|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Povučene nosiljke za bebe "SlingRider&q...
24.3.2010 14:18:31   
merima_s
Bas sam se sokirala kad sam ovo vidjela.
Američke i kanadske administracije za zaštitu potrošača objavile su vijest da su osim "Infantinovog" proizvoda povučene i dvije nosiljke za bebe proizvođača "SlingRider" i "Wendy Bellissimo.

http://www.sarajevo-x.com/svijet/globus/clanak/1003240''5
Komisija savjetuje potrošačima da ne koriste ove nosiljke pri nošenju djece mlađe od četiri mjeseaca zbog rizika od gušenja i da kontakturaju ''''''''''''''''Infantino'''''''''''''''' za besplatan zamjenski proizvod"





< Poruku je uredio Hanady RR -- 2.6.2010 21:28:12 >


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   povučene nosiljke za bebe "SlingRi...
24.3.2010 14:34:23   
iv@ncica
pa ne znam da se kod nas desavalo, ali ipak tako male bebice ja ne bih tako nosila...ionako ga i dan danas stalno provjeravam a veliiki je..ipak je to grozna vijest...mamice drage pazite i treba pravilno znati umotati bebu, ili im je zbog loseg dizajna, no ipak mislimm da su bebe za ono kao sto je na slici premalene, za cas ih prigrlis sebi..i doboljno je malo da ostanu bez zraka oh boze neda nikome

< Poruku je uredio tea lana RR -- 25.3.2010 9:38:13 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 2
   povučene nosiljke za bebe "SlingRi...
24.3.2010 15:36:05   
mamina cura
Ovo nije sling marama - i mislim da je potrebno promjeniti naslov. Proizvod se zove "SlingRider" i "Wendi Bellisimo" i mislim da bi tako trebalo stajati u nazivu posta. A Infantino - je ime proizvodjaca cije su proizvode povukli i pozivaju u povrat.
Mislim da je kod svake nosiljke jako bitno pravilno postaviti svoju bebu i nicim je ne pritiskati pa se nece ni udusiti.

< Poruku je uredio tea lana RR -- 25.3.2010 9:38:38 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: OPASNE SLING MARAME!!!!
24.3.2010 15:52:09   
iv@ncica
ej upravo sam i ja  to htjela reci  da  nije sling..ali  sve cekam mnekoga  iskusnijeg  s  maramama

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 4
   povučene nosiljke za bebe "SlingRi...
24.3.2010 16:02:36   
Lejla Ka
Evo i ovdje pojašnjenje:

http://abclocal.go.com/wjrt/story?section=news/consumer&id=7347509
"It does not matter how old your baby is at this point with the Infantino sling," said CPSC''s Scott Wolfson. "Do not use it. This sling places the baby in a very deep part of the product," Wolfson said. "What is so dangerous is when the fabric covers nose and mouth or when baby is turned into the body of the mother and the airway is restricted."

"Za Infantino slingove, u ovom trenutku nije važna starost vaše bebe, nemojte ih koristiti!" kaže Scott Wolfson iz CPSC-a (Consumer Product Safety Commission - Komisija za sigurnost proizvoda). "Ovaj sling smješta bebu u veoma dubok dio proizvoda. Opasno je kad tkanina prekrije nos ili se beba okrene prema majci pa je dovod zraka ograničen."

Ovo povlačenje se odnosi na konkretne proizvode. Ove nosiljke izgledaju kao obična torba, i očito nisu sigurne za novorođenčad koja još nemaju mogučnost kontrolisanih pokreta tijela. Još bih dodala da nemaju nikakve sličnosti sa maramama.

< Poruku je uredio tea lana RR -- 25.3.2010 9:37:30 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 5
   povučene nosiljke za bebe "SlingR...
24.3.2010 16:09:22   
merima_s
Pa na ovakav nacin se nose novorodjencad u svakom slingu.
I ne bas da nema slicnosti....
Temu sam postavila samo kao upozorenje mamama da obrate paznju kako nose bebice.


< Poruku je uredio tea lana RR -- 25.3.2010 9:37:00 >


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: povučene nosiljke za bebe "Sli...
25.3.2010 10:41:44   
Lejla Ka
Marama (elastična):
user posted image

Ring sling:
user posted image

Povučeni Infantinovi proizvodi:
user posted image

Ovo sve da se izbjegne generalizacija. Danas postoji veliki broj komercijalnih varijacija i izvedenica nosiljki koje su nastale po uzoru na marame i ring-slingove. I majke moraju biti upučene u pravilno koritenje svake, a proizvođači moraju znati za koji uzrast se određena vrsta nosiljke preporučuje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: povučene nosiljke za bebe "Sli...
25.3.2010 10:52:24   
teacher75
Razlika izmedju opasne sling-torbe i ring slinga (slinga sa prstenovima)
http://www.nurturebabynaturally.com/2010/03/what-is-bag-sling.html


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: povučene nosiljke za bebe "Sli...
25.3.2010 12:38:41   
merima_s
Tema je postavljena  kao upozorenje mamama da vode racuna kako nose svoje bebe. Mozda neka od forumasica ima sling o kojem se govori.
A slicnosti sa ring slingom ima.

Molim moderatora ove teme da ne brise moje postove ili da barem da objasnjenje zasto su obrisani i koje je to pravilo foruma prekrseno!


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: povučene nosiljke za bebe "Sli...
25.3.2010 12:49:52   
Lejla Ka
I ja sam primijetila da je merimin post obrisan, i nije mi bilo jasno zato.
Merima, nadam se da nisi pogreno shvatila ono to sam ja pisala. Nastojim samo izbječi da dođe do generalizacije svih nosiljki. Kao to sam gore rekla, nastalo je mnogo izvedenica na osnovu marame i slinga.
Jako je lijepo objanjena razlika na stranici koju je dala teacher75, pa ako dobijem dozvolu, prevest ću je.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: povučene nosiljke za bebe "Sli...
25.3.2010 13:27:14   
merima_s
Ma znam ja razliku, i procitala sam tekst. A da ne bude zabune znam sve prednosti sling marame jer sam svoju curicu nosala u slingu i apsolutni sam protivnik kengura i sl. stvari. Zato sam se sokirala na navedeni tekst.


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: povučene nosiljke za bebe "Sli...
25.3.2010 13:52:34   
Skvo RR
Mislim da treba obratiti paznju generalno na sling, (ja sam ga isto imala), ali evo dodatnog izjasnjenja
U.S. Consumer Product Safety Commission

Additional Message from CPSC:
On March 12, 2010, CPSC issued a warning about sling carriers for babies. Slings can pose two different types of suffocation hazards to babies. In the first few months of life, babies cannot control their heads because of weak neck muscles. The slings fabric can press against an infants nose and mouth, blocking the babys breathing and rapidly suffocating a baby within a minute or two. Additionally, where a sling keeps the infant in a curled position bending the chin toward the chest, the airways can be restricted, limiting the oxygen supply. The baby will not be able to cry for help and can slowly suffocate.

CPSC has determined that a mandatory standard is needed for infant sling carriers. While a mandatory standard is being developed, CPSC staff is working with ASTM International and concerned companies such as Infantino to quickly develop an effective voluntary standard for slings. There currently are no safety standards for infant sling carriers.
 
 
Dakle, potrebno je napraviti generalno standard za sling marame. Jer ih trenutno nema...Definitivno nije se igrati sa bilo cim sto je nedefinisano, posebno za bebe do 4 mjeseca.
 
---


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: povučene nosiljke za bebe "SlingRid...
30.3.2010 15:53:43   
MinaMM
http://www.youtube.com/watch?v=9Byps-BdbDI&feature=related

ovaj video najbolje pojasnjava koje su to nosiljke i koji polozaji su opasni za bebu.




_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *