|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
3.8.2012 10:50:15   
Blue rose RR
Ja sam dva puta pokušala haljinu boje bijele kahve da prefarbam u bordo (onu jedinu koju su imali), i ostala mi je šarena.
Ali sam ja o onom uputstvu što stoji na kutiji farbala. U kantu vrele vode dodala onaj prah i to mi se "kiselilo" dva dana :(((
Haljina završila u kanti za smeće.
Pih.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
3.8.2012 10:56:06   
henna ze
nek ste javile da su došle boje..otac me ganja danima...samo bila ona bordo..reko pa šta fali ofarbaj hlače u tu boji..jadna mi majka kad bi se u dzamiji pojavio takav...

e pogledat ću imal kod nas..pa ćemo vidjeti

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
3.8.2012 10:59:11   
Visnja RR
kad skontas da nemozes izbjeci sarenilo...zavezes haljinu na cvor i potpopis je u boju ...i ispadne diiivnoooo sarenilo user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
3.8.2012 11:04:45   
disaaa
Ja sam farbala garderobu u crno,,uzimala boju u robotu i sve na 90 stepeni stavljala,,od domestosa imala fleku na trenerki koja je prekrivena,,samo posle kad masina zavrsi ,,onda je praznu ukljucis na 90 stepeni da bi boja iz masine otisla,,da nebi pobojila drugu garderobu kad bude se pralo,,a nisam imala problema da mi je boja spadala na drugu garderobu ,,jer nisam nikad posle odvajala tu bojenu od ostale sarene,,neg skupa prala

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
27.11.2012 14:14:55   
animagical
da li je moguce crvenu jaknu ofarbati u crno? pretpostavljam da bi mi onda trebalo vise kutija farbe? kako to da uradim i da li uopste da se igram s jaknom? molim vas,ako ej ko farbao jakne, u sasvim drugu boju, javite mi kako...

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
28.11.2012 14:09:03   
animagical
molim vas, prestanite tracati veselu i odgovorite mi na pitanje, hitno mi jeuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
28.11.2012 14:13:24   
canim
Ja bih ti rado odgovorila ali ne znam user posted image nisam nikad nista farbala, ja vjerujem da se u crnu moze sve obojiti, eh sad da si pitala obrnuto onda bih se zapitala a kako pa imas gore raznih nacina, ja bih onaj nacin s masinom, svidja mi se. Probas prvo s jednom kutijom pa kad je izvadis ako nedobijes sta ti se svidja ofarbas jos jednom i eto.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
28.11.2012 14:21:14   
animagical
hvalauser posted image nego,jakna mi je nova, ali mi boja ne odgovara, a ne bih da je pokvarimuser posted image

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
28.11.2012 14:30:12   
djoisa
nemo je farbati..sta fali crvenoj..meni je zaova nedavno farbala crnu odjecu u crno i nismo zadovoljne kako je ispalo..mislim da se farba s bojene odjece brzo ispere posebno ako je prefarbano u drugu boju..ne znam ima li gdje da se "profesinalno" prefarba jakna..a opet crvena je cool user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
28.11.2012 15:42:55   
canim
Ih ne bih ja novu jaknu farbala već ti kad je iznosas pa onda eksperimentisi, sta fali crvenoj, i ja volim crvenu ali ne prejaku nijansu malo tamniju user posted image

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
29.11.2012 10:38:07   
D_K

IZVORNA PORUKA: animagical

da li je moguce crvenu jaknu ofarbati u crno? pretpostavljam da bi mi onda trebalo vise kutija farbe? kako to da uradim i da li uopste da se igram s jaknom? molim vas,ako ej ko farbao jakne, u sasvim drugu boju, javite mi kako...


ne radi to..
ja sam se igrala sa farbanjem i u kucnoj radinosti su se najbolje pokazale farbe koje je prije DM imao, sad imaju neke spanske i nisu tako kvalitetne..
i pored tih dobrih boja desavalao se da dobijem robu koja nije ravnomjerno obojena.. bilo je i super uspjeha ali nema pravila.
nedavno sam iz OBIju kupila crnu i ispire se haos, pobojilo mi je nesto robe u masini prilikom pranja.. user posted image user posted image
iz iskustva ti kazem, ne igraj se sa tim.. ako ti bas, bas smeta boja bolje ti je odnesi je na profesionalno farbanje, vjeruj da ce te jeftinije izaci u konacnici..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
29.11.2012 10:57:04   
Lulu_
Meni je svaki put farbanje odjece izaslo na nos! Prvo i najvaznije- posije toga bacim odjevni preedmet ili ga dadnem Naomih da se igra zena.
Drugo i takoder bitno je da i ono sto je u tom trenutku na meni mozes da bacis( razmisljala sam da farbam odjecu gola)
i trece- izade me skupo, jer kad upropastim nesto odem i iz tuge kupim novo,slicno....user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
20.12.2012 10:56:03   
Lalopa
I ja sam koristila farbe iz DM-a..crnu uzela da probam na 2 suknje i 3 majice..ok je bilo, nista spektakularno, ne znam jesam li trebala uzeti mozda 2 kesice ili nesto..al posto se stavi onaj prasak direktno u masinu i jos sol koliko se sjecam, ne znam koliko je dobro za masinu pa me malo bilo strah.. nekako mi je sigurnije odnijeti da se ofarba nego kuci pokusavati :)

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
2.6.2013 23:24:07   
raja_ringe
ja kupih boju u dm-u i sada nađoh temu :). Nisma ni razmišljala da mi može biti malo jedno pakovanje, pih a ja kontala da još malo sačekam i da skupim još odjeće :). Htjela sam ofarbati jedne bijele hlačice koje više nisu bijele nego ono prljavo/sivo/bijele, u crnu boju i htjela sam neke majice koje je bebara uflekala, a meni žao :).

Sada me interesuje da li će mi se flekice vidjeti? I je li neko farbao majice sa aplikacijama?

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu Lalopa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
2.6.2013 23:39:14   
Mya_81 RR
Ja sam upropastila jaknu koju jos uvijek ne mogu prezaliti s bojom koju sam kupila u DM-u.
Ono uputstvo na nasem ko je prevodio je *****************bip bip bip bip user posted image user posted image user posted image

Nije preveo nista kako treba! Tako da ako su to te boje, onda probajte prevesti sami, mada nema na engleskom vec je portugalski i spanjolski u pitanju.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
3.6.2013 8:52:58   
raja_ringe
joj jeste iz DM-a. Piše da ubacim fiksator i boju i 1/2 kg soli i upalim mašinu najmanje na 40 stepeni. Evo iščitala sam sve što ste pisale i čini mi se da su tako i radile žene. Onda ću probati sa ovim što je svakako nenosivo ovakvo kakvo je.

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
3.6.2013 9:13:20   
maxus svratila
raja-ringe ne znam jesil farbala, ali provjeri na bijelim pantolama jel svileni konac ili pamucni, ako je svileni, konac ce ti ostat bijel, a hlace se nece ravnomjerno ofarbat.


_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
3.6.2013 10:57:22   
raja_ringe
maxus svratila nisma do sada ništa farbala. Hvala ti.

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
4.6.2013 9:45:06   
raja_ringe
Eh evo da kažem svoje iskustvo. Zadovoljna sam ishodom. Trenerka koja je otišla od domestosa nije spašena, ali sam to i predpostavljala jer je na uputstvu pisalo da se potopi u iizbjeljivaču prije farbanja a meni bilo mrsko :). Jedna flekava majčica koja ima i aplikaciju je super ispala samo nije crna nego ona tamno plava/siva nijansa, a ja volim tu boju. Flekice se ne vide a aplikacija je ista kao i prije farbanja. Na drugoj majčici (koja nije ni bitna) se vide flekice, ono što je bilo crno pa se ispralo je sada kao novo, a ono što je bilo druge boje (bijela i roza) je plavo/siva neka nijansa. Predpostavljam da je to zato što sam stavila puno komada odjeće.Sve je ravnomjerno. Bojila sma na 60 stepeni, poslije oprala na 40 stepeni i onda uključila jednu mašinu sa krpama na 95 stepeni i ništa nije pobojilo. Za par daan ću farbati sako od mm koji je crn ali je pranjem isvijetlio. Još da napišem da ja nisam stavila mokru odjeću (iako je u uputstvu tako pisalo), to sam skroz smetnula kada sam palila mašinu.

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
16.8.2013 16:40:20   
Graziella
Htjela bih ofarbati teget haljinu sa velikim bijelim tufnama u teget plavo,pa me zanima jel neko to radio,sta mislite hoce li mi se prefarbati tufne,bojim se da ne zeznem stvar...
... i koju boju uzeti(u OBI-ju prije dva dana ne nađoh uopšte boje za tkanine),neznam u DM-u te valjaju li...
a profesionalno farbanje,gdje u SA?kol'ko kosta to otprilike?

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 45
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *