|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Imam li pravo ostati sa djetetom u bolnici?
5.7.2010 14:33:10   
batterfly
Pozz..

Eh, trenutno smo u ovakvoj situaciji:
U petak zavrsili u bolnici radi virusne upale pluca...U nedjelju izasli, ali pojavili su se novi problemi, tj.novi virus(proljev i povracanje)...
Trenutno smo kod kuce, a djete pokusava izljeciti nas privatni dr.
U koliko ne uspjemo, vracamo se nazad...
Problem u nasoj bolnici je taj sto ne dozvoljavaju majkama koje ne doje ostati duze od 24sata...(a nekad se moglo)...Razlog toga je sto se prije godinu dana desio neki incident sa majkama na odjelu pedijatrije...I oni od tada ne dozvoljavaju da se ostane sa djetetom...Eh, tamam tad(znaci prije god.) sam sa mladjim sinom, zavrsila u bolnici i uletili smo u tu situaciju, gdje mi je sefica odjela objasnila o cemu se radi i posto sam blizu bolnice, dozvoli mi samo da dolazim od 10:30-18:00...Kakva sam i na cemu sam bila, da vam ne pricam..
I evo, godinu dana poslije, ista situacija, tj. i dalje ne dozvoljavaju da osatajes sa djetetom(mada sam ja uspjela ostati sa njim ova 3dana, jer je bio vikend i sto smo "naletili" na doktoricu koja nam je izasla u susret...
Mene interesuje, kakva je situacija u bolnicama u vasem gradu, i IMAM LI PRAVO zahtjevati da ostanem sa djetetom...????

P.S. Nema sanse da se on brine o sebi sam...jer evo samo primjer od dorucka juce...za koji je bilo puter(onaj mali od 10g), jedno kuhano jaje i kriska hljeba???' Kako da on to sam sebi pripremi???????user posted image user posted image , sam mora otici u wc, oprati se...a sestre ne stizu, jer ih je samo dvije na cijelom odjelu???user posted image user posted image


Ja se stvarno izvinjavam ako je tema na pogresnom pdf...pisala sam jako brzo, tako da nisam stigla jos razmisljati gdje da je stavim..i da, ako je naziv pogresan slobodno ga preimenujte, jer meni nista drugo ne pada na pamet!
Hvala vam unaprijed na brzim odgovorimauser posted image .



Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Imam li pravo ostati sa djetetom u bolnici?
5.7.2010 14:36:58   
Hanady RR
baš mi je žao mila.
teška situacija zaista...
ja nisma upoznata sa sigurnošću kako to hoda sada na jezeru ali dok je pedijatrija bila na Koševu mogle su biti mame sa djecom ...s tim napominjem mama ima stolicu a beba krevetac.

Ako ima mjesta i za mamu ja ne vidim razlog da nebudeš sa djetetom...kakva god frka da je bila..kakve ti veze imaš sa njom ili bilo ko drugi...o tome je rukosvdstvo trebalo povesti računa na vrijeme.

na tvom mjestu ja bih s epismeno obratila sa zahtjevom da budem uz svoju bebu...nema govora da me odvoje od nje.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Imam li pravo ostati sa djetetom u bolnici?
5.7.2010 14:39:28   
Skvo RR
I ja mislim da mozes ako npr. pismeno zahtjevas biti sa svojim djetetom....
user posted image user posted image  Zagrljaj podrske za vas!!!!!!!!!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Imam li pravo ostati sa djetetom u bolnici?
5.7.2010 14:43:32   
Dida79
Nikad mi nece biti jasno zasto ne daju roditeljima da budu sa svojom bolesnom djecom...pa i njima je lakse kad je neko bliznji sa njima...mog starijeg sina kad je udarilo auto 2003 godine isto mi nisu dali da budem sa njim jedino ako cu platiti 20km dnevno i naravno stolicu sam dobila...ni dan danas mi nije jasno zasta sam dala pare ali meni je tad to bila mala cjena za ono sto bi moje cetvorogodisnje djete proslo da je ostalo samo.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Imam li pravo ostati sa djetetom u bolnici?
5.7.2010 14:45:10   
paris
Nema potrebe pismeno da se obraćaš već zamli doktoricu ili glavnu sestru, odnesi poklon , to uvjek pali.
Ja sam već 3 puta bila sa svojom djevojčicom u bolnici i uvjek nekako (hvala bogu) upijem ostati  s njom. To je grozno što nedaju roditeljim a pogotovo kad dođu iz drugih gradova užassss. Trebamo nekako svi da odreagujemo i zatražimo od ministarstva zdravstva pomoć.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Imam li pravo ostati sa djetetom u bolnici?
5.7.2010 15:01:21   
Dalil@
Ja sam prosle godine bila sa malim na Jezeru. Tada je imao nesto vise od godine i pol. Bio je u pitanju neki virus (povracanje i proljev) i koliko sam mogla vidjeti svako dijete je imalo mamu uz sebe user posted image
Da napomenem da nije dojio tada i da mi nisu pravili nikakav problem, samo sam lijepo zamolila.
I da, kao sto Hanady spomenu - mama dobije stolicu za spavanje.
Licno, mislim da je i njima lakse jer se svakako ne stignu pobrinuti za svako dijete posebno user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu paris)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Imam li pravo ostati sa djetetom u bolnici?
5.7.2010 15:08:02   
batterfly
Hvala vam punoooouser posted image ...
Moram samo da kazem da se prije tog incidenta moglo ostati uz djete uz placanje stolice 30KM za jednu noc....no, medjutim i to su ukinuli upravo radi toga sto je se desavalo...
Ali mi nije jasno da se ni nakog godinu dana nista nije promjenilo, niti mi ima kakve logike da djete ostavljam samo, pogotovo u takvim okolnostima...Katastrofa....Sto je jos sokantnije, nisam cula niti da se ikad i jedna pobunila radi istog i sl.

Paris, pokloni ovdje ne pale, nazalost....Redovno dajemo "poklone", cak i na kraju, kad izadjemo, mm odnese kesu da se pocaste u znak zahvalnosti...
A, kako kazu, gl.sestra i doktorica nemaju uticaja na to( a haa), ko ce ostati, a ko ne, vec sefica odjela vodi glavnu rijec(k'o lafo)...Sto bi se reklo, ako imas stelu-ostajes, a ako ne prtnaj....FUUUJJJJJJJJJJ!
I ne znam samo, jel' oni, stvarno, imaju pravo da tako sta urade, ili???user posted image

(odgovor članu paris)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Imam li pravo ostati sa djetetom u bolnici?
5.7.2010 16:01:43   
acudesa
joj, leptirčiću, baš mi je žao...al, fakat mi nije jesno radi jednog incidenta da tako kategorično idu NASUPROT svim pedijatrijskim normama, traži štelu, ne ostavljaj dijete ako ne moraš, hospitalizacija može izazvati strahove kod djece...bori se čim možeš da budeš uz njega..a,joj...imamo li ikoga da ti pomogne malo

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Imam li pravo ostati sa djetetom u bolnici?
5.7.2010 23:23:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

joj, leptirčiću, baš mi je žao...al, fakat mi nije jesno radi jednog incidenta da tako kategorično idu NASUPROT svim pedijatrijskim normama, traži štelu, ne ostavljaj dijete ako ne moraš, hospitalizacija može izazvati strahove kod djece...bori se čim možeš da budeš uz njega..a,joj...imamo li ikoga da ti pomogne malo


Moja prijateljica je "ležala" prije par mj sa malim u bolnici,naravno plaćala 50 KM dan,jer kod nas imaš do godine dana besplatno,a onda plaćaš...ali svejedno,i pričala mi za dvoje djece koji su bili bez majke...ne bih da te dodatno uzrujavam,ali brate užas....jedna djevojčica ležala u istoj sobi...ma cijelu noć dijete plače,doziva mamu user posted image sestrica dođe i galami na nju,nije htjela jesti a nikog nije bilo ni briga,ostave tacnu i kasnije samo pokupe,iako vide da ništa nije taknula...ma užas!
Pokušaj na sve moguće načine,ako je ikako moguće!

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *