|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
1.5.2010 16:37:22   
rose
ma ja ne vidim razlog da te ista zagolica...pa zrnce soli ni ne osjetis...pa cak ni prstohvat istog

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
1.5.2010 19:12:39   
EmsaHaD
Joooj ovih glupih gatki,iako nisam imala mucnine i nisam ni jednom do sad povratila(a nosim djecaka) sad mi se povraca od ovih gluposti,user posted image user posted image user posted image pa nadam se da necete povjerovati u ove gatke,ako je Bog dao musko ili zensko nece nikakvo povracanje ili nesto drugo to promijeniti...Vjerovanje u gatke je zapravo nevjerovanje u Boga i Božije davanje,za sve promjene kod trudnica i beba postoji medicinsko objasnjenje,zato slusajte dr a ne obazirite se na prazne price,ne sekirajte se,opustite se i nemojte misliti uopste o tome je li user posted image ili user posted image ,jel mora mori bebu,hocete li preci preko kabla,povracate ili ne,proljepsali ste se ili ne.....to je sve zbog uzburkanih hormona tokom trudnoce.Ne brinite i samo slusajte sebe i svoje tijelo za svoje a i bebino dobro...pozzzz svima,trudnice nek uzivaju u trudnoci a mame sa svojim bebamauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
2.5.2010 20:52:16   
marny
ajme ja baš volim slušati kako su naše stare bakice rješavale pitanje spola prije uzv-auser posted image , meni je to bašuser posted image .

(odgovor članu EmsaHaD)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
29.5.2010 18:06:50   
Anidae
Meni od svih tih bapskih prica ide jedino na zivce ona "ne kupuj nista unaprijed" u smislu kao dok ne bude poodmakla trudnoca ili dok se ne rodi, u smislu kao dok ne vidis da je zivo, nikad neznas sta se moze desiti i sl. Nisam sujevjerna ali me uhvati huja, kao da mi nabacuju neku slutnju i sl. Doduse u njihovo vrijeme nije bilo UZ pa su radjale svakakvu djecu pa i mrtvu a da nisu ni osjetile da se dijete vise ne mice i sl. A neki drugi komentari su mi simpaticni, zabavljaju me cak, npr. vidi ushpicio ti se stomak bice musko, ako imas akne nosis curicu i sl. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
29.5.2010 18:18:27   
aida.
ja NE PODNOSIM te price, gluposti... jos su mi gore u danasnje vrijeme zene koje to slusaju (nek se niko ne nadje uvrijedjen)... imam frendicu koja sve to gleda, ne valjda prelazit preko kabla, povracas aida zensko nosis, kad ono u mene musko user posted image ovakav stomak ili onakav, miliiion gatki i gluposti da se toliko iznerviram po pitanju toga... kako neko moze vjerovat... NICEMUuser posted image to zene nisu imale pametnija posla nego izmisljat gluposti... i stvarno ne znam kako neko moze vjerovat u to..

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
29.5.2010 18:39:58   
Anidae
Aida ja uopste ne vjerujem u te price nego me,naprotiv, uzasno nerviraju. Medjutim, posto nisam u prilici da se sad citavu trudnocu zatvorim u kucu tj. normalno je da sam medju ljudima tako se svega i naslusam i dodje mi zlo od tih prica ali eto stari svijet je drukciji od nas mladih, prve moje nene npr. koje stvarno volim ali me naljute ponekad isto tako... One meni i muzu kazu ne kupujte nista, kad ga vidimo da se rodilo imace sve za 2 dana, mi cemo mu kupiti... Ja i muz kupimo pokoju sitnicu, nista pretjerano jer imam ja jos do poroda najmanje 3 mjeseca ali eto reci mi sta da ucinim svojim nenama prvim npr. user posted image

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
29.5.2010 18:57:54   
aida.

IZVORNA PORUKA: Anidae

Aida ja uopste ne vjerujem u te price nego me,naprotiv, uzasno nerviraju. Medjutim, posto nisam u prilici da se sad citavu trudnocu zatvorim u kucu tj. normalno je da sam medju ljudima tako se svega i naslusam i dodje mi zlo od tih prica ali eto stari svijet je drukciji od nas mladih, prve moje nene npr. koje stvarno volim ali me naljute ponekad isto tako... One meni i muzu kazu ne kupujte nista, kad ga vidimo da se rodilo imace sve za 2 dana, mi cemo mu kupiti... Ja i muz kupimo pokoju sitnicu, nista pretjerano jer imam ja jos do poroda najmanje 3 mjeseca ali eto reci mi sta da ucinim svojim nenama prvim npr. user posted image
hehhe, ne znam sta bih ti rekla, meni npr.kad su tako govorili ja odbrusim kako ne vjerujem u to, pa me moja mama uvijek opominjala da pustim i da to ne uzimam k sebi, nek pricaju te stare sta ih volja... isto su mi govorili ne vezano za to da ne kupujem dosta stvari al ja stvarno jesam i nek sam, opet sam otpakovala sve sto sam dobila, jer stvarno TREBA ODJECICDE.... koliko se samo djete put dnevno presvuce...a lakse je unaprijed kupovati nego odjednom..zato ti samo po svom.. a nane ne moraju i znat user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
29.5.2010 19:05:31   
Anidae
IZVORNA PORUKA: aida.


IZVORNA PORUKA: Anidae

Aida ja uopste ne vjerujem u te price nego me,naprotiv, uzasno nerviraju. Medjutim, posto nisam u prilici da se sad citavu trudnocu zatvorim u kucu tj. normalno je da sam medju ljudima tako se svega i naslusam i dodje mi zlo od tih prica ali eto stari svijet je drukciji od nas mladih, prve moje nene npr. koje stvarno volim ali me naljute ponekad isto tako... One meni i muzu kazu ne kupujte nista, kad ga vidimo da se rodilo imace sve za 2 dana, mi cemo mu kupiti... Ja i muz kupimo pokoju sitnicu, nista pretjerano jer imam ja jos do poroda najmanje 3 mjeseca ali eto reci mi sta da ucinim svojim nenama prvim npr. user posted image
hehhe, ne znam sta bih ti rekla, meni npr.kad su tako govorili ja odbrusim kako ne vjerujem u to, pa me moja mama uvijek opominjala da pustim i da to ne uzimam k sebi, nek pricaju te stare sta ih volja... isto su mi govorili ne vezano za to da ne kupujem dosta stvari al ja stvarno jesam i nek sam, opet sam otpakovala sve sto sam dobila, jer stvarno TREBA ODJECICDE.... koliko se samo djete put dnevno presvuce...a lakse je unaprijed kupovati nego odjednom..zato ti samo po svom.. a nane ne moraju i znat user posted image


Mah mene i mog muza ionako zovu cudaci u familiji... Nas 2 slusamo samo jedno drugo, to mozda i nije dobro jer nekad se uvalimo i u probleme tj. srljamo ali Boze moj, takvi smo i neka smo, zato i jesmo skupa user posted image A odbrusim i ja al mi opet muka sto mi kazu u smislu kao moze se sta desiti pa ja kazem dobro ako se i desi bice druga beba i sl. uglavnom nece oprema propast i sl user posted image A i meni je zalosno kad ljudi mojih godina vjeruju u te gluposti a te stare opet kazem nekako i razumijem jer kod njih se nije to islo doktorima i po UZ-ima pa je njima nepojmljivo to "moderno" doba user posted image

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
29.5.2010 19:09:39   
aida.
Ja sam uvijek govorila pustite me i da pogrijesim JA CU...a ne volim kad mi neko govori kako sta da radim... i zato i ja jesam, ko sto ti kazes, cudak u familiji..hehehe....

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
29.5.2010 19:17:17   
Anidae
IZVORNA PORUKA: aida.

Ja sam uvijek govorila pustite me i da pogrijesim JA CU...a ne volim kad mi neko govori kako sta da radim... i zato i ja jesam, ko sto ti kazes, cudak u familiji..hehehe....


Haha... sjecam se jednom prilikom kaze moj suprug mojoj neni Jednu je flasicu Anida (tj. ja) kupila po svom izboru a drugu sam ja (tj. on) a moja nena ce njemu ko iz topa Pa ti si veca budala od nje kad si joj to dozvolio... Da kao trosim pare unaprijed user posted image One jos zamisljaju da ono kao muz zeni naredjuje a ona pokorno slusa... Moj muz samo prokomentarise kratko: Pa ne drzim ja nju na lancu, neka kupi sta hoce, i ona usuti (ono kao iz postovanja prema muskoj glavi u kuci), kao ako je on odobrio hajd i moze proci... Joooooooooooooj user posted image

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
29.5.2010 19:19:11   
aida.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Anidae

IZVORNA PORUKA: aida.

Ja sam uvijek govorila pustite me i da pogrijesim JA CU...a ne volim kad mi neko govori kako sta da radim... i zato i ja jesam, ko sto ti kazes, cudak u familiji..hehehe....


Haha... sjecam se jednom prilikom kaze moj suprug mojoj neni Jednu je flasicu Anida (tj. ja) kupila po svom izboru a drugu sam ja (tj. on) a moja nena ce njemu ko iz topa Pa ti si veca budala od nje kad si joj to dozvolio... Da kao trosim pare unaprijed user posted image One jos zamisljaju da ono kao muz zeni naredjuje a ona pokorno slusa... Moj muz samo prokomentarise kratko: Pa ne drzim ja nju na lancu, neka kupi sta hoce, i ona usuti (ono kao iz postovanja prema muskoj glavi u kuci), kao ako je on odobrio hajd i moze proci... Joooooooooooooj user posted image



jesil ti bas iz tz? blizu smo... ja sam gr.

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
29.5.2010 19:21:39   
Anidae
IZVORNA PORUKA: aida.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Anidae

IZVORNA PORUKA: aida.

Ja sam uvijek govorila pustite me i da pogrijesim JA CU...a ne volim kad mi neko govori kako sta da radim... i zato i ja jesam, ko sto ti kazes, cudak u familiji..hehehe....


Haha... sjecam se jednom prilikom kaze moj suprug mojoj neni Jednu je flasicu Anida (tj. ja) kupila po svom izboru a drugu sam ja (tj. on) a moja nena ce njemu ko iz topa Pa ti si veca budala od nje kad si joj to dozvolio... Da kao trosim pare unaprijed user posted image One jos zamisljaju da ono kao muz zeni naredjuje a ona pokorno slusa... Moj muz samo prokomentarise kratko: Pa ne drzim ja nju na lancu, neka kupi sta hoce, i ona usuti (ono kao iz postovanja prema muskoj glavi u kuci), kao ako je on odobrio hajd i moze proci... Joooooooooooooj user posted image



jesil ti bas iz tz? blizu smo... ja sam gr.


Jap... donji dio grada sam ja...

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.6.2010 19:42:23   
jasmin

IZVORNA PORUKA: chuci

samo da javim a unatoč tome što su mi sve babe predviđale muško ja rodila slatku malu princezu.
a pravo me nerviralo što mi govore ma šta doktori znaju (dr mi rekla da je vjerovatno curica, ali nije bila sigurna) ti nosiš muško.


može li mi neko reći ako zna ima li kakvog utemeljenja u tome što govore da se dijete ne iznosi napolje bez nečega u korpi, odnosno autosjedalici. meni govore da stavim koricu hljeba, ili bijeli luk ili ne znam ni ja šta još

hvala unaprijed





Ja prelistavala malo ovu temu i naidjoh na ovo.Draga chuci ovo sto si pomenula nema nikakvog utemeljenja.Sjecam se da mi je mama govorila da su nju tjerale zene da stavlja hljeb uz dijete kad izlazi vani pogotovo u aksam.Pa Boze dragi,samo mozes problem napraviti,jer dzini i sejtani izlaze u aksam i idu na hranu,sto se lahko desi da dodju do tog hljeba i onda se mama pita zasto dijete neutjesno place...Muslimanke djetetu prouce sure nas,felek i ihlas,ajetul kursijj i ne treba mu bolje zastita.
Sve drugo nema utemeljenja i opasno je za dijete i roditelja.Ovo se isto uci djetetu koje place nocu ili opcenito place,a majka posumnja na urok.Jos se uce zadnja dva ajeta sure bekare,pa se isto ovo uci i na vodu kojom se dijete kupa,van kupaonice. Mamice drugih vjera rade kako su naucile.Nadam se da ne smeta sto sam ovo pojasnila,jer znam da je puno prisutno u nasem narodu,a totalna je besmislica.


Sjecam se kad je muz jednom ljuljao ljuljacku dok je pricao,tek tako iz dosade,pa su mu zagalamili ta kako ljulja praznu ljuljacku.....nigdje veze.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 11:29:39   
Lejla Ka
Ja sam totalno nesujevjerna, s obzirom da sam vjernik. No kad su djeca u pitanju često izbjegavam neke stvari koje nemaju baš nekog logičnog utemeljenja, kao npr. da žena koja još nema djece vozi prazna dječija kolica. Inače Euzu i Bismille i furamo :)

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 11:40:35   
maya83

IZVORNA PORUKA: Anidae

Meni od svih tih bapskih prica ide jedino na zivce ona "ne kupuj nista unaprijed" u smislu kao dok ne bude poodmakla trudnoca ili dok se ne rodi, u smislu kao dok ne vidis da je zivo, nikad neznas sta se moze desiti i sl. Nisam sujevjerna ali me uhvati huja, kao da mi nabacuju neku slutnju i sl. Doduse u njihovo vrijeme nije bilo UZ pa su radjale svakakvu djecu pa i mrtvu a da nisu ni osjetile da se dijete vise ne mice i sl. A neki drugi komentari su mi simpaticni, zabavljaju me cak, npr. vidi ushpicio ti se stomak bice musko, ako imas akne nosis curicu i sl. user posted image user posted image user posted image

Ja fakat nisam sujevjerna...(kupili su mi kćerci odmah MasAllah kad se rodila moji, ja ga spakovala u kutiijicu sa nakitom, nikad ga nije nosila) ali mi je ovo jedino imalo smisla od svih nebuloza koje sam slušala tokom trudnoće. Ne zbog razloga koji se navode, već čisto sa psihološkog aspekta. Moja kuma je prvu bebu izgubila negdje oko 12 nedjelje, i stvari za bebu su joj najgore padale, jer je strašno željela tu trudnoću...

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 11:59:18   
Hanady RR
ja sam čula za dva nova ''fazona''  prije nekoliko dana...na pomen i želju na praktikovanje istih oostala sam user posted image user posted image user posted image user posted image a na navljaivenje za istimuser posted image user posted image user posted image user posted image

elem

1. uzmeš dva ključa, jedan držiš kod sebeuvije a drugi ispod glave djetetu do godine dana
Razlog: zaključaš prisnost između sebe i bebe pa kad odeš do granap il na pijacu ostaviš bebu samu i ona spava.
Majko moja da idem na pijacu i djete ostavim samo u kući.user posted image

2. bebu po glavi pokriti crvenom pamučnom maramom...da ljepše spava jer bebe vole crvenu boju a dobra je i protiv uroka...
pa narvno da spava kad nema ni sunca ni mjeseca da mu dođe...a crveno e baš beba zna boje...a da ne spominjem bilirubin...na ovo samuser posted image jer sam čula i jedno 10-15 starig...samo mi je još falilo luk bijeli da nanizaju i iznad glave djetetu staveuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu maya83)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 12:27:32   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Anidae

"ne kupuj nista unaprijed" 

Ja zbog ranijeg lošeg iskustva nisam mogla gledati podlogu za presvlačenje na vitrini koju smo kupili za našu kčer, već smo je sklonili u ormar, a vitrina je onda izgledala kao običan komad namještaja. Od odjeće sam kupila samo nešto malo za izač iz bolnice da ne komplikujem mužu, i uzela nešto od rodice. Moja je mama spremila kontingent koji je držala kod sebe. Kad sam se porodila, muž je tek onda sastavio kolijevku i namjestio stvari da se dočeka beba. Ovo u opće nije bilo od sujevjerja već od mog prihičkog stanja tokom te trudnoće.
Vodite se za svojim instinktima, a svjet će vam vazda savjetovat svašta.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 12:32:10   
Lejla Ka
Joj Hanady ostavljanje djeteta samog u kući dok spava i pokrivanje bebe po glavi user posted image

Jedino bih pozitivno ocjenila preporuku crvene boje. Svjetlo koje do bebe prođe u toku trudnoće je crvenkasto jer prolazi kroz tkiva majčinog trbuha, tako da je bebi poznata ta prigušeno crvenkasta atmosfera. Pokazalo se da novorođenčad vole takvo svijetlo i da pozitivno reaguju na jednu nijansu terakot-crvene jer je takva boja unutrašnjosti maternice. No pokrivanje djeteta po glavi je van pameti.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 13:16:49   
jasmin
Draga Hanady,to sa kljucem ni u crtanom ne bi znali izmisliti.Za totalni je no comment.

Ja ne bih bebu prokrivala nicim crvenim,jer to je boja koje privlaci `ono` od cega bebu zelimo zastiti,i dijete je dosta podloznije da se desi urok kad se pokriva crvenom bojom.Crvena boja definitivno ne stiti od uroka,to je jos jedna u nizu izmisljotina.

A za kljuc se jos uvijek cudom cudim...

< Poruku je uredio jasmin -- 7.6.2010 13:17:22 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 13:18:25   
Medić*
e moja nana, 75 g  dusa moja slatka, ima puno tih starinskih koje meni stalno ponavlja, zadnji put dusa moja meni kaze, sine ne peri ves utorkom i subotom ima neki zli cas pa neznas sta moze biti, ne slazi ves ovako vec onako, uvijek koru hljeba i sibicu drzi uz dijete kad ides vani, jedi hurme sa kospicom sevap je, i jos puno nesto ali se ne mogu sjetiti, a ja se samo slatko nasmijem i kazem sve cu tako raditi samo da je ne uvrijedim user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 13:25:54   
aida.
ojjjj sto se ismija na ovo sto je hanady napisala user posted image user posted image user posted image user posted image
zamisli ostavim kraj djeteta i kljuc...i odo ja.......... user posted image user posted image user posted image user posted image
a te crvene marame i slicne budalastine su mi takva nevidjena glupost.... meni dosla od mm rodica na babine i kaze ma jel ovo nemas kraj djeteta nista crveno, reko nemam... pa de stavi neku maramu...reko nemam marame crvene, kaze ona pa stavi crvenu kosulju user posted image user posted image user posted image user posted image ja crkla od smijeha user posted image user posted image
hajd da je to kakva starija zena pa et i rekla bi nego nema dvadeset i kusur a ona ko prava, poprimila sve budalastine... user posted image presmijesno... al najgore sto to mene iznervira user posted image user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 13:27:37   
aida.
e da, kaze neki dan od mm nena (90 g okruglo) nosi uvijek djetetu kapicu kad prehladi glavu budu mu bijele mrlje po ustima (mljecac) user posted image user posted image user posted image user posted image ja, ja reko, sigurno je to od toga... a ona mene gleda uvrijedjeno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 13:30:22   
Anoniman
isto tako neslazem se sa ucenjem sure Fatiha umrlima,jer to do njih nece doci.Za mrtve se uce dove.Kao i hodanjem unazad kad se vracaju iz turbeta,kazu za nafaku.Boze sacuvaj

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 273
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 13:36:55   
Medić*
IZVORNA PORUKA: aida.

e da, kaze neki dan od mm nena (90 g okruglo) nosi uvijek djetetu kapicu kad prehladi glavu budu mu bijele mrlje po ustima (mljecac) user posted image user posted image user posted image user posted image ja, ja reko, sigurno je to od toga... a ona mene gleda uvrijedjeno user posted image user posted image user posted image
[/qu


user posted image  user posted image  user posted image , i jos ovo moja nana zna reci, moj maleni stalno stavlja neku salvetu ili maramicu na glavu i tako hoda po kuci i smije se, a ona ce to ti  je znak da ce poslije njega drugo dijete biti zensko user posted image , ja stvarno ne zamjeram starijim osobama kada mi nesto tako kazu, ja jednostavno iskuliram, a kad mi neka mladja tako neke price namece nije mi prijatno, tipa nesto pricamo a ano zauci ezan ona kaze evo istina uci hodza user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
7.6.2010 13:41:12   
SailorMoon
Meni je jedna starija komsinica rekla da ako mi se jede u trudnoci kiselo, da je musko, ako slatko da je zensko. Kazem ja njoj, eh onda je moja beba cviter. Kaze ona gluho bilo i daleko. Pa reko ja sta ce drugo onda biti po vasoj teoriji, jer mi se ni kiselo ni slatko nejede.
Sta je sad onda? Ona blehnula u mene a ja crko od smjeha

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Krecenje
minja_

Sta vise volite na zidovima:

cisto bijele zidove (43%)

pastelne tonove (16%)

jarke boje (10%)

tapete (3%)

sve, zavisi od prostorije (28%)


Broj svih glasova: 134

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *