista bio da mi je bilo muka , picajzla prava... user posted image user posted image user posted image
nema ljutiš, ja ne volim ljude koji se spremaju po dva sata pred izlazak, to me deprimira, ja se spremam 10-15 min plafon, 17 min kad idem na svadbuuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
9.4.2010 16:41:19   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

evo jedno moje pravilo:
nikada ne ostavljam ne raspremljenu kuhinju za sutra, naveče se sve mora poprati, osušiti, posloziti, šank prebrisati, sortirati voće itd


e to je i moje pravilo...ja kad bi ujutro čašu zatekla na radnoj površini meni bi nešto teško bilo user posted image fakat sam luda.

Kod moje kolegice je obrnut slučaj i jednom pirlikom sam kod nje noćila...vas noć sam se prevrtala sa mišlju gdje će ona nama ujutro kafu pristavit glugo bilo.Al oona se garant u svoe nerdu super snalazi isto kao ja u svome redu.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
9.4.2010 17:10:12   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

evo jedno moje pravilo:
nikada ne ostavljam ne raspremljenu kuhinju za sutra, naveče se sve mora poprati, osušiti, posloziti, šank prebrisati, sortirati voće itd


e to je i moje pravilo...ja kad bi ujutro čašu zatekla na radnoj površini meni bi nešto teško bilo user posted image fakat sam luda.

Kod moje kolegice je obrnut slučaj i jednom pirlikom sam kod nje noćila...vas noć sam se prevrtala sa mišlju gdje će ona nama ujutro kafu pristavit glugo bilo.Al oona se garant u svoe nerdu super snalazi isto kao ja u svome redu.user posted image



user posted image user posted image user posted image  ja u takvom haosu ne bi ni mogla piti kafu, sve mora da je cakum pakum da bi kafu popila
Đeš pit kafu a preko puta tebe prljavo sudje, ovo pravilo sam od majke pokupila i hvala joj što me tome naučilauser posted image
Al kad vidim kod nekog da hljeb nije na mjestu predviđenom za isto meni nije dobro, hljeba svugdje ima od kuhinjskog stola - dnevnog boravka, nidje veze


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Pravila, pravila...da bi me udavila ili ???
9.4.2010 19:47:05   
Anoniman
A ja opet nikad nisam mogla sjesti i uciti ako nije sve bilo na svom mjestu.
Jednostavno, paznju mi je odvlacio sav taj vasar i nered, pa je koncentracija bila ravna 0''''
Bolesnica prava user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio pahuljica farah -- 9.4.2010 19:49:08 >

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 69
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *